Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Akumulator - problem :(

Zaczęty przez MarcinB, 24 Listopad 2011, 16:25

MarcinB

Mam już laptopa trochę ponad 3 lata. Do tej pory akumulator trzymał w nim dobrze co potwierdzały przerwy w dostawach prądu. Jednak jakieś 3 tygodnie temu zapaliła się dioda ładowania ,a stan baterii zaczął oscylować koło 94% . Nic pomyślałem że pojemność spadła w końcu pare lat już ma. Żadnych ostrzeżeń nie było. Ostatnio zachciało mi się troche go oczyścić. Przy remoncie w domu troche wchłonął pyłu. A że mam dostęp do sprężonego powietrza w pracy zabrałem go tam na mały mainetance. Wszystko ładnie oczyściłem. Złożyłem go do kupy i próbuje odpalić. No  i nic się nie dzieję  :o. Podłączam zasilacz , OS się odpala. Stan baterii 93% i ładuje. No to wyciągam tylną wtyczkę żeby zobaczyć czy ma podtrzymanie a tu pupa od raz się wyłącza. Zero podtrzymania.  :dunno: Co o tym myślicie? Może ma ktoś ASUSA F5 albo coś podobnego żeby sprawdzić aku?

Szopler

No to Ci padł tak jak mój w Dellu po 2 latach.
Pokazywał 68% i nie ładuje... Jedyna rada - oddać do regeneracji (pełnej - częściowa to strata czasu i kasy)*, albo kupić nowy.

* - przerabiałem to, wymieniono mi jedną trójkę ogniw z trzech bo były jeszcze jako tako, wykonano kalibrację i po miesiącu znów leci do naprawy... pełnej

Troll81

potwierdzam. Strzeliły cele. Nowe aku albo pełna regeneracja.

MarcinB

Dziękuję za odpowiedź . Akurat teraz musiał strzelić kiedy zacząłem się zastanawiać na sprzedażą :(

Mchl

To od razu podpowiem, że Whitenergy jest ok. Mam od nich zamiennik który pracuje już dłużej niż oryginał.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MarcinB

Dzięki za cynk. Na razie jeszcze się zastanawiam co zrobić. Nie wiem czy już się opłaca sprzedawać tego laptopa . A jak nie to aku może trochę poczekać.