Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

ACTA przeszła :(

Zaczęty przez krzyszp, 14 Grudzień 2011, 18:12

Troll81

filmik widziałem już wczoraj. Pani Basia rzondzi :D

lolek

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/popularne-serwisy-znikna-z-sieci-protest,1,5006049,wiadomosc.html

Tym razem to polskie portale znikną na jeden dzień  :parrrty:

AL

Zrobił się hałas w mediach i bardzo dobrze. Teraz nawet moja teściowa (zatwardziały PISowiec) wie co to ACTA i jest temu zdecydowanie przeciwna!

krzyszp

ACTA BĘDZIE podpisana przez nasz rząd...
http://www.dobreprogramy.pl/Nam-tez-nie-podoba-sie-ACTA-od-polnocy-protest,Aktualnosc,29936.html
Mimo sprzeciwu mediów, milionów internautów - nasz rząd wie lepiej, niż wyborcy!

Panowie i Panie, k...., czy naprawdę można tak bezczelnie podpisywać to "porozumienie"???
Dobrze, że wyjechałem z PL, teraz pozostaje mi sprawdzić, czy UK też podpisze...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Nawiedzony

Widać jak wybrani władcy oprawcy szanują swoich wyborców. Uważają nas za ciemnotę i zło konieczne - bo ich utrzymujemy!

Trzeba będzie chyba wyjść na te ulice jednak!

Tomasz R. Gwiazda

tyle ze podpisanie tego nic nie zmieni....

1. musi to uchwalic Parlament
2. podpisac prezydent
3. mozna to odeslac do trybunalu krajowego i europejskiego
4. rozwiazania prawne zawarte w tym juz obowiazuja w PL

krzyszp

"Minister" Boni:
CytatTymczasem minister kultury, Bogdan Zdrojewski, tłumaczył dziennikarzom, że rząd wcale nie prowadził prac nad ustawą w sposób tajny. - Nieuzasadnione jest twierdzenie, że rząd chciał coś ukryć. Rząd polski jako jeden z pierwszych w Europie zwrócił uwagę, że negocjowanie tego aktu powinno odbywać się w sposób jawny - zwrócił uwagę.
Czyste kłamstwo, dokładnie wszystkie wnioski o ujawnienie udziału naszych negocjatorów oraz stanowiska rządu w negocjacjach nad ACTA były odrzucane - opisuje to szczegółowo Vagla, niestety, od trzech dni jego strona praktycznie leży z powodu przeciążenia...

CytatNastępnie wyjaśnił, że nie jest także prawdą, że "nie zapewniono możliwości pozyskania opinii od różnego rodzaju podmiotów, w tym od podmiotów szczególnie zainteresowanych tą ustawą". - Pismo było przesłane do blisko 30 podmiotów do konsultacji (...). Dokument nie natrafił na żadną krytyczną uwagę - dodał.
Kolejne bezczelne kłamstwo - środowisk zajmujących się obroną i ochroną praw człowieka W OGÓLE nie zaproszono do konsultacji, za to zaproszona do konsultacji była BSA, która w Polsce NIE JEST W OGÓLE ZAREJESTROWANA!!!

CytatDodał, że mając świadomość wątpliwości, jakie budzi ACTA, od przyszłego tygodnia rozpocznie się kolejna faza konsultacji i wyjaśnień.
Pierwszy raz w życiu czytam o konsultacjach PO wprowadzeniu nowych ustaw - czyli najpierw rząd podpisuje porozumienie, a potem się pyta, czy go chcemy...

