Pierwsze wyniki RCN

Zaczęty przez Bober, 12 Luty 2007, 16:16

Bober

Na stronie projektu pojawiła się zakładka "Pierwsze wyniki RCN". Wynika z niej, że znaleziono najmniejszą liczbę przecięć dla 18 punktów - 1029. Prace nad "18" jeszcze trwają i strona będzie uaktualniana.
Tak wygląda uproszczony rysunek (tj bez większości linii łączących punkty) wyniku:

Rozpoczęły się już obliczenia dla n=20.
W "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pojawił się artykuł o sukcesie projektu. Nie ma jeszcze angielskiego tłumaczenia.
Przypominam, że staramy się zdobyć w tym projekcie 1. miejsce na świecie i jak widać nasza praca przynosi namacalne efekty!!!

bartsob5

a to sie pokrywa z zalozeniami? myslalem ze 3 punkty nie moga lezej na jednej prostej  :?

Bober

Zakładam, że żadne 3 nie leżą w linii - to pewnie tylko kwestia rozdzielczości obrazka. W przeciwnym razie rzeczywiście byłoby to bez sensu.

kret

jejeje :) ale fajnie :) pamietam że zawsze lubiłem zajęcia z teorii grafów ;)

Mchl

A mogłem zostać matematykiem... ](*,)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

Cytat: "Mchl"A mogłem zostać matematykiem... ](*,)


patrzac na twoja sygnaturke:
ABC@home beta   257.96
Rectilinear Crossing No.   7.79

to prawie jestes :D

kempler

Prawie robi wielką różnice... :wink:  :wink:  :wink:

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

kret

Cytat: "Mchl"A mogłem zostać matematykiem...
e tam..ale będziesz mechatronikiem :>

Mchl

A od dzisiaj... wczoraj specjalistą ds szkoleń... :roll:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Trochę lepsza wersja obrazka:

miszol

Cytat: "Bober"Trochę lepsza wersja obrazka:
konkurs: ile trójkątów widzisz na obrazku? ;)

bartsob5

hmmmm... niechno pomysle... 1338? :D

Szerpa

J bym okreslil to jednym slowem w ch................................................ .................................................. ................................
.olere

Mchl

Niech mi ktoś powie, że to nie jest ładne...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

Piękne, ma w sobie tą lekkość pajęczyny skąpanej w porannej rosie ;)

Nietoperek

Cytat: "Mchl"Niech mi ktoś powie, że to nie jest ładne...
to nie jest ladne;)

Machloj

hmmm...nie jestem za dobry z rysunku czy grafów czy czegoś co ten projekt liczy...ale tak się zastanawiam...po co komuś to to może się przydać?  :D

Bober

Zawsze możesz przeczytać opis projektu (po polsku):
http://dist.ist.tugraz.at/cape5/why_pl.html