[Pomysł] Godzina dziennie

Zaczęty przez Troll81, 11 Czerwiec 2010, 00:14

Czy weżmiesz udział w takiej akcji?

Tak
7 (35%)
Może
4 (20%)
Nie
9 (45%)

Głosów w sumie: 20

Troll81

Jako że wszyscy chcielibyśmy żeby nasza strona i nasze forum było jak najlepszym miejscem. Proponuję akcję "godzina dziennie"

Chodzi o to by poświęcić godzinę (mniej lub więcej) dziennie by dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju naszego teamu. Np przejrzenie artykułów z naszej wiki i wyłapanie literówek albo informacji nieaktualnych. Następnie możecie taki kwiatki zgłosić albo poprawić sami (do czego gorąco zachęcam). Ja wiem że wszyscy z nas to ludzie bardzo zajęci ale zastanówcie się nad tym. Nie musi być codziennie. Ważne byśmy ruszyli tyłki. Wszystko co jest coś warte wymaga wysiłku i zachodu a zrobić można wiele. Wiele tekstów czeka na tłumaczenie, wiele artów na uzupełnienie i korektę. Można tez się udzielać w rekrutowaniu niezrzeszonych w żadnym teamie rodaków. Albo rozklejać ulotki albo w ogóle coś robić :D

Założę się że w krótkim czasie zobaczycie efekty swojej pracy :D

Kret_polny

A godzina tygodniowo/mesięcznie nie wystarczy? Bo wiesz, godzina dziennie to bardzo ambitne. :)

kempler

Cytat: Kret_polny w 11 Czerwiec 2010, 00:28
A godzina tygodniowo/mesięcznie nie wystarczy? Bo wiesz, godzina dziennie to bardzo ambitne. :)
Godzina tygodniowo wystarczy jeśli chcesz poprawiać literówki itp. Jeśli chcesz pisać/tłumaczyć artykuły to za mało. Jeśli wciągniesz się w tłumaczenia to może cię to całkowicie pochłonąć w wolnym czasie. Wiem to z własnego doświadczenia. Zazwyczaj to cieszy, czasem wkurza.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

apohawk

Mam inny pomysł.
Zróbcie (tak, Wy, jako obeznani z potrzebami i z tym co jest) szczegółową listę todo. Przetłumaczyć tę stronę, sprawdzić tamtą, napisać o tym i tamtym.
1. zorganizuje to chaos
2. pokaże ludziom co jest do zrobienia
3. pokaże ludziom co można zrobić

"Godzina dziennie" to brzmi dumnie, ale co ja mam zrobić? Taka lista pomoże wciągnąć ludzi do roboty, pokaże co i jak.
No good deed goes unpunished.

Troll81

no właśnie tu jest problem. Samo zrobienie listy to do jest sporym wyzwaniem.

Troll81

MOże byc i godzina tygodniowo. Chodzi tu raczej o ty by w ten sposób uswiadomić wszystkim liczydłowym że to jak wygląda nasza wiki i nasze forum jest efektem ciężkiej pracy kilku ludzi. Gdyby więcej ludzi sie za to zabrało to tej pracy byłoby mniej. Są oczywiście takie aspekty pracy które wymagaja sporego nakładu czasowego (szcun Akira i reszta za adminowanie stroną), ale gdyby pozostałe obowiązki podzielić pomiędzy liczydłowych to byłoby to o wiele szybsze i łatwiejsze.

Postaram się zrobic taka listę to do ale widzę ze zainteresowanie wśród liczydowych jest mizerne. Więc pewnie skonczy się jak zwykle że całość roboty odwali 5 osób...... A gdyby zabrało się za robote 20 osób to wiele rzeczy ruszyłoby z kopyta....

apohawk

I taka lista todo to sposób, aby zaangażować 20 osób. ;) Nawet jak ktoś zrobi coś jednorazowo, to i tak będzie z tego wymierny pożytek, jeśli lista todo będzie dobrze zrobiona, bo konkretna robota będzie wykonana.
Lista todo nie musi też od razu być super i obejmować wszystkiego. Pomalutku. Poświęć godzinę dziennie na aktualizowanie listy todo  XD
Można by nawet się pokusić o jakiś system rejestrowania zadań  ;D
No good deed goes unpunished.

Cyfron

dobra - mam weekend i nie wiem co zrobić trochę z czasem, więc mogę coś pochylić się nad wiki, tylko co tam sprawdzać? Jak się za to zabrać ? Nigdy tego nie robiłem, więc kamraci bądźcie wyrozumiali. Od czego zacząć przygodę z naszą wiki? Jest to gdzieś coś opisane, czy muszę kogoś o to zmęczyć ?  :book:

apohawk

Musisz pomęczyć Trolla, żeby zrobił listę todo ;)
Zaraz mnie chyba znienawidzi  XD
No good deed goes unpunished.

Cyfron

ja nie mówię tak koniecznie o liście to do, ale fajnie by było mieć jakieś wytyczne co tam robić, bo nawet nie wiem do końca jak się tam poruszać po tej wiki..