W tym kraju już całkowicie jawnie kasa przepływa do kieszeni sprzedawczyków na najwyższych stanowiskach, wszystkie służby powinny się teraz skoncentrować na majątkach naszych "czołowych" polityków...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

27 instytucji prowadzilo z ministerstwami konsultacje
tylko 1 miala jakiekolwiek zastrzezenia co do acty...


wywolac histerie w narodzie naprawde prosto (przyklad spekulacji na cenach cukru i 100 innych przypadkow jak cos media naglasniaja) , a u internautow jeszcze latwiej...

nie no krzyszp ostro pojechalas...
CytatW tym kraju już całkowicie jawnie kasa przepływa do kieszeni sprzedawczyków na najwyższych stanowiskach, wszystkie służby powinny się teraz skoncentrować na majątkach naszych "czołowych" polityków....
populizm w czystej formie...
chyba politycy na glownych stanowiskach sa calkiem niezle przeswietlani przez oswiadczenia majatkowe a i zapewne dziennikarzy

a idac tym tropem to bys mogl powiedziec wszystkie służby powinny ale przeciez one sa zinfiltrowane przez ruskich komunistow... :)


MarcinB

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 23 Styczeń 2012, 20:17
tyle ze podpisanie tego nic nie zmieni....
uświadomi ludziom że nie żyjemy już w wolnym demokratycznym kraju  :shame: btw w lipcu VAT znowu o 1%  :parrrty:

Tomasz R. Gwiazda

#89
wolnosc to pojecie wzgledne...
dla internautow najlepszy ustroj to by byla anarchia... :)


PS: krzyszp, ciekawe czemu tak narzekasz na PL skoro siedzisz w UK tak cudownym kraju jesli chodzi o inwigilowanie spoleczenstwa
w UK maja najwiecej kamer monitoringu per kapita na swiecie

co do tego czy UK podpisze? na bank.. bo to glownie kozysci z tego beda mialy firmy z USA i UK

Szopler

Skoro TO nic nie zmieni to po kiego grzmota podpisywać kolejny nic nie warty kawałek makulatury ?!?
Czy po to aby wykorzystać przepisy tam zawarte kiedy to nam (rządzącym) będzie wygodne?

Właśnie popełniłem myślozbrodnię (patrz: "1984" - G. Orwell)

krzyszp

#91
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 23 Styczeń 2012, 20:39
nie no krzyszp ostro pojechalas...
CytatW tym kraju już całkowicie jawnie kasa przepływa do kieszeni sprzedawczyków na najwyższych stanowiskach, wszystkie służby powinny się teraz skoncentrować na majątkach naszych "czołowych" polityków....
populizm w czystej formie...
chyba politycy na glownych stanowiskach sa calkiem niezle przeswietlani przez oswiadczenia majatkowe a i zapewne dziennikarzy
Powiedz mi, jaki polityk mający respekt przed wyborcami podpisuje się pod ustawą przeciwko której jest praktycznie całe społeczeństwo? Dlaczego do konsultacji zaprasza się np. ZAIKS, czy nigdzie w PL nie zarejestrowaną BSA, a nie zaprasza się np. PIIT??? Gdzie GIODO jawnie wypowiada się przeciwko podpisaniu porozumienia, zauważając że naraża prywatność???

Nie żartuj z tym prześwietlaniem, tylko wytłumacz mi, jak to możliwe że minister w rządzie RP ma tylko 30k oszczędności w banku, a garnitur nosi za 25k???
Czasami wypływają kwiatki w stylu, że taki b. prezydent na K. ma swojego majątku 50-100k, ale "przypadkiem" jego żona ma kilka milionów?

Czasami jak przyglądam się naszej polityce, to bym chciał zagłosować np. na Palikota, ale doskonale sobie zdaję sprawę, że jego wybranie (albo jego partii np. jeśli by miała większość w parlamencie), że było by to samo...
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 23 Styczeń 2012, 20:42
wolnosc to pojecie wzgledne...
dla internautow najlepszy ustroj to by byla anarchia... :)


PS: krzyszp, ciekawe czemu tak narzekasz na PL skoro siedzisz w UK tak cudownym kraju jesli chodzi o inwigilowanie spoleczenstwa
w UK maja najwiecej kamer monitoringu per kapita na swiecie

co do tego czy UK podpisze? na bank.. bo to glownie kozysci z tego beda mialy firmy z USA i UK
Tutaj niestety masz rację  :(, jedyna różnica w tym, że w UK te dane (prywatne) nie wyciekają jakoś za bardzo do sieci, a to oznacza, że po prostu są lepiej chronione, zwłaszcza, że poszkodowany w takiej sprawie dostaje zwykle spoooore odszkodowanie.
Cytat: Szopler w 23 Styczeń 2012, 21:51
Skoro TO nic nie zmieni to po kiego grzmota podpisywać kolejny nic nie warty kawałek makulatury ?!?
Czy po to aby wykorzystać przepisy tam zawarte kiedy to nam (rządzącym) będzie wygodne?

