[Pomysł] Mała ulotka B@P

Zaczęty przez Cyfron, 15 Kwiecień 2011, 21:32

Cyfron

Witajcie

Czy ktoś by miał czas i ochotę zrobić jakąś małą ulotkę, formatu np A5 (dwustronną)?

Myślałem, że fajnie byłoby, jakby grafika była w stylu Plakatu B3 i tego banera, ale z jakimiś fajnymi tekstami, które zachęcą.
Myślałem nawet o tym naszym plakacie - wydrukować go na A5 (nie wiem czy to będzie czytelne) a z drugiej strony jakiś tekst (jaki?)
Zresztą byłoby fajnie, jakby ta ulotka była jednak na białym tle (a przynajmniej białe były brzegi były zamierzone, bo nie ma nikt u nas chyba drukarki, która może zadrukować pełną kartkę).

Myślę, że takie mógłby każdy pordukować u siebie, a w razie czego, ja mógłbym to też zrobić i podesłać komu trzeba (może nawet na jakimś lepszym papierze, np. kredowym z połyskiem)

GRID

Ja na tą ulotkę proponuje tekst slo-wik'a ze strony Co daje uczestnictwo w BOINC

Cyfron

dla mnie może być, ale chciałbym, żeby były tam jeszcze jakieś namiary na wiki/blog/forum i jakoś ładnie graficznie to ogarnąć, bo taki czysty tekst na białym tle, to 90% oleje, nawet jak z drugiej strony będzie mini wersja naszego plakatu... :-[

3891mike

a co by się miało tam znaleźć jaki tekst ile kolorów itd itp


Cyfron

kolorów - ile dusza zapragnie :)

a właśnie rozchodzi się o tekst - z jednej strony może być mała wersja naszego plakatu (chyba, że inny pomysł jest) a z drugiej jakiaś większa ilość tekstu (w końcu ma zastąpić broszurę 8 stron A5), ale jednak żeby było to bardziej zjadliwe dla laików - coś co ma zachęcić do liczenia. Widziałbym raczej hasłowo - pomóż szukać lekarstwa na AIDS, przewiduj pogodę, z jakimiś osiągnięciami naszego zespołu, jak i samej Polski w BOINC z minimum ilości o samym programie.

3891mike

małej wersji bym się chyba troszkę obawiał żeby nam się nie zrobiło mydło i powidło. Wspomniałeś coś o "hasłowości" to może plakaty z poszukiwanymi?

http://dl.dropbox.com/u/22603024/B%40P.png
http://dl.dropbox.com/u/22603024/b%40pg.png



GRID

JA małą ulotkę widzę tak.
Na początku logo B@P (chyba 3891mike )
pod tym hasło Kreta - Polska nauka czeka na odkrywców (hasło że licz dla nauki - trafia tylko do znających BOINC)

Pod tym tekst Słowika (I czarny tekst na biały tle.)
Później opis instalacji programu. (I czarny tekst na biały tle.)
A potem znowu trochę pisania. o (R@H i M@H)

Na koniec linki, jakieś inny obrazek.

Wydruk mieści się na jednej kartce formatu A4.

Cyfron

ale ja właśnie bym chciał, aby ta ulotka była formatu A5 i dwustronna.

Nie wiem, czy pisanie o instalacji BOINCa to dobra sprawa - może lepiej podać na ulotce link do jakiegoś (wideo)poradnika o instalacji? myślę, że tak będzie znacznie lepiej niż pisać o tym w ulotce.

GRID

Moze opis instalacji to zbedna rzecz. A rozmiar tamtej ulotki mi pasuje to A4 czy A5 ?

Cyfron

A4 to normalna kartka z drukarki. Ja bym chciał, aby nasza ulotka miała format jednego arkusza (a nie książeczki) formatu A5 - czyli tamtej książeczki (bo jak się złoży A4 na pół to powstaje format A5).
Nadruk z obu stron, a jakby to było coś fajnego, to może by się jakiś papier kredowy załatwiło i bym to podrukował u siebie, ale zlecić jakiejś drukarki (bo pewnie będzie taniej i lepiej)

GRID

o to mi chodziło ale nie wyraziłem się profesjonalnie.  :facepalm2:
Zacząłem już pisać małą ulotkę, niebawem zapodam wypociny.
Robię ją na podobieństwo starej(podział stron i margines)z planem jak podałem wyżej. Ale tekst Slowika zmienię znacznie.

Cyfron

jakich stron ?!

Ja tam bym chciał tylko 2 strony - przód i tył jednej karteczki A5....
To miałem na myśli pisząc "mała" ulotka :)
A Ty chyba już chcesz robić "broszurkę" - czyli kilka stron :)

GRID

no dobra zmieszczę się na dwóch stronach A5

GRID

#13
Jak już się poprawi to zrobię w wersji PDF linki do projektów, fraza BOINC i linki do naszych serwisów.
Na samym końcu miejsce na loga. Czekam na grafiki i korekty.
Mogę dać w tle jako tło, jakiś lekko widoczny obrazek (coś błękitnego)

Ok. Mały edit, nowe wersje.

