Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

ZSRReaktywacja?

Zaczęty przez Pantarhei, 01 Marzec 2014, 17:27

Troll81

CytatPodkreślmy: jeżeli te doniesienia są prawdą

Krzysiak

No to mamy pierwsze objawy naszej twardej postawy - prawie jak w 1939 roku
http://www.biztok.pl/gospodarka/dogadali-sie-za-plecami-polski-poszlo-o-swinskie-embargo_a15642?utm_source=o2_SG&utm_medium=Hotspot&utm_campaign=o2

BRAVO


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzysztofo

Mam dziwne wrażenie że historia jednak lubi się powtarzać.
Pamiętam że przed 2 wojną światową też mieliśmy świetna myśl techniczną i broń, i jak zwykle brakowało kasy i czasu dozbroić masowo wojsko... teraz jest podobnie, zawsze musimy popełniać te same błędy ?

Troll81

teraz jest troszkę lepiej. nie sądzę by Rosja spróbowała ugryźć Polskę. NATO, UE i inne sprawy

krzyszp

Trollu - i jak Ci się spodobało referendum? Dalej się upierasz, że było uczciwe?

Ps. Z jakiegoś powodu ostatnio bardzo często nie działa mi cytowanie (link nie aktywny), tylko ja tak mam?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzysztofo

Si vis pacem para bellum (dosł. "Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny") z wiki... Rosja szanowała jedynie siłę...

Troll81

cóż. Putin miał szansę wyjść z twarzą. A tak zamknął wszelkie próby dogadywania się. Referendum było sfałszowane. Ba nawet nie próbowano zachoć pozorów legalności. W efekcie Putin jeszcze bardziej traci twarz.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 18 Marzec 2014, 22:07
cóż. Putin miał szansę wyjść z twarzą. A tak zamknął wszelkie próby dogadywania się. Referendum było sfałszowane. Ba nawet nie próbowano zachoć pozorów legalności. W efekcie Putin jeszcze bardziej traci twarz.
Ja stawiam teraz na zajęcie wschodniej i południowej Ukrainy...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 18 Marzec 2014, 22:07
cóż. Putin miał szansę wyjść z twarzą. A tak zamknął wszelkie próby dogadywania się. Referendum było sfałszowane. Ba nawet nie próbowano zachoć pozorów legalności. W efekcie Putin jeszcze bardziej traci twarz.
Tylko co z tego? Jak widac mu to wisi, imo spodziewal sie ze opor Europy bedzie silniejszy i sam mial niespodzianke jak latwo mu poszlo, wiec co go teraz powstrzyma zeby "ratowac Rosjan" zyjacych na Litwie, Lotwie czy w Estonii (o Polsce nie wspominajac)?
Bo NATO i UE juz pokazaly, ze sa skuteczne... w gadaniu

Troll81

Ukraina nie była ani członkiem UE ani NATO więc to zupełnie ina sytuacja niż np Polski.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 19 Marzec 2014, 09:19
Ukraina nie była ani członkiem UE ani NATO więc to zupełnie ina sytuacja niż np Polski.
Natomiast była członkiem Partnerstwa Dla Pokoju w którym jesteśmy my i np. Szwecja.
Za to USA (członek NATO) i UK (również członek NATO) są (nadal) gwarantami integralności terytorialnej Ukrainy dzięki umowie podpisanej w zamian za pozbycie się atomówek przez Ukrainę. Gdyby nie ta umowa, Rosja by nie napadła Ukrainy bojąc się odwetu nuklearnego.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Polska jest członkiem NATO, była członkiem Partnerstwa dla pokoju. a druga rzecz to niewywiązywanie się UK i USA z umowy. Na miejscu Ukrainy dążyłbym do uzyskania atomówki. Skoro inni sygnatariusze się nie wywiązują to dlaczego Ukraina by miała??

krzyszp

Ukraina nie ma teraz żadnych szans na uzyskanie broni nuklearnej. W dodatku jak by tylko podjęła próbę jej budowy, to zaraz skończyła by się kroplówka z MFW i UE a Putin by się z czołgami zameldował w Kijowie w przeciągu tygodnia.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

pewnie tak  %) zresztą jakoś średnio się zapatruję na sąsiadów z atomówkami podczas gdy my nie mamy żadnej....