Troll81

Na naszej wiki trzeba się zarejestrować. Potem przeglądać artykuły a potem jak zauważysz błąd to nacisnąć edytuj i błąd usunąć. Taka korekta. To na dobry początek. Ewentualnie zgłosić błąd mi.

http://www.boincatpoland.org/wiki/Specjalna:Wszystkie_strony

To wszystkie arty naszej wiki (te z datami można olać bo to newsy i rzadko się do nich wraca). Wybierzcie sobie każdy po 5 artów i wpiszcie co wybraliście (żeby się nie dublować) a potem przeczytajcie i sprawdźcie czy nie ma błędów. W ten sposób oswoicie się z wiki i zobaczycie jej składnię. Ja widzisz art na temat projektu składający się z 5 linijek to poczytaj więcej o tym projekcie znajdź dodatkowe materiały (często na stronie projektu) i postaraj się je dodać do naszej wiki. Jeśli nie czujesz się na siłach tłumaczyć to daj namiary na te materiały mi (ja porozdzielam pomiędzy newsmanów)

Pigu

czy praca nad naszymi statami również się liczy?

Troll81

Każda praca na rzecz teamu i strony :D Pigu ty akurat orasz za 20 typa :D

Pigu

zatem zagłosowałem na tak XD

Troll81

odżywie trochę temat. Może pojawią się nowe sugestie?

kret

z godziną dziennie będzie słabo..wtedy bym spał tylko 2  %)

ale chciałbym pomóc, bo widzę jaką robotę odwaliliście jak mnie nie było (a nie było mnie trochę..lol..) i chcę brać w tym udział

więc też czekam na sugestie i tak naprawdę czas, który może się pojawi za 2-3 miechy jak się wygrzebię z roboty..bez tego nie będę w stanie poświęcić się bardziej

Troll81

Na raziemamy strasznie w plecy jeśli chodzi o pisanie newsów. :( wszystkim brakuje czasu. a bez newsów kiepsko newsletter się pisze.

GRID

Ja poświęcam więcej niż 3h dziennie a wydaje mi się że moje zmiany to nawet nie szczyt góry, nawet mniej niż igła w stogu siana,
ale zawsze to jakieś zmiany. Po prostu staram się dobrze wykorzystywać swój czas i zdobycze informatyki.

Uważam że jak ktoś niema zajawki to do tego nie zmusisz, dla tego trzeba szukać ludzi którzy mają pasję i wiedzę.

Troll81

i między innymi poto prowadzimy akcje typu ulotki czy plakaty. Mam nadzieje że w tym tłumie znajdą się osoby z zapalem :D

simonic

Ja mam tydzień wolnego teraz więc postanowiłem uzupełnić/poprawic/zaktualizowac wiadomosci zawarte w artykułach Wiki.


krzyszp

Chwilowo (oprócz pracy zawodowej) pracuję tylko nad sprawami serwera statystyk, docelowo chciałbym zintegrować go z wiki, ale to raczej na razie nie będzie możliwe...

Co myślicie o całkowitej integracji strony Piga z serwerem pod domeną statystyki.boincatpoland.org? Sprawa wg mnie jest wykonalna, musiałbym tylko mieć dostęp do jakiegoś dodatku pozwalającego na wykonywanie kodu PHP w modułach/artykułach. Poza tym wszystko mogło by dalej lecieć z mojego serwera...

Kłopot tylko w dostępie do API PHP-Fusion, w Joomli mam to jako tako obstukane...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

ja jestem za jak najwieksza integracja w ramach doemny Bboincatpoland.org

Troll81

Domena boincatpoland.org jest już dobrze w mym mózgu zakorzeniona.....

Pigu

Cytat: krzyszp w 21 Luty 2011, 13:04
Co myślicie o całkowitej integracji strony Piga z serwerem pod domeną statystyki.boincatpoland.org? Sprawa wg mnie jest wykonalna, musiałbym tylko mieć dostęp do jakiegoś dodatku pozwalającego na wykonywanie kodu PHP w modułach/artykułach. Poza tym wszystko mogło by dalej lecieć z mojego serwera...

stats.boincatpoland.org - krócej, ładniej, prościej

da się prosto dublować domenę na pigu.pl tzn przypisać do stats.boincatpoland.org przekierowanie na pigu.pl? byłbym zaszczycony również dopisaniem linka na stronie głównej teamu

rozmawiam również z Lolkiem na temat integracji bloga z pigu.pl - używamy tego samego cms'a zatem nie powinno być problemu w scaleniu w jeden serwis - 1 serwis, podwójna atrakcyjność oferty - same plusy

GRID

Ja uważam że to dobry pomysł. Tylko Mchl integruje B@P Tech już jakiś czas. Ma zamiar dać link do B@P TEch miedzy PORTAL a POMOC.
Ale ostatnio nie jest dostępny.

A przyszłości ma powstać motywatory B@P - który będzie wyglądać jak to tutaj

Jeszcze odleglejszej przyszłości ma powstać nas własny sklep.


Jak liczba serwisów będzie za duża aby je zmieścić w menu głównym da się stopkę z linkami

Troll81

nie za dużo tych serwisów??

GRID

to zadanie zadaj allegro.pl
ja nie wiem dla czego tak jest lepiej
jeszcze nie doszedłem do tego poziomu