Porażka | spadek z 1 miejsca (SETI@home Beta)

Zaczęty przez Bober, 21 Sierpień 2007, 13:31

TJM

No nieźle, nie kminię co prawda ani jednego słowa po francuskiemu, ale widzę tak mniej więcej, że ktoś opisał całą historię projektu M4, z opisem dwóch złamanych w ubiegłym roku tekstów oraz opisem metody łamania szyfru.
Sam zacząłem takie coś pisać z 2 tygodnie temu po polsku, licząc na to, że przy okazji znajomy tłumacz może przetłumaczyłby na angielski, ale chwilowo priorytet tego zadania ustaliłem na bardzo niskim poziomie i praca stoi w miejscu. Strasznie dużo czasu wciąga dopracowywanie części serwerowej, ostatnio kilka dni z rzędu siedziałem nad tym dodając funkcjonalność pozwalającą na pozostawienie działającego serwera samopas - wszystko jest już tak zautomatyzowane, że serwer sam tworzy nowe zadania, przepisuje do głównej bazy i archiwizuje rezultaty, ściąga nowe work unity z serwera M4 itp. Brakuje mi jeszcze pare detali do pełnej automatyki, może w ten weekend uda się coś wymodzić.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

kret


Bober

Właśnie zauważyłem, że straciliśmy pierwsze miejsce w kraju w BURP (znowu). I to chyba dawno, bo PSE-INFO zostawiło nas dosyć daleko w tyle.  :(

remix85

Chciałem liczyć tylko WCG w tym miesiącu, ale ta zniewaga krwi wymaga >:(
Już się biorę za BURPa...

Bober

Spokojnie. Wszystko w swoim czasie. Ja tylko tak informacyjnie napisałem  ;)
Na pewno nie zamierzałem nikogo od WCG odciągać!

remix85

Podejrzewam że to i tak nie będzie miało większego wpływu na WCG - w BURP jest aktualnie tylko jedna uśpiona sesja. Od wczoraj nie złapałem ani jednego WU.

emik

ja przed chwilą uaktywniłem BURP'a i od razu chwyciłem 4wu


Troll81

#47
Dlaczego jak odwiedziłem stronkę boincstats i kazałem wyszukać teamy które mają w nazwie słowo Poland to jak wyskoczyła tabelka na której szczycie jesteśmy my, a obok nie ma URLa do naszej strony??? Do tego nie ma możliwości przejrzenia profilu naszej drużyny (a np team boincstats ma taki ładny profil) http://boincstats.com/bam/view_team_profile.php?teamhash=21856464c7a2aae46e4e50c2fa8af37e . Normalnie porażka..... taki duży team a nie ma własnej strony :) że o profilu nie wspomnę.

X X X

#48
Jesteśmy największym polskim teamem, mamy ponad 10x więcej punktów w porównaniu z następnym, a mimo to ponosimy porażki w niektórych projektach:

http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=boincalpha&st=0&to=100&co=Poland#2
http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=cels2&st=0&to=100&co=Poland#2
http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=burp&st=0&to=100&co=Poland#2
http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=drugd&st=0&to=100&co=Poland#2

Lista 4 projektów, w których odebrano nam drużynową palmę pierwszeństwa.
Boinc Alpha Test
Cels
BURP
Drug Discovery (są wu)

Proszę liczydłowych o zwrócenie uwagi na te projekty i odzyskanie należnej nam palmy pierwszeństwa!
:attack:
PS: No i sprzęt teamu też byłoby warto podczepić pod te projekty i jak tylko pojawi się robota, to dać wielkie halo pozostałym.

Tomasz R. Gwiazda

Cels od dawna lezy i kwiczy
a Drug jest na invitation code i nie ma go w BoincStats


Chetnie bym na obu liczyl ale co zrobic :P

BURP nie ma ma WU

X X X

Drug jest w Boincstats, bo stamtąd brałem dane. Wiem, że jest problem z tymi projektami. Sam chciałem je podrasować. Trzeba pomyśleć jak takich błędów unikać na przyszłość, zanim projekty wejdą w hibernację. Trzeba jakoś promować "zespół szybkiego reagowania".

A z tym invitation code, to nie dałoby się załatwić paru numerków dla teamu? Czy reprezentant teamu mógłby wystąpić z taką oficjalną prośbą?