Właśnie popełniłem myślozbrodnię (patrz: "1984" - G. Orwell)

Dokładnie + chodzi o dodatkową warstwę przepisów, które potem ciężko odkręcić, znowu podparłbym się Vaglą, on ciekawie opisał proces "owijania w cebulkę" kolejnych warstw przepisów, aby ciężej je było zlikwidować/cofnąć.
Zresztą zastanówcie się spokojnie, w ustawodawstwie RP są wszelkie narzędzia służące zarówno walce z terroryzmem, pedofilią jak i piractwem - na to wszystko są już paragrafy - przeciwko adminom, właścicielom itd. Ta kolejna umowa ułatwia tylko blokowanie stron bez potrzeby udowodnienia winy, na podstawie zgłoszenia kogoś, kto twierdzi, że ma do danych materiałów prawa. A teraz mały eksperyment: dostanę w swoje ręce dokument z przykładowego ministerstwa, w którym jest opisany np. przypadek korupcji na najwyższym szczeblu i ja ten dokument publikuję na swojej stronie - na podstawie ACTA można moją stronę władza zablokuje, bo poinformuje, że ten materiał należy do ministerstwa! I od tego nie będzie drogi odwoławczej!

Dlatego ACTA to zuo...

Edit:
Właśnie zauważyłem, że strona Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji posługuje się systemem WordPress, łamiąc warunki licencji...
http://mac.gov.pl/dzialania/nie-zamierzamy-ograniczac-wolnosci-internetu-w-polsce/
Wystarczy wejrzeć w źródło strony, aby zobaczyć:
<link rel="wlwmanifest" type="application/wlwmanifest+xml" href="http://mac.gov.pl/wp-includes/wlwmanifest.xml" />
będący typowym znacznikiem generowanym przez WP, zaś jego licencja wymusza umieszczenia odpowiedniego wpisu w kodzie strony, co jest opisane tutaj:
http://olgierd.wordpress.com/2007/01/05/naruszenie-warunkow-licencji-gpl-mimikra-2/
Tym samym, walczący o prawo antypirackie minister Boni "podpisuje" się pod jego łamaniem...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Nawiedzony

CytatTym samym, walczący o prawo antypirackie minister Boni "podpisuje" się pod jego łamaniem...

XD teraz tylko to publicznie jakoś ogłosić i niezła beka by była  XD

Generalny Inpektor Ochrony Danych Osobowych w opinii wysłanej do resortu administracji i cyfryzacji odradza podpisywanie konwencji ACTA. http://www.komputerswiat.pl/nowosci/wydarzenia/2012/04/acta-nie-podoba-sie-giodo.aspx#1968

Akcje protestacyjne w Polskich miastach
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/wydarzenia/2012/04/polacy-wyjda-na-ulice-by-zaprotestowac-przeciwko-acta.aspx

krzyszp

Cytat: Nawiedzony w 23 Styczeń 2012, 22:50
XD teraz tylko to publicznie jakoś ogłosić i niezła beka by była  XD
Puściłem na FB  :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

ale strona jest na licencji CC
jesli to cos zmienia :)

Krzysiak

Nie jesteśmy sami  :)
http://www.tvn24.pl/-1,1732414,0,1,padly-strony-austriackich-ministerstw-tez-za-acta,wiadomosc.html


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 23 Styczeń 2012, 23:01
ale strona jest na licencji CC
jesli to cos zmienia :)
Nie. Materiały w niej zawarte są na licencji CC, silnik strony jest na GPL...

