[Pomysł] List do nowych liczydłowych

Zaczęty przez Tomasz R. Gwiazda, 13 Luty 2010, 12:52

Tomasz R. Gwiazda

w temacie nowych czlonkow

czy jest jakis mechanizm zeby kazdy nowy czlonek dostal pm/list powitalny ?
czy tylko reczna robota, na koniec dnia sprawdzic jaki czlonek sie przylaczyl do nas, jaki projekt wybral, tam go znalesc i napisac list powitalny

o tresci:
Witamy, cieszymy sie ze wybrales najwiekszy i najlepszy Polski team BOINC, ect...
Skozystaj z wielu kozysci z tego plynacych: (i tu wymieniamy) - tez miedzy innymi forum, porady, wiki ect a na dokladke jak masz karte nv/ati to zobacz jakie projekty mozesz liczyc wydajnie

Troll81

#1
 :respect: genialny pomysł :D teraz tylko prosimy o napisanie listu....

krzyszp

#2
Zadanie dla CRON'a (w pseudokodzie, zapytanie MySQL):

SELECT email, username FROM TabelaUserow WHERE (DATE_FORMAT(DataDodania, '%Y-%m-%d')) = CURDATE()


Oczywiście nazwy tabel i pól muszą się zgadzać z bazą.
Zapytanie można wrzucić do pliku php (służę procedurką połączenia, ale to chyba nie będzie potrzebne) i wywoływać np. o 23:55.
Zwrócone wyniki (email i username) są wystarczające do wysłania powitania...



Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Mchl

#3
Tomkowi chyba chodzi o wyciąganie informacji o nowych członkach w projektach.
Wysyłanie wiadomości do nowych użytkowników forum akurat nie jest problemem.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Tomasz R. Gwiazda

#4
dokladnie, nie chodzi o forum

Mchl

#5
Mam skrypt ściągający adresy z kilkunastu projektów na rzecz newslettera. Odławianie 'nowych' nie powinno być trudne.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

#6
Serdecznie witamy w drużynie BOINC@Poland

Dziękujemy za przyłączenie się do naszej drużyny. Chcielibyśmy serdecznie Cię powitać i przekazać garść informacji o naszej drużynie.
Przede wszystkim chcielibyśmy cię zaprosić na stronę naszej Wikipedii www.boincatpoland.org gdzie znajdziesz mnóstwo wiedzy o projektach i nie tylko. Oczywiście jest to spory kawałek wiedzy, myślę jednak że znajdziesz tu informacje które pomogą ci lepiej poznać świat obliczeń rozproszonych.

Skoro już jesteś w naszej drużynie, zakładam że instalacja i konfiguracja klienta BOINC nie jest już dla ciebie zagadką, gdyby jednak pojawiły się jakieś pytania czy to odnośnie samego BOINC czy też projektów czy też po prostu pytania związane ze sprzętem lub oprogramowaniem, chciałbym zaprosić cię do zadawania tychże pytań na naszym forum www.boincatpoland.org/smf

Jeśli jesteś szczęśliwym/ą posiadaczem/ką nowoczesnej karty graficznej (Nvidia od modelu 8400 wzwyż lub radeon od modelu 3650 wzwyż) chciałbym zaprosić Cię do zapoznania się z projektami które potrafią wykorzystać do obliczeń ten właśnie sprzęt http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria:Projekty_GPU_ATI i http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria:Projekty_GPU_Nvidia

Jeśli natomiast masz sprzęt w rodzaju laptopa z wbudowanym akcelerometrem chciałbym zaprosić cię do lektury http://www.boincatpoland.org/wiki/QCN

Istnieje też kilka doskonale punktujących projektów, które nie wykorzystują zbyt intensywnie procesora i można je liczyć równolegle z innymi projektami.

To oczywiście garstka informacji które pozwolą ci zapoznać się troszkę bliżej z naszą drużyną i z możliwościami przetwarzania rozproszonego. Prawdziwa przygoda czeka cię na naszym forum. Znajdziesz u mnóstwo ludzi związanych z przetwarzaniem rozproszonym od ponad 10 lat. Twórców polskich projektów BOINC i pasjonatów którzy potrafią odpowiedzieć na większość twoich pytań. Z czasem może też zechcesz sam/a zaangażować się bardziej w życie naszej drużyny.

proponuję założyć odpowiedni wątek i przenieść tam odpowiednie posty.....


