Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

sciagacz

Zaczęty przez sciagacz, 06 Styczeń 2009, 13:51

sciagacz

Witam wszystkich liczydłowych
Niedawno dołączyłem do waszej drużyny
Nie umiem pisac o sobie więc jak ma ktoś jakieś pytania to czekam
Jeszcze raz Witam

Pigu

witamy kamrrrata na pokładzie :parrrty:

KrzychuP

witamy gorrrąco!
arrr!
:arrr:

Troll81

Witam  :parrrty:

na początek napisz skąd jesteś, czym się zajmujesz na codzień jakie masz hobby. Więcej nie trzeba :D

emik

witaj w naszej wesołej kompaniji  :attack:


Kryniek

Cytat: sciagacz w 06 Styczeń 2009, 13:51
Nie umiem pisac o sobie więc jak ma ktoś jakieś pytania to czekam

Może jakie masz moce obliczeniowe i jakie (po wcześniejszym obeznaniu) preferował/liczył będziesz projekty? ;)

Witam na pokładzie :attack:

sciagacz

#6
Pochodze z Warszawy i tam nadal mieszkam
pracuje w sklepie.
Hobby formula 1
Rajdy Samochodowe
i Subaru Impreza  ;D

Moje projekty jak na początek
SETI@Home
Cosmology@Home
Rosetta@Home
World Community Grid


A moje moce obliczeniowe to :

Mój komp : Win Vista
     Amd Athlon 64 X2 4000+
   2 GB RAM

+ Komputery w pracy

2 servery IBM
Win XP PRO
Intel Xeon CPU 5130 @ 2.00GHz

biuro
Win Xp PRO
Intel Pentium Dual CPU E2180 @ 2.00GHz

Troll81

To fajny sklep masz jak serwey na chodzie w nim stoją :D zakładam że to nie biedronka :)

sciagacz

jeden serwer IBM + 2 kompy biuro i 4 kompy kasa tylko jest maly problem kasy nie maja neta

i tu pytanie czy jest mozliwosc ustawienia menagera by pobieral i wysylal na i z innego kompa w sieci
lub na innym kompie na dysku leza zadania do liczenia.

a sklepow jest piec i mam dostep zdalny do 4  XD

ZdrowaMarchewa

Cytat: sciagacz w 06 Styczeń 2009, 21:50
jeden serwer IBM + 2 kompy biuro i 4 kompy kasa tylko jest maly problem kasy nie maja neta

i tu pytanie czy jest mozliwosc ustawienia menagera by pobieral i wysylal na i z innego kompa w sieci
lub na innym kompie na dysku leza zadania do liczenia.

a sklepow jest piec i mam dostep zdalny do 4  XD

Jeżeli klient BOINC działa tak, iż wystarczy mu podać próbkę do przeliczenia do konkretnego katalogu projektu, to wiem jak automatycznie je kopiować sieciowo i/lub netem (FTP/FTPS/SFTP etc.). W drugą stronę - raportowanie wyników - nie wiem jak taką próbkę rozpoznać, ale pewnie się da.
Jak ktoś się wypowie na temat jak podawać próbki klientowi BOINC ręcznie i je odbierać - postaram się pomóc  :)

sciagacz

byłbym wdzieczny
Mam jeszcze jedno pytanie czy kazdemu na poczatku BIONICstats pokazywal inna ilosc punktów niz
allprojectstats i w BIONICstats nadal mam tylko jednego hosta (jesli dobrze rozumiem host=komputer)

Szopler

boincstats ma 24h opoznienia (albo i wiecej) w stosunku do punktow ktore Ci manager boinc popkazuje...

Troll81

Jesli jesteś adminem w sieci sklepów to masz nieźle. Ale jeśli nad tobą jest admin to możesz mieć niewąsko. Uruchamianie Boinca na maszynach firmowych bez zgody właściciela może być potraktowane jak kradzież. Więc uważaj albo dogadaj się z adminem.

Akira

Z własnego doświadczenia wiem, że admina mało obchodzi co się dzieje na komputerach. Działa? Działa. Nikt się nie skarży to można dalej siedzieć na kompie ^^

sciagacz

Nie jestem adminem a firmowego admina nie ma u siebie t ja naprawiam sprzet :)
i probuje przejac servis nad sprzetem w tej firmie

Troll81

a ja jestem adminem a nade mna stoi jeszcze szef adminów i wiem że potrafią się bardzo interesować. Otarłem się o nieprzyjemności i wolę ostrzegać innych.

sciagacz

dzieki za ostrzezenie ale od 2 lat liczyly te kompy dneta i jakos nikt sie nie czepial.

TJM

Ale między klientem dnet a BOINCem jest przepaść. Malutki kliencik distributed.net zajmuje pewnie <2MB w pamięci i absolutnie nie daje się odczuć tego, że jest uruchomiony (oprócz tego, że temperatury rosną). A z projektami BOINCowymi różnie bywa, w niektórych komp potrafi nieźle klęknąć.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Że nie wspomnę o ruchu na łączu (niektóre projekty zachowują się wręcz jak DDOS), a to na pewno admin zauważy.

