Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

The Winter Solstice Challenge 18 – 21.12.2010

Zaczęty przez RAD-Poland, 07 Grudzień 2010, 17:56

RAD-Poland

takie też otrzymałem wyjaśnienie na forum PrimeGrid

nie mniej zatraca się w tym momencie idea BOINC która polega na udostępnianiu zasobów i gratyfikacja w postaci punktów powinna to odzwierciedlać a nie za ilość wykonanej pracy w zależności od algorytmu. Rozumiem zwiększoną ilość punktów przy optymalizacji czy "dobrze" napisanym algorytmie wykorzystującym nowe możliwości sprzętu np MMX/SSE 1/2/3/4 czy przyszłe AVX, ale jeśli tworzymy całkiem nowy algorytm punktację powinno się znormalizować

po drugie jak się ma punktacja do ilości wykonywanych instrukcji przez procesor - podstawa punktacji platformy BOINC (nawet zakładając pełne wykorzystanie SSE .... przy najprostszych instrukcjach zysk byłby 4 razy a nie 18 (ale mogę się mylić, czyli opierać wnioski na złych założeniach)

wniosek: przy tworzeniu nowego projektu, pisz jak najgorszą aplikację, może nawet wrzucić kilka pętli opóźniających, wydajność tego algorytmu będzie podstawą punktacji (przykład wykonywanie mnożenia metodą dodawania, czy coś w tym stylu) następnie poprawiaj stopniowo algorytm a w rezultacie powstanie kilka tysięcy razy wydajniejszy algorytm a co za tym idzie tyle też więcej punktów - paranoja

PS od kilkunastu lat bawię się w różnych projektach z wykorzystaniem obliczeń rozproszonych, ale zaczyna mnie to irytować więc czas pomału z tym kończyć, widzę ogólny sens w idei ale już nie w rywalizacji punktowej, czas dociągnąć kilka projektów do checkpointów (lubię okrągłe liczby) ;) a do liczenia zostanie chyba to co najwartościowsze WCG i Rosetta które jeszcze nie ugięły się pod presją punktomaniaków (generalizuję - oczywiście są i inne mniejsze projekty również ciekawe po wieloma względami)

EDIT: przepraszam za spam

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

mimeq

Cytat: pszyklejony w 19 Grudzień 2010, 18:01
....
OOO, widzę, że ruszyłeś NVidju  XD

Tak ale dopiero pod win7 32bit (na 64 bit chyba zbyt malo ramu ma staruszek 1GB) - nie wiem czemu  :book:


pszyklejony

Ten podprojekt nie ma próbek na 64, sam nie wiem jak komuś tu działało.

Genn

Cytat: RAD-Poland w 20 Grudzień 2010, 12:27
takie też otrzymałem wyjaśnienie na forum PrimeGrid

nie mniej zatraca się w tym momencie idea BOINC która polega na udostępnianiu zasobów i gratyfikacja w postaci punktów powinna to odzwierciedlać a nie za ilość wykonanej pracy w zależności od algorytmu. Rozumiem zwiększoną ilość punktów przy optymalizacji czy "dobrze" napisanym algorytmie wykorzystującym nowe możliwości sprzętu np MMX/SSE 1/2/3/4 czy przyszłe AVX, ale jeśli tworzymy całkiem nowy algorytm punktację powinno się znormalizować

po drugie jak się ma punktacja do ilości wykonywanych instrukcji przez procesor - podstawa punktacji platformy BOINC (nawet zakładając pełne wykorzystanie SSE .... przy najprostszych instrukcjach zysk byłby 4 razy a nie 18 (ale mogę się mylić, czyli opierać wnioski na złych założeniach)

wniosek: przy tworzeniu nowego projektu, pisz jak najgorszą aplikację, może nawet wrzucić kilka pętli opóźniających, wydajność tego algorytmu będzie podstawą punktacji (przykład wykonywanie mnożenia metodą dodawania, czy coś w tym stylu) następnie poprawiaj stopniowo algorytm a w rezultacie powstanie kilka tysięcy razy wydajniejszy algorytm a co za tym idzie tyle też więcej punktów - paranoja

