[Pomysł] List przewodni

Zaczęty przez 3891mike, 30 Kwiecień 2011, 13:32

3891mike

Cytat: Cyfron w 29 Kwiecień 2011, 18:55
3891mike  - to w takim razie dowiaduj się o te zainteresowane szkoły, wysyłaj mi na PW adres i info ile plakatów wysłać i zacznę z tym coś działać

Proponuje wspólnymi siłami napisać list przewodni. Chociażby z tego względu że o ile mógłbym zadziałać w wielu szkołach na terenie warszawy to już poza nią miałbym z tym kłopot, a jak pokażę za chwilę warto walczyć o mniejsze miasta również. A tak byśmy mieli gotowca którego moglibyśmy użyć też w innych przypadkach.

Wstępnie mogę powiedzieć że w warszawie mielibyśmy ok 50 adresów. Wziąłem pod uwagę tylko średnie i zasadnicze szkoły publiczne z ilością słuchaczy powyżej 100. Część szkół jest łączona w tzw zespoły szkół czyli pod jednym adresem mamy 3-4 szkoły po kilka klas. Wychodzi nam że trafimy w jakieś 25 tys osób. w samej warszawie. Moglibyśmy rozszerzyć nasze pole działania o całe mazowieckie wtedy mamy jakieś 2 krotnie większe pole działania :) Wysyłając 100 przesyłek po 2-3 plakaty na adres nie ma możliwości żebyśmy kogoś nie zwerbowali:) Tylko wracając do początku wydaję mi się że powinniśmy zastanowić się nad listem przewodnim:)



GRID

A co ma być w takim liście przewodnim ? Może być tekst z małej ulotki ?
można by za jednym zamachem zredagować małą ulotkę i list przewodni.

3891mike

Wydaje mi się że powinno się tam znaleźć co zawiera przesyłka, po co wysłaliśmy ten list i czego byśmy oczekiwali od naszych adresatów. W tym danym wypadku chcemy żeby zamieścili nasze plakaty gdzieś w szkole na tablicy informacyjnej. Problem w tym aby to napisać w taki sposób żeby nie zanudzić, wystarczająco naświetlić temat, skłonić do "współpracy" i wywołania chęci do współpracy. Można by również poprosić aby temat został poruszony na tzw godzinie wychowawczej, lub w razie większego zainteresowania nawet zorganizować spotkanie które poprowadziła by grupa od nas:)
Należało też umieścić jakiegoś publicznego maila lub jakiś kontakt i tyle.


GRID

To co zaczniesz pisać ten list ?  :)
Na pewno dodam coś od siebie.

3891mike

http://dl.dropbox.com/u/22603024/listprzew.doc

Rzućcie okiem czy nie ma jakiś błędów. Jestem otwarty na sugestie. Grid zaproponował żebym w polu z poważaniem wpisał swoje imie i nazwisko ale przecież w całą kampanię jest lub będzie zaangażowanych więcej osób więc nie czuł bym się z tym dobrze. Wpisanie ogólnie BOINC@Poland też wydaje się być nie do końca poprawne ze względu na obowiązujące formy listów.


krzyszp

CytatMoc naszych komputerów wykorzystywana jest do takich obliczeń jak, znalezienie leku na raka,
Pierwszy przecinek bym wywalił...
CytatJesteśmy organizacją typu NON-PROFIT.
Non-profit bym napisał małymi literami
CytatSkupiamy wolontariuszy, którzy udostępniając wolną moc swoich domowych komputerów pomagając tym w cennych odkryciach dla świata nauki.
...tym samym dokonywać cennych dla świata nauki odkryć...

Na koniec dodał bym, że wśród tych projektów jest kilka polskich, a także poinformował bym o R@H

Reszta bardzo mi się podoba :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

3891mike

http://dl.dropbox.com/u/22603024/listprzew2.doc

świeżynka


mimeq

nice  :respect:


krzyszp

Cytatktórzy udostępniając wolną moc swoich domowych komputerów pomagając tym samym dokonywać cennych dla świata nauki odkryć
Może: "którzy udostępniają wolną moc swoich domowych komputerów pomagając tym samym dokonywać cennych dla świata nauki odkryć" - to chyba była literówka...
CytatRADIOACTIVE@home
Radioactive@Home...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

3891mike

poprawione

odbiegając od tematu właśnie zauważyłem że można edytować pliki w dropboxie online:D



Cyfron

co do pisania po "z poważaniem" warto tam wpisać cokolwiek, aby ten lsit przewodni nie był taki "bezosobowy" albo zespół, albo osobę.
Ja nie widzę problemu, abyś to był Ty 3891mike, bo list bez osoby czy organizacji jaka go kieruje, to wygląda na zwykły spam...

Może jeszcze w liście jakiś kontakt dla "opiekunów" i nauczycieli, jeśli by chcieli jakiś kontakt nawiązać np celem zrobienia tych zajęć na godzinie wychowawczej?