Aegis Maelstrom

Bez przesady.  :) Rozumiem intencje, ducha walki  :attack: i chęć zagrzania drużyny do dalszych zwycięstw.  :parrrty:

Chwalebne to cechy u kolegi z drużyny. :)

Niemniej sam jestem zdania, że "punkty to nie wszystko" i miejsce (i sposób) ich pozyskania robią kluczową różnicę z następujących powodów:

Wydaje mi się, że nie jest naszym celem rzucanie się na wszystko, cokolwiek *ktoś*, *gdzieś* *jakoś* wystawi na platformie BOINC. MSZ zadaniem drużyny jest przede wszystkim promowanie BOINC i sensownych, naukowych projektów, a nie uganianie się za byle g., które raczyło przez parę dni dawać punkty, nie było wiadomo o co w tym chodzi, wyniki nie zostały nijak zużyte a całość była zawracaniem głowy i stratą energii i czasu nas wszystkich.

Rozumiem, że polowania, upiększanie sygnaturek, kolekcjonerstwo projektów itd. niemniej MSZ nie zawsze warto. Jeśli ktoś chce się tak bawić, droga wolna - ale zlania tego faliście nie nazywam porażką - dla mnie to chyba nawet lepiej, świadczy o dojrzałości członków zespołu.  :parrrty:

Co więcej, na forach projektów często można przeczytać utyskiwania na credit whores, czyli ludzi, którym wystarczy zamachać cukierkiem większej punktodajności (albo wpisu w sygnaturce), by potracili głowy i nie pytali po co to i na co. Dla mnie osobiście już taka Aqua jest projektem podejrzanym więc jej nie liczę i moje zdanie podziela nawet część osób.

Co do wymienionych przez Ciebie projektów:
mi szkoda tylko BURPa, aczkolwiek jeśli mam do wyboru projekt naukowy i rendering, ti wybieram to pierwsze i nie rozumiem pozostałych liczydłowych robiących to samo. Ponadto jednostki są tam rzucane sporadycznie (ostatnio w ogóle ich nie ma)  i do zamkniętego grona.

Co do Cels - wielokrotnie próbowałem to liczyć, ale projekt jest martwy - dotyczy to tak starego Cels, jak i nowego. Goście mieli cyrki z migracjami, znikającymi serwerami i takimi kontami, które użytkownicy musieli znów otwierać, brakiem jednostek, wsparcia, kontaktu - wszystkiego. Dramat i porażka. Jeśli coś się zmieni, informujcie. Ale na razie to sztywny trup.

BOINC Alpha - no nieaktywne

DrugDiscovery@Home - cel jest szczytny. Ale co mozna powiedzieć o projekcie, który pisze "DrugDiscovery@Home is in an early alpha phase and does not have a formal relationship with academia or the pharmaceutical industry. " Czyli nie są powiązani z żadną uczelnią, środowiskiem naukowym, ani też z przemysłem farmaceutycznym. A więc kto właściwie za tym stoi, skąd fundusze na badania, jaki jest pomysł na wdrożenie itd.?
By jeszcze pogrążyć projekt, brak w ogóle sekcji opisu naukowego czy informacji o jego autorach. Co to w ogóle ma być?
Wszystko wygląda na projekt jednego gościa, który go prowadzi z przyczyn nieznanych. Na tej zasadzie każdy może sobie założyć projekt "CureForCancer@Home". TJM mógłby pewnie ich sprawnie założyć i z tuzin i byłoby wszystko, łącznie z WU, punktacją i optymalkami. :D Pytanie tylko co z tego.

Sorki za tak długą przemowę, ale po długich i intensywnych badaniach własnych na temat projektów BOINC doskonale wiem, że nie wszystko złoto, co się świeci - i nie wszędzie warto.

Wspierasz naukę - są odpowiednie projekty.
Chcesz mieć zabawę z matematyką rekreacyjną albo szukaniem obcych - proszę bardzo.
Chcesz kosić punkty przy pomocy graficznego potwora, a przy tym przeliczać coś całkiem sensownego - Milka i GPUGrid czekają, wkrótce powinno być więcej opcji.

Ale projekty "cośtamsięliczy@home" to nie dla mnie i nie uważam, byśmy mieli je promować jako zespół.

X X X

Cenię sobie zdanie odrębne. Ale parę słów ad vocem.

1. Pośród 5k osób robiących obliczenia w naszym teamie są osoby kierujące się różnymi motywacjami. Nie odważyłbym się ich wartościować. Jedni robią to, bo są przekonani, że wspierają naukę. A inni motywowani są duchem rywalizacji. Dajmy realizować się jednym i drugim. Nie ma obowiązku robienia przez wszystkich tego samego.

