The Ides of March Challenge 15 - 16.03.2010

Zaczęty przez RAD-Poland, 06 Marzec 2010, 17:13

Grzegorz R. Granowski

Tak jak napisal nitro - intencja jest spotykanie sie w tym teamie tylko podczas wyscigow,
w normalne dni kazdy liczylby u siebie,
jezeli nie wyrazicie zgody na uczestnictwo GPUF bedzie to triumwirat w takim razie...

Nitro

Dodam też, że jestem za jak najmocniejszą obsadą tego "wyścigowego" teamu ;)

[PNT] Obix007

Proponuję porozumienie w imię wyższych wartości "ponad podziałami", wspólną pracę i zwycięstwo w wyścigu.  Wybór należy do Was, mam nadzieję że przyjmiecie to za dobrą monetę.


Filavandrel

Cytat: [GPU Force] Artur Obara/ Obix007 w 13 Marzec 2010, 10:06
Proponuję porozumienie w imię wyższych wartości "ponad podziałami", wspólną pracę i zwycięstwo w wyścigu.  Wybór należy do Was, mam nadzieję że przyjmiecie to za dobrą monetę.


na pewno znajdą się niezadowolone jednostki, ale kij im w...
stwórzcie ten team na koncie z ostatniego wyścigu (żeby te PK nie przepadły) a następnie podajcie tu nazwę, założę się że większość członków B@P startujących w wyścigu będzie temu przychylna i na czas wyścigu zmieni team
osobiście mam coś do jednego członka GF ale w imię wygranej dla kraju jestem w stanie o tym zapomnieć i liczyć wspólnie

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

lolek

Hm wielki dzięki za wsadzenie mi tego kija w oko  XD Co do tego czy liczydłowi tak tłumnie polecą do tego konta bez ogólnego ustalenia czegoś w drużynie to ja bym taki pewny nie był.

[PNT] Obix007

I tak trzymać!!!

Zmieniamy nazwę na: Polish Teams Alliance.





BOINC@POLAND[HA$]

zatem zmieniajcie...

powodzenia, strasznie mnie ciekawi jak to się skończy i wynik w ogóle, chyba nie odejdę od kompa w weekend  XD

Tomasz R. Gwiazda

a czy takie rzeczy nie mozna zalatwiac WCZESNIEJ a nie 2 dni przed wyscigiem ?

Raptor77

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 13 Marzec 2010, 10:53
a czy takie rzeczy nie mozna zalatwiac WCZESNIEJ a nie 2 dni przed wyscigiem ?

GG wpadł na ten pomysł wczoraj :)

poza tym jak można zauważyć w naszej historii takie pospolite ruszenie jest u nas na porządku dziennym ;) oby ten pomysł nie skończył się po jednym wyścigu

btw może i ktoś wysłać logo B@P ?

raptor@200sx.pl

i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

[PNT] Obix007

Ha$ - Ty również się przyłącz i licz we wspólnym teamie - zaręczam że wyjdzie dużo lepiej niż sianie defetyzmu. A teraz nie marudzić tylko szykować core na wyścig  :attack:

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 13 Marzec 2010, 10:53
a czy takie rzeczy nie mozna zalatwiac WCZESNIEJ a nie 2 dni przed wyscigiem ?

Ps. można, ale nikt tego nie zrobił ani Ja ani ty Tomku - więc teraz musimy się sprężać i wymyślić coś konstruktywnego ok ?


BOINC@POLAND[HA$]

dzięki za zaproszenie Artur, ale mnie raczej nie będzie, ale wiesz, myslę że może ktoś się skusi...

krzyszp

Cóż, idea piękna, ale przyszła trochę za późno na normalne przedyskutowanie i zastanowienie się.
Mam nadzieję, że następnym razem będzie nowy wątek, bo prawie przegapiłem ten :(

Natomiast bardzo dziękuję za chęć do zawierania kompromisów przez niektórych członków innych teamów - to naprawdę robi wrażenie.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

Arturze to co mowie jest konstruktywne. Chodzi o to ze mnie jako osoby nie interesuja akcje partyzanckie :) Nie przepadam za wszelka mascia projektow ktore sa przeprowadzane wlasnie na takiej zasadzie. Cenie sobie za to rozmowy dzieki ktorym projekt jest przemyslany i ma szanse powodzenia.

