All-in-One w BOINC

Zaczęty przez Eari, 19 Kwiecień 2010, 14:45

Eari

Czy komputer All In One byłby dobry do BOINC? Z tego co czytałem, ma tylko jedno zasilanie, więc miały o wiele mniejszy pobór prądu, a przy tym ma wyposażenie lepsze niż w notebookach. Jest przy tym cichy, więc mógłby sobie przeliczać jednostki z wyłączonym monitorem, tak jakby w ogóle go nie było.

apohawk

Mam na podłodze płytę główną z CPU, zasilaczem i dyskiem twardym z linuxem na pokładzie, bez monitora, bez obudowy, itd.
Polecam taki zestaw ze starych części. O co chodzi z all in one? Jakiś marketingowy bullshit znowu? Komputer to komputer, a czy będzie błyszczący, czy podłogowy jak opisany powyżej, to na obliczenia wpływu nie ma.
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

eee to chodzi glownie o to ze bebechy  kompa sa za monitorem (a czasami monitorem dotykowym), wszystko zalezy na czym to jest postawione
Wiekszosc takich nowinek stoi na Intel Atom, Nvidia ION

Moj zestaw z 2x5870 tez nie ma monitora, a tak jakby nadal jest :)

Troll81

Konstrukcje All-In-One zazwyczaj mają słabe proce że o kartach nie wspomnę (bywają wyjątki jak nowe commodore :D )

Ale nawet jeśli jest to nieźle wyposażony komp to nic go nie podkręcisz bo chłodzenie jest tak dobrane by wystarczyło na to co firmowo w niego wrzucono.

Eari

Zastanawiam się właśnie, czy kupić do BOINC komputer stacjonarny, All-In-One czy notebooka.

lolek

Jeśli jest to komputer dedykowany pod BOINC to tylko stacjonarka, najlepiej z porządną grafiką od czerwonych  :attack:

Troll81

I dobrym chłodzeniem oraz zasilaniem :D pamiętaj że przy pracy 24/7 stabilność jest ważna.

AiDec

Tylko stacjonarka - All in One da Ci moze 20% efektywnosci porzadnej stacjonarki. Najwazniejsze to tak jak pisali przedmowcy - porzadne chlodzenie. Zamawiajac kompa dorzuc dobre chlodzenie proca (w stylu np. Thermalright Ultra-120 eXtreme - bardzo ciche i bardzo wydajne) i uprzedz ze chcesz miec proca posmarowanego dobra pasta termoprzewodzaca (np. Arctic Silver 5), a nie jakims badziewnym silikonem. Dzieki temu bedziesz zadowolony z ciszy, z nieprzegrzewajacego sie proca i z wynikow w BOINC :). Jesli obudowa bedzie miala taka mozliwosc (a powinna miec), to warto wykorzystac kazde miejsce na wiatrak, montujac ciche i wydajne wiatraki - wplynie to na ciche dzialanie kompa jak i zwiekszy zywotnosc wszystkich elementow komputera.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

tito

Z laptopów też raczej zrezygnuj - ja mam dwa i dają malutko punktów (ale liczą ciągle, bo jestem maniak) - jednak stacjonarny komputer + nowe GPU z ATI to podstawa.