Troll81

nie sweet tylko pomóżcie to doszlifować.....

Mchl

Może dorzucić do tego od razu opt-in do newslettera? Zamiast słać do wszystkich jak leci, będzie się wysyłało tylko do tych co rzeczywiście się zapiszą.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

#10
Proponuję by wszystkie co ważniejsze rzeczy naszego teamu spisać tutaj

Forum
Wiki
Newsletter
Własny system Live
IRC
Poradniki
SKB@P
Projekt miesiąca
Udziały w wyścigach
GrandPrix BOINC@Poland
Zaznaczanie się na mapce użytkowników i branie udział w rankingu województw
Zloty drużynowe (choć na razie tylko Breslau się zebrało....)

ma ktoś jeszcze coś??

Proponowałbym po uzbieraniu takich rzeczy zebrać to do kupy i stworzenie czegoś w rodzaju przewodnika po drużynie i wrzucenie tego na samą górę forum i ładnego linka z naszej wiki. Byłby to dział dla początkujących liczydłowych z przyklejonym przewodnikiem.

Mchl

Więcej sensu ma chyba zrobienie na odwrót: tj, wrzucenie tego na wiki (gdzie prościej o edytowanei) i podanie linka z forum ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

OK

Ale pomóżcie mi doszlifować list powitalny.... konstruktywna krytyka i własny wkład mile widziane....

SzaMoT🍀

Przeczytałem list dla nowych liczydłowych, nie mam zastrzeżeń ;)
Gdy się pojawi jakiś nowy pomysł, zawsze można z edytować.

emik

błędy ort aż rażą w oczy -poprawić na: Skorzystaj i korzyści


Niekumaty Burak

#15
Jeśli został poruszony temat kart graficznych i laptopów z akcelerometrem  :respect:, to można też dorzucić projekty noncpu.
Gdy przeczytałem o tym pomyśle zazdrość mnie wzięła, że to nie ja na niego wpadłem  :D.

******************************************************************
Jako laik zadam odważne pytanie. Jest sposób (automatyczny) by wyławiać nowych liczących nie zapisanych do żadnego zespołu i zapraszać ich do nas?
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Troll81

Jako dysortografik wspieram się sprawdzaniem pisowni i wygląda mi na OK.... chyba że ktoś już poprawił mój post....

emik

sugerowałem się pierwszym postem w temacie  :shame:


Aegis Maelstrom

#18
Próba doszlifowania (przepraszam za powolność mózgową, olimpiada się zaczyna ;D ).

Cytat
Serdecznie witamy w drużynie BOINC@Poland!

Dziękujemy za przyłączenie się do naszej drużyny. Chcemy serdecznie Cię powitać i przekazać garść informacji o naszym zespole i platformie BOINC.

Przede wszystkim serdecznie zapraszamy Cię na nasze strony.  Pod adresem www.boincatpoland.org prowadzimy polskojęzyczne kompedium wiedzy o BOINC, gdzie znajdziesz szczegółowe opisy projektów, informacje o nowościach oraz technikaliach. Każdy zainteresowany znajdzie tam informacje, które pomogą lepiej poznać świat obliczeń rozproszonych. To jedyna taka encyklopedia w polskim Internecie!

Ponadto drużyna prowadzi forum i gorąco zachęcamy Cię do wizyty i przywitania się z kamratami. Na forum znajdziesz wiele wskazówek i porad technicznych, a także dalszą porcję wiedzy na temat BOINC. Możesz tu też zgłosić się z pytaniami, problemami z liczeniem, sprzętem lub oprogramowaniem oraz nowymi pomysłami. Czekamy na Ciebie!

