[Pomysł] Grand Prix BOINC@Poland

Zaczęty przez stasieks, 16 Październik 2008, 14:57

Mori

Cytat: stasieks80_PL w 19 Październik 2008, 14:34
Cytat: MoriA może ilość osób biorących udział w projekcie miesiąca / 2 ? Wtedy w przypadku bardziej popularnych projektów łatwiej byłoby gdzieś tam trafić... Przy np. 30 obecnie to jak ktoś nie ma mocnej maszyny, a dany projekt jest popularny - może się pożegnać z punktami. Z kolei w przypadku stałej na poziomie 50 - czasem przy mniej popularnych wyścigach może się okazać, że aktywnych było mniej...

Stanowczo NIE. Będzie straszna kaszana z punktami, w jednym miesiącu będzie za 1 miejsce np 50 w innym tylko 30. Jak równo to równo.

Primo - to pisałem ja, nie Emik ;)

Secundo - dlaczego nie? Czy rozsądnym jest przyznanie komuś 48 punktów za 3. miejsce, gdy w danym projekcie miesiąca wzięły udział tylko trzy osoby?

RAD-Poland

#41
nowy temat już założony - statystyka przeniesiona -> Grand Prix BOINC@Poland - klasyfikacja za rok 2008   

- można połączyć tematy by nie robić bałaganu EDIT:
- a co do logo może być dużo szersze i z napisem Grand Prix ...

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

3Rni

#42
każdy projekt m-ca powinien być równo punktowany..... np. jeden projekt m-ca w którym wystartuje 100 osób to gość z 1 m-ca kasuje 100pkt

a inny zajmie 5x 1 miejsce w projektach m-ca w których wystartuje po 10 osób.... i przez 5 bitych m-cy zdobędzie 50 pkt....

dalej namawiam Was do promowania punktami również wyścigów, to na pewno przełoży się na ilość startujących osób ;D

Machloj

projekty powinny być jak najbardziej równo punktowane coby wszyscy się chcieli przełączać :)

Cytat: ERni w 19 Październik 2008, 15:53
dalej namawiam Was do promowania punktami również wyścigów, to na pewno przełoży się na ilość startujących osób ;D
ale jak byśmy chcieli na okrągło liczyć PrimeGrida (bo z tego co zaobserwowałem tam są wyścigi praktycznie co miesiąc) to byśmy nie robili zabawy z projektem miesiąca...

RAD-Poland

#44
moje zdanie na temat punktacji:
- w przypadku Projektu miesiąca 50 pkt za pierwsze miejsce, każde kolejne o jeden punkt mniej
- w przypadku wyścigów za pierwsze miejsce tyle punktów ilu uczestników brało udział, wówczas wyglądałoby to tak

EDIT: <przeniesiony do innego tematu>   
   



pytanie czy:
- sumować te punkty razem z punktami za projekty miesiąca? EDIT: raczej osobno
- doliczać punkty za wyścig YOYO, który odbywał się w tym samym czasie co co projekt miesiąca również YOYO?  EDIT: jeśli osobno to nie ma problemu
- doliczyć inne wyścigi PrimeGrid, które odbyły się wcześniej, ale nie były "rozreklamowane" wśród naszych liczydłowych na forum?

EDIT: po dodaniu wyników wyścigu YOYO

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

3Rni

skoro są wątpliwości to może 2 klasyfikacje: grand prix gdzie są tylko projekty m-ca i grand prix wyścigów / może warto wymyślić inna nazwę niż grand prix dla wyścigów/

bravo RAD dobra robota  :parrrty:

Mori

Cytat: ERni w 19 Październik 2008, 15:53
każdy projekt m-ca powinien być równo punktowany..... np. jeden projekt m-ca w którym wystartuje 100 osób to gość z 1 m-ca kasuje 100pkt

a inny zajmie 5x 1 miejsce w projektach m-ca w których wystartuje po 10 osób.... i przez 5 bitych m-cy zdobędzie 50 pkt....