TJM

Albo np. Almere, z pewnością nikt nie zauważy, że dysk chodzi jak młockarnia  XD

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Najlepiej po prostu dogadaj się z adminem i będziesz miał święty spokój.

sciagacz

Juz kolegom tlumacze jak jest w mojej firmie .
Firmowego admina nie ma . Jest chlopak ktory zajmuje sie serwisem, ale pracuje gdzie indziej i wzywa sie go jak jest awaria
a od jakiegos czasu to ja naprawiam kompy u mnie w sklepie wiec nie ma problemu.
Moj szef nie zna sie zupelnie na komputerach bo byl zdziwiony ze moge pomoc w innym sklepie siedzac u siebie .
Jeszcze raz dzieki za ostrzezenia.
A w poniedziałek sie wszystko okaze bo jade do biura na rozmowe w sprawie serwisowania i dogladania calej tej machinerii.
Szef jest skompy wiec woli gdy pracownik sam naprawi niz ma placic innym

Troll81

No to masz raj :D tylko uważaj na faktury za prąd :D

sciagacz

#23
z tym tez nie ma problemu komputery i tak tam pracuja 24/h a oprócz tego sa lodowki i chlodnie ktore pozeraja 3 razy tyle pradu :)

a dzis podlaczylem kolejnego kompa

A mam jeszcze pytanie do kolegów
od wczoraj mam taki komunikat przy przetwarzanym projekcie
"przetwarzanie wysoki priorytet" zawsze mialem tylko przetwarzanie

Pigu

Cytat: sciagacz w 11 Styczeń 2009, 00:06
od wczoraj mam taki komunikat przy przetwarzanym projekcie
"przetwarzanie wysoki priorytet" zawsze mialem tylko przetwarzanie

znaczy to tyle, że jednostki o wysokim priorytecie są liczone przed pozostałymi jednostkami (w celu wyrobienia się przed terminem), nie zmienia to faktu, że dostęp do proca dalej mają na low priority

sciagacz

#25
Dzieki wielkie za info :)

A tak przy okazji mam pytanie bo sie nie orientuje w statystykach czy moje wyniki sa małe,przecietne czy może powyżej przecietnej

2 pytanie brzmi jak bym ustawil serwer proxy na jednym kompie w sieci ktory ma net to czy inne maszynki po wpisaniu w menagera
adresu proxy beda miały dostep do sieci??

sciagacz

hej chcialem sie tylko pochwalic ze sie udalo. XD

Zostalem glównym informatykiem u siebie w sieci sklepów wiec
bedzie mozna zarzadzac wszystkimi maszynkami jest ich 42
nie wszystkie maja net.

czy jest mozliwosc ustawiemia klienta by laczyl sie przez inny komp??

AiDec

#27
Cytat: sciagacz w 07 Luty 2009, 17:55
Zostalem glównym informatykiem u siebie w sieci sklepów wiec
bedzie mozna zarzadzac wszystkimi maszynkami jest ich 42

Jeszcze nas pobijesz swoim RACem :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

Cytat: sciagacz w 07 Luty 2009, 17:55czy jest mozliwosc ustawiemia klienta by laczyl sie przez inny komp??

A samego neta nie możesz przez jakiś komp puścić?

sciagacz

chodzi o to ze w danym sklepiejest siec  ale tylko 2 kompy moga laczyc sie z netem i maja bramke wpisana i posiadaja antywiry reszta to kasy sklepowe ktore maja wylaczany net i brak bramy w ustawieniach. czy wystarczy w bionic wpisac brame zeby sam sie laczyl a pracownicy by nie uzywali neta.

Pigu

a gdyby powpisywać im bramy, ale nie podać dns?

sciagacz

to czasami sie laczy ale w wiekszoci przypadków nic z tego. najlepiej to by sie przydal program bym mogl zdalnie wpisywac i kasowac bramy i wtedy w czasie pracy mozna by bylo wlaczac na chwile net a pozniej wylaczac moze ktos wie jak to zrobic by uzytkownik nic nie wiedzial o zmianach

Troll81

Od tego jest group policy na kontrolerze domeny. Tam możesz poustawiać cuda wianki. Nawet tak żeby komp miał dostęp do neta na koncie jednego usera (na przykład takiego który uruchamia proces BOINC jako usługę) a żeby żaden inny user z tego neta nie mógł korzystać. Trzeba mieć jednak prawa admina na domenie...

sciagacz

nie wiem czy dobrze zrozumialem ale u mnie w sieci nie ma domeny i wszystkie kompu maja prawa administratora bo program kasowy nie chce inaczej działac

Troll81

NO to będziesz miał problem by tym z jednego kompa zarządzać :( Pnadto ciężko przed local adminem poukrywać że ma dostęp do neta :D

sciagacz

osoby ktore na tych kompach pracuja nie wiedza ze jak nie ma bramy wpisanej to net nie działa zreszta kompu nie posiadaja myszek wiec jest drudniej .
Ja lacze sie do nich przez vnc tylko za kazdym razem wpisywac brane by pobrac wu i wykasowywac to troche meczace zwlaszcza ze moze przybyc tych kompów jeszcze

Troll81

Zrób skrypt :D będzie szybciej

sciagacz

akurat w tym jestem zielony jesli mozesz pomoc to był bym wdzieczny

Troll81

#38
Ja używam narzędzi działających w domenie :( ale popatrz na to http://whitepapers.zdnet.com/abstract.aspx?docid=173218

sciagacz

dzieki za pomoc jak bys mial cos jeszcze to mile widziane