Cytata to tylko kilka wśród masy dostępnych projektów
masy -> wielu (słowo masy nie brzmi zbyt ładnie)

CytatW dołączonych materiałach znajdą Państwo informacje na temat aktualnie dostępnych projektów, plakat w formacie A3, oraz broszurkę informacyjną na temat naszego zespołu.
Format plakatu to B3, i jakie materiały masz na myśli pisząc o " informacje na temat aktualnie dostępnych projektów" ?

CytatWyrażamy również chęć głębszej współpracy i zapraszamy do kontaktu z nami.
głębszej -> szerszej - też "głęboka" współpraca nie jest wg mnie w porządku...

Może jeszcze by gdzieś wpisać, że za tymi projektami stoją wielkie uczelnie i organizacje naukowe?

3891mike

#11
co do informacji na temat projektów może by wystarczyło gdzieś tam w materiałach wrzucić link do wiki i wszystko.
Natomiast jeśli chodzi o kontakt dla nauczycieli czy opiekunów to nie wiem kto by miał się z nimi kontaktować. Dobrze by było jakąś nawet skrzynke założyć do której mieli by dostęp wszyscy i w miarę możliwości odpowiadać na pojawiające się pytania a domyślnie kierować na forum nasze:)

Właśnie o takie szczegóły chodziło żeby wychwycić i dopracować.

Pozwoliłem sobie też dodać coś w formie pieczątki ale to też zostaje sprawą otwartą i nie wyklucza złożenia podpisu na grafice :)

http://dl.dropbox.com/u/22603024/listprzew2.doc


GRID

Jak bym skasował ten adres url na początku. No jak będziesz to wysyłał jeżeli drogą elektroniczną to jednak chyba lepiej żeby było to w PDF. Ważne żeby to było też na jednej stronie. U mnie te logo różowe przeskoczyło na drugą stronę.

Cyfron

o ile się nie mylę, to będzie wysyłane to w wersji papierowej.

a co do wielkości - na pewno to musi być na jednej stronie (mi zajmowało to 2 strony, ale myślałem, że to wina tego, że odpalam to w open office :) )

Ja może ten list przewodni bym użył jeszcze jako zachęta do kół naukowych na AGH, chociaż przydałoby się to rozszerzyć, może to by się udało zrobić właśnie tym, co będzie w tej naszej ulotce małej :)

Edit: wydzieliłem wątek

3891mike

Ja bym to pakował do koperty razem z plakatem i może jeszcze jakimś czymś

A co do wydzielenia wątku to bardzo dobrze jakoś mam tendencje do zmiany myśli w jednym wątku ;[


GRID

Jeszcze trochę i nasz BOX Promocyjny będzie mocno poprawiony

Cyfron

Cytat: 3891mike w 03 Maj 2011, 16:58
A co do wydzielenia wątku to bardzo dobrze jakoś mam tendencje do zmiany myśli w jednym wątku ;[

ja sądzę, że to dobrze, że pewne rzeczy wychodzą tak "naturalnie" i się rozwijają :)

A taka "teczka" dla szkół byłaby cudownym elementem naszej kampanii promocyjnej, w końcu Boinc wspiera polską naukę - nie tylko projekty, ale i szkoły - no boska sprawa  ;D

ten list przewodni mogę wydrukować u siebie na kolorowej laserówce na troszkę lepszym papierze (jakieś tam 90g/m2) i dołączać do plakatów.

Czy jeszcze ktoś ma jakieś zastrzeżenia do tego listu przewodniego?

A może do "paczki" dołączyć kopertę ze znaczkiem i jakiś formularz, czy są zainteresowanie współpracą z nami?
Może nie będzie chciało się im wchodzić, logować, rejestrować, a tak to by wypełnili jakąś krótką ankietę i odesłali ?

3891mike

można koperte ze znaczkiem a dwa może by też jakąś e-ankietę bo i tak by później należało to wrzucić do wersji elektronicznej żeby łatwiej tym zarządzać


Cyfron

można i tak:)
tylko koniecznie jakiś prosty adres www, żeby ktoś 100 znaków nie musiał przepisywać, bo to po prostu oleje...

Troll81

adres www.boincatpoland.org kieruje na naszą wiki. Na pewno chcemy tam kierować świerzynki? moze leoiej skierować do strony która wyjasnia nieco więcej w temacie czym jest BOINC i czym jest nasza drużyna?

3891mike

tylko jaki to adres podać żeby się nie wściekli jak będą mieli wklepać 50 znaków


lolek

Ja bym proponował wkleić na głównej jakiś manifest podobny do tego z mojej strony, lub też z PNT (mówi "nowym" dużo więcej niż ten z naszej głównej). Można też podać adres do boinc.com.pl ale uważam że lepiej popracować nad naszą główną  :dunno:

Cyfron

ja nie wiem, czy nie lepiej kierować na boinc.com.pl, gdzie będzie ewentualnie link do naszej wiki - Wiki jako samodzielny "organ" raczej jest słaby, a jako część większego portalu, to już jak najbardziej :)

lolek

Tam jest już link do naszej głównej, bloga i statystyk, a przycisk forum prowadzi tutaj.

