Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

[Pomysł] Nasza grupa na last.fm

Zaczęty przez jaskij, 06 Październik 2007, 21:37

jaskij

Ponieważ jest to związane z naszym teamem, piszę to tu.
Otóż powstała grupa B@P na last.fm :!:
Pomysł mój, wykonanie emik'a :P
Zapraszam:
http://lastfm.pl/group/BOINC%40Poland

Bober


Tomislaw

Wystartowało od "Bitlów". Już mi się podoba  :D  8)



cezar






Tomislaw




jaskij

---------- 19:00 07.10.2007 ----------

http://jaskij.ovh.org/lastfm_xml_parser/tracks_listened/tracks.php?font=ArgBrujS
Moje własne wyświetlanie ile się ma odsłuchanych tracków ;P
Na końcu adresu możecie dodać &user=twoj_nick, odpowiednio podmieniając, i macie siebie ;P Uwaga: case-sensitive!

---------- 19:02 ----------

Albo i nie jest case-sensitive ;P ale jak wpiszecie, tak się Wam wyświetli, więc radzę i tak wpisywać z dużej ;P

Pigu


TJM

http://tjm.boo.pl/testlast.html to jest niezły bajerek.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Bober

Zauważyłem, że sporą popularnością cieszy się w naszej małej grupie Porcupine Tree  :D

Kto się wybiera 28 XI do Poznania :?:

Mchl

Swoją drogą ciekawy zastosowali system zabezpieczający przed spambotami:
http://recaptcha.net/

Wyświetlają dwa słowa, jedno z własnej bazy danych, drugie z zeskanowanej książki.
W ten sposób małym dla użytkownika kosztem, pomagają w digitalizacji tekstów... Ciekawe :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

jaskij

---------- 05:44 08.10.2007 ----------

Pigu naprawdę nie wiesz co to jest last.fm?

W duuużym skrócie jest to portal społecznościowy, który (za twoją zgodą oczywiście) "dowiaduje się" czego słuchasz, na tej podstawie tworzy statystyki, na których opierają się zazwyczaj kontakty między użytkownikami.

---------- 05:45 ----------

Stamtąd jest ten obrazek po prawej stronie mojego podpisu, ten z ostatnio odsłuchanymi utworami.

Pigu

ahhrr bezsensowne :mrgreen:

AL

13 - mam nadzieje, że nie pechowy i, że mój profil muzyczny nie zepsuje zbytnio waszego :wink: .

AL

Zauważyłem, że nie odnotowuje to oprogramowanie wszystkich piosenek które słucham (np. najnowszego albumu Mika Oldfielda - czy ostatniej składanki RMF). Też się wam tak zdaża?

Bober

Żeby utwory zostały przescrobblowane muszą być otagowane.

PMG

Otagowane - prawym klawiszem na piosenkę w Winampie/Foobarze i wybierasz preferencje/tagi czy coś takiego i widzisz powiedzmy (w foobarze):
Artist name
track title
album title

i inne

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Bober

Do tagowania polecam jakiś dedykowany program np. Mp3Tag, który jest b. prosty w obsłudze. Szybko taguje z nazw plików. Setki plików za jednym kliknięciem  :D

Można to też w foobarze robić, ale ja np. skryptu nie znam.

jaskij

W WinAmpie jest to nieco skomplikowane...

Otwierasz Media Library, tam z listy po lewej wybierasz Local Media->Audio... teraz znajdź pliki do edycji, po czym kliknij prawym przyciskiem na utworze i z kontekstowego menu wybierz "Edit selected item..." lub kliknij Ctrl+E... można zaznaczyć kilka utworów, ale wtedy to co ustawisz, będzie takie samo dla wszystkich...

emik

jeśli masz kompletne albumy to najprościej jest w foobarze mieć zainstalowaną wtyczkę, która pobiera dane z serwera i automatycznie taguje utwory


TJM

Widziałem nawet osobny progs do tego, który potrafił skanować całe dyski i dodawać tagi do utworów. Problem tylko taki, że czasami jakimś cudem przypasowywał tagi od całkiem innych utworów.
Kolekcjonując muzę najlepiej wszystko ręcznie posprawdzać i wtedy wiadomo, że jest ok.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

jest już nas 15, więc czekamy na ranking


TJM

Zapewne dziś będzie, już powinna zacząć się aktualizacja, ale czasami spóźniona jest o kilka godzin.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

cezar

Dziś od południa żadnego kawałka mi nie scrobblinguje. Macie jakiś pomysł?





TJM

W niedzielę to normalne, przez parę godzin wszystko chodzi wolno i/lub się nie updejtuje. Za jakiś czas wszystko powinno wrócić do normy - te przerwy w prawidłowym działaniu spowodowane są chyba updejtami wszystkiego.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Gave

Cytat: "emik"jeśli masz kompletne albumy to najprościej jest w foobarze mieć zainstalowaną wtyczkę, która pobiera dane z serwera i automatycznie taguje utwory

Są jakieś serwisy, które dostarczają wiadomości na temat 'prawidłowego/oficjalnego' tagowania utworów? Bo po prostu używając mp3-jek, można odnieść wrażenie, że ilu koderów tyle różnych wersji tagów do tych samych utworów. Dodam, że co chodzi o gatunki muzyczne jestem typowym mężczyzną - rozróżniam kilka głównych.  :wink:

Troll81

Warto by to dorzucić do naszych linków z serwisami :D