Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

NSA zhackowało Huawei

Zaczęty przez ReallyGrid, 24 Marzec 2014, 11:42

ReallyGrid

Artykul w http://niebezpiecznik.pl/post/nsa-zhackowalo-huawei/ jak to NSA zhackowało Huawei. Czy oni juz nie maja co robic z energia elektryczna? W Afryce pewnie jedno dziecko na 10 ma dostep do energii elektrycznej a im sie nudzi. A ja wlasnie uzywam modemu USB Huawei %) Gdzie sie nie obejrzysz to albo made in China albo napis: "NSA tu byla - jestes inwigilowany!" XD

Swoja droga zachecam do czytania tej strony bo bardzo ciekawe rzeczy opisuja.
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

Grzypu

Temat może wydawać się zabawny, ale jeśli spojrzeć w szerszej perspektywie, właśnie dzięki sprawnemu wywiadowi państwa budują swoją pozycję na arenie międzynarodowej. Chyba nic dziwnego, że wujek Sam chce się upewnić, czy urządzenia sieciowe mające obsługiwać ich kluczową infrastrukturę nie mają zaszytej "kinder niespodzianki" w środku.

Dla nas szaraków to nie ma znaczenia, Huawei ma stosunkowo tani sprzęt w porównaniu do konkurencji, jednak do poważniejszych zastosowań, firmowych czy rządowych nie polecałbym :) Z drugiej strony nasłuch Amerykanów, czy Chińczyków.. Cytując klasyka THIS IS HOW WE FIX PROBLEMS ON RUSSIAN SPACE STATION!!!!!! (od 9 s.)

krzysztofo

Wszystkie agencje mogą testować sprzęt wprowadzany na rynek krajowy, dostają też dokumentacje. Wiec to co robiło NSA to zwykłe wykradanie danych a nie sprawdzanie ...
Sprzęt wykorzystujący zawansowaną technologię szyfrującą jest obligatoryjnie rejestrowany w odpowiednich służbach.

Troll81

że niby amerykański sprzęt nie ma backdoorów? Albo koreański?

Dario666

Wcześniej Chińczycy przyznali się, że maja grupę włamującą się do Amerykańskich firm. Widać więc, że to taka wymiana ciosów.

Po drugie, każdy normalny kraj sam tworzy urządzenia zabezpieczające swoje systemy, żeby nie być zdanym na innych.

PS: Najwięcej backdoorów widziałem z "Monster Inc."  XD