3891mike

#24
Strona główna wydaję mi się że powinna mieć najprostszą postać jaką można sobie wymyślić. Bo nie oszukujmy się na naszej aktualnej jest milion informacji które jak najbardziej dla nas są wartościowe ale dla nowych mogą okazać się wręcz odpychające.

http://www.picshot.pl/public/view/full/29759

Można by np animowane nasze logo ale bez wodotrysków tak po prostu żeby było czysto i schludnie.
Proszę nie rozumieć tego w sposób że próbuję zburzyć czyjąś koncepcje odnośnie strony głównej. To tylko pomysł który powstał w ciągu ostatnich 5 min więc nie oczekuję po nim za wiele;p


Cyfron

trochę przeformatowałem ten list
http://hostuje.net/file.php?id=d0f297ec9d11fc40d268207165fec82f

3891mike

#26
Nice.

Cyfron czym przerabiałeś na pdf? ja moim bullzip`em jakieś masakryczne wyniki osiągałem.

znalazłem jeszcze dwa błędy

"który ma za zadanie stworzyć globalną mapę skażenia promieniotwórczego a to tylko kilka wśród wielu dostępnych projektów w których można wziąd udział całkowicie"

zamienić na

"który ma za zadanie stworzyć globalną mapę skażenia promieniotwórczego a to tylko kilka wśród wielu dostępnych projektów, w których można wziąd udział całkowicie"

Wydaję mi się że "Malarię" powinniśmy napisać z małej litery tak samo jak cukrzycę i raka


Cyfron

przerabiałem wordem 2010 :)

Troll81

który ma za zadanie stworzyć globalną mapę skażenia promieniotwórczego, a to tylko kilka wśród wielu dostępnych projektów, w których można wziąć udział całkowicie

3891mike

ok, kto ma ostatnią wersję? chciałbym już zamknąć temat i mieć to gotowe do druku oraz zapomnieć o tym do sierpnia. Chyba że ktoś ma jeszcze coś do dodania lub jakiś pomysł na zmianę to zmieniamy...


Cyfron

jutro postaram się wieczorem zrobić wszystkie poprawki i podesłać tutaj gotowy.
Chyba, że ktoś jeszcze chce coś poprawić?


GRID

Super !
Możecie dać tylko jeden link na dole do B@P.
A czerwono logo można spatynować. Czyli dać losowe plamy białego - w tedy to będzie wyglądać jak pieczątka.
Mogę to spróbować to zrobić ale bardzo dobrze patynuje Kret.


Tomasz R. Gwiazda

super, jestem pod wrazeniem

GRID

#35
Super ! (sorki niałem mały problem z netem, zapisało mi dwie wiadomości).
Do tego dolny link dałbym bez http:// - dla niektórych to tajemne znaki.
Chciałem z patynować czerwone logo, ale nie wyszło mi to najlepiej (uzyskać bardziej realny efekt stempla). Wiem że kret nieźle patynuje - zapytam się go.

Wersji cyfrowej zastanowiłbym się jeszcze nad dodaniem dwóch linków - radioactive@home i BOINC - http://www.boincatpoland.org/wiki/BOINC

Podobno Krzyszp ma bazę emaili do różnych szkół i uczelni, jak wcześniej wysłał maile to wyszedł marny efekt.
Tym razem po przeczytaniu takiego pięknego tekstu może być inaczej.

Tomasz R. Gwiazda

moze by pomyslec o 1 mailu oficjalnym temu ?
bo w sumie moze ktos by chcial odpisac i co zrobi? szybciej mu by bylo mailownie.
a takze moglo by to byc medium do przesylanie innych materialow (np. na te lekcje informatyki, czy tez pogadanki)


eclipse99

Dopiero przeczytałem na szybko pierwszy raz, to co mi się rzuciło na samym początku to wielkość czcionki - osobiście "Szanowni Państwo" napisałbym czcionką większą a nie mniejszą od pozostałej części tekstu.
A sam pomysł świetny.
:respect:

3891mike

Cytat: GRID w 09 Maj 2011, 16:33
Super ! (sorki niałem mały problem z netem, zapisało mi dwie wiadomości).
Do tego dolny link dałbym bez http:// - dla niektórych to tajemne znaki.
Chciałem z patynować czerwone logo, ale nie wyszło mi to najlepiej (uzyskać bardziej realny efekt stempla). Wiem że kret nieźle patynuje - zapytam się go.

Wersji cyfrowej zastanowiłbym się jeszcze nad dodaniem dwóch linków - radioactive@home i BOINC - http://www.boincatpoland.org/wiki/BOINC

Podobno Krzyszp ma bazę emaili do różnych szkół i uczelni, jak wcześniej wysłał maile to wyszedł marny efekt.
Tym razem po przeczytaniu takiego pięknego tekstu może być inaczej.

Ja też mam full namiary na szkoły zarówno fizyczne adresy jak i te elektroniczne...

wysyłam do kreta logo i niech wali patyne ma wyglądać realistycznie przedewszystkim