Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

VPN +DLink - podwójny NAT?

Zaczęty przez ZdrowaMarchewa, 02 Luty 2009, 19:46

ZdrowaMarchewa

Sieciowiec ze mie jak z koziej ..... trąbka XD, a problem wielki. Może akurat ktoś z Was zna się na rzeczy, mianowicie:

z pewych przyczyn na ten miesiąc zostałem udup...ony z cienkim netem bez publicznego IP. System XP Pro. z SP3. W związku z tym niedość, że IP jest prywatne od operatora ASTER, to na dodatek mam router D-Link i bezprzewodowo przez DHCP (to moge zmienić na statyczne) przydzielam IP dla własnej maszynki.
I tu pojawił się problem.
Przy łączeniu z siecią firmową VPN proces zatrzymuje się przy autoryzacji użytkownika i po pewnym czasie zwraca błąd 721 - zdalny host nie odpowiedział - czy jakoś tak.
Czytam i czytam, googluje i nic. Proponowane rozwiązania: odblokowanie portów na routerze/windzie, protokołu 47 (RBE - czy jakoś tak), przekierowania portów, etc.
Tylko, że ja się na tym nie znam i nie wiem jak się do tych wszytkich zaleceń dobrać, a jak już coś robię to nawet nie wiem czy poprawnie  :attack:

I tu moja prośba - jeżeli ktoś zna się na tym zagadnieniu i mógłby coś - łopatologicznie - poradzić, proszę o kontakt w tym topiku.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

[PBT] Horpah

ja też nie jestem orzeł w tej dziedzinie, ale spróbuję pomóc
po pierwsze w przeglądarce wpisz adres 192.168.1.1 powinna pokazać się strona logowania na routerze bądz tylko prośba o podanie loginu i hasła. (ten adres morze być inny w twoim przypadku, jaki? sprawdź jaki adres ma twój komputer i podaj taki tylko na końcu jako ostatni zestaw wpisz jeden)

Login do routera to pewnie admin albo root
Hasło to admin

Gdy już wejdziesz w bios routera poszukaj zakładki port forwerding i tam podaj port który z zewnątrz ma być przekierowany na komputer.

Bardziej szczegółowo nie potrafię bo nie mam D-Linka żeby zobaczyć w szczegółach jak to wygląda na tym modelu.

mindc

Cytat: ZdrowaMarchewa w 02 Luty 2009, 19:46
IP jest prywatne od operatora ASTER

pojawia się pytanie, czy ten twój prywatny/niepubliczny adres IP (który masz wpisany na routerze od strony WANu/ASTER) jest po prostu NATowany, czy może jest jednak dodatkowo mapowany przez ASTER na jakiś publiczny IP...
jeśli nie ma mapowania, to przekierowanie portów na D-Linku nie wystarczy i wtedy pozostaje telefon do ASTER  XD
(nie wiem na jakich zasadach u nich dostaje się net, ale powinna być możliwość przekierowania U NICH jakiegoś portu)

Jeśli jednak jest mapowany, no to tylko przekierować na routerze i powinno śmigać
(no jeszcze zależy jaki to VPN)


OxyOne

#3
Przyczyna: Problem ten może wystąpić, jeśli zapora sieciowa nie przepuszcza ruchu GRE (protokół IP 47). Protokół PPTP wykorzystuje GRE dla tunelowanych danych.

Rozwiązanie:   Skonfigurować zaporę sieciową między klientem VPN a serwerem tak, aby przepuszczała ruch GRE. Dodatkowo należy upewnić się, czy zapora sieciowa zezwala na ruch TCP na porcie 1723. Oba te warunki muszą być spełnione, aby możliwe było ustawienie łączności VPN przy użyciu PPTP


ustaw jeszcze statyczne ip
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

I zadzwoń do Aster czty aby oni tez nie mają firewalla włączonego z blokowaniem VPN :D albo inne cuda wianki.