Edit:
http://nt.interia.pl/internet/bezpieczenstwo/news/anonymous-do-polskiego-rzadu-jestesmy-od-was-potezniejsi,1750261,1276

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

napinka.... :D

teraz atak DDoS mozna zrobic przy wykozystaniu FB nie trzeba byc hakierem :P
nie wiem jaka strona przetrwa takie cos ? google.com ?

Tomasz R. Gwiazda

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11020459,Holdys_u_Lisa__Jestem_chyba_jedyny_w_Polsce__ktory.html?lokale=warszawa
jakis glos rozsadku :)

Troll81

ależ ten facet pieprzy. w proteście przeciwko ACTA nie chodzi o to by nie walczono z odróbkami czy żeby ktoś panu Hołdysowi dyktował cenę jego utworu. Chodzi o możliwość blokowania stron bez wyroku sądowego. Bo jest złe karanie kogoś bez udowodnienia mu winy. to jest złe niegodziwe i podłe. Bez tego zapisu ACTA może być podpisywane. Niech pan hołdys jednak nie pieprzy że internauci chcą mu dyktować za ile on ma sprzedać swój utwór. Bo to mu podyktuje producent.

Tomasz R. Gwiazda

spojrzmy na to z innej strony...

kojarzycie strony organizacji faszystowskich z PL ktore sie hostowaly na zagranicznych serwerach i polskie wladze/sady nie mogly nic z tym zrobic ?
przyklady mozna mnozyc.


wezcie zrobcie reverse engineering :P i poszukajcie jakichs korzysci z Acty i je wypunktujcie, bo poki co to "typowy swiat czarno-bialy" i olaboga niemcy mnie bija :)

spojrzmy sobie prawdzie w oczy... normalny obywatel nie bedzie mial zadnych problemow w zwiazku z takimi aktami prawnymi
to tak samo jak legalizacja marihuany... bo kogos tam moga aresztowac i bedzie siedzial za to w wiezieniu... normalny (zalozmy ze normlany) czlowiek nie uzywa, wiec mu to zwisa....

ps: jak ktos zablokuje strone bez wyroku, to myslicie ze bedzie mozna wygrac w sadzie i dostac odszkodowanie? to by dopiero numer byl :)

lukaszja

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 23 Styczeń 2012, 23:44
(...)
jakis glos rozsadku :)

Jasne.
Zadajcie sobie odrobię trudu i zerknijcie na ustawę z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
http://www.abc.com.pl/serwis/du/2000/0904.htm
Podpowiem p. Hołdysowi (i Wam!), że warto zerknąć na art. 115-119 tej ustawy.
Narzędzia do ochrony praw autorskich już są. Wystarczy je stosować. Po co więc ACTA, zapytam retorycznie...

Troll81

ale właśnie w przypadku stron nazistowskich były wyroki sądowe. I międzynarodowa współpraca na tym polu tylko przyniesie poprawę. Ale ACTA daje możliwości karania obywatela "bez wyroku sądowego" i "bez udowodnienia winy" to jest bezprawie i na to zgody być nie może.

Tomasz R. Gwiazda

lukaszja:
CytatNarzędzia do ochrony praw autorskich już są. Wystarczy je stosować. Po co więc ACTA, zapytam retorycznie...
mysle ze porownanie Acty do Interpolu jest dosc trafne...

swoja droga... tak rozmawialem ze swoim szefem i doszlismy do wniosku, zreszta ktos w tv tez o tym wspominal...
ze to ustawa po to bo firmy fonograficzne/dystrybutorzy/ect nie maja pomyslu na siebie i to jak sprzedawac swoje tresci w internecie i tkwia w epoce kamienia lupanego....

przyklad ktory wymyslilismy na te potrzeby
Produkcja filmu kosztuje 50mln
Zysk z emisji w kinach 100mln

zarobione na czysto 50mln, nie liczac potem dvd, bluray, muzyki, marchandise..

i teraz klu... czemu po roku ten film nie moze byc w necie za 1$ ?
przeciez nie trzeba wymyslac debilstw tylko zrobic, a jeszcze kupe kasy zarobia na tym.

problemem nie jest blokowanie stron.. tylko debilne prawa patentowe, autorskie...

