Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! (6. edycja)

Zaczęty przez tito, 01 Lipiec 2022, 00:02

pszyklejony


chr80♂°🛰�

Cytat: chr80♂°🛰� w 28 Kwiecień 2024, 21:37
Cytat: pszyklejony w 28 Kwiecień 2024, 13:50
Cytat: chr80♂
b]BRP7[/b] podobno korzysta z FP64 ale nie jestem pewien?

Chyba nie, za to z Amicable nieźle sobie radzi.
Dzięki za podpowiedź 🥰. Właśnie testuję.
https://sech.me/boinc/Amicable/results.php?hostid=222857
Amicable Numbers raczej nie korzysta z FP64 ponieważ moje karty z najwyższym FP32 radzą sobie najlepiej.

chr80♂°🛰�


pawg

Eksperyment Separation się zakończył więc już nie ma tam innego podprojektu używającego GPU. Zostało tylko N-Body, które też ewoluuje



SzaMoT🍀

GPUGrid
Cytatnadal mam nieudane próby uruchomienia tego pod
Colab, muszę poruszyć temat.

Nie da rady raczej policzyć na Colab
cyt. z Discord
"większość innych projektów dystrybuuje pliki binarne, co jest znacznie prostsze do uruchomienia po stronie klienta, ponieważ wszystko jest zawarte w samym pliku binarnym. Ten projekt nie działa w ten sposób, rozpowszechniają całe środowiska Pythona w pliku ZIP, który zostanie wyodrębniony w systemie lokalnym w czasie wykonywania i wykonuje wiele konfiguracji skryptowych i konfiguracji zmiennych środowiskowych, są przeznaczone do działania w ,,normalnych /standardowych " środowiskach i są budowane w oparciu o założenie, że wszystko po stronie klienta będzie normalne. Coś takiego jak Colab nie jest w ogóle standardem i prawdopodobnie ma pewne różnice w zmiennych środowiskowych ustawionych dla tej instancji."

Dowiedziałem się że można wypożyczyć GPU + CPU
vast.aiwszystko jest umieszczane w docker, tylko muszę zaznajomić się bardziej i być może coś,
podziałam za jakiś czas.

Wygrywam!?


tito

Einsteinathome
Aplikacja Meerkat

3070@160W linux speciall app vs 4070@140W windows stock app.

Czasy porównywalne :) Fajna ta optymalizacja

SzaMoT🍀

Cytat: tito w 02 Maj 2024, 09:05Einsteinathome
Aplikacja Meerkat

3070@160W linux speciall app vs 4070@140W windows stock app.

Czasy porównywalne :) Fajna ta optymalizacja

Liczysz 1 zadanie na raz?
Jeśli możesz to zapodaj link do sprawdzonej konfiguracji, spróbuję pobawić się.
Dla All-Sky Gravitational Wave search on O3 widzę, że można testową wersję wybrać teraz z panelu projektu, liczę 2 zadania na raz, szukam dodatkowych godzin :)

tito

Cytat: SzaMoT🍀 w 02 Maj 2024, 15:26Jeśli możesz to zapodaj link do sprawdzonej konfiguracji,
Co proszę?
Do moich komputrów, czy o coś innego Ci chodzi.
https://einsteinathome.org/pl/host/12839557
https://einsteinathome.org/pl/host/12785320

SzaMoT🍀

Chodzi sprawdzone instrukcje jak to wdrożyć, może być link do forum projektu, przeglądałem forum napotkałem na wątek ale nie mam pewności, za dużo wiadomości i czy pojawi się ta apka niebawem w wyborze jako beta test? na stronie projektu?
Ile zadań liczysz jednocześnie? na tej nowej optymalizacji pod Linuxa


tito

A.
Tutaj jest.
https://einsteinathome.org/content/einstein-brp7-linuxnvidia-special-app
1WU jednocześnie, bo apka dobrze wykorzystuje zasoby i przy 2 nic nie daje.