Skoro już jesteś w naszej drużynie, przypuszczalnie instalacja i konfiguracja klienta BOINC nie jest już dla Ciebie zagadką; mimo to kilka wskazówek może poprawić efektywność wykorzystania Twojego sprzętu.
Jeśli jesteś szczęśliwym/ą posiadaczem/ką nowoczesnej karty graficznej (Nvidia od modelu 8400 wzwyż lub Radeon od modelu 3650 wzwyż), chcielibyśmy zaprosić Cię do zapoznania się z projektami, które potrafią wykorzystać do obliczeń ten właśnie sprzęt http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria:Projekty_GPU_ATI i http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria:Projekty_GPU_Nvidia. Karty graficzne potrafią zdziałać cuda!

Jeśli natomiast masz sprzęt w rodzaju laptopa z wbudownym akcelerometrem, polecamy lekturę strony http://www.boincatpoland.org/wiki/QCN.

To oczywiście garstka informacji, które pozwolą Ci zapoznać się troszkę bliżej z naszą drużyną i z możliwościami przetwarzania rozproszonego. Prawdziwa przygoda czeka Cię na naszym forum. Znajdziesz tu wielu ludzi związanych z przetwarzaniem rozproszonym od ponad 10 lat, twórców polskich projektów BOINC i pasjonatów potrafiących odpowiedzieć na większość twoich pytań. Z czasem może też zechcesz sam/a zaangażować się bardziej w życie naszej drużyny.

Przekonaj się, że liczenie w zespole to znacznie lepsza zabawa!

Pozdrawiamy z życzeniami wielu sukcesów,
Zespół BOINC@Poland

JaRa

http://freehal.net/freehal_at_home/team_search.php?keywords=poland&country=Poland&type=0&submit=Szukaj

Może list to dobry pomysł ale popatrzcie na linka który podałem jak ktoś nowy chce się dołączyć do jakiegoś zespołu to nasz wypada bladziutko przy np. SaveTheWorld, GPUForce i paru innych. Myślę że w takich miejscach jak tamto należałoby zrobić jakies chociaż krótkie info + banerek/graficzka tylko nie za dużo bo nikt nie będzie czytał tam wypracowań  :attack:



SzaMoT🍀

#20
Cytat: Troll81 w 13 Luty 2010, 13:42
CytatSerdecznie witamy w drużynie BOINC@Poland

Dziękujemy za przyłączenie się do naszej drużyny. Chcielibyśmy serdecznie Cię powitać i przekazać garść informacji o naszej drużynie.
Przede wszystkim chcielibyśmy cię zaprosić na stronę naszej Wikipedii www.boincatpoland.org gdzie znajdziesz mnóstwo wiedzy o projektach i nie tylko. Oczywiście jest to spory kawałek wiedzy, myślę jednak że znajdziesz tu informacje które pomogą ci lepiej poznać świat obliczeń rozproszonych.

Skoro już jesteś w naszej drużynie, zakładam że instalacja i konfiguracja klienta BOINC nie jest już dla ciebie zagadką, gdyby jednak pojawiły się jakieś pytania czy to odnośnie samego BOINC czy też projektów czy też po prostu pytania związane ze sprzętem lub oprogramowaniem, chciałbym zaprosić cię do zadawania tychże pytań na naszym forum www.boincatpoland.org/smf

Jeśli jesteś szczęśliwym/ą posiadaczem/ką nowoczesnej karty graficznej (Nvidia od modelu 8400 wzwyż lub radeon od modelu 3650 wzwyż) chciałbym zaprosić Cię do zapoznania się z projektami które potrafią wykorzystać do obliczeń ten właśnie sprzęt http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria:Projekty_GPU_ATI i http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria:Projekty_GPU_Nvidia

Jeśli natomiast masz sprzęt w rodzaju laptopa z wbudowanym akcelerometrem chciałbym zaprosić cię do lektury http://www.boincatpoland.org/wiki/QCN

Istnieje też kilka doskonale punktujących projektów, które nie wykorzystują zbyt intensywnie procesora i można je liczyć równolegle z innymi projektami.

