Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Problem z monitorem po zainstalowaniu managera.

Zaczęty przez 33oliver, 22 Maj 2010, 16:34

33oliver

Witam,

Jestem tu nowy od 1h i już mam nietypowy problem.

Otóż po restarcie kompa po wcześniejszej instalacji managera po ukazaniu się pulpitu na 10 sekund gaśnie monitor i pokazuje info: "brak sygnału". Nie wiem co się dzieje. Chciałem podłożyć obraz systemu ale nie da się uruchomić Ghost`a - nie ładuje się.

Co ciekawe, po wyciągnięciu wtyczki z kompa DVI i włożeniu z powrotem monitor odpala i wyskakuje komunikat o wykryciu monitora.

Tak się dzieje przy każdej próbie włączenia managera np po jego wcześniejszym wyłączeniu lub po restarcie kompa. Musze jakoś temu zaradzić - nie będę przecież co chwile bawić sie w wyciąganie i wkładanie wtyczki DVI w kompie.

Możecie coś poradzić w tej sprawie?
Ktoś się spotkał z podobnym problemem?

lolek

Po pierwsze standardowe pytanie jaki system  ;)

Nie spotkałem się nigdy z tym, ale zaczął bym od odinstalowania menedżera i wyczyszczenia śmieci po nim ( a później oczywiście ponowne jego zainstalowanie  ;D ). A jeśli to nie pomoże to podobnie postąp ze sterami od grafy.

PS. Witamy na forum :)

33oliver

#2
System  X P

Ok, spróbuje tego co proponujesz i zobaczymy jak będzie.

I tak na marginesie, można na jednym koncie korzystać jednocześnie z dwóch komputerów?

lolek

Nigdy nie miałem tego problemu więc strzelam po omacku, ale nic więcej nie przychodzi mi do głowy co mogło by się zwalić przy instalacji menedżera.

Jasne, że tak. Niektórzy mają po kilkadziesiąt hostów  :)

RobaL

Masz dodane jakieś projekty GPU, tzn. które liczą na karcie graficznej? N.p. MilkyWay, Collatz?


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

33oliver

#5
Jeszcze nie jestem aż tak dobrze obeznany w tym wszystkim ale mam dodane wszystkie domyślne projekty jakie były zaznaczone przy instalacji - a zalogowany jestem jedynie do World Community Gird

PS. Jak mam procesor 4-rdzeniowny to na każdy rdzeń przypada jedno obliczanie? Pytam bo mi liczy 4 rzeczy jednocześnie.

EDIT:

"Available Projects
Participate in All Projects
Help Cure Muscular Dystrophy - Phase 2 
Help Fight Childhood Cancer 
Help Conquer Cancer 
Human Proteome Folding - Phase 2 
FightAIDS@Home "

Mori

Cytat: 33oliver w 22 Maj 2010, 17:41PS. Jak mam procesor 4-rdzeniowny to na każdy rdzeń przypada jedno obliczanie? Pytam bo mi liczy 4 rzeczy jednocześnie.
Tak, chyba, że zaznaczysz inaczej (możesz ograniczyć liczbę używanych rdzeni).

Nie ma projektu GPU, a grafika skacze... Jaki masz zasilacz?

33oliver

Zasilacz BeQuiet około 650W ale to nie będzie zasilacz skoro gaśnie jedynie monitor a w zasadzie TV LCD, który służy mi jako monitor ponieważ w tym czasie komp sam w sobie chodzi, ponieważ kontrolki świecą i jak wyciągnę wtyczkę DVI z kompa i podłącze ponownie to obraz się pojawia.

Troll81

ja bym obwiniał sterownik albo jakieś głupie opcje oszczędzania energii i wygaszania monitora po jakimś czasie bezczynności...

33oliver

#9
Owszem... właśnie sprawdziłem i się okazało, że po zainstalowaniu managera zmienione zostały opcje wygaszacza ekranu przez BOINC na 5 minut, problem w tym, że ekran monitora gasł po około 10 sekundach od włączenia kompa, lub od razu po restarcie samego programu.

Zmiana opcji wygaszacza ekranu na "brak" pomogła jedynie w tym, że przy restarcie samego programu obraz z ekranu nie znika ale po restarcie kompa znika nadal.

Zatem za znikanie obrazu z ekranu po restarcie kompa odpowiada coś innego.

