[Pomysł] kopiowanie jednym przyciskiem zawartości pola [code]

Zaczęty przez Cyfron, 11 Sierpień 2011, 14:49

Cyfron

Do adminów - czy jest szansa, zrobienia czegoś takiego, aby zawartość pola 1234 kopiowała się do schowka po naciśnięciu guzika gdzieś w pobliżu (na tym oknie) ?
Na pewno by to ułatwiło korzystanie z tych pól.

Szopler


Troll81


Arthusp

A do czego taka funkcjonalność? Względnie łatwo jest zaznaczyć myszką pole i kliknąć Ctrl+C. Natomiast jeśli chodzi o linki, to większość aktualnych przeglądarek (na pewno FF i Chrome) mają taki ficzer: zaznaczasz cały link (w polu code), a następnie klikasz ppm. Wtedy jedną z pierwszych pozycji w menu jest "przejdź do strony (tutaj adres strony, którą zaznaczyłeś)". Przykład:

http://www.boincatpoland.org

Cyfron

Ale wlasnie zaznaczenie czesto jest problemem - zaznaczam za malo albo za duzo.
Poza tym, zaznaczenie trwa dluzej niz klikniecie guzika (no i wygodniejsze:) )

Tomasz R. Gwiazda

w FF jest
"Otworz odnosnik w nowej karcie"
"Otworz odnosnik w aktywnej karcie"
"Otworz odnosnik w nowym oknie"

wystarczy myszka zaznaczyc i prawy przycisk myszki, menu kontekstowe.


Co do funkcjonalnosci spoko, ale wasze poparcie nic nie wnosi, jesli nie ma odpowiedniego plug-inu do forum

phobos


krzyszp

Aby zmniejszyć ilość wychodzących linków ze strony...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

aborek

A ja 3 razy szybko klikam ma taki link i zaznacza się cały. :)

lolek


Szopler

Jak będzie:

app_info.xml:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
0
A
B
C
D
E
F
G
H


to nie łatwiej jakby się zaznaczło przy kliknięciu wewnątrz znacznika ?

apohawk

trójklik do zaznaczenia całego wiersza spoko, ale jak by był normalny url, to mógłbym otworzyć nową kartę z linkiem obok obecnej karty, a tak to muszę zaznaczać link, ctrl+t otwiera nową kartę na końcu i muszę skakać z jednego okna do drugiego przez wszystkie karty, a mam ich otwartych parędziesiąt. jak chcę wrócić do pierwotnej karty bez zamykania, to przewijanie i zgadywanie. na samo forum B@P mam co najmniej 3 karty. do tego inne fora, boincstats, monitoring i kilka(naście) kart z cyklu "what was i looking for?" a przeglądarka cały czas otwarta, żeby poczytać później
FF 5.0 jak ktoś ma jakieś pomysły

a może jakiś plugin, który robotom serwowałby code, a zalogowanym ludziom urle w a href ?
No good deed goes unpunished.

GRID

ta opcja (mówię tu o opcji z tematu) jest domyślnie wbudowana w SMF 2.0 - na razie aktualizacja się odwlecze

w smf 2.0 jak jest nad polem code napis kod: to obok jest zaznacz
już dawno o tym myślałem związku z tym że coraz więcej tego na naszym forum ale jeszcze musicie poczekać  :)


adekwatnie pomysłu Apohwaka jest to możliwe. pomyślimy o tym w przyszłości. Kiedyś na forum takie adresy jak www.boincatpoland.org nie były same przerabiane na link. Można by po pierwsze zrobić że dla robotów i niezalogowanych będzie to prawie jak to ww.boincatpoland.org a dla zalogowanych tak jak to www.boincatpoland.org

A przyznam stawka jest warta świeczki ponieważ forum zaczyna być bardziej SEO przez co różne frazy zaczynają widnować googlach. Przyczyniło by się to również do chętniejszego  rejestrowania się na forum

AiDec

Ja, mimo ze korzystam z `trojklika`, to mocno popieram prosbe Cyfrona. Mi code tez znacznie utrudnia i uprzykrza zycie - rozwiazanie totalnie nie user-friendly, a zatem go unikam (czyli staram sie w ogole nie klikac w te linki).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

kotfryc

#14
Oto rozwiązanie:
http://kot.fryc.me/2011/09/linki-wychodzace-seo-kontra-uzytkownicy/(a co tam skopiujcie sobie  :P )
i wilk syty i owca cała ...  :whistle:

Cyfron

mi się podoba - wyjście jak dla mnie lepsze niż kopiowanie :)

aborek


Troll81


AL


GRID


Szopler



AL


aborek


Troll81