Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Nie chcę żeby zjadał wszystko

Zaczęty przez rav3n_pl, 13 Czerwiec 2010, 13:26

rav3n_pl

Tzn: odpalił 3 projekty: 1x GPU + 2x CPU.
Problem w tym, że mój procek to p4 HT i 2x CPU to bzdura (wiadomo, jeden ALU ;])...
Szukam po opcjach i nie mogę znaleźć "blokowania" części lub całości CPU.
Chcę odpalić tylko 1 lub w ogóle nie obciążać CPU.

Jakiś sposób na to jest?

Can-D

Preferencje lokalne -- karta użycie procesorach -- w systemach wieloprocesorowych ,używaj nie więcej niż  -- ustawiasz 50 % i używasz już 1 core.

tito

Nie zdążyłem :) Ale Trolla wyprzedzę XD
Witam na forum i zapraszam do działu "wizytówki".

rav3n_pl

Dzięki  :parrrty:
Poszedłem od innej strony i na stronie projektu całkiem CPU wyłączyłem (10 dni liczenia...).
A w prefach i tak zrobiłem 50% procesorów, jak się do czegoś podłączę żeby nie próbował używać "obu" ;]
:arrr:

Troll81

Witam :D Tito mnie uprzedził ale ja również zapraszam...

donbartolo

To ja się podepnę, ja chciałbym natomiast aby mój komp pocił się jak najwięcej. I mam pytanie Czy ok. 100 minut dla collatza to dużo czasu jak na jedną próbkę? Dopiero zacząłem go liczyć i nie mam doświadczenia. Karta to HD 3650 proc 2,33x2 i 2 giga ramu. Można to jakoś przyspieszyć?

apohawk

Na 3650 czas chyba miałem podobny, ale to dawno było, więc mogę pamiętać kiepsko. Możesz przyśpieszyć wymieniając na szybszą kartę ;) Wyrobi ok. 10k na dobę w collatzu jeśli dobrze pamiętam.
No good deed goes unpunished.

donbartolo

No ale cały pic polega na tym że nie chciałem wymieniać karty :)

Troll81

To ją przetaktuj. Pamiętaj że rdzeń jest najważniejszy. Pamięci możesz dać na najniższą stabilną częstotliwość. Oszczędzisz trochę prądu i mniej się będzie grzać :D

donbartolo