Aktualizacja Emotikon 12.03.2011

Zaczęty przez Pigu, 12 Marzec 2011, 00:48

Pigu

jak zapewne zauważyliście pojawiły się nowe ikonki - teraz nadchodzi czas by je usystematyzować

- usunąć zdublowane - są niemal identyczne - wybierzcie lepsze, proszę o komentarze
- pojawił się na końcu przycisk "więcej" chciałbym tam wepchnąć ikonki rzadko używane - np:  P-) jest to ładny obrazek, jednak wbrew nazwie "emotikona" emocji szczególnych nie przekazuje i w związku z tym nie jest często stosowany - nie chcę go kasować, jednocześnie uważam, że lista jest przydługa - dlatego tę ikonę i kilka innych wytypowanych przez Was chcę przenieść do "więcej"
- oczywiście kolejność ikonek również może ulec zmianie, wszelkie sugestie są mile widziane

obecna kolekcja wygląda tak:
:) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? :wacko: ::) :P XP :-[ :shame: :-\ |-? :fright: :no: :closedeyes: :ph34r: %) P-) :arrr: :sick: :love2: :love: :good2: :p_arr: :bad: :cold: :dunno: :whistle2: :facepalm2: :facepalm: :book: :parrrty: :whip: :whip2: :attack: XD :deadman: :wth: :respect: :ahoy: :whistle: :boing:

proponuję dyskusję do końca tygodnia, w poniedziałek wieczorem wprowadzę ustalenia w życie


kret

Cyfrom ma rację, trochę się dublują te albo nie ma ją pary

Szopler

wywalić :good2: zostawić :p_arr: bo ma parę z  :bad:
wywalić  :facepalm: zostawić  :facepalm2: bo  :facepalm: ma jakąś pixelozę w sobie
:whip: i  :whip2: - dubel oczywisty
:love2: i  :love: j.w.

Pigu

Cytat: Szopler w 12 Marzec 2011, 10:56
:whip: i  :whip2: - dubel oczywisty

no właśnie minimalnie się różnią wyrazem i kolorkiem twarzy, lewy zdaje się mieć również gładszą czapeczkę

Cytat: Szopler w 12 Marzec 2011, 10:56
:love2: i  :love: j.w.
prawy jakiś mniej okrągły, nie jestem pewien, czy nie ma różnic w sekwencji mrugnięć

jest jeszcze sprawa gwizdaczy:
:whistle2: :whistle:
różnice oczywiste - jeden bierze wdech drugi nie, patrzą w różne strony no i pierwszy ma nutki w kolorze słabo widocznym na domyślnej skórce forum

a co kamraci z przesunięciem niektórych ikonek do "więcej" - chcecie mieć ten cały ruchomy śmietnik na widoku, czy schowamy mniej przydatne?

dziubas

Cytat: Szopler w 12 Marzec 2011, 10:56

:whip: i  :whip2: - dubel oczywisty
też tak myślałem, ale teraz wydaje mi się że uszy mają odstające pod różnym kątem  ;D
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

G

#6
Dla mnie jest OK
Rozważyłbym tylko - ewentualne wprowadzenie jednej linijki na zasadzie Top 30 (lub np.25). W ten sposób automatyczna aktualizacja pozwoli Adminowi spać spokojnie bo najczęściej używane emotikony będą zawsze pod ręką, a jednocześnie wachlarz ikon dostępnych w poczekalni za przyciskiem "[więcej]" może stale rosnąć.

 

GRID

Ja zgadzam się jak najbardziej z Szoplerem

Może też wywaliłbym  P-) i  :ahoy: i  :deadman:

Pigu

jako, że propozycja pochowania części ikonek pod więcej nie spotkała się z entuzjastycznym odzewem, na ten moment zostawiam jak jest

podobne pousuwałem kierując się waszymi sugestiami i swoim widzimisie

na ten moment kolekcja wygląda tak:

:) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? :wacko: ::) :P XP :-[ :shame: :-\ |-? :fright: :no: :closedeyes: :ph34r: %) P-) :arrr: :sick: :love2: :p_arr: :bad: :cold: :dunno: :facepalm2: :parrrty: :whip: :attack: :deadman: :wth: :respect: :ahoy: :whistle: :boing:

GRID

zastanowiłbym się jeszcze nad  :boing:
ponieważ rozsadza trochę rozmiar linii tekstu  :boing:

Pigu

imho jest to głupia emota, nieszczególnie przekazująca jakieś emocje, zatem mało przydatna (w dodatku nie lubię jak za dużo mi się rusza na ekranie) - tak samo jak:
P-) :cold: 8)
poza tym mamy duble znaczeniowe (acz przy różnych obrazkach) podobny wydźwięk mają:
:D ;D XD
>:( :wth:
:-[ :shame:
:P XP
??? |-?

mogę część emotek schować pod przycisk "więcej"
pytanie, czy tego chcecie

Troll81

a mnie sie tam podoba podskakujący pirat :D i lubie wszystkie emotki na wierzchu. Wszak nikt nie każe ich uzywac :D

GRID

ja jestem zwolennikiem minimalizacji i prostoty. @Pigu jestem jak najbardziej za wywaleniem dubli znaczeniowe

kret

a ja tam lubie  |-? :-[ :shame: XP P-) :cold:

:D

kotfryc

Cytat: kret w 18 Marzec 2011, 19:44
a ja tam lubie  |-? :-[ :shame: XP P-) :cold:

:D

A ja popieram Kreta.  :boing:

Podstawowy zestaw kilku-kilkunastu ikonek na wierzchu, reszta a nawet więcej po przycisku więcej  XD - to moja koncepcja

Dubli znaczeniowych bym nie ruszał, po prostu drugą wersję dał za przyciskiem.

PS jak ktoś się uprze to i tak może użyć co mu się podoba



kret

Cytat: kotfryc w 18 Marzec 2011, 21:40
Cytat: kret w 18 Marzec 2011, 19:44
a ja tam lubie  |-? :-[ :shame: XP P-) :cold:

:D

A ja popieram Kreta.  :boing:

Podstawowy zestaw kilku-kilkunastu ikonek na wierzchu, reszta a nawet więcej po przycisku więcej  XD - to moja koncepcja

Dubli znaczeniowych bym nie ruszał, po prostu drugą wersję dał za przyciskiem.

PS jak ktoś się uprze to i tak może użyć co mu się podoba

em zaraz, czy ta ostatnia ikonka to jakaś żaluzja? :-[

Cyfron

a może by zrobić tak, że Ci co chcą, to mogę mieć wszystkie emoty na wierzchu, a inni wybrać, żeby je chować (a może nawet wybierać, które chować? ) ?

GRID

@Pigu!!!! :)  :parrrty: nie słuchaj się ich !!! kasuj co się da  :)

zostaw tylko  :) ;) :(

Pigu

 %)

nigdy nie mówiłem o kasowaniu, cały czas o chowaniu pod "więcej" - jak będzie wola kamratów to pochowam, ale więcej niż trzech

Troll81



proponuję tez dodać salutującego pirata :D

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

tito


Szopler


d_worms


Troll81

No to teraz gonić o dodanie do zestawu standardowych....

Troll81


tito


d_worms

#27

A TU TAKIE SLICZNE  :p

tito

Eeee zbyt kolorowe?
Flaga piracka i skarb OK, ale reszta to takie "my little pony".?

AL

Przedostatnia z prawej też niczego sobie