Troll81

prawa patentowe mają zabezpieczać zyski w dłuższym okresie czasu. i wisi mi czy nawet przez 50 lat będą chcieli za DVD z filmem 50pln. I tak po 3 latach dodadzą ten film do faktu albo innego dziennika. To co mne wkurza to własne zapis o możliwości karania bez wyroku sądowego. T sytuacja w której prawo egzekwuje strona sporu a jest to niedopuszczalne. Nie można być sędzią w swojej własnej sprawie. Po to mamy do jasnej kur@#$ nędzy niezawisłe sądownictwo (przynajmniej w teorii). Jak tak to ja chcę żeby np jak ktos mnie w mordę walnie to na mój wniosek wsadzać od razu gnoja do pierdla. A jak ktoś mi ukradnie plecak to od razu do więzienia bez potrzeb udowadniania że to mój plecak. Przecież taka sytuacja to czysta paranoja.

Slavkoyama

Cytat: Tomasz R. Gwiazdaproblemem nie jest blokowanie stron.. tylko debilne prawa patentowe, autorskie...
I tu się z Tobą Tomaszu zgadzam. I to dotyczy nie tylko oczywiście muzyki itp. Ja np. od czasu do czasu edytuję strony o mchach na Wikipedii. Mchy są dosyć słabo obfotografowane w wolno dostępnych zasobach, więc czasami chciałbym sięgnąć po jakąś starą grafikę z podręcznika czy klucza do oznaczania roślin. Ale ktoś sobie wymyślił, że prawa autorskie do publikacji obowiązują przez 70 lat od śmierci autora. Jak dla mnie to absurd do potęgi. 99,9% autorów i ich potomków nie czerpie z tego tytułu żadnych zysków, ich prace giną gdzieś w bibliotekach i nikt ich nie czyta, a gdy chce się ożywić te materiały i jakoś jeszcze wykorzystać, to okazuje się, że wara, bo autor zmarł w 1950.

Cytat: Troll81To co mne wkurza to własne zapis o możliwości karania bez wyroku sądowego.
A tu się zgadzam z Trollem. Jak dla mnie skandal i zaprzeczenie podstawowych zasad systemu prawnego (choć może się mylę, bom nie żaden prawnik).

krzyszp

#106
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 24 Styczeń 2012, 00:10
lukaszja:
CytatNarzędzia do ochrony praw autorskich już są. Wystarczy je stosować. Po co więc ACTA, zapytam retorycznie...
mysle ze porownanie Acty do Interpolu jest dosc trafne...

swoja droga... tak rozmawialem ze swoim szefem i doszlismy do wniosku, zreszta ktos w tv tez o tym wspominal...
ze to ustawa po to bo firmy fonograficzne/dystrybutorzy/ect nie maja pomyslu na siebie i to jak sprzedawac swoje tresci w internecie i tkwia w epoce kamienia lupanego....

przyklad ktory wymyslilismy na te potrzeby
Produkcja filmu kosztuje 50mln
Zysk z emisji w kinach 100mln

zarobione na czysto 50mln, nie liczac potem dvd, bluray, muzyki, marchandise..

i teraz klu... czemu po roku ten film nie moze byc w necie za 1$ ?
przeciez nie trzeba wymyslac debilstw tylko zrobic, a jeszcze kupe kasy zarobia na tym.

problemem nie jest blokowanie stron.. tylko debilne prawa patentowe, autorskie...
Tomaszu, w sprawie tej strony faszystowskiej przepisy były, wnioski o ściganie i zablokowanie (na podstawie istniejących przepisów) też były, tylko że USA nas po prostu zlały - ACTA nic tu nie zmieni!
Prawa patentowe i autorskie faktycznie są debilne, za przykład niech posłuży fakt, że od kilku lat ochrona utworów trwa 70 lat - nikt mi nie wmówi, że to w celu ochrony zysków 120 letniego pisarza, tu chodzi tylko o organizacje zbiorowego zarządzania i wydawnictwa. ACTA jest dalszym rozwinięciem tej idei połączonej ze zmuszaniem dostawców internetu do monitorowania i blokowania treści na wniosek "poszkodowanego" zanim on udowodni lub dostarczy materiały potwierdzające jego prawo własności. Jednocześnie ACTA zdejmuje odpowiedzialność z providera w przypadku bezprawnego zablokowania danej treści...

