dwie różne karty graficzne

Zaczęty przez Paudys, 12 Lipiec 2010, 11:14

Paudys

Być może pytanie banalne dla niektórych ale proszę o wyjaśnienie - czy można odpalić dwie różne karty (ale obie nVidia) na jednym kompie (oczywiście jeśli płyta ma dwa sloty) i będą one widoczne dla systemu i dla boinc managera? Czy też muszą to być jednakowe karty spięte w SLI ?
Marcin
BOINC@Poland - liczymy na Ciebie!

Hani

U mnie jak wkładam GF9800 i 8600 to liczy 9800. Drugą boincmanager widzi ale informuje że nie będzie na niej liczył :)
jak jest sama 8600 w kompie to licy na niej bez problemu.

System Linux64


Troll81


Hani

A można przy 2 różnych kartach?



Troll81

Jest coś takiego jak hybrid SLI. i tam można łączyć dwie różne. Z tym że jedna karta musi to obsługiwać.

Hani

To moje zabytki nie maj a  :(


JaRa

U mnie pod Vistą hulały 8600 + 9800 boinc je widział jako dwie 8600 (chyba nie pamiętam już) ale jedna liczyła szybciej (ta 9600 pewnie)



Sergeant

Też mam taki sam problem.

BOINC Manager widzi obie karty: GTS 450 i GT 240. Jednak GT 240 not used. Wszystko na Windows 7 i BOINC 6.10.60 (na dwurdzeniowcu)

Jak zmusić drugą kartę do liczenia?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

PoznanskaPyra

Spróbować można, zrobić takie coś:
wkładasz jedną kartę instalujesz sterowniki do niej, potem drugą też znowu stery (bez czystej instalacji). Na koniec wkładasz obie. Wg mnie problem leży w różnych modelach procesora GPU i potrzeba podwójnych sterowników, a raczej pojedynczych bibliotek, dogranych lub odpowiednio zmodyfikowanych do obsługi dwóch różnych modeli GPU.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

pszyklejony

Do obu kart są podłączone monitory?

d_worms

Mozna tylko ze karty musza byc z tej samej rodziny np: Gf 9000 albo 8000 lub 200 itp.
Ja na moim kapie licze na 4 rdzeniach GPU (3 rozne karty)

Gf 9600 gt 500mb
GF 9600 gt 1000mb
GF GX2 (karta z podwujnym rdzeniem 2x 9800)

PoznanskaPyra

Moim zdaniem można wykorzystać dwie różne "rodziny" kart, a nawet różne firmy. Ostatnio się bawiłem w rozbieranie sterowników na części pierwsze, każdy sterownik to tylko kilka bibliotek dll.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

d_worms

Wlozyc mozesz ale nie beda dzialaly w SLI.
Wczesniej probowalem wlozyc do mojego zestawu GF 8800 boinc menager widzial wszystkie 4 rdzenie ale liczyl tylko na 9600 i GX2. (na 3)
A to tylko z doszwiadczenia wiem zadna naukowa wiedza za mna nie stoi.

Sergeant

No sprawę już obcykałem. Sprawdzane na: Pentium D 2,80GHz (2 rdzenie), 3GB RAM, dwie GeForce GT 240. Wstawiłem jedną, zainstalowałem sterowniki, potem drugą, zainstalowały się sterowniki same. Jest tak:
Obie liczą elegansio. W DistrRTgen próbka GPU do liczenia potrzebuje 0,82 CPU, więc przy dwóch liczących grafach tylko jedna próbka CPU liczyła się. W Collatz próbka GPU do liczenia potrzebuje 0,01 CPU, przy dwóch liczących grafach liczyły się dwię próbki CPU.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Sergeant

Wstawiłem dziś 8600 GTS i 8800 GT. BOINC obie karty widzi, liczy tylko na 8800, druga not used. Jest możliwe, że liczył tylko na jednej bo ramu było 1GB?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl