[Pomysł] system do pracy grupowej i zarządzania projektami

Zaczęty przez Troll81, 29 Czerwiec 2011, 16:51

Troll81

z racji tego że nasz team jest spory i czasem nie sposób wszystko śledzić (szczególnie jak ktoś nie jest forumowym trollem :) ) chciałbym zaproponować by do naszych stronek dopiąć stronke pozwalającą na kolaborację i zarządzanie projektami. Jes.i pojawi się jakiś pomysł i zyska on akceptację (albo ktoś będzie uparty by go realizować) to można by robić z niego "projekt" i w ten sposób zarządzać takimi akcjami.

bywają u nas na forum inicjatywy małe, jak na przykład zbiórka chętnych na zakup akcelerometrów, gdzie zarządzanie całością łatwo zamknać w jednym wątku. Zdażaja się jednak akcje gdzie wątek na forum nie wystarczy. Przykładem może być fundacja, organizacja konferencji, czy choćby większa akcja z zakupem koszulek. Tu przydałby się system pozwalający na sledzenie postepów, pganianie ludzi odpowiedzialnych za poszczególne zadania, rozdzielanie tychże zadań i całą mase innych rzeczy które są niezbędne do zarządzania projektem.

http://www.hotscripts.com/blog/client-project-management-scripts-for-freelancers/

http://www.turnkeylinux.org/project-management

co wy na to?

Tobas

Jestem jak najbardziej za!
Wprowadzenie tego typu standardów podniesie wizerunek B@P oraz nasze kwalifikacje w dobie społeczeństwa informacyjnego.

Troll81

przede wszystkim pozwoli zapanować nad chaosem

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Szopler

Widać dobry pomysł jest jak wino, ser - musi dojrzeć :)

Grzes

Można zastosować jeden ze skryptów do zgłaszania błędów, konkretnie myślę o flyspry.org. Umożliwia potworzenie kategorii zagadnień a także typów zgłoszeń (np. nowe pomysły). Umożliwia także komentowanie zgłoszeń a także umożliwia ładną prezentację postępu prac nad rozwiązaniem. Osobiście stosuję go w pewnym sensie jako organizoator prac długoterminowych przy projektach.

Mchl

Ćwiczyliśmy też swojego czasu dotProject
http://www.dotproject.net/

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81


drWarlock


Troll81

free trial for 30 days? nie dziękuję. potrzebujemy czegoś własnego. przede wszystkim systemu który pozwoli poganiać wykonawców poszczególnych ról i rejestrować postępy prac.

drWarlock

czytaj dokładnie :)
jest community download oparte na GPL v2

Troll81

a jak bardzo ograniczona jest wersja community?

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

#13
no to trza potestować :D

redmine i trac mają swoje strony demo tego egroupware coś nie mogę znaleźć :(

Tobas

Osobiście używam Redmine i jestem bardzo zadowolony
Więc jestem dwiema ręcyma za!

Tomasz R. Gwiazda

zawsze warto brac cos kto z otocznenia juz rozkminil i zna sie na tym :D


Tobas

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 30 Czerwiec 2011, 09:44
zawsze warto brac cos kto z otocznenia juz rozkminil i zna sie na tym :D

Jeżeli o mnie chodzi to nie wiem czy się znam, gdyż tego po prostu używają developerzy, z którymi współpracuję.
Moim zadaniem jest ticketowanie (bugi i featury), ale powiem na pewno, że aplikacja jest czytelna,
konkretna i intuicyjna i skoro oni tego używają to jest to na pewno dobre.

Troll81

mnie bardziej interesują ficzery które pomogą kontrolowac projekty i ich wykonanie, Osiągnięte milestoney postepy poszczególnych prac. itp itd.

krzyszp

eGroupware ma to wszystko plus zarządzanie kontaktami, akcjami reklamowymi, dokumentami itd... Konfiguracja tego ustrojstwa za pierwszym razem jest dość trudna, ale potem obsługa to sama przyjemność... Stawiałbym na niego, ale musi być ktoś, kto będzie administrował i np. pilnował dodawania uprawnień, przydzielania zadań itd.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

no to super. teraz należy to tylko jakoś zainstalować i skonfigurować. Proponowałbym nadanie praw admina przynajmniej kilku ludziom żeby nie dochodziło do sytuacji zastoju.

krzyszp

Trzeba pomęczyć admina naszego serwera o to...
W alternatywie mogę postawić na swoim, ale to już wiąże się z inną domeną i faktem, że zawsze to jednak prywatny serwer (więc jeśli zbankrutuję, to po systemie :)).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Arthusp

Nie wiem, czy nie za szybko pytam: i jak idzie?  :)

Troll81


goofyx

Cytat: Troll81 w 29 Czerwiec 2011, 16:51
z racji tego że nasz team jest spory i czasem nie sposób wszystko śledzić (szczególnie jak ktoś nie jest forumowym trollem :) ) chciałbym zaproponować by do naszych stronek dopiąć stronke pozwalającą na kolaborację i zarządzanie projektami. Jes.i pojawi się jakiś pomysł i zyska on akceptację (albo ktoś będzie uparty by go realizować) to można by robić z niego "projekt" i w ten sposób zarządzać takimi akcjami.

bywają u nas na forum inicjatywy małe, jak na przykład zbiórka chętnych na zakup akcelerometrów, gdzie zarządzanie całością łatwo zamknać w jednym wątku. Zdażaja się jednak akcje gdzie wątek na forum nie wystarczy. Przykładem może być fundacja, organizacja konferencji, czy choćby większa akcja z zakupem koszulek. Tu przydałby się system pozwalający na sledzenie postepów, pganianie ludzi odpowiedzialnych za poszczególne zadania, rozdzielanie tychże zadań i całą mase innych rzeczy które są niezbędne do zarządzania projektem.