Ze strony LegeArtis:
Cytatpamiętacie sprawę "Wprost", któremu amerykański sąd kazał zapłacić 5 milionów dolarów zadośćuczynienia na rzecz córy senatora Cimoszewicza? W świecie ACTA może się okazać, że polski internauta stanie przed najdziwniejszym sądem (np. county Orange) za naruszenie najdziwniejszego prawa -- bo przecież art. 27 ust. 4 mówi wprost o obowiązku ujawnienia danych identyfikujących abonenta "posiadaczowi praw";

Dla chcących wiedzieć więcej, polecam Artykuł 9 (odszkodowania) - nie ma tam słowa o odszkodowaniu za bezprawne wyłączenie strony, za to jest mnóstwo o odszkodowaniach dla właścicieli praw. W art. 11 uznaje się za to, że "domniemane" naruszenie jest podstawą do natychmiastowego blokowania dostępu, nic nie wspominając o sytuacji, gdy to naruszenie nie będzie faktycznie występować, a będzie tylko nieczystą zagrywką...

CytatArt 12. "...4. Każda Strona zapewnia swoim organom prawo do wymagania od wnioskodawcy, w związku ze środkami tymczasowymi, aby dostarczył każdy możliwy do pozyskania dowód, by wspomniane organy mogły przekonać się w wystarczającym stopniu, że prawo wnioskodawcy zostało naruszone lub że naruszenie takie zagraża..."
- Pięknie, wystarczy, że strona zagraża, czyli ewentualnie mogą się tam pojawić materiały chronione...


Edit:
Jeszcze małe wypunktowanie "podejrzanych" punktów z komentarza na stronie Vagli:
CytatJest parę fragmentów, które budzą mój niepokój.
Art. 11. Problem przekazywania danych osób posiadaczowi praw. Wolałbym, żeby to jednak prokurator zbierał dowody, a sąd oceniał. A tutaj bezpośredni czerwony telefon do RIAA, żeby wydać dane osobowe.
Art. 12, 1. Brak domniemania niewinności.
Art. 12, 2. Możliwe strzelanie z armaty do much incydentalnie łamiących prawo autorskie. Możliwość natychmiastowych działań bez wysłuchania drugiej strony. Można zrobić cokolwiek domniemawszy przestępstwo.
Art. 27, 4. Znów przekazywanie danych posiadaczowi praw bez bufora w postaci sądu. Jak dla mnie brzmi jak okazja do samosądu.
Art. 27, 5. Utrwalanie DRM, z którym jest więcej problemów niż korzyści.
Art. 27, 6. Brak jasnej klasyfikacji narzędzi. Co z pentesterami? Czy jeśli użyję LiveHTTPHeaders do wyciągnięcia MP3 to już jestem przestępcą?
Art. 27., 7. Czyżby odpowiedzialność za podanie linka?
Art. 29., 1. Czy od tej pory również RIAA będzie mogła bezpośrednio mnie prześladować?
Cały rozdział IV o tym, jak to obce państwo może zrobić ze mną, co chce.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

mówiąc krótko jest to gniot. Rażąca jest dysproporcja praw. brak odpowiedzialności za szkody itp. Na serio nie widzicie anormalności tego?

lukaszja

Znalazłem coś fajnego - zerknijcie na to:

Art. 6 ust. 4 ACTA
Żadne postanowienie niniejszego rozdziału nie może być interpretowane w taki sposób, aby nakładało na Stronę wymóg pociągnięcia swoich urzędników do odpowiedzialności za działania podjęte w związku z wypełnianiem ich urzędowych obowiązków.