2. Naukowość. Zapewniam Cię, że tak naprawdę, to zupełnie nie wiesz nad czym pracuje Twój komputer. Marketingowe hasła propagandowe nie zawsze pokrywają się z praktyką, nawet jeśli mają etykietkę takiego czy innego uniwersytetu. Weźmy najbardziej "renomowany" naukowo WCG. Jest to element kampanii PR jednej z większych korporacji światowych. Korporacji, której potencjał obliczeniowy jest tak wielki, że sama byłaby w stanie to wszystko policzyć, pewnie w miesiąc. Znamienne, że odznaki w WCG przyznawane są nie za moc obliczeniową a za czas uczestnictwa w akcji IBM.

I tak, jeden mój komputer chodzi na okrągło w WCG, aby zdobyć te odznaki. Za cały dzień liczenia dostaje 40 punktów (słabiutki jest). Na jedną odznakę będzie chodzić 14 dni, w tym czasie zużyje prąd wart około 16zł. Zatem 9 odznak będzie mnie kosztować 144zł + amortyzacja sprzętu. Zapewniam Cię, że przekazując 200zł dowolnemu ośrodkowi do walki z rakiem pomógłbym znacznie bardziej. Ale mam kaprys, więc kręcę, aby zdobyć te odznaki. To tak ku rozwadze liczydłowych. Mamy wolność, więc każdy kroczy swoją drogą...

3. Jestem rodzinnie blisko związany z dwoma największymi koncernami farmaceutycznymi i zapewniam Was, że niezależnie od tekstów ulotek, żadne badania dotyczące leków i parafarmaceutyków nie były, nie są i nie będą prowadzone w ramach BIONC. To zbyt dochodowa i konkurencyjna branża, aby miała sobie na to pozwolić. To, co naprawdę jest robione, to tzw. badania podstawowe, czyli próby ogólnego opisu świata biologii.

4. Piszesz projekty robiące bezsensowne rzeczy. Trochę w tym racji jest, ale jest też druga strona medalu. Jak ktoś "robi" lek na raka, to na całym świecie nie ma żadnych problemów z uzyskaniem wsparcia. Zupełnie inaczej jest w przypadku osoby natchnionej jakąś wizją - temu nikt nie pomoże, bo wszyscy uważają, że jest szalony. Co najwyżej popukają się w głowę. Jednak weź pod uwagę, że spora część wynalazków obecnych w naszym życiu nie powstała w laboratoriach koncernów, ale w prymitywnych warunkach i głowach pasjonatów. Choćby takie rzeczy jak Apple, ZX Spectrum, samochód i wiele innych rzeczy. Dlatego chcę wspierać "bezsensowne" projekty, w nadziei, że 1 na 100 może okazać się błyskiem geniuszu.

5. Niektóre projekty mają profesjonalną oprawę, np. PG, a niektóre reprezentują żenujący poziom. Zgoda! Ale nie od razu Kraków zbudowano. Zanim ekipa uruchomi wielki projekt naukowy powinna nabrać doświadczenia realizując projekt testowy, choćby liczący liście na drzewie. To bezsensowne zadanie, ale pozwoli ekipie na stworzenie struktury badawczej, testowanie różnych rozwiązań i nabieranie doświadczenia. Jak mają dojrzeć do wielkich zadań, jeżeli odmówimy im pomocy w testach? Dlatego zamierzam wspierać "niedorozwinięte" projekty. Chcę, żeby to wyraźnie zabrzmiało, bowiem marzy mi się, żeby w nowym roku akademickim - nie bojąc się niepowodzeń i ośmieszenia - powstał jakiś polski projekt naukowy, który niech w pierwszym roku i liczy te liście, ale będzie szansa, że przetrą drogę i w następnych latach tematy staną się poważniejsze.

6. Trollu, w tym momencie postanowiłem zdecydowanie poprzeć Twoją inicjatywę powołania stowarzyszenia z osobowością prawną. Jednym z celów statutowych tego stowarzyszenia powinno być doprowadzenie do powstania...

POLSKIEJ PLATFORMY BADAŃ NAUKOWYCH "BOINC"

Byłby to jeden serwis (jak PG) utrzymywany przez ME, MN, KBE, na którym różne polskie ośrodki naukowe mogłyby uruchamiać swoje podprojekty. Aby do tego doprowadzić trzeba bombardować te instytucje i polityków różnymi pismami i petycjami, a do tego potrzebne jest umocowanie prawne w postaci choćby stowarzyszenia. W tym zakresie oferuję swoją pomoc. Jak znam życie, to w praktyce będzie to wyglądało tak, że będzie trzeba walczyć o uzyskanie grantu na uruchomienie pilotażowe takiego serwisu. I jak wynik pilotażu będzie interesujący, to będzie szansa na ciąg dalszy.