EDIT:
Niestety aktualizacja sterowników nie pomogła, nadal po restarcie kompa obraz znika.
Nawet było jeszcze gorzej, komp zaczął sie w kółko po restarcie sam restartować i nic nie mogłem zrobić.
Udało mi się przy użyciu Ghosta podłożyć obraz systemu.
Zainstalowałem jeszcze raz managera z lokalizacji wskazanej w instrukcji na polskiej stronie (wcg_boinc_6.2.28_windows_intelx86.exe) i było to samo. Teraz zainstalowałem wersje inną, ściągniętą ze strony oficjalnej (boinc_6.10.18_windows_intelx86.exe) i wszystko chodzi ok, ale czeka mnie jutro aktualizacja wszystkiego bo obraz systemu miałem z 28.10.2009r. :)

PS. I jeszcze jedna mała prośba. Niektórzy z Was mają w sygnaturce skany z różnymi wynikami. Gdzie mogę poczytać co dany wynik oznacza i do czego sie odnosi? BSrac, Rank vs Rank% itp. itd. i gdzie mogę sprawdzić swoje wyniki w ten sposób?

Dodałem projekt MilkyWay na GPU myślałem, że będzie jednocześnie przetwarzać obliczenia na procesorze głównym i graficznym a tu nic. Dostałem wiadomośc z serwera MilkyWay: "Project has no jobs available" - jak to wygląda w tej kwesti? Po skonczeniu 1 z 4 przetwarzań na CPU zaczął przetwarzać coś z MilkyWay na CPU a ponoć przetważa tej projekt na GPU - nie rozumie?

Szopler

Aby liczyć MilkiWay tylko na GPU musisz ustawić odpowiednie opcje na stronie www projektu. Chwilowo Milka nie ma jednostek na GPU to przysłała na CPU.
Informacji szukaj na naszej wikipedii - www.boincatpoland.org

33oliver

Co może byc powodem konfliktu najnowszej wersji managera 6.10.+ z kompem?
Po zainstalowaniu najnowszej wersji po jeszcze nie pelnym uruchomieniu systemu po okolo 10sek gasnie monitor, kompa jeszcze chodzi przez kolejne 10-15sek i restartuje sie?
Nie sposob jest sprawdzic w tej sytuacji w ogóle co jest grane.
Przez brak zainstalowanej najnowszej wersji managera nie moge liczyc na GPU.

Co zrobić by sprawdzic co jest powodem takiego stanu rzeczy?

Troll81

Standardowo. Wymiana sterowników ewentualna reinstalka winzgrozy. Sprawdzenie ustawień oszczędzania energii.

Poza tym podaj dokłdnie jakie masz bebechy i jaki system operacyjny. Bo założyłem że masz windwosa iXPe :D

Mori


33oliver

#14
Tak, mam X P

Sterowniki były już aktualizowane.
Reinstalka Windy nie wchodzi w grę...

A bebechy tzn. sprzęt w skrzyni?

Właśnie włączyłem Everesta aby zrobić raport sprzętowy i.... monitor się wyłączył, znowu wtyczka musiała iść w ruch...

Typ procesora   QuadCore Intel Core 2 Quad Q9550, 2833 MHz (8.5 x 333) 
Nazwa płyty głównej   Asus P5E Deluxe (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394) 
Mikroukład płyty głównej   Intel Beachwood X48
Pamięć fizyczna   3328 MB
DIMM1: A-Data EXTREME DDR2 1066+   2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz) 
   DIMM3: A-Data EXTREME DDR2 1066+   2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz) 
   Typ BIOS'u   AMI (04/17/08) 
Karta wideo   ATI Radeon HD 4800 Series (512 MB) 

Stary BIOS? Na jego aktualizacji się z kolei nie znam....

Troll81

Jak dla mnie to winna jest karta graficzna. Albo sterownik albo sprzętowo. Choć ja bym obwiniał strerownik. Spróbuj podłączyc monitor pod inne wyjście na karcie graficznej Albo odpal kompa na jakimś ubuntu i sprawdzaj u siebie, albo idź z kartą do kolegi i u niego testuj.....

33oliver

Mam na karcie dwa wyjścia DVI i na obydwu dzieje się to samo, sterowniki były aktualizowane wczoraj do najnowszych z 6 kwietnia br.