PS od kilkunastu lat bawię się w różnych projektach z wykorzystaniem obliczeń rozproszonych, ale zaczyna mnie to irytować więc czas pomału z tym kończyć, widzę ogólny sens w idei ale już nie w rywalizacji punktowej, czas dociągnąć kilka projektów do checkpointów (lubię okrągłe liczby) ;) a do liczenia zostanie chyba to co najwartościowsze WCG i Rosetta które jeszcze nie ugięły się pod presją punktomaniaków (generalizuję - oczywiście są i inne mniejsze projekty również ciekawe po wieloma względami)

EDIT: przepraszam za spam

Zgadzam się z tobą, że to pokrętne myślenie, ale faktem jest ,że wcześniej forma +1 była przesiewana przez PG, a -1 przez forum No Prime Left Behind, a teraz obie formy przesiewane są równocześnie. Z tego co zauważyłem to przesiewanie obu form na raz zwiększa długość odsiewania, ale nie aż tak strasznie, więc dawanie za to podwójnej ilości punktów jest chyba przesadą. Algorytm mocno się nie zmienił, prawdopodobnie zauważono że w tych samych pętlach można robić dodatkowe sprawdzenia.

Zrobiłem małe porównanie, tpsieve może mieć jakieś dodatkowe optymalizacje ale pewnie mało istotne:
time ./ppsieve-cuda-x86_64-linux -p42070e9 -P42070100e6 -k 1201 -K 9999 -N 2000000 -c 60
ppsieve version cuda-0.2.2 (testing)
<...>
real    1m6.012s
user    0m3.216s
sys     0m0.329s

time ./tpsieve-cuda-x86_64-linux -p42070e9 -P42070100e6 -k 1201 -K 9999 -N 2000000 -c 60
tpsieve version cuda-0.2.2d (testing)
<...>
real    1m26.189s
user    0m3.527s
sys     0m0.336s

Czyli tpsieve potrzebuje trochę więcej cykli, ale na pewno nie dwukrotnie.
Tym samym nasuwa mi się myśl, skoro punkty przydziela się według wkładu w postęp odsiewania, a nie za faktyczną pracę komputera, to dlaczego gdy jak ktoś znajduje liczbę pierwszą to nie dostaje od razu 10 baniek w nagrodę.

PS: Sorry za OT



JaRa

Cytat: Genn w 20 Grudzień 2010, 13:39
Czyli tpsieve potrzebuje trochę więcej cykli, ale na pewno nie dwukrotnie.
Tym samym nasuwa mi się myśl, skoro punkty przydziela się według wkładu w postęp odsiewania, a nie za faktyczną pracę komputera, to dlaczego gdy jak ktoś znajduje liczbę pierwszą to nie dostaje od razu 10 baniek w nagrodę.

PS: Sorry za OT

Top participants (score)

Rank     Participant              Primary check   Double check   Total      Score           BOINC credit 
1     spinner@ | primes      1                            0                    1      10,107.29         17,446,600

ten gość chyba dostał 17 baniek za swoją liczbę pierwszą  %)

Edit

Pomyliło mi się on w sumie ma 17 baniek ...



_Aleksander_

No dobrze, skończmy już te żale - punktacja jest jaka jest. Ja jestem bardziej zdziwiony brakiem komentarzy na temat aktualnej pozycji zespołu w turnieju, bo obsuwamy się w dół z każdym dniem. No chyba, że z tym to już wszyscy się pogodzili w związku z migracją zawodników wyposażonych w silne GPU do różnych innych polskich zespołów.

P.S. Ja rozejrzałem się po znajomych i na czas turnieju wypożyczyłem dwie sztuki 5870 i do przodu :attack:

mimeq

Ja dzis mialem zwis win7 64bit z 5970 na pokladzie trwajacy ~4h (podczas pracy na 2 zmianie) ale jzu chyba wszystko poprawione nawet podczas nieplanowanego rebootu powino samo wskoczyc spowrotem  :attack:


Krzysiak

Cytat: _Aleksander_ w 20 Grudzień 2010, 23:17
Ja jestem bardziej zdziwiony brakiem komentarzy na temat aktualnej pozycji zespołu w turnieju, bo obsuwamy się w dół z każdym dniem. No chyba, że z tym to już wszyscy się pogodzili w związku z migracją zawodników wyposażonych w silne GPU do różnych innych polskich zespołów.