Grzegorz R. Granowski

ZEBY TROCHE SKOORDYNOWAC DZIALANIA :

1. najpierw uzyskajmy odpowiedz od opiekuna projektu czy taka zmiana wchodzi w gre,
2. jezeli uzyskamy odp pozytywna - zeby zachowac neutralnosc i postepowac w sposob przejrzysty i uczciwy,
w opisie powinny byc tylko bezposrednie linki do zespolow, w taki sposob jak to obecnie ma miejsce w druzynie SaveTheWorld@TomaszPawelTeam,
nie bedzie dobra sytuacja, w ktorej caly opis poza linkami odnosi do strony np. gpuforce,
Tomaszowi udalo sie zmiescic dwa loga w opisie - mysle, ze z czterema bedzie juz problem, ale mozna probowac,
w tym celu prosze moze przekazac Tomaszowi wizualizacje lub ewentualnie samemu probowac to zrobic,
3, co do strony tego sojuszu - Thor zaoferowal sie, ze bylby w stanie ja prowadzic - www.boincalliance.pl
umiescilibysmy tam linki do zespolow ( czterech, jak rozumiem) - opisy - idee polaczenia, aktualne wyniki primegrida (najlepiej rowniez po angielsku)
ogolne informacje dot. primegrida itp. moze specjalne do tego forum - tylko to juz by wymagalo czasu

g

[PNT] Obix007

Więc uczyńmy to czymś więcej niż akcją partyzancką - tym bardziej, że to byłaby kolejny wyścig w PG w którym byśmy się zjednoczyli (czyli już nie taka partyzantka) co by czyniło tą formę współpracy trwałą, planową i dającą zaszczyty i chwałę wszystkim drużynom biorącym udział w tym, a przede wszystkim Polsce. Uczyńmy to zasadą.
Grzegorzu: ad 1.2.3. jak najbardziej to tylko kwestia techniczna - każda drużyna dostanie po 1/4 miejsca


Raptor77

Cytat: Grzegorz Granowski w 13 Marzec 2010, 11:05
Tomaszowi udalo sie zmiescic dwa loga w opisie - mysle, ze z czterema bedzie juz problem, ale mozna probowac,

można zrobić jedno logo - sklejone z 4rech i umieścić - dodatkowo na stronie też można je wstawić + linki do stron zespołow
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Tomasz R. Gwiazda

widzisz problem jest tego rodzaju, GPUForce to 20 osob, GG - 1, TPT nie wiem ile (sorki) a B@P - 5500
We wszystkich teamach oprocz naszego sprawa wydaje sie prosta z racji ilosci czlonkow. Decyzje mozna podjac szybko

A my jak mamy to zrobic? przez aklamacje, czy po dyktatorsku. 1 osoba zdecyduje ?
I co z tego ze zdecyduje jak kazdy user ktory bedzie chcial wziąć w tym udzial musi SAM recznie przestawic przynaleznosc do teamu ?


Zeby nie bylo watpliwosci, ja jestem za polaczeniem. Aczkolwiek mam pewne watpliwosci, tak jak czesc innych czlonkow B@P ktora sie wypowiadala

[PNT] Obix007

Cytat: Raptor77 w 13 Marzec 2010, 11:14
Cytat: Grzegorz Granowski w 13 Marzec 2010, 11:05
Tomaszowi udalo sie zmiescic dwa loga w opisie - mysle, ze z czterema bedzie juz problem, ale mozna probowac,

można zrobić jedno logo - sklejone z 4rech i umieścić - dodatkowo na stronie też można je wstawić + linki do stron zespołow
właśnie tak to sobie wyobrażałem


Raptor77

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 13 Marzec 2010, 11:16
A my jak mamy to zrobic? przez aklamacje, czy po dyktatorsku. 1 osoba zdecyduje ?
I co z tego ze zdecyduje jak kazdy user ktory bedzie chcial wziąć w tym udzial musi SAM recznie przestawic przynaleznosc do teamu ?


Zeby nie bylo watpliwosci, ja jestem za polaczeniem. Aczkolwiek mam pewne watpliwosci, tak jak czesc innych czlonkow B@P ktora sie wypowiadala

nikt nie wymaga (tak mi się wydaje) żeby od razu wszyscy się przenieśli - w tym wyścigu podłączy się 5 osób, w następnym może 50 - jeżeli będzie to stała akcja z czasem coraz więcej osób, być może, zacznie brać udział.