RobaL

Sprawdź diody karty graficznej (Znaczenie diod na kartach ATI). Moze zasilacz sie poddaje - u rodziców mam to samo z ATI HD4850, zasilacz za slaby (600W)  :fright:


CPU: Intel i7-2600K // Multiplier: x43.0 // Core speed: 4,4 GHz
GPU: ASUS ENGTX570 DCII // Memory size: 1.280 MB // GPU clock: 850 MHz // Memory clock: 950 MHz // Shader clock: 1.700 MHz

Tomasz R. Gwiazda

600W slaby?
ja mam zestaw z 4850 na 360W i wszystko chodzi 24/7

33oliver

Nie wiem, w którym miejscu są te diody ale nie widzę żadnej czerwonej poświaty, zresztą Acelero wraz z 2x Noctua i karta zamontowaną prawie na samej gorze skrzyni utrudnia obserwacje górnej powierzchni karty.

Na innym forum przeczytałem, że z tą karta ma problem wielu graczy, gra zawiesza całego kompa i potrzebny jest reset.

Znalazłem taka rade na to ale nie wiem czy to pomoże na mój problem

http://www.youtube.com/watch?v=4tfGGz1uO34&NR=1

sadzicie ze warto spróbować tego?

Tomasz R. Gwiazda

zestaw ladny
mam tego procka i ta plyte w jednym kompie, a karte w drugim (karta od poczatku dzialala bez zarzutu i problemow nie bylo z nia)

33oliver

Można zamieszczać linki do innych forów?

http://forum.pclab.pl/t395781.html

wyłączyć ten VPU recover

rożne rzeczy dzieją się z tymi kartami, w wielu przypadkach podobne, coś się wiesza albo gasi obraz ale objawy są nie co inne - wieszanie gier, wieszanie się podczas przeglądania internetu itd.

Posiadam CCC i po resecie wtyczki DVI w kompie wyskakuje mi powiadomienie o wykryciu połączenia DVI - HDMI wiec wygląda na to ze u mnie grafa również się jakby resetowala?

Tomasz R. Gwiazda

o to juz cos :)

Odnistaluj CCC :D
albo chociaz wywal z autostartu

Do obliczen boinc CCC sie przydaje zeby wlaczyc CrossFire :)

33oliver

Ok, wywalenie z autostartu CCC nic nie dało ale.... odinstalowanie go spowodowało, że wykonanie raportu w Everescie już nie wyłączyło monitora.

Chyba czas zatem do przystąpienia do przejścia na najnowszego managera..... zobaczymy co będzie.

G

Przedewszystkim przed instalacją odinstaluj bardzo dokładnie stare stery, usuń ręcznie pozostałości, wyczyść rejestry jakimś cleanerem, przeładuj kompa , sprawdź ponownie i dopiero instaluj np wersję 10.5 : http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/radeonx-xp
Możliwe  też, że stary zestaw działał , bo nie potrzebował SP3. Miałem kiedyś podobne kłopoty i nie pomogła mi wymiana netframework'a. Dopiero po wyczyszczeniu kompa okazało się, że muszę uzupełnić SP3 przed instalacją właściwych sterowników.


     


33oliver

#25
Po zainstalowaniu najnowszego managera problem ten sam, monitor sie wylacza.

Co to znaczy usun recznie pozostałości po odinstalowaniu sterów?
Uzywam cclener`a, 1 click maintenance, registry booster - chyba wystarczy?

Posiadam SP3.


EDIT:

Ok, wygląda na to ze przeczyszczenie pozostałości starych sterowników pomogło - chyba, nie chce zapeszyć.

Jeszcze muszę parę rzeczy posprawdzać, m.in. czy będzie wykrywać GPU....


manager nie może połączyć się z Milką, ciągle ponawia próby połączenia.....

manager wykrywa kartę graficzną ponieważ w ustawieniach aktywności są dostępne opcje dla GPU

kurcze, nie mogę się połączyć z żadnym nowym projektem.... i w dalszym ciągu moje statystyki są podzielone.


33oliver

#26
sorki za dublet - nie zauwazylem....



Ktos z Was cos rozumie? Poniżej zrzuty. Na pierwszym po zalogowaniu widać jedynie WCG i jego punkty a na drugim jak wejde w "moje szczegolowe statystyki" to pomimo tego ze zalogowany jestem jako 33oliver pokazuje je dla S%, i pokazuje punkty z dwoch innych projektow: Docking i QuantumFire Alpha

zauwazylem ze w obu przypadkach mam inny CPID, czy tak może byc?






Tomasz R. Gwiazda

serwer Milky obecnie lezy/nie ma zadan.
Potestuj na Collatz

33oliver

#28
bumb