Fajnie? Fajnie!


Troll81

czylijeśli naduzyją władzy w ramach wykonywania obowiązków to ne mozna ich ścignać. no to super. Tak się własnie wprowadza totalitaryzm..

Tomasz R. Gwiazda

no coz...
lekarze i urzednicy obecnie tez za nic nie odpowiadaja.... placi zawsze skarb panstwa :)
tworzenie kolejnej kasty nietykalnych

Martin Fox

Cytat: krzyszp w 23 Styczeń 2012, 20:10Dobrze, że wyjechałem z PL, teraz pozostaje mi sprawdzić, czy UK też podpisze...
Przygarniesz nas do siebie jak przyjdzie czas ucieczki z tonącego okrętu :P

lolek

ACTA to jest jakaś zwykła parodia prawa broniąca tylko i wyłącznie elit związanych z szołbiznesem, mająca gdzieś prawa przeciętnego człowieka. Wczoraj w tv (chyba na Polsacie) porównano walkę z piractwem w takiej formie jaka jest w ACTA do przeszukiwania każdej osoby wychodzącej z supermarketu bo mogła coś ukraść.

lolek

http://blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=1090  :fright:  :bad:  :wth:

krzyszp

Cytat: lolek w 24 Styczeń 2012, 12:21
http://blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=1090  :fright:  :bad:  :wth:
Krótko, zwięźle, na temat...
Jeszcze tutaj dokładniejsze omówienie:
http://teukros.wordpress.com/2012/01/22/acta-jak-to-wlasciwie-wyglada/

Jeszcze jedna sprawa, gdzieś na forum pojawiła się informacja o dostępności "pewnych plików" na chomiku. W myśl ACTA, wszyscy admini i moderatorzy mają odpowiadać za przestępstwo pomocnictwa w promowaniu treści nielegalnych...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

fajne i solidne odsumowanie :D

Tomasz R. Gwiazda

a czemu nikt nie rozwali Facebooka za ich polityke prywatonosci, przechowywania danych po tym jak sie kasuje konto ect ?

bo z jednej strony niektorzy walcza tak o swobody a z drugiej korzystają z FB

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 24 Styczeń 2012, 15:13
a czemu nikt nie rozwali Facebooka za ich polityke prywatonosci, przechowywania danych po tym jak sie kasuje konto ect ?
bo z jednej strony niektorzy walcza tak o swobody a z drugiej korzystają z FB
Bo się z nią zgadzasz podpisując się pod regulaminem, a na zgodę na ACTA nikt Cię nie pyta?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

ale final jest taki sami

to hipokryzja czy glupota ?

ja nie jestem przeciwny ACTA ale majac FB ograniczam ilosc informacji ktore o sobie udostepniam czyli przeciwnie niz ci ktorym FB nie przeszkadza a ACTA tak :)

Nawiedzony

A oto co ja dostałem na maila w odpowiedzi na tony spamu wysłanego na dziesiątki maili  :D

CytatSzanowni Państwo,

Bardzo dziękuję za mail wyrażający Państwa niezadowolenie w związku z ACTA. Maili takich w ostatnich dniach otrzymałam ponad 10 tysięcy.

Już w ubiegłym roku wyrażałam swoja zaniepokojenie trybem pracy nad ACTA (http://di.com.pl/news/38342,0,Europoslanki_o_ACTA_Obawy_sa_uzasadnione.html). Stwierdziłam wtedy, że brak przejrzystości jest w przypadku ACTA nie do zaakceptowania oraz może prowadzić do nadmiernej kontroli w Internecie.

Swoja zdanie na ten temat podtrzymuję i będę głosowała przeciwko ACTA w Parlamencie Europejskim. Sądzę, że należy wynegocjować lepsze rozwiązania dotyczące tej kwestii.

Pozdrawiam,

Lena Kolarska-Bobińska, Poseł do Parlamentu Europejskiego