Zmiany w menu - 04.03.2006

Zaczęty przez Starszyna, 04 Marzec 2006, 10:40

Starszyna

--wydzielone z innego wątku--

Mchl, strona ma błedy pod operą. W menu po lewej stronie są tylko głowne kategorie. Poza tym w pewnym momencie opera zaczyna mnie łączyć z boincstats.

Mchl

Kategorie powinny się rozwijać po kliknięciu na strzałkę.
Co do przekierowania, czy ktoś jeszcze ma ten problem?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Starszyna

Mała aktualka. Dzieje się to tylko wtedy, gdy klikam na link strona główna.

AL

Cytat: "Starszyna"Mchl, strona ma błedy pod operą. W menu po lewej stronie są tylko głowne kategorie. Poza tym w pewnym momencie opera zaczyna mnie łączyć z boincstats.
Czy do głównych kategorii można dodać Forum :?:  Z reszty ukrytych mało korzystam, więc mi to nie przeszkadza, nawet wydawał mi się ten element nieco przeładowany - teraz wygląda lepiej. Tylko proszę o Forum na wierzchu - bo często z niego korzystam i aż się w pierwszej chwili przestraszyłem, że całkiem znikło :wink:

Gave

Zgadzam się z ALem.
Po zmianach mam jeden klik więcej aby się dostać na forum, a przynajmniej miałbym w teorii bo w praktyce jak na stronie głównej rozwinę menu "Strona Główna" to zwija się ono zanim zdążę kliknąć w "Forum". Dzieje się tak zarówno pod Operą jak i IE i dotyczy tylko menu "Strona Główna", pozostałe zachowują się ok.

Edit:
Ok. Powyższy problem to moja wina (choć jeżeli strona nie jest 'intuicyjna' to winę można zrzucić na kogoś innego  :wink: ) - otóż początkowo nie przyszło mi do głowy, że stricte do rozwijania menu służą te maluteńkie strzałeczki a klikanie na nazwę menu w przypadku "Strona Główna" nie oznacza tak jak w przypadku pozostałych ("Nowości", itd) rozwinięcia tego menu a załadowanie strony głównej. Chociaż po kliknięciu linka "Strona Główna" owo menu się rozwija do czasu gdy strona się przeładuje (a ładuje się ze zwiniętymi menu) co w efekcie wygląda jakby się to menu samo chowało.
Podsumowując problemem jest to, że w przeciwieństwie do pozostałych elementów głównego menu "Strona Główna" pełni podwójną sprzeczną i nieintuicyjną funkcję.

Juras23

No własnie miałem opisać to wszystko ale Gave mnie ubiegł.... zatem też proszę o przeniesienie Forum o poziom wyżej.

Mchl

Cytat: "Gave"Zgadzam się z ALem.
Podsumowując problemem jest to, że w przeciwieństwie do pozostałych elementów głównego menu "Strona Główna" pełni podwójną sprzeczną i nieintuicyjną funkcję.

Już nie ;-)
Wybaczcie. Dynamiczne menu włączyłem rano, chwilę przed wyjściem z domu i nie przejżałem wszystkiego jak należy.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Starszyna

Boże, mchl, jaki ja głupoi jestem. On nie odsyła mnie na boincstats, tylko probuje załadować stamtąd obrazek ze statystykami drużyny, a ponieważ boinctats nie odpowiada, więc cały czas jest ten proces pokazany (jako, że mam operę to mam wyświetlone obecne czynności przeglądarki;].

Juras23

Cytat: "Starszyna"Boże, mchl...].

Mchl - awansowałeś na Boga? :)


Za to ja teraz w Operze gdy jestem na forum, nie mogę wrócić na Stronę Główną. Po prostu zwijam i rozwijam menu Strony Głównej tak jak bym klikał n strzałkę obok, a nie ma przeniesienia na początkowa stronę.

Aha i czy to dolne Forum musi otwierać nowe okno? JEst to nieco niewygodne.