Troll81

Cytat: Troll81 w 19 Marzec 2014, 11:05
Polska jest członkiem NATO, była członkiem Partnerstwa dla pokoju. a druga rzecz to niewywiązywanie się UK i USA z umowy. Na miejscu Ukrainy dążyłbym do uzyskania atomówki. Skoro inni sygnatariusze się nie wywiązują to dlaczego Ukraina by miała??

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/msz-ukrainy-nie-planujemy-powrotu-do-broni-jadrowej/cswxs



Troll81

Ano. UPA było straszne. I każdą zbrodnię należy piętnować.

Myśmy mieli swoje Jedwabnem (i nie tylko).

Pantarhei

Cytat: Troll81 w 22 Maj 2014, 18:59
Myśmy mieli swoje Jedwabnem (i nie tylko).

... i nie tylko... Mieliśmy też swoje: dzieci w beczkach; zamordowaliśmy/upuściliśmy małą Madzię; pobiliśmy kibiców meksykańskich (?) na plaży;  zniszczyliśmy też ostatnio świeżo odnowioną kamienicę na Piotrkowskiej w Łodzi, lejąc na jej ściany stary olej silnikowy.
Fakt... Trochę się tego nazbierało.
(I tylko ta stara Serbka - Rita Gorgonowa - zamordowała Elżbietę Zarembę.)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

LQG

Cytat: Pantarhei w 04 Czerwiec 2014, 17:57
(I tylko ta stara Serbka - Rita Gorgonowa - zamordowała Elżbietę Zarembę.)

Podobno nie, są jakieś ruchy w kierunku rewizji tego wyroku.

Kret_polny

Cytat: Pantarhei w 04 Czerwiec 2014, 17:57
Cytat: Troll81 w 22 Maj 2014, 18:59
Myśmy mieli swoje Jedwabnem (i nie tylko).

... i nie tylko... Mieliśmy też swoje: dzieci w beczkach; zamordowaliśmy/upuściliśmy małą Madzię; pobiliśmy kibiców meksykańskich (?) na plaży;  zniszczyliśmy też ostatnio świeżo odnowioną kamienicę na Piotrkowskiej w Łodzi, lejąc na jej ściany stary olej silnikowy.
Fakt... Trochę się tego nazbierało.
(I tylko ta stara Serbka - Rita Gorgonowa - zamordowała Elżbietę Zarembę.)

dodatkowo: strona
http://www.hawaii.edu/powerkills/20TH.HTM
podaje, że na terytorium Polski w latach 1945-48 zostało zabitych ~1,5mln osób.

Troll81

W samym Aushwitz wymordowano 1,1 miliona ludzi z czego 900 tys żydów, a to tylko estymacja. Ofiar mogło być nawet 4 mln.

Szopler

ekhm... "w latach 1945-48" ?

Troll81

 :shame: 39-45.....

Szopler

Dlatego zastanawia mnie ta tabelka na stronie... skąd tam taki zakres dat?

krzyszp

Cytat: Szopler w 08 Czerwiec 2014, 19:29
Dlatego zastanawia mnie ta tabelka na stronie... skąd tam taki zakres dat?
Zapewne chodzi o wypędzenia, gwałty, rabunki itd. Mnie raczej zastanawia, skąd autor wziął te liczby...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Kret_polny

Autor opisuje skąd wziął liczby w tym tekście:
http://www.hawaii.edu/powerkills/SOD.CHAP7.HTM
oraz szerzej w tym:
http://www.hawaii.edu/powerkills/SOD.CHAP7.ADDENDA.HTM

necavi

Ekonomiczne skutki sankcji KLIK

Tobas

Grzegorz Braun - jak dla mnie gdzieś z kategorii tzw. "oszołomstwa", jednak bardzo ciekawa wypowiedź:
https://www.youtube.com/watch?v=eav21FssUJ8

Troll81

wypowiedź tego pana jest poniżej poziomu krytyki.

Ufol

Co ten facet zażywa? Naprawdę terkocze jak nakręcony. Chociaż z niektórymi jego tezami się zgadzam. Np. z tym, że majdan sponsorowali Amerykanie. Taka zemsta Jankesów za rosyjską dywersję w Syrii.