Wersja cyfrowa w pdf, pozioma kartka A4 podzielona na pół - ulotka-B@P-cyfrowa.pdf (posiada linki)
Wersja do druku w formacie odt, dwie strony w formacie A5 - ulotka-B@P-papierowa.odt

lolek

W obu wersjach jest powtórzenie. W części jak to działa słowo "zapisane"

Cyfron

tak w ogóle, to dziś wpadłem na "genialny" pomysł:
W tym tygodniu w Krakowie na tynku jest festiwal nauki
http://www.festiwalnauki.krakow.pl/

a ja przez 2 dni tam jestem i jestem przedstawicielem mojej katedry, a ogólnie wszyscy zbierają wszelkie materiały promocyjne czegokolwiek.
Myślę, że nie byłoby najmniejszego problemu, abym wyłożył też ulotki BOINC - właśnie fajnie by było dać je w tej małej wersji, bo bym ich narobił dużo, a wymagają mniej pracy niż nasza broszurka...

Więc się sprężmy! W środę mógłbym to podrukować a w czwartek/piątek tam jestem.
Może by się udało to rozsiać po innych namiotach AGH i byśmy mieli niezłą reklamę!!

Niech ktoś tą broszurkę ładnie przerobi graficznie  :whip:

3891mike

mamy już cokolwiek? Rafał widziałem że robił coś ale jak się domyślam to jakaś broszurka z tego wyszła ?


Cyfron

Cytat: GRID w 08 Maj 2011, 12:16
Wersja cyfrowa w pdf, pozioma kartka A4 podzielona na pół - ulotka-B@P-cyfrowa.pdf (posiada linki)
Wersja do druku w formacie odt, dwie strony w formacie A5 - ulotka-B@P-papierowa.odt

To są te ulotki - to są 2 strony formatu A5 (czyli to będzie dwustronna ulotka wielkości połowy kartki z drukarki) - bardzo fajna sprawa - trzeba to właśnie ładnie w grafiki ubrać.
Należy pamiętać że ten tekst co tam jest to będzie jeden z jednej strony a drugi z drugiej strony ulotki (mam nadzieje, że się jasno wyraziłem - tak jest to tutaj pokazywane, aby ułatwić drukowanie, czytanie)

Cyfron

jak się ma sprawa z ulotkami? Idziemy do przodu?
Na coś czekamy ?

GRID

Ulotka skończona tylko czekamy na grafiki. Może ktoś poprawi stempel mikego. kopalnia podeśle mi grafiki.
Czekam na wiadomość z WIOO.

3891mike

kreta gdzieś wcieło, nie mam od niego znaku życia  :deadman:


Cyfron

czyli treść jest ok i czekamy tylko na loga?
czy ktoś ma zastrzeżenia do treści ulotek, formatowania itp?

3891mike

w zasadzie tak ale dajmy sobie czas do jutra powiedzmy do 11 żebyś miał jeszcze czas na druk. Część log zdaje się że możesz już umieśćić bo Rafał chyba ma. Jak chcesz to mogę ci podesłać te czerwone(wektorowe) albo wyłuskaj z listu(rastrowe) :)



3891mike

spróbuj może dodać wersje kolorową:)

http://dl.dropbox.com/u/22603024/kolor.png



3891mike

możesz udostępnić wersje edytowalną to zrobię wszystko w krzywych bo widzę, że nieco logo się zmasakrowało zresztą list też trzeba będzie w krzywych zrobić żeby nic sie nie rozmazywało



GRID

I jak gotowe ? Z kolorowym logiem o wiele lepiej wygląda.

Cyfron

3891mike - jak robienie z tą ulotką?
Dziś chciałbym to podrukować... (więc koło południa fajnie by było to mieć)

3891mike

#30
właśnie mam neta i przystępuje do działania:D

szybkie pytanie mamy wektorowe loga od kopalni i od ubuntu?


GRID


3891mike

dobra to ja to zrobie dzisiaj tylko moge nie zdążyć do 12 ale będzie napewno


Cyfron

Cytat: 3891mike w 11 Maj 2011, 11:17
dobra to ja to zrobie dzisiaj tylko moge nie zdążyć do 12 ale będzie napewno

no to na którą to będzie?
Jak nie będzie do 16tej to drukuje tą wersję którą wysłałem ostatnią.

3891mike

#34
generalnie poprawiłem loga już, a teraz próbuje to wrzucić na format A5 tylko że inkscape ma z tym jakiś problem:/

dodać jeszcze logo naszej wiki?


3891mike

Sukces :)

http://dl.dropbox.com/u/28875384/ulotkastr1.pdf
http://dl.dropbox.com/u/28875384/ulotkastr2.pdf
http://dl.dropbox.com/u/28875384/ulotka2strb.pdf


*Tylko niestety będziesz musiał sobie obie strony drukować oddzielnie bo nie udało mi się tego wrzucić do pdfa do jednego dokumentu:/ Mam nadzieje że mnie nie zastrzelisz:)


GRID

Dostałeś pozwolenie od wikipedi na zamieszczenie ich loga ?
Logo kopalni wygląda gorzej, po za tym nie można zmieniać czcionki bez ich zezwolenia - nauczyłem się tego przy ubuntu.pl

A pogrubiona czcionka całego tekstu tez wygląda gorzej.

3891mike

dobra to dawać tą starą i będzie gitara;d a od kopalni będzie trzeba wziąść wektory żeby nie było problemów na przyszłość:)


GRID

dostałem logo od kosmonauta.net. Zdążymy coś jeszcze dodać ?

3891mike

Cyfron się pewnie już okopał w wydrukach :D