Na win też korzystam z 1xWU, bo oszczędzam na prądzie, a i zysk nie jest zbyt duży, bo taktowanie GPU spada

Puma

Jestem : ) Dotarłem. Do rehabiltacji na ćwiczenia mię

tito


Puma

Jestem : ) Dotarłem. Do rehabiltacji na ćwiczenia mięśni np.  zanik i opiekun będzie mógł wyjść z taką osobą -   
https://zapodaj.net/plik-q1HZN2oumv    ,i nowy mechanizm do ćwiczeń na siłownię czy fittnes - https://zapodaj.net/plik-NoVwpe257W  . i nową turbinkę wiatrową obmyśliłem - https://zapodaj.net/plik-w3ZsLEtZpj . A ostatnie opiszę--Lato jest prąd z wiatraków i paneli nadmiar wiadomo i z nich na zimę odkładać rozbity wodór i tlen i na zimę żeby było to paliwem dla generatorów prądu spalanie wodoru podsycane tlenem-- taki akumulator innego typu : ). Nie wiem w jakiej mierze prąd wydajnościowo rozbija wodę ale nadwyżki z tego jakby były to wodór dodatkowo można by sprzedawać, Pozdrawiam Kamratów

tito

Staliśmy wczoraj w porcie w Grecji - zupełnie bezproduktywnie, bo mieli akurat Wielkanoc. Totalne nicnierobienie - żadko tak się zdarza.

SzaMoT🍀

@tito
Jak są ekstremalne warunki pogodowe na morzach i oceanach to kurs za wczasu do portu? albo zmiana kursu?
Czy bez względu na warunki cała naprzód?
Tak tylko z ciekawości pytam, skoro jesteś w temacie.
Na ile to jest bezpieczne podczas silnych sztormów będąc z dala od lądu?

Taki sztorm na pewno nie jest przyjemny dla załogi.

Życzę spokojnych wiatrów

tito

Są mapy pogodowe, więc można zawczasu skręcić i tak powinno się robić. Jeśli już się wpadnie to powoli pyr, pyr pod falę - wtedy bez zwględu na kurs docelowy idzie się pod falę.
Niejednokrotnie na Norwegii staliśmy w porcie, aby nie wyjść na 11 metrowe fale.
Chociaż wiem, że w naszej flocie jakiś kapitan wszedł idealnie w cyklon - pięknie to było pokazane na historii kursu. Żadnego wcześniejszego dostosowania kursu - idealnie w środek.
A z własnych doświadczeń to na północnym Pacyfiku szły 2 statki z tego samoego portu (nie pamiętam) do Seattle - nasz kapitan wybrał trasę bardzie północną (krótsza), ale właśnie była bardzo zła pogoda - poza stratą kilku beczek straciliśmy też 2 dni w stosunku do tego drugiego statku.
No i oczywiście niezbyt można się wyspać.

SzaMoT🍀

A przy mniejszych falach też pewnie nie ma komfortu przy wypoczynku w nocy.
Kilka razy plynolem statkiem po morzu i nawet podobało się kołysanie, nie było wcale takich dużych fal, było odczuwalne ale to kilka chwil na rejsie.

PS
Notka wspomnień
Załoga B@P "żagle na maszt" piracka flaga jeszcze jest aktualna dla drużyny?
czy jesteśmy już pod inną banderą?
W sumie to piraci się źle kojarzą, nie wiem dlaczego B@P na forum było wymieniane, piracka łajba,
pewnie z przeszłości ktoś nadużywał kredyt (wymuszał więcej itd.)?
Albo Kapitan MCHL pozwalał na nadużywanie rumu i piwka 😂

Ano już sobie przypomniałem, to ma związek z badge, których już nie ma,
czyli łajba doznała po latach uszczerbek i odpoczywa w "Muzeum",
tylko nieliczni przetrwali do dziś, maratończycy obliczeń rozproszonych.



chr80♂°🛰�

Czy powinniśmy podnieść nową banderę? Może tak, może nie. Ważne jest, aby pamiętać o naszych korzeniach i o tym, co nas tu sprowadziło, ale jednocześnie dostosować się do nowych wyzwań i realiów.

