[Pomysł] oznaczanie wątków problematycznych

Zaczęty przez Troll81, 27 Czerwiec 2011, 21:26

Troll81

jesli ktos ma problem i został on rozwiązany to proponuję takie wątki oznaczać jako [rozwiązane] [solved] i najlepiej przenosić je do jakiegoś działu typu "problemy rozwiązane" co wy na to kammraci?


AL


kotfryc


aborek


GRID

Właśnie przeniosłem do archiwum kilka wątków rozwiązanych. I myślę ze jak najbardziej przyda się taki dział. Bo archiwum i tak jest za duże i zalogowani na ogół go nie przeglądają archiwum (większości goście)

Taki wątek - problemy rozwiązane - uświadamiał by przeglądającym jak wiele się działo na naszym forum.

Pytanie tylko Czy nazwać go problemy rozwiązane, wątki rozwiązane, tematy dokończone ? Bo tam można będzie też lądować takie akcje jak promocja. W końcu wiele pomysłów zostało zakończonych, a nie wiem czy nazwa problemy rozwiązane do tego pasuje.

Takie wątki jedynie bym przenosił do takiej kategorii, ale nie dodawałbym nazwy rozwiązane.


Troll81

hasło [Solved] jest stosowane na wielu forach i pomaga w wyszukiwaniu w google :D sam często stosuję.

jak wpiszę outlook 2010 relay denied to wyskoczy mi tysiąc stron z problemem a jak dodam solved to z reguły dostaje wątki w których są rozwiązania a nie jojczenie o problemie...

GRID

No ja też często dodaje jakieś angielskie słowo jak denerwuje mnie wyszukiwarka. Ale większość tego nie robi.
Najważniejsze że to zabierać będzie więcej czasu, a samo przeniesienie moment. Do tego edycja tytułu zostawia kto modyfikował ostatni danego posta. Na razie powiedz jak ma nazywać się ten dział. A jak zaczniemy przenosić to najwyżej się skuszę.

Troll81

osobny dział na problemy rozwiązane, osobny temat na akcje zakończone.

GRID

 :p_arr: To twoje dziecko więc cud stworzenia pozostawiam tobie :respect: jak tylko pojawią się nowe kategorie znajdę parę wątków które powinny się tam znaleźć

3891mike



Troll81

działy stworzone :D prosze o wrzucanie tam wątków albo zgłaszanie mi które gdzie wrzucić.

GRID

W takim razie to chyba też można przenieść do akcji zakończonych  :)

Troll81

mam też pomysł by wydzielić wątek na pomysły różnych akcji. po to by nie ginęły w gąszczu innych wątków.

Troll81

moderacja to nie tylko kasowanie postów. Przede wszystki to proszenie autorów postów by zmienili swój post. I nalezy to robić od razu a nie sięgać po posty sprzed roku i je kasować. Serio uważam to za przegięcie. moderacja powinna następować na bieżąco a nie działać wstecz. Ja bym się poczuł mocno wkurzony gdyby nagle się okazało że ktos bez pytania mnie o zdanie, bez zwracania uwagi wywalił moje posty. Tak się nie powinno robić.

GRID

Podczas moderacji staram się podchodzić do tego bez emocjonalnie. Jak pojawią się nowe wątki i ktoś coś zrobi nie tak jak trzeba będę się starał po prosić o zmianę posta.

Co uważasz że to przegięcie bo większość skasowanych postów to twoje  :D

Jeżeli w wątku o czymś masz 300-500 postów z tego 3%-10% jest nie związane z wątkiem, więc jak skasuje je po upływie czasu uważasz że to źle. Pomyśl o osobach których dany temat zainteresował i muszą się przebijać przez śmieciowe wątki. Często widzę ze ktoś pisze nie na temat, ale nie kasuje tego posta ponieważ często jest to wynikiem pozytywnych emocji, których nie chcę pozbawiać danej osoby. Ale po jakimś czasie gdy do tego wątku zaglądają głównie bootygoogle i osoby które zainteresował temat to uważam że można im zaoszczędzić czytania uśmieszków, 1/3 pokłonów, propozycji spotkania się itp

Musimy sobie powiedzieć jedno, moderacja forum B@P jest za bardzo pobłażliwa, przez co poziom moderacji jest na mniejszym poziomie niż na wielu forach. Nie mówi tutaj o wprowadzaniu technik gestapo ale o mądrej moderacji.