Troll81

A co cie skłania do twierdzenia że majdan sponsorowali Amerykanie? Sami Ukraińcy nie chcieli do UE?

Ufol

To by nie wystarczyło. Do wywołania takiego zamętu potrzeba wielkich pieniędzy. Dysponują nimi oczywiście ukraińscy oligarchowie, lecz nie przypuszczam, aby to głównie oni stali za finansowaniem majdanu. Znają Rosjan i wiedzą, że imperium doskonale wykorzystuje bałagan panujący u sąsiadów. Co z resztą znów się potwierdziło. Teraz spokój nie zapanuje, ponieważ Ukraińcy utracili kluczowe kawałki terytorium.

Troll81

Na jakiej podstawie twierdzisz ze by nie wystarczyło? Do których konkretnie działań użyto pieniędzy? jakie masz źródła informacji?

AiDec

Braun nie jest zadnym oszolomem. Byly nauczyciel, rezyser, autor (nie wiem jak jest na chwile obecna - nie interesuje sie specjalnie jego sytuacja), historyk z zamilowania i z potrzeby.
Facet stoi zdecydowanie po stronie polski i polakow (w przeciwienstwie do wiekszosci polskich politykow), zna historie i umie dodac dwa do dwoch, a ze czasami z tego wychodza ciekawe informacje o ktorych wczesniej ludzie nie slyszeli, to i uwierzyc nie moga. Braun z mojego punktu widzenia to taki Woloszanski, ktory jednak po zdobyciu wiedzy nie dzieli sie nia w formie filmowej (nie glownie), ale wykorzystuje do przekonania polakow ze nie jest tak, jak na pierwszy rzut oka wszystko wyglada.
Cokolwiek by o nim nie powiedziec, wiedze ma naprawde spora - ogladalem calkiem sporo jego wystapien i do strony merytorycznej nie moglem sie za bardzo przyczepic. O sprawach Ukrainy, Bialorusi, Litwy mowil juz w czasach kiedy o Majdanie jeszcze nie bylo wzmianki, a Putin nie byl tak slawny jak jest teraz. Piszac o nim tak krytyczne slowa jak powyzej, naprawde bezpodstawnie zle sie o nim wyrazacie.

To piszac, trzeba wziac pod uwage ze mimo sporej wiedzy, jest tez niestety chrzescijanskim fanatykiem religijnym. Dlatego podczas sluchania (czytania) jego wypowiedzi trzeba zwracac uwage na slowa, bo potrafi przemycic tu i owdzie "zachety" katolickie.

Ja cenie ludzi ktorzy probuja cos dla dobra ogolu zrobic, ale jestem tez agnostycznym antyklerykalem do bolu. Wiec o ile cenie sobie zbior niektorych informacji Brauna i zdaje sobie ze stoi bardziej po tej patriotycznej polskiej stronie, o tyle jego klerykalizmu zniesc nie moge.

Dla mnie prywatnie, to bylby taki zdecydowanie ostatni chrzescijanin do wsadzenia do izolatki, ale na pewno nie nazwalbym go (ATM) oszolomem.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tobas

Cytat: AiDec w 06 Listopad 2014, 09:05
Dla mnie prywatnie, to bylby taki zdecydowanie ostatni chrzescijanin do wsadzenia do izolatki, ale na pewno nie nazwalbym go (ATM) oszolomem.

Właśnie ze względu na niezrozumiałe dla mnie uwielbienie kleru zaliczyłem go do kategorii "oszołomstwa" natomiast co do reszty zgadzam się z Tobą.
Braun ma wiedzę, jest bardzo racjonalny, przekonujący i stanowi przeciwwagę dla salonowej idei.
Wolę czytać, słuchać wszystkiego od prawa do lewa, a prawdę wyjmować gdzieś ze środka własnego rozumu.


Troll81

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Wystrzelony-przez-Rosjan-niezidentyfikowany-obiekt-w-lata-w-kosmosie,wid,17040888,wiadomosc.html?ticaid=113d3e

Troll81

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/grozny-znow-w-ogniu-walki-w-centrum-stolicy-czeczenii/0p8chb - a moze tam Putin przeprowadzi referendum??

necavi

Rosja ma kłopoty z rublem? Putin znalazł rozwiązanie.