Ja sobie dałem spokój z tym wyścigiem
Jakoś nie widziałem możliwości zdrowej rywalizacji :shame:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

_Aleksander_

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 20 Grudzień 2010, 23:35
Ja sobie dałem spokój z tym wyścigiem
Jakoś nie widziałem możliwości zdrowej rywalizacji :shame:

Jako właściciel GT240 (1 WU = 42minuty) też czułem się pozbawiony realnych szans na rywalizację...co zresztą znalazło odzwierciedlenie w moim wcześniejszym poście. Podumałem i zaopatrzyłem się w większe pukawki na to "polowanie". Czy to "zdrowe" podejście - nie wiem, ale punkty zespołowi się przydadzą. Ja osobiście chciałem zostać poniżej 2mln w PPS Sieve z żółtą odznaką...ten różowy kolor jest paskudny.

Nawiedzony

Cytat: _Aleksander_ w 20 Grudzień 2010, 23:56
Jako właściciel GT240 (1 WU = 42minuty) też czułem się pozbawiony realnych szans na rywalizację...co zresztą znalazło odzwierciedlenie w moim wcześniejszym poście. Podumałem i zaopatrzyłem się w większe pukawki na to "polowanie". Czy to "zdrowe" podejście - nie wiem, ale punkty zespołowi się przydadzą. Ja osobiście chciałem zostać poniżej 2mln w PPS Sieve z żółtą odznaką...ten różowy kolor jest paskudny.

Da się łatwo naprawić - wystarczy, że dobijesz do rubinowej  :D ona jest ładna (a przynajmniej mi się bardzo podoba) :D

pszyklejony


Krzysiak

Czasu ni miałem
Końce remont przed świętami
Teraz trochę się bawić zacząłem SETI z sentymentu



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

apohawk

Mi grafa w tym projekcie nie chce liczyć, więc ciężko coś zawalczyć.  :( Na CPU przeliczyłem 30 próbek i chyba na tym zakończę.
No good deed goes unpunished.

rilian

Pryvit dryzi! ::)

Djakeyemo za dostojne konkurencijy y zmagannjah na protazi 2010 roky :parrrty: :parrrty:
Ukraine team rules!



mimeq

15 min do konca

Odsylac wszystko co macie pochowane  ;D

:attack: :attack:


Nawiedzony

Mimo, że prawie mnie nie było w domu i nie miał kto odpalić liczenia na gpu, to kilka próbek się udało ;)
Wcześniej 32pkt teraz 21pkt, nie jest źle ;)

Krzysiak

A ja mam pytanko w sumie dwa  ;D

Jest jakieś ogólne podliczenie wewnątrz drużynowe sumowane  z poszczególnych projektów

i wiadomo co będzie za pierwszy wyścig


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

apohawk

1. http://www.boincatpoland.org/smf/zespol-boincpoland/wyscigi-boincpoland-klasyfikacja-uczestnikow-w-sezonie-2010
2. nie widzę żadnych szczegółów na primegrid.com  :wth:
No good deed goes unpunished.

Krzysiak

Cytat: apohawk w 25 Styczeń 2011, 15:42
2. nie widzę żadnych szczegółów na primegrid.com  :wth:

Ja też nie widzę myślałem że jeszcze gdzieś indziej można sprawdzić


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

No to już wiadomo w czym będziemy ścigać się za 6dni
First Challenge of 2011
Year of the Rabbit
3 February 2011

Proth Prime Search tasks

no to będzie rzeźnia
mam nadzieje że wróci mój najsilniejszy procek z gwarancji  XD


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

mimeq

Czy to wszystko musi byc w jednym terminie ([2011-02-03 2011-02-09] World Community Grid - Year of the Rabbit Sprint)  :wth:
i jeszcze 2011 Charity Contest! od 30.01 (Malaria Control) ...


apohawk

Ja koncentruję się na liczeniu SIMAPa i trochę WCG. Olewam primegrida i malarię.
No good deed goes unpunished.

mimeq

Cytat: apohawk w 27 Styczeń 2011, 23:43
Ja koncentruję się na liczeniu SIMAPa i trochę WCG. Olewam primegrida i malarię.

Na tym polega demokracja i swoboda "ruchu"  ;) Ale jestes chyba troche zbyt monotematyczny apohawk  XP