Forum GRA Kto ostatni napisze tu posta wygra ! (1.edycja)

Zaczęty przez leszcz, 17 Grudzień 2006, 20:37

PMG

Można tamtą linuxową poradę przenieść do innego wątku? bo tutaj zniknie szybko zawalona a może sie komuś przydać.

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

AL


emik



Pigu


kret


Pigu



RAD-Poland

czekamy, czekamy , a tym czasem wygrywamy  :D

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AL


RAD-Poland


   
WCG:
PG:         YOYO:

     

emik

a wczoraj w karambolu na krajowej 8 pod Bardem zginęła moja była wielka miłość


Pigu


AL

W kilka godzin po tragedii Colina o mało co w bardzo podobnych okolicznościach nie zginął jeden z jego największych przyjaciół - a zarazem jego dawny szef - jeszcze z zespołu Subaru. David Richards miał więcej szczęścia - pilotowany przez niego śmigłowiec pomimo awarii zdołał awaryjnie wylądować i dopiero po wylądowaniu się przewrócił....
emik - przekazuje wyrazy współczucia.

emik

dzięki

wiadomość z tv Wrocław:

Cytat
Między Bardem a Kłodzkiem zderzyło się pięć samochodów, jedna osoba nie żyje, trzy w stanie ciężkim leżą w szpitalu. Sprawcą tragedii był kierowca TIRa, który zjeżdżał od strony Kłodzka w kierunku Wrocławia. Jest tam ograniczenie prędkości do 40 kilometrów.

Kierowca stracił kontrolę nad samochodem. Jego naczepa z ,,łysymi" oponami uderzała w kolejne samochody.

Wraki wozów są porozrzucane na odcinku 100 metrów. Kierowca, który zginął uderzony przez wóz ciężarowy, miał zaledwie 24 lata.

jest to info z wczorajszego wieczoru, a w dniu dzisiejszym zmarła moja znajoma :(

Gdzie jest na drogach ta Policja, która niby tak dokładnie kontroluje stan techniczny samochodów


AL

Policja chowa się po krzakach i pilnuje foto-radarów (bo polak potrafi i mógłby ukraść albo uszkodzić  :wink: ) - a za stan techniczny odpowiadają okręgowe stacje kontroli pojazdów. Natomiast jeśli chodzi o ciężarówki - to zregóły każdy kierowca ciężarówki/autobusu ma obczajoną zaprzyjaźnioną stację. Jeśli jest większa baza transportowa - to albo ma swoją stację (większość mzk) albo na czas badania robi się przekładki części, opon itd. po czym po badaniu wszystko wraca do starego i zepsutego układu. Jeśli już zdażają się (bardzo nieliczne!) próby kontroli stanu technicznego tych dużych pojazdów - to zregóły po bardzo krótkim czasie kierowcy za pomocą CB czy telefonów informują się o nich - i te które są w najgorszym stanie - wiadomo, że jadą już inną - niekontrolowaną trasą. Tak samo się dzieje w przypadku prób badania przeładowanych tirów przenośnymi wagami.
Najbardziej denerwuje mnie, że policjanci nie zauważają takich złomów w zwykłym ruchu miejskim. Jedzie taki radiowóz za starem jadącym pod górkę z którego "idzie aż siwy dym" i gołym okiem widać, że taki grat już od dawna nie nadaje się do użytku - a glinierze woogóle problemu nie zauważają. Gdyby na ich miejscu byli amerykańcy gliniarze - po kilku metrach - kierowca stara byłby już na glebie z lufą przy głowie - a po następnych 15 minutach star byłby już odcholowowywany na złomowisko. Tak samo sytuacja wygląda z większością autobusów komunikacj miejskiej i PKS. Jakim cudem po polskich drogach jeżdżą jeszcze te stare zdezelowane, kopcące i zagrażające życiu pasażerów i innych uczestników dróg 30letnie jelcze, autosany i inne dziwy?

Pigu

komunikację miejską wezmę w obronę :) same Neoplany i Solarisy

AL

Cytat: "Pigu"komunikację miejską wezmę w obronę :) same Neoplany i Solarisy

Niestety nie w każdym mieście jest tak dobrze. W B.-B. np. już dużo wymienili na Solarisy głównie - pozbywając się najstarszych trupów - ale wciąż jeszcze jeździ spora grupa trucicieli.

Pigu

te jelcze z biologicznym katalizatorem na pokładzie  :wink:

AL

Cytat: "Pigu"te jelcze z biologicznym katalizatorem na pokładzie  :wink:

To teraz już wiem - dlaczego one się tak rozkładają :idea:   :lol:

Pigu

hehe - jazda nimi powinna być refundowana przez NFZ

ocko

url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=1d46e2790b538c77618554f45ecb395c][/url]

Pigu


AL

Fajny dzień - cieplutko i słonecznie w sam raz na rowerową wyprawę z której właśnie wróciłem. Wygrywam.

Pigu

a ja bardziej przyziemnie - awans na 21 w setim :D ciekawe, czy dam radę wskoczyć na to 20ste zgodnie z planem do końca miesiąca

kret

ano prawda, ciepło ładnie, powygrywać może :]     tylko gdzie są moje hamulceeeeeeeeeee :evil:

emik



AL


RAD-Poland


   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu


emik



RAD-Poland


   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu


kret


emik



AL


emik



jaskij


emik



kempler

To może Ja po cichutku dam o sobie znać   :wink:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

jaskij