http://www.hotscripts.com/blog/client-project-management-scripts-for-freelancers/

http://www.turnkeylinux.org/project-management

co wy na to?
1. pomysł bardzo dobry <- zresztą nie ty pierwszy to proponujesz <- takie coś baardzo się nam przyda.
2. Najfajniej by było zintegrować trochę forum z takim system np.: jeśli pojawia się komentarz dla jakiegoś projektu to żeby na forum w odpowiednim projekcie pokazywał się post ;)
3. Równie dobrze można wykorzystać Mantis'a <- mały, prosty, fajny

Troll81

Mantis jest bardziej systemem do helpdesku niż do zarządzania projektem. Nadaj się gdy masz serie ticketów natomiast brak mu właśnie mozliwości zarządzania portfelem projektów o różnym stopniu złozoności. Taki projekt jak konfernecja trzeba rozbić na mniejsze podprojekty i realizowac każdy osobno a potem móc je połączyć w całosć. śledzenie stanu wykonania raportowanie a także utworzenie naszej własnej bazy wiedzy to ważne rzeczy których nie można pominać.

goofyx

Cytat: Troll81 w 01 Lipiec 2011, 15:06
Mantis jest bardziej systemem do helpdesku niż do zarządzania projektem. Nadaj się gdy masz serie ticketów natomiast brak mu właśnie mozliwości zarządzania portfelem projektów o różnym stopniu złozoności. Taki projekt jak konfernecja trzeba rozbić na mniejsze podprojekty i realizowac każdy osobno a potem móc je połączyć w całosć. śledzenie stanu wykonania raportowanie a także utworzenie naszej własnej bazy wiedzy to ważne rzeczy których nie można pominać.
Ciężko znaleźć dobre darmowe rozwiązanie które obok zarządzania projektem daje możliwość zarządzania portfelem itp <- my do firmy szukaliśmy takiego i niestety nie znaleźliśmy. dotProject miał do tego pluginy, ale 6 miechów cały się sypał przez to :(

Troll81


goofyx

Cytat: Troll81 w 03 Lipiec 2011, 21:58
A redmine?
Kojarzę tylko nazwę, co oznacza że testowałem ale nie spodobał mnie się.
W sumie w firmie skończyliśmy na Mantisie.

Mchl

Z Redmine pracowałem gdzieś jako user, ale nie wydaje mi się, żeby miał coś takiego

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Tobas


Troll81

ja się nie upieram. Ważne by ludziom dobrze się z tym pracowało. Chciałbym uniknać sytuacji gdy wybierzemy jakies rozwiązanie by za miesiac je zmieniać.

goofyx

Cytat: Troll81 w 04 Lipiec 2011, 13:49
ja się nie upieram. Ważne by ludziom dobrze się z tym pracowało. Chciałbym uniknać sytuacji gdy wybierzemy jakies rozwiązanie by za miesiac je zmieniać.
To jest najgorsze co może się trafić.

Arthusp

Cytat: goofyx w 04 Lipiec 2011, 13:54
Cytat: Troll81 w 04 Lipiec 2011, 13:49
ja się nie upieram. Ważne by ludziom dobrze się z tym pracowało. Chciałbym uniknać sytuacji gdy wybierzemy jakies rozwiązanie by za miesiac je zmieniać.
To jest najgorsze co może się trafić.

Dlatego może warto zrobić dość szybko małego pilota przez dość krótki okres czasu - wtedy szybko wypłynie, czy narzędzie nadaje się, czy nie.

Troll81


Arthusp

Cytat: Troll81 w 04 Lipiec 2011, 17:48
Ja nie mam dostepu do serwera :(

A może chłopaki, którzy bawią się chmurą? Boinc chodzi, to może coś jeszcze pójdzie? Albo mam stałe ajpi, więc mogę coś u siebie na wirtualce na parę chwil postawić. Tylko jestem laik informatyczny i mogę potrzebować nieco pomocy, np. z fowardowaniem połączeń z rutera, przez host, do wirtualki... No i jak jestem w pracy, to nie mam zdalnego dostępu do maszyny...

Tomasz R. Gwiazda

chwilowo nie mam wolnych zasobow
jak doloze 3 nowe hosty pod VmWare to bede w stanie. (sprawa w toku- ale sie jeszcze zejdzie)


PS: moze byc hosting na nazwa.pl ?


Svistak

Koledzy - mam 20GB wolnego na nazwa.pl , nieograniczony transfer... jak się nada do testów platformy, to na priva proszę pisać o szczegóły, to podam dane na ftp...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

GRID

Cytat: Svistak w 04 Lipiec 2011, 21:51
Koledzy - mam 20GB wolnego na nazwa.pl , nieograniczony transfer... jak się nada do testów platformy, to na priva proszę pisać o szczegóły, to podam dane na ftp...
może być, jeżeli będzie potrzebny serwer to jest zawsze możliwość na test.boincatpoland.org. (w końcu po to powstała ta domena, )
To co kto się zajmę testowaniem tej aplikacji ?, ktoś już ma doświadczenie w tym temacie?

Tobas

Jako, że temat trochę poleciał w dół, więc podbijam.
Postawiłem u siebie Redmine. Jak się okazuje chodzi to to pod Railsami, więc większość serwerów typu nazwa odpada.

Pytanie mam kto adminuje domeną boincatpoland?
Prosiłbym o wydelegowanie do mnie redmine.boincatpoland.org.
Póki co jest tutaj:
http://redmine.4tel.net