To oczywiście garstka informacji które pozwolą ci zapoznać się troszkę bliżej z naszą drużyną i z możliwościami przetwarzania rozproszonego. Prawdziwa przygoda czeka cię na naszym forum. Znajdziesz u mnóstwo ludzi związanych z przetwarzaniem rozproszonym od ponad 10 lat. Twórców polskich projektów BOINC i pasjonatów którzy potrafią odpowiedzieć na większość twoich pytań. Z czasem może też zechcesz sam/a zaangażować się bardziej w życie naszej drużyny.

proponuję założyć odpowiedni wątek i przenieść tam odpowiednie posty.....

Mała korekta z mojej strony:

CytatSerdecznie witamy w drużynie BOINC@Poland

Dziękujemy za przyłączenie się do naszej drużyny.
Chcielibyśmy serdecznie Cię powitać i przekazać garść informacji o naszej drużynie.
Zachęcamy Cię zaprosić na stronę naszej Wikipedii www.boincatpoland.org, gdzie znajdziesz mnóstwo wiedzy o projektach i nie tylko.
Oczywiście jest to spory kawałek wiedzy, myślimy jednak że znajdziesz tu informacje które pomogą Ci lepiej poznać świat obliczeń rozproszonych.

Skoro już jesteś w naszej drużynie, zakładam, że instalacja i konfiguracja klienta BOINC nie jest już dla Ciebie zagadką,
gdyby jednak pojawiły się jakieś pytania odnośnie samego BOINC oraz projektów, zachęcamy
zaprosić Cię do zadawania tychże pytań na naszym forum www.boincatpoland.org/smf

Jeśli jesteś szczęśliwym/ą posiadaczem/ką nowoczesnej karty graficznej (Nvidia od modelu 8400 wzwyż lub Radeon od modelu 3650 wzwyż),
chcielibyśmy zaprosić Cię do zapoznania się z projektami które potrafią wykorzystać do obliczeń ten właśnie sprzęt:
http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria; projekty_GPU_ATI i http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria:Projekty_GPU_Nvidia

Jeśli natomiast masz sprzęt w rodzaju laptopa z wbudowanym akcelerometrem, chciałbym zaprosić Cię do lektury: http://www.boincatpoland.org/wiki/QCN

To oczywiście garstka informacji które pozwolą Ci zapoznać się troszkę bliżej z naszą drużyną i z możliwościami przetwarzania rozproszonego.
Prawdziwa przygoda czeka Cię na naszym forum. Znajdziesz tu mnóstwo ludzi związanych z przetwarzaniem rozproszonym od ponad 10 lat.
Twórców polskich projektów BOINC i pasjonatów którzy potrafią odpowiedzieć na większość twoich pytań.
Z czasem może też zechcesz sam/a zaangażować się bardziej w życie naszej drużyny.
Pozdrawiamy z życzeniami wielu sukcesów,
Zespół BOINC@Poland

Mchl

Cytat: JaRa w 13 Luty 2010, 14:37
http://freehal.net/freehal_at_home/team_search.php?keywords=poland&country=Poland&type=0&submit=Szukaj

Może list to dobry pomysł ale popatrzcie na linka który podałem jak ktoś nowy chce się dołączyć do jakiegoś zespołu to nasz wypada bladziutko przy np. SaveTheWorld, GPUForce i paru innych. Myślę że w takich miejscach jak tamto należałoby zrobić jakies chociaż krótkie info + banerek/graficzka tylko nie za dużo bo nikt nie będzie czytał tam wypracowań  :attack:

Najwyraźniej FreeHAL nie synchronizuje się z BOINC-Wide teams.... można się było spodziewać...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Aegis Maelstrom

JaRa - świetnia uwaga.  :respect: W ogóle musimy przejrzeć te zajawki, bo one są kluczowe dla wielu nowych osób!

Ponadto dokonałem jeszcze paru autopoprawek do swojej wersji. Przejrzyjcie proszę uważnie i napiszcie, co sądzicie.  %)

Troll81

Trzeba z tego sklecić jedną formę.....

Tomasz R. Gwiazda

+ dodac obrazek ze statystykami naszego teamu, zeby bylo widac ze liczymy wszystko i jestesmy najlepsi :)

Szopler

#25
Co za dużo to nie zdrowo! Ktoś to wszystko będzie czytał?! Tylko najważniejsze informacje na początek, aby nie zniechęcić...