Po drugie chodzi też o to żeby członkowie B@P mieli wolną rękę czy chcą się przenieść na czas wyścigu do nowego teamu czy nie, żeby potem nie traktować ich jako zdrajców zespołu
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Tomasz R. Gwiazda

nikt tu nikogo jako zdrajcy nie bedzie traktowac, skoro wiadomo ze jest takowa akcja :)

Grzegorz R. Granowski

Tomasz tak jak pisales mi kedys prywatnie - czlonkow jest 5500, aktywnych 1000, ale  zdobywanie
punktow spoczywa na barkach moze 30sob
Ty dajesz zespolowi 12%,  ksysju 10, Hasz i SKB@p powiedzmy po 5, AIDEc 7, a peciak pigu i stachu wspolnie 7
czyli 8 osob odpowiada za ok. 45 % mocy zespolu,




                                                   

krzyszp

No i wracamy do punktu, w którym wartość człowieka jest wprost proporcjonalna do zdobywanej ilości punktów...
Dlatego zarówno mi, jak i wielu innym członkom tego zespołu jest jakoś tak... nie po drodze...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Niekumaty Burak

Nie podoba mi się pomysł głosowania na - które drużyny mają się połączyć na czas wyścigu. Według mnie jest to proste, przyjmujemy każdego chętnego i szanujemy wybór tych którzy pozostaną we własnych drużynach, dlatego głosowałem na pierwsza opcję - B@P+GF+STW+TP.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Tomasz R. Gwiazda

a jak ma byc z nazwa z teamem ?

1. Od zera nowy ma byc zalozony ?
2. Czy GPUForce chce zmienic nazwe ? (w PG)


bo jak dla mnie tylko opcja 1 wchodzi w gre

[PNT] Obix007

Tomku są dwie opcje od zera
Albo bronimy tego co już zdobyliśmy - co wydaje się być sensowniejsze zresztą tutaj masz opisane wszystko http://forum.purepc.pl/findpost-t245624-p3477315.html


toms83

Polish Teams Alliance pasuje imo idealnie. Bankowo da do myślenia innym zespołom "co ta Polska tam wykombinowała".  ;D Jeśli jednak będzie myśl kontynuacji dorobku GPU Force+B@P to nie ma problemu.

Chodzi o to, że pomysł ten pojawił się dosyć znienacka. Wiadomo, że nie wszyscy się przyłączą, część może nie chcieć, część w ogóle nie będzie wiedzieć. Myślę że warto spróbować, nagłośnić sprawę i przy następnym wyścigu wszystko będzie już lepiej dopracowane. A i może osoby nie przychylne też się zdecydują?  ::)


lolek

W dyskusjach przewinął się triumwirat i dla tego ta opcja też jest w głosowaniu.

TP

Jeśli chodzi o loga zespołów na stronie PG - myślę, że nie będzie problemów z zamieszczeniem dwóch kolejnych.

Szczegółowe opisy drużyn i idei powinny znaleźć się na stronie http://www.boincalliance.pl/ razem z linkami do for internetowych drużyn.

My kadłubek mamy już gotowy zarówno na www PG jak i na www w/w.

B@P zdaje się powołała "grupę szybkiego reagowania" na takie okoliczności w celu usprawnienia procesu decyzyjnego.

Co do Triumwiratu albo B@P&STW&TPT + GPUF - decyzja podjęta przez B@P - ze względów oczywistych będzie dla nas tak jak napisał G.G. wyznacznikiem podjętych na przyszłość decyzji.

Czas nagli - do końca Niedzieli wszystko powinno być jasne i klarowne. Wszelkie wątpliwości muszą zostać wprost wyjaśnione, by nie było żadnych niedomówień.

TomaszPawel

Tomasz R. Gwiazda

Cytat: [GPU Force] Artur Obara/ Obix007 w 13 Marzec 2010, 11:42
Tomku są dwie opcje od zera
Albo bronimy tego co już zdobyliśmy - co wydaje się być sensowniejsze zresztą tutaj masz opisane wszystko http://forum.purepc.pl/findpost-t245624-p3477315.html

Arturze nie chcialbym psuc tej sielanki. Ale wybacz ze nie podzialeam entuzjazmu wykozystania konta GPUForce do tego celu.
To ze jest to dla was bardziej sensowne ok, niech tak bedzie. Dla mnie to niestety karmienie waszego ego i kolejny gest z naszej strony w wasza. A nie zadne poswiecenie z waszej strony.