Mchl

Strona główna jest ogólnodostępna po kliknięciu na logo.
Zobacze co się da zrobić z nowym oknem...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzyku

bardzo fajne zmiany, u mnie wszystko dziala i jest OK
  

Juras23

Cytat: "Mchl"Strona główna jest ogólnodostępna po kliknięciu na logo.
Zobacze co się da zrobić z nowym oknem...

Oki tu się zgadzam....tylko czemu w Menu pozycja Strona Główna nazywa się własnie tak...skoro nie przenosi do strony głównej? :) przynajmniej na Operze...na IE tak samo...przynajmniej u mnie  :?

No dobra moze się czepiam......może powinno się to nazywać...nie strona główna tylko: Tematy, lub Główne Wątki.

bartsob5

tak szczerze mowiac, nie bardzo rozumiem, co wam nie dziala, i wlasciwiwe co bylo zmieniane..

Mchl

Cytat: "Juras23"
...tylko czemu w Menu pozycja Strona Główna nazywa się własnie tak...skoro nie przenosi do strony głównej? :) przynajmniej na Operze...na IE tak samo...przynajmniej u mnie  :?

No dobra moze się czepiam......może powinno się to nazywać...nie strona główna tylko: Tematy, lub Główne Wątki.

BO tak to się nazywało do tej pory... Teraz wypadałoby rzeczywiście to inaczej nazwać... aponieważ odbiegliśmy za bardzo od głównego tematu, to przenoszę wszystkie te posty do nowego wątku.

--edit--

Forum już się otwiera w tym samym oknie. Śmieszna sprawa. Skrypt jest napisany w taki sposób, że to jak otworzy się link zależy od tego, czy url wpisze się zaczynając od 'http' (nowe okno), czy 'HTTP' (to samo okno).

--edit--

Aha, jeszcze jedno. Jak jest ktoś chętny do zrobienia ładniejszych obrazków do menu, to niech się nie krępuje. Wymiar taki jak te, co są teraz, gif na przezroczystym tle. :wink:
To samo tyczy się ikonek na stronie głównej z odnośnikami do projektu.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

a jakie ikonki?? wyrazajcie sie jasniej:D

Gave

Wiem, że to zaczyna trochę przypominać błędne koło ale wydaje mi się, że w menu nawigacyjnym (po lewej) powinien być odnośnik do strony głównej. I owszem jest tam jako element podmenu "Główne" tyle, że tworzy to dziwną sytuację, w której aby z dowolnego miejsca wejść na forum wystarczy jeden klik ale żeby wrócić na stronę główną trzeba najpierw rozwinąć menu a potem kliknąć na odnośnik (owszem jest logo ale nie wiem czy wszyscy uznają je za naturalny odnośnik do strony głównej, mam tu na myśli gości, którzy na pierwszy rzut oka nie znajdą odnośnika do strony głównej w menu nawigacyjnym).

Mchl

O te ikonki, o...






TO ja już nie mam pomysłu jak to zrobić, żeby było funkcjonalnie i ładnie...
Niby wszystkie strony zrobione pod phpNuke mają domyśłnie schowany pod logo odnośnik do strony głownej, więc nie powinno to być aż takie nieoczywiste...
Z drugiej strony okazuje się, że jest...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

mi tam sie one podobaja, ale pomysle nad nimi, jaki to powinien byc rozmiar (w pixelach i KB) i rozszerzenie?

gaciu


Mchl

I przezroczyste tło przypominam.
Rzecz w tym, że obecnie niekoniecznie oddają one to, co pod nimi siedzi.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

gaciu

A powiedz mi Mchl jak byś się zapatrywał na możliwość zwiększenia tych ikonek do 32x32. W takim rozmiarze moge dać kilka propozycji. Gdy zmniejszam je do 20x20 mam zbyt duże zastrzeżenia co do jakości. Nie zaburzy to układu strony ? Moge ewentalnie zapodać 16x16 tylko wtedy nie koniecznie będzie widać o co chodzi w ikonce.

Juras23

No teraz MENU jest ok.
Dzięki Mchl :)