[Pomysł] pułapka na boty

Zaczęty przez Troll81, 18 Styczeń 2011, 15:09

Troll81

jak juz ktos zaproponował, można by utworzyć poddział na naszym forum tak by to do niego ładowały się boty (aktualnie spamują w dziale projekt miesiąca). Ten dział można by następnie czyścić automatem co parę minut. Oszczędziłoby to modom czasu :D

Tomasz R. Gwiazda

a to bedzie latwiej zrobic niz blokowac im zakladnaie kont ?


PS: a co sie dzieje z tymi kontami ktore boty zalozyly? sa kasowane i email banowany i ip czy cos ?

Troll81

a co to da? chinole maja spory zakres IP, A zakładanie sobie maila tez nie stanowi problemu. podobnie jak klepanie przez małych chinczyków kodów do captchy....

krzyszp

A nie lepiej zbanować całe chiny z automatu (IP to country)???

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

lolek

Cytat: krzyszp w 18 Styczeń 2011, 19:23
A nie lepiej zbanować całe chiny z automatu (IP to country)???

No to całkiem niezły pomysł, bo ten nowy podział to tak średnio mi się podoba

Tomasz R. Gwiazda

ja byl wlasnie cale china zbanowal

Nawiedzony

o widzę że Troll podjął mój mały pomysł  :attack:

no można by zbanować całe chinole, ale później przyjdzie ktoś nadgorliwy i się przyczepi, że to niby publiczne forum i tp itd a sobie chińczyków zbanowaliśmy i będzie robił problemy ;)

apohawk

To niech spier... do chin. To forum nie jest ogólnoświatowo publiczne. Forum, jeśli mnie pamięć nie myli, założył Mchl i jest obecnie hostowane dzięki uprzejmości InnerVision sp. z o.o., jak widać na dole strony. Żaden rząd nie daje na to ani grosza, więc nie mamy żadnych praw się przyczepiać. To prywatne forum, a my tu się tylko panoszymy ;)
No good deed goes unpunished.

Cyfron

moim zdaniem słusznie - zblokować całe chiny (i co tam jeszcze jest takiego) i nie bawić się w pierdoły.
Jak jakiś nasz kamrat będzie chciał z chin się łączyć, to będzie musiał po proxy lecieć i tyle  :arrr:

AiDec

Tez jestem za - blokowac Chiny, niech sie k*** ucza ze z nami nie ma lekko :). A jak ktos bedzie pyszczyl, to do piachu ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

jak sie bedzie ktos pyszczyl to niech najpierw u siebie w Chinach niech powalcza zeby im google stron nie blokowala...
jak sa tak za wolnoscia slowa i prawami demokratycznymi :)

Pigu


[PBT] Horpah

dołączcie jeszcze Hongkong, Singapur, Indie i Pakistan :)

Troll81


Troll81

Cos ostatnio chyba boty przycichły.... banowalim jakies IPki?

Mchl

Nadal się rejestrują po kilkanaście dziennie, ale jakoś nie są w stanie (a może nie chcą) nic napisać. Zostają przy spamerskich sygnaturach na kontach. Co jakiś czas robię przegląd i dokładam kolejne zakresy IP do banlisty. Chiny rzeczywiście przodują. Do tego Pakistan, Bangladesz, Indonezja... off-shore outsourcing jak się patrzy.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

a kasowanie kont tych userów? wszak mamy już 3000 zarejestrowanych a niedawno była połowa tego....

apohawk

Cytat: Troll81 w 20 Styczeń 2011, 19:36
Cos ostatnio chyba boty przycichły.... banowalim jakies IPki?
Chyba trochę się pośpieszyłeś ;)
No good deed goes unpunished.