Takze jesli juz to jestem za zupelnie nowym kontem, zupelnie nowa nazwa. Nie ma sensu bronic pozycji ktora nie byla wywalczona prez te wszystkie zespoly ktore maja brac w tym udzial. To ma byc nowy byt.
Takie moje zdanie

[PNT] Obix007

Tomek ale my chcemy z niego zrezygnować całkowicie - tak żeby było tylko na wyścigi, a nie należało do żadnej drużyny i nikt niczego nie chce w zamian. Po co wywarzać otwarte drzwi. Skoro rozmawiam z wami w imieniu GPUF to nie po to żeby budować swoje ego czy kogoś innego tylko po to aby zjednoczyć nasze teamy na ten specjalny niepowtarzalny moment w którym pokarzemy całemu światu na co nas stać.

Ps. to nie jest żaden ukłon z waszej strony w naszą, ajedynie my zrzekamy się całkowicie tego konta żeby wszystkim było lepiej.


Tomasz R. Gwiazda

karmiac moje ego, to po co wywarzac otwarte drzwi skoro jest taki duzy team jak B@P z bardzo reprezentacyjna i znana na swiecie nazwa ? :)


Ok, nie polemizujmy bo wiadomo ze kazdy ma swoja racje. Zobaczymy jak to wyjdzie. Mam nadzieje ze sie uda

[PNT] Obix007

chodziło tylko o 3 miejsce które to konto ma. Poza tym masz racje -też trzymam kciuki za to że dojdziemy do poruzumienia


TP

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 13 Marzec 2010, 11:50
Arturze nie chcialbym psuc tej sielanki. Ale wybacz ze nie podzialeam entuzjazmu wykozystania konta GPUForce do tego celu.
To ze jest to dla was bardziej sensowne ok, niech tak bedzie. Dla mnie to niestety karmienie waszego ego i kolejny gest z naszej strony w wasza. A nie zadne poswiecenie z waszej strony.

Takze jesli juz to jestem za zupelnie nowym kontem, zupelnie nowa nazwa. Nie ma sensu bronic pozycji ktora nie byla wywalczona prez te wszystkie zespoly ktore maja brac w tym udzial. To ma byc nowy byt.
Takie moje zdanie
Właściwie, zgadzam się z przedmówcą.

GG - który do tej pory nigdy nie udzielał się w PG - utworzył nowe konto - nową drużynę specjalnie tylko w celu wyścigowym. TPT  zaakceptowała tą formę działania i do tego konta (drużyny) dołączyła. Jest to najbardziej klarowne i niebudzące wątpliwości rozwiązanie. Ostatecznie świat się nie zawali jeśli przepadną punkty  GPUF, B@P i TPT z pierwszego wyścigu. Przystąpienie do tego neutralnego konta członków B@P będzie z pewnością budziło u Was mniej wątpliwości niż dołączanie do konta będącego w posiadaniu GPUF.

[PNT] Obix007

Cytat: TP w 13 Marzec 2010, 11:59
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 13 Marzec 2010, 11:50
Arturze nie chcialbym psuc tej sielanki. Ale wybacz ze nie podzialeam entuzjazmu wykozystania konta GPUForce do tego celu.
To ze jest to dla was bardziej sensowne ok, niech tak bedzie. Dla mnie to niestety karmienie waszego ego i kolejny gest z naszej strony w wasza. A nie zadne poswiecenie z waszej strony.

Takze jesli juz to jestem za zupelnie nowym kontem, zupelnie nowa nazwa. Nie ma sensu bronic pozycji ktora nie byla wywalczona prez te wszystkie zespoly ktore maja brac w tym udzial. To ma byc nowy byt.
Takie moje zdanie
Właściwie, zgadzam się z przedmówcą.

