Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

ATI 5xxx -znikający obraz

Zaczęty przez Puma, 06 Styczeń 2011, 17:38

Puma

Spotkał się ktoś z problemem znikającego obrazu na parę sekund (nawet w grze
)--karta dalej liczy i jakby pojawiał się lepszy obraz--Radeon 5870 Sapphire --stery 10.12 - rozdzielczość 1920 -1080?

Puma

Zmniejszyłem rdzeń karty do 800Mhz i robię Video Card Test Stability---> zobacze co wyjdzie---myślę że to coś problem z temparaturą.

Troll81

a co rozumiesz przez znikanie obrazu? monitor dostaje czarny sygnał z karty czy to monitor przechodzi w stan wstrzymania? A może chodzi o to że znika okienko gry a widać pulpit?

wrzuć monitorowanie karty wraz z zapisem i zacznij grać a jak zniknie obraz to sprawdź logi monitorowania. Przede wszystkim temp ale jak da rade to również inne parametry karty....

Puma

Ciemny obraz jest.  A jak zrobić (monitorowanie karty wraz z zapisem)?

Krzysiak

A masz może w tedy odpalone Youtube lub podobną stronę ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

pisalem gdzies o tym ze moze warto zrobic upgrade firmware karty graficznej, ale to ja mialem bardziej hardcorowa akcje ze mi przy filmach z youtube robilo restart kompa

Krzysiak

Czy to jakaś plaga związana z ATI ja osobiście mam taką jazdę
czego nie mogę zrozumieć dlaczego po OC mojego HD5850 nawet o 1 MHz wysypuje się wszystko co jest na Adobe Flash Player a konkretnie wszystkie filmy w necie
i dostaje komunikat "Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność"

Gwóźdź programu oprócz  reklam korzystające z  Adobe Flash działają bez problemu   :fright: :fright: :fright:

Za to po OC mogę robić wszystko inne

BFBC2- wczoraj grałem 4 (dziś pykałem chyba 6 bez przerwy)  godzinki nom stop żadnego błędu ani krzaczka
Obliczanie rozproszone kilka dni z rzędu po 10-12 godzin żadnego błędu
O co może biegać ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

ATI zawsze mialo problemy ze sterami i to chyba glowny problem...

lolek

Ja miałem takie jazdy na sterach 10.10, na 10.11 jest stabilnie - tylko że u mnie to 4770. Karty ATI/AMD są naprawdę bardzo dobre, ale sterowniki do nich to inna bajka.

Troll81

riva tuner ma chyba takie możliwości, i cała sterta innych programów....

Puma

Jak odpalony jest komp wraz z BOINC-iem tak się dzieje albo jak gram online po wyłączeniu reszty rzeczy ( obraz się robi --czarny ) --- zaraz sprawdzę tym programikiem --Dzięki ;D

AiDec

Dorzuce jeszcze od siebie kilka pomyslow:

1. Moze byc za wysokie OC.
2. Moze byc za slaba zasilka (kiepskie zasilanie - nie wyrabia przy wysokim obciazeniu jak gry czy przetwarzanie).
3. Moze byc kiespkie polaczenie zasilajace grafe (poluzowana wtyczka, zlamany kabel zasilajacy itp.).
4. Przegrzewajaca sie grafa, lub nawet przegrzewajaca sie grafa + niewlasciwie dzialajacy czujnik temperatury (zle dziala czujnik = nie wlacza wentylatora na wysokie obroty gdy potrzeba = grafa sie przegrzewa, a na monitoringu tego nie widac).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Krzysiak

No dobra problem częściowo rozwiązany a więc po kolei

1 Zainstalowałem nowy bios do mojego hd5850
2 Co dało mi możliwość podkręcania do zadowalających wartości z panelu CCC
3 Wywaliłem program do OC z którego korzystałem wcześniej "MSI Afterburner"

I problem jak ręką odjął  :fright:
GPU na 900MHz
Pamięć 1200MHz
Nic się nie wysypuje wszystko działa
Youtube chodzi w tle a próbki liczą się bez problemu


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81

obstawiam BIOS jako winowajcę :D

AiDec

Ja rowniez, zwazywszy ze korzystam z MSIA na codzien, od dawna, dla 11-tu roznych 4xxx i 5xxx w 7 roznych kompach :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

najwidoczniej z upgradem wersji sterow wymagany jest upgrade bios, ale o tym nikt nie napisal :D
a moze to tylko przy okazji Boinca wychodzi :D

Puma

Dzięki za porady ale chyba przyczyną jest TV bo teraz jak się to dzieje się pojawia ikonka z menu i w programach sprawdzających nie zauważyłem że coś jest nie tak z kartą. Gdy to się dzieje karta działa bez zarzutu i normalnie przelicza.

Puma

Całe szczęście znalazłem już przyczynę tego migania a była błaha --coś nie tak z kablem HDMI  ;D