Reasumując, ważne jest liczenie projektów uważanych za naukowe, ale niemniej ważna jest też promocja i obecność teamu w wszystkich możliwych sferach.

Rysiu

Wszystkich pewnie zatkał ten ostatni post.

Z tą Polską Platformą to spokojnie... Mamy sto pomysłów, a do wykonania pewnie już zapału nie wystarczy.

Temat ze Stowarzyszeniem opadł. Są ludzie czy nie ma ludzi do tego? Pomarzyć owszem można  ;)

Kryniek

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 16 Wrzesień 2009, 13:40

2. Naukowość. Zapewniam Cię, że tak naprawdę, to zupełnie nie wiesz nad czym pracuje Twój komputer. Marketingowe hasła propagandowe nie zawsze pokrywają się z praktyką, nawet jeśli mają etykietkę takiego czy innego uniwersytetu. Weźmy najbardziej "renomowany" naukowo WCG. Jest to element kampanii PR jednej z większych korporacji światowych. Korporacji, której potencjał obliczeniowy jest tak wielki, że sama byłaby w stanie to wszystko policzyć, pewnie w miesiąc. Znamienne, że odznaki w WCG przyznawane są nie za moc obliczeniową a za czas uczestnictwa w akcji IBM.

Że ma takie moce obliczeniowe (w co wątpie) albo mógłby wytworzyć nie znaczy że ma to robić i wydawać na to miliony. Nie taka przecież jest idea BOINC jak i ich polityka. Ale chwała im za to że wspierają WCG. Inne korporację powinny brać z tego przykład. Ty jednak widzę że jesteś dziwnie uprzedzony do tej firmy ::)

A właściwie to co Ty twierdzisz? że WCG to tylko reklama IBM? Więc wolisz wspierać projekty tworzone przez jakiegoś konowała niż sygnowany przez naukowców? tylko dlatego że nie ma znaczku "powered by IBM" ::)

X X X

Cieszę się, że IBM wspiera BOINC, bo to jest fakt. Jednak nie jest to z ich strony działalność charytatywna a czysty PR. Oby we Wrocławiu też coś wsparli... Inne korporacje wybrały inną drogę. Może lepszą, może gorszą.

Uczulam jednak na to, że liczba nazwisk profesorskich "przypiętych" do projektu wcale nie decyduje o jego przydatności. Nie tylko w Polsce jeden profesor potrafi robić 10 rzeczy jednocześnie. W praktyce siłą napędową są mądrzy doktoranci, bo im właśnie zależy na zdobyciu dorobku naukowego.

Niech każdy liczy co chce, ale odejdźmy od tej maniery wartościowania projektów przez mówienie, że ten to taki naukowy, a tamten to barachło. Błysk geniuszu i łut szczęścia wciąż grają ważne role.

kempler

Niech każdy liczy co chcę, ale "kto jest na "pozycji wyjściowej", to niech postara się poprawić swój dorobek". Widzę sprzeczność.
"Jednak nie jest to z ich strony działalność charytatywna a czysty PR". Proszę Cię. Chyba każdy zdaje sobie z tego sprawę że wszystkim rządzi pieniądz.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Rysiu

Cytat: Kryniek w 18 Wrzesień 2009, 20:17
projekty tworzone przez jakiegoś konowała niż sygnowany przez naukowców
Ostre słowa. Ja bym poprosił o listę projektów tworzonych przez  "jakichś konowałów".

Pigu

freehal, deepspid, belgianbeer,  XP

X X X

Cytat: kempler w 18 Wrzesień 2009, 22:01Niech każdy liczy co chcę, ale "kto jest na "pozycji wyjściowej", to niech postara się poprawić swój dorobek". Widzę sprzeczność
A ja widzę różnicę między sugestią a nakazem.

@Pigu, jeśli dobrze kojarzę, to FreeHAL zasadniczo nie odbiera mocy obliczeniowej naszym CPU. To taka dyscyplina dodatkowa. Czasem miła, a czasem wkurzająca. Ale niech się rozwija, może będzie z niego kiedyś większy pożytek. Generalnie staram się dawać ludziom szansę, więc daję ją też Tobiasowi.

Pigu

pytanie nie było o odbieranie mocy tylko o konowałów  %) hal to przede wszystkim killer wikipedii (a przy okazji dojne bydlę więc i tak liczę)

TJM

Masz jakieś stare informacje, od kilkunastu jeśli nie kilkudziesięciu wersji aplikacji nic on z wiki nie pobiera.
Natomiast w kwestii killowania stron, teraz mamy anansi %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Kryniek

Cytat: Rysiu w 18 Wrzesień 2009, 22:05
Cytat: Kryniek w 18 Wrzesień 2009, 20:17
projekty tworzone przez jakiegoś konowała niż sygnowany przez naukowców
Ostre słowa. Ja bym poprosił o listę projektów tworzonych przez  "jakichś konowałów".