GG - który do tej pory nigdy nie udzielał się w PG - utworzył nowe konto - nową drużynę specjalnie tylko w celu wyścigowym. TPT  zaakceptowała tą formę działania i do tego konta (drużyny) dołączyła. Jest to najbardziej klarowne i niebudzące wątpliwości rozwiązanie. Ostatecznie świat się nie zawali jeśli przepadną punkty  GPUF, B@P i TPT z pierwszego wyścigu. Przystąpienie do tego neutralnego konta członków B@P będzie z pewnością budziło u Was mniej wątpliwości niż dołączanie do konta będącego w posiadaniu GPUF.
no nie do końca w posiadaniu GPUF - tylko moim, a jako ze się podpisuje imieniem i nazwiskiem to gwarantuję nim wszystko co zostało przedstawione. Niemniej jednak jeśli uznacie że psu koło dupy te konto to trudno pozostanie tylko trochę goryczki że to przepadło, ale i tak będziemy was wspomagać w wyścigu o ile się dogadamy, chyba że nas nie chcecie to powiedzcie odrazu i będzie spokój.


Ps drużynę mogę zmienić w każdej chwili i kto będzie wtedy posiadał konto ?


toms83

Dla zespołów Save The World i TPT nie ma aż takiego znaczenia, czy nowy team ( taki był zamysł na samym początku ) czy kontynuacja w innym.

Głosowanie widzę już jest w toku, koledzy wybiorą i będziemy działać.

[PNT] Obix007

Tak i jestem zadowolony, że jednak wszyscy potrafią normalnie rozmawiać bez wzajemnych szykan. Dziękuję  :parrrty:


TP

Cytat: [GPU Force] Artur Obara/ Obix007 w 13 Marzec 2010, 12:04
Ps drużynę mogę zmienić w każdej chwili i kto będzie wtedy posiadał konto ?
To jest bardzo dobre pytanie - co się dzieje z pierwotnym kontem drużyny, gdy jej założyciel - administrator przechodzi do innego zespołu?

Raptor77

każdy z członków zespołu może przejąć konto - były takie akcje za czasów seti na ppc ;)
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Pantarhei

Krotko.
Inicjatywa podoba mi sie i pewnie sie przyłączę. Co do konta, to nie mam zastrzeżeń do starego konta GF pod nową nazwą, ale to, co ostatecznie zostanie postanowione w tej kwestii i tak bedzie dobre. :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Grzegorz R. Granowski

To jest list intencyjny, ktory wczoralj wyslalem do TomaszPawla

Napisano wczoraj, 21:55

Witam serdecznie,

Na wstepie chcialbym zaznaczyc, ze bardzo trudno manewruje sie po tym forum
ze wzgledu na ten olbrzymi post na gorze.
Natomiast glownym celem wizyty jest propozycja, ktora chcialbym zlozyc.
Zbliza sie oto wyscig primegrida. Nie mialem zamiaru w nim uczestniczyc,
jednak milosc Roberta do rywalizacji (ostatnio malo uczciwej) podsycila rowniez i moja
chec wygrywania (myslalem, ze bardziej juz sie nie da).
I zamiar moj ulegl zmianie. Jako, ze nie mam tam ani konta ani zespolu
wystepuje z taka propozycja :
chcialbym wystapic wspolnie razem z druzyna Tomasza,
w tym celu zalozylbym nowy team o nazwie SaveTheWorld&TomaszPawelTeam,
Tomasz, jezeli by chcial bylby jego administratorem,
jako, ze druzyna bylaby wspolna nie mialaby adresu www
w opisie umiescilibysmy informacje, rowniez w jezyku angielskim, ze jest to
wlasnie polaczenie sil na primegrida ( w opisie juz z adresami jak kto chce),

i wystartowalibysmy wspolnie, moj potencjal to 170 i7 i 24 55xx xeonow,
thor dorzuca z 30, nie widze Waszych kompow, ale Pan SzB - przy okazji
pozdrawiam, rozmowa z Panem to przyjemnosc, daje ponad 100, wprawdzie
slabszych, ale zawsze, nie uczestniczy w primegridzeie - wazne, zeby
dolaczyl. i zajmujemy wysokie miejsce!!! jako, ze nazwa druzyny nie korespoduje
z nazwami SaveTheWorld i TomaszPawelTeam punkty nie beda szly na ich
konto, po skonczonym wracamy do swoich druzyn i spotykamy sie na nastepnym.


Czekam na maile, odpowiedzi,
i prosze zlikwidujcie ten megasuperpost z gory
naprawde bardzo utrudnia nawigacje


Pozdrawiam,
Grzegorz Granowski


aktualnie zmienilem nazwe zespolu na Major Polish Team Alliance - jezeli zespol B2p sie zdecyduje dolaczyc dam funkcje admina jednemu
z czlonkkow