Życzę Wam wszystkim powodzenia na dalszej drodze i niech wasz statek zawsze płynie z pełnymi żaglami, niezależnie od flagi, którą będzie nosił!

Z pozdrowieniami,
Załogant wspomnień


tito


necavi


tito

Przedłużyli mi kontrakt na chwilę obecną do 10go.
Nie chce mi się już.


SzaMoT🍀

Ahoj załogo, niezwykle cicho, forum online a wiadomości pojawiają się sporadycznie.

Trochę bawiłem się mobilnie liczac co nieco, nowe sprzęty w litografi 4-6 nm mają sporą wydajność.
Trzeba uważać by nie spalić sprzętu, tym bardziej latem.
Starsze modele chyba nie warto liczyć, lepiej chmura ale jak leżą nieużywane to dla godzin i gwiazdek
może warto? Sam się zastanawiam w tej kwestii.

Mało projektów do liczenia obecnie 4/5 projektów aktywnych na Androida, a nie wszystkie można liczyć na danym sprzęcie.

A Kamraci coś liczą mobilnie?




tito

Wg mnie szkoda...w sumie to nie wiem czego.
Prądu to bierze niewiele, ale pkt, a więc i mocy, też mało daje.
Nowe sprzęty to szkoda ze względu na baterię, zaś stare niewiele mogą.
Kiedyś miałem podłączony table, oraz 1 telefon - wniosek:
Wolę jednak utrzymywać PC.

chr80♂°🛰�

Cytat: SzaMoT🍀 w 26 Maj 2024, 18:11Ahoj załogo, niezwykle cicho, forum online a wiadomości pojawiają się sporadycznie.

Trochę bawiłem się mobilnie liczac co nieco, nowe sprzęty w litografi 4-6 nm mają sporą wydajność.
Trzeba uważać by nie spalić sprzętu, tym bardziej latem.
Starsze modele chyba nie warto liczyć, lepiej chmura ale jak leżą nieużywane to dla godzin i gwiazdek
może warto? Sam się zastanawiam w tej kwestii.

Mało projektów do liczenia obecnie 4/5 projektów aktywnych na Androida, a nie wszystkie można liczyć na danym sprzęcie.

A Kamraci coś liczą mobilnie?
WCG. A na baterię ustala się temperaturę i jak przekroczy daną wartość to obliczenia są wstrzymywane do spadku temperatury.

SzaMoT🍀

Mam ustawione 36°C, na nowych sprzętach liczy 1 zadanie bateria w okolicach 32 się wacha.

tito


SzaMoT🍀

Pomyślę nad nadmuchem jak będą upały ale i tak warto może taktowanie trochę wzrośnie

chr80♂°🛰�

Cytat: tito w Wczoraj o 07:46A może jakiś nadmuch?
Na Androida? To raczej miedziany radiator do 4mm.
Może i mało punktów ale to dużo więcej od tych co maja zero.

SzaMoT🍀

Cytat: chr80♂°🛰� w Wczoraj o 21:55
Cytat: tito w Wczoraj o 07:46A może jakiś nadmuch?
Na Androida? To raczej miedziany radiator do 4mm.
Może i mało punktów ale to dużo więcej od tych co maja zero.

Nadmuch dość dobrze się sprawdza tylko muszę coś zamówić cichego i zrobić jaks sprytny stojak na 3 telefony, a raczej tylko 1 telefon pozwala mi na otwarcie, reszta klejona, 1 na gwarancji.

Muszę się jakoś pozbyć aplikacji wpudowanej w system Samsunga do czyszczenia RAM,
nie idzie tego wyłączyć, można dodać aplikacje do wyjątku ale nie wiele to daje,
co jakiś czas zabija zadanie.
Szukałem jak się nazywa ten proces od
czyszczenia RAM ale jakoś nie trafiłem na info.
Na starszym Samsungu tylko wyświetla komunikat, o przeciążeniu CPU i czy anulować, czeka na decyzję użytkownika.
Na tablecie Lenovo nie ma tego problemu android 12

Jaki był powód usunięcia BM ze sklepu Play?