CytatSerdecznie witamy w zespole BOINC@Poland i dziękujemy za przyłączenie się do nas!

Pragniemy zaprosić Cię na stronę naszej Wikipedii - www.boincatpoland.org .
Myślę że znajdziesz tam informacje które pomogą Ci lepiej poznać świat obliczeń rozproszonych.

Skoro już jesteś w naszym zespole, to zakładamy że instalacja i konfiguracja klienta BOINC nie jest już dla Ciebie zagadką.
Gdyby jednak pojawiły się jakieś pytania czy to odnośnie samego BOINC, projektów czy też po prostu pytania związane ze sprzętem lub oprogramowaniem, zapraszamy do zadawania pytań na naszym forum - www.boincatpoland.org/smf

Jeśli jesteś szczęśliwym/ą posiadaczem/ką nowoczesnej karty graficznej (Nvidia od modelu 8400 wzwyż lub Radeon od modelu 3650 wzwyż) chcielibyśmy zaprosić Cię do zapoznania się z projektami które potrafią wykorzystać do obliczeń ten właśnie sprzęt - http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria:Projekty_GPU_ATI i http://www.boincatpoland.org/wiki/Kategoria:Projekty_GPU_Nvidia .

Jeśli masz sprzęt w rodzaju laptopa z wbudowanym akcelerometrem chciałbym zaprosić cię do lektury - http://www.boincatpoland.org/wiki/QCN

Istnieje też kilka doskonale punktujących projektów, które nie wykorzystują zbyt intensywnie procesora i można je liczyć równolegle z innymi projektami nawet na bardzo słabych komputerach.

To oczywiście garstka informacji które pozwolą Ci zapoznać się troszkę bliżej z naszą drużyną i z możliwościami przetwarzania rozproszonego. Prawdziwa przygoda czeka Cię na naszym forum. Znajdziesz tu mnóstwo ludzi związanych z przetwarzaniem rozproszonym od ponad 10 lat. Twórców polskich projektów BOINC i pasjonatów którzy potrafią odpowiedzieć na większość Twoich pytań.

Jeszcze raz dziękujemy za przyłączenie się do naszej drużyny!

I mała uwaga - wszystkie Cię, Ciebie, Tobie piszemy z wielkiej litery (wyraz szacunku do drugiej osoby), ale bez przesady z ilością wyrażeń typu "Chcielibyśmy Ciebie... Pragniemy..." bo pachnie to wazeliną. W pierwszym zdaniu owszem, ale dalej "zapraszamy" czy "proponujemy" lub inne "zachęcamy"...

I jeszcze - proszę nie pisać od siebie tylko od teamu ;). np. nie "myślę" tylko "myślimy" jako teamowicze, jako jedność B@P :arrr:

Aegis Maelstrom

Ja zaproponowałem jedną ostateczną.  :P Jeśli ktoś chce je jakoś połączyć albo napisać coś własnego, niech pisze, pewnie będę zachwycony!  :attack:

Peciak

Dopisał bym także coś takiego.

Są także projekty które z twojego PC-ta wycisną ostatnie soki,  benchmarki przy nich to aplikacje dla małych dzieci. Swoje wyniki będziesz mógł porównać z innymi liczydłowymi.


Jako gościa którego rajcuje męczenie sprzętu taki zapis by mnie przekonał.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Szopler

True... LLR z Prime daje wycisk lepszy niż LinX ;)

BOINC@POLAND[HA$]

super napisanie, ale nie dublujcie serdecznie jest za blisko i troche razi i to samo było w 1 wersji z wiedzą....
Pomysł na 5... Gratuluje.

Jeszcze cos takiego zapraszamy do działu wizytówki gdzie możesz napisac coś o sobie.


Troll81


BOINC@POLAND[HA$]


Troll81

Nowy newsletter powstaje. Wszelkie sugestie pisać do jednoosobowego rednacz w postaci mojej skromnej osoby.....

Mchl

Myśle że w newsletterze wypada wspomnieć o naszym nowym sponsorze. W jaki sposób, to jeszcze ustalamy, ale przygotuj sobie miejsce ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org