Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

AMD Bulldozer

Zaczęty przez S6X, 13 Luty 2011, 15:08

Czy uważasz że to prawda co mówią o AMD Bulldozer ?

Tak
10 (71.4%)
Nie
4 (28.6%)

Głosów w sumie: 14

ScApi

Cytat: lolek w 12 Październik 2011, 17:37
Bo znając życie 4 i 8 rdzeniowce to będą te same procki z zablokowanymi (często, ale nie zawsze uszkodzonymi) rdzeniami, tak jak w Athlonach II i Phenomah II

Na logikę, tego chcieli uniknąć stosując budowę modułową, ale tok myślenia AMD zna tylko samo AMD  %)

Przypominają mi się początki Intel'owskiego HT, jak czytam ten cały szum względem wydajności. Krok ciekawy ze strony AMD ale jak to każda nowość będzie wymagał chyba dopracowania z wielu stron. Patrząc na choćby wydajność pod Win 7 a 10% przyrost na Win 8, albo w niedługim czasie ukaże się jakiś sterownik CPU lub łatka jak przy Phenom'ach I Gen.

A ja w takim razie poczekam na oficialne ceny, i ewentualne szaleństwo wymian to wtedy zadecyduje czy nowu FX czy stary PhII x6

lolek

Ja czekam aż spadną ceny Athlona II x4  :)

A poza tym TDP i faktyczny pobór prądu to często 2 różne rzeczy  :dunno:

phobos

Pobór prądu pewnie spory ze względu na duże jak na 32 nm napięcie. To z kolei jest duże, ze względu na global foundries i ich problemy z tym procesem. No i 2 mld tranzystorów też robią swoje... Ech, zapowiadało się fajnie, a wyszło jak zawsze.

ScApi

Też prawda :P poczekamy zobaczymy i może zakupimy  :parrrty:.

Zaciekawił mnie ten obrazek:



Ma to sens, ciekawe czy AMD wprowadzi jakąś funkcję wyłączenia np 4 "doklejanek do modułów" tak aby procek zachowywał się jako pełnoprawny 4C, ciekaw jestem jaka wtedy byłaby wydajność "Per Core". Ewentualna ciężka optymalizacja od M$.


kotfryc

Proce dostępne już na Amazon.de, bardzo krótkie terminy dostaw... Poraziła mnie "niska" cena...
AMD FX6 6100 Six-Core Prozessor Black Edition EUR 136,17
dla porównania:
AMD Phenom II X6 1100T Black Edition Prozessor EUR 187,57

x8 już dużo droższe ... hmmm ...