Kto ustala ilość punktów za przeliczoną próbkę ?

Zaczęty przez Ania, 12 Październik 2012, 10:07

Ania

Witam,
Pojawiają się głosy że niektóre projekty lepiej punktują niż inne. Tzn np. że na tym samym CPU lub GPU jedne projekty w tym samym okresie czasu dostają więcej punktów  niż inne.
Kto to ustala ?  (podobno DTR dobrze "punktuje")


Ania

hm ... a kto jest adminem projektu ?  Jego autor, programista ?

czyli jeśli będziemy mieli (a mamy) własny projekt to możemy zmienić jego punktację ?

Troll81

dokładnie tak. W małych projektach admin jest jednocześnie programistą :D I we własnych projektach moemy ustawić dowolna punktację. Ale nie jest to mile widziane by punktacja byla zawyzona. W skrajnych przypadkach (początki FreeHALa) grozi wykluczenie z BOINCStats czyli de faacto punktowanie takiego projektu traci sens dla punktomaniaków....

Ania

Kto ustalał punktowanie dla projektu radioaktywnego ?

Cyfron

Cytat: Troll81 w 12 Październik 2012, 10:22
dokładnie tak. W małych projektach admin jest jednocześnie programistą :D I we własnych projektach moemy ustawić dowolna punktację. Ale nie jest to mile widziane by punktacja byla zawyzona. W skrajnych przypadkach (początki FreeHALa) grozi wykluczenie z BOINCStats czyli de faacto punktowanie takiego projektu traci sens dla punktomaniaków....

Trollu a popatrz na Donate - też daje kupę punktów a jest w BS. Jak założę swój projekt, to dla przykładu dam pierdyliard pkt za próbkę - może to uruchomi jakąś dyskusję...

krzyszp

Cytat: Ania w 12 Październik 2012, 10:37
Kto ustalał punktowanie dla projektu radioaktywnego ?
TJM, Ja...
Ale nie zamierzamy dać 100k za próbkę  ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ania

OK. To dajmy 98,5 k

Kto jest za ?   :)    :facepalm2:


Troll81

bojkot bojkotem.... ale jak dla mnie nie należy się spinać tylko robić swoje :D

Ania

Jak dla mnie to widzę to tak. Ktoś się spina 5 lat a potem przychodzi jeden projekt w którym podobną ilośc punktów można osiągnąć w tydzień.  Może nawet ten sam projekt Admin przepunktuje na większą ilość punktów. Trochę to jest "śliskie".

Cyfron

Zgadzam się z Tobą Aniu.
Tylko nawet do tego mojego bojkotu - dać XXXX mln pkt za próbkę - to jest problem taki - jak w obiektywny sposób przyznawać punkty za próbki?

Ania

Mieć referencyjną kartę GPU i CPU. I na nim przeliczyć 1 próbkę i przemnożyć przez współczynnik określany na podstawie wydajności urządzenia w Gflops (chyba najbardziej miarodajny wskażnik)

Troll81

kiedys był taki zapis że celeron 500 pracujący przez gfodzinę miał dostac tyle a tyle punktów.