Heh może i za ostre słowa, ale patrząc na niektóre projekty typu np. te co wypisał Pigu w których liczymy nie wiadomo co, nie wiadomo dla kogo i nie wiadomo po co, to ja sobie podaruje. Szkoda czasu i pieniędzy. Jeśli mam już inwestować tą energię wole powierzyć naukowcom.

Troll81

#63
Spadliśmy na 14 w generalce.....

29 września awansowalim na 13

na boincstats tego jeszcze nie widać ale na all projectstats już tak....

wydymała na ars technica

http://boincstats.com/stats/compare_graph.php?pr=bo&table=teams&id%5B%5D=9063&id%5B%5D=33531

:attack: walczmy o swoje  :attack:

lolek

Jak by nie patrzeć odszedł od nas OxyOne, Robert i grafiki 3rni a to duża strata dla naszego team`u  :(

Peciak

Liczydłowi odchodzą to czego się spodziewałeś awansu  :(
u mnie komputer napier...ala już 16 godzin na dobę i w tajemnicy zaczynam płacić rachunki za prąd co by mnie zona totalnie nie zresetowała kompa przy pomocy wiadra z wodą

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

lolek

niestety nasze hobby do najtańszych nie należy, szczególnie jeśli się chce mieć wysoki RAC, a w około jak by nie patrzył kryzys. Ja jeszcze kilka miesięcy temu chciałem kupić kompa do liczenia, ale teraz to nie mam na to żadnych szans.

Troll81

nawet mi nie mów..... robote tracę z końcem grudnia... w sam raz pod choinkę....

Kryniek

Cytat: lolek w 18 Listopad 2009, 12:16
Jak by nie patrzeć odszedł od nas OxyOne, Robert i grafiki 3rni a to duża strata dla naszego team`u  :(

Jak to Oxy też? Dlaczego i gdzie?

kempler

Dlaczego to nie wiem. A gdzie? Do Digital tam gdzie zarecki.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Tomasz R. Gwiazda

zostal przekabacony na ciemna strone mocy :)

kempler

Jego wybór gdzie liczy. Każdy ma do tego prawo.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Peciak

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 18 Listopad 2009, 22:57
zostal przekabacony na ciemna strone mocy :)

Oxyone jest jeszcze w tobie dobro ....   ;D

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

OxyOne

#73
Cytat: Piotr Rakowski w 18 Listopad 2009, 23:33
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 18 Listopad 2009, 22:57
zostal przekabacony na ciemna strone mocy :)

Oxyone jest jeszcze w tobie dobro ....   ;D

Lekceważysz potęge ciemnej strony Piotrze... Skoro nie chcecie walki spotkacie sie z przeznaczeniem...

Przejdz na ciemna strone mocy... Tylko tak uratujesz przyjacół...


łuuuu chyba mi sie CPU pod deklem grzeje... jakie ja bzdury gadam... Zaraz...

Już to widziałem....
Ja pisze tutaj. I mam coś powiedzieć.
Powiem:
Wszystko, co ma początek, ma swój koniec.
Co? Co ja gadam?
Nie, to nie może być tak.



zle ze mna... przeciazony... jeszcze troche i przyjada po mnie agenci...


w białych kitlach...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

#74
My se tu walentynki robimy.... A czesi nam uciekają....

http://boincstats.com/charts/chart_uk_bo_compare_rac_teams_7281;9063;442217;12444125.gif

Aegis Maelstrom

Trudno. Przecież trzeba było udowodnić, że drużyna jest polska i się podzielić.  ::)

Ja tam jeszcze wierzę w zjednoczenie w jakiejś przyszłości, a na razie musimy pracować mocniej. Dobrze, że SKB@P przyspiesza.

apohawk

Apropos SKP@B, to nie startuje to w wyścigach ? Czy przegapiłem ?
No good deed goes unpunished.

Szopler

Wg. BAM! za około 26 dni Polska wyprzedzi Czechów w klasyfikacji krajów...
Jak to jest - kryzys, a Polacy zaopatrują się w GPU? ;)

apohawk

Oraz Australię za 329 dni.
"Polak potrafi"  XD
No good deed goes unpunished.

Skret

Z tego co wiem to Polsce nawet kryzys nie wyszedł ;)

A jak się weźmiemy do kupy to i TOP7 damy radę :)