No i właśnie o to chodzi... Jest mniejszym problemem wygrać z 9 osobami niż wygrać z 99, nie?

RAD-Poland

kieruję pytanie do Machloj'a czy nazwa użytkownika machoj (brak "l") w projekcie Enigma@Home to przypadkiem nie literówka ?

dobrze by było również posprawdzać pisownię małe i Duże litery, w niektórych projektach mamy Machloj / machloj / machoj (lokalne statystyki wyścigów i projektów miesiąca będą rozłożone na trzech użytkowników)

tę prośbę kieruję do wszystkich użytkowników

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Machloj

oczywiście literówka...wcześniej jak pisałem wciąż myślałem, że chodzi o małą literkę...wszystko pozmieniałem już :)

3Rni

Cytat: Mori w 19 Październik 2008, 18:14

No i właśnie o to chodzi... Jest mniejszym problemem wygrać z 9 osobami niż wygrać z 99, nie?

nie raz to nie zależny od ilości osób a od ich potencjału ... można walczyć z 9 osobami i natrudzić się żeby wygrać...

jednakowa punktacja jest chyba dobrym rozwiązaniem....


RAD-Poland

ale jak z taką osobą wygrasz czy przegrasz to tylko o 1 pkt niezależnie jaka ilość osób weźmie udział w zawodach,
nawet jak ktoś stworzy 100 lewych kont to można to potraktować jako offset, każdy dostanie te 100 pkt (nie przypuszczam by ktoś stworzył dużo kont i wysoko je podbijał punktowo)
dlatego warto brać udział w każdym z wyścigów, a o to chodzi by być aktywnym i trzymać ręką na pulsie
oczywiście wszystko to dotyczy punktacji linowej +/- 1 pkt na pozycję,

w przypadku projektu miesiąca również chodzi o mobilizację, gdy weźmie udział 20 osób to można tylko sobie pluć w brodę, że gdybym przeliczył choć jedną wu i był na 21 to otrzymałbym 30 pkt

wg mnie ta punktacja jest ok - chyba, że ktoś mnie przekona, że jest inaczej  ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

KrzychuP

ja też jestem za jednakową punktacją
w mało uczęszczanych projektach będzie zachętą dla tych, którzy ich nie liczyli do tej pory, do wzięcia udziału w przeliczaniu projektu miesiąca/wyścigów

Pigu


eclipse99

Zazwyczaj jestem krytyczny, a tu nie mam się czego czepić - świetne.

RAD-Poland

fajne - tylko czy to logo ma pójść jako logo zestawienia projektów miesiąca czy wyścigów a może obu

- po nazwie to do zestawienia projektów miesiąca
- po wyglądzie (zwłaszcza ta flaga w tle ) to na logo wyścigów

dodam, że jeszcze nie mamy nazwy (jakieś fajnej) właśnie do zestawienia wyścigów
można by zastosować to Grand Prix ale wtedy trza by coś wymyśleć dla projektów miesiąca

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

tzn coś zmienić/dorobić?

KrzychuP

Ja byłbym za zastosowaniem tego loga do projektów miesiąca.
Przecież to też w pewnym sensie wyścig.

RAD-Poland


   
WCG:
PG:         YOYO:

     

RAD-Poland

#58
aktualizacja rankingu Grand Prix BOINC@Poland - klasyfikacja za rok 2008

Edit:
zgłaszać przypadki rozbicia punktów jednego użytkownika na kilku
np: zmieniłem nazwę z Aaaaa na Bbbbb
poprawię nazwę z poprzednich miesięcy, a punkty zostaną zsumowane dla użytkownika Bbbbb

EDIT: notatki
machloj = Machloj
emik = emik [b@p]

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

przygotować logo gp na 2009?

RAD-Poland

#60
pewnie, przyda się w przyszłym roku  ;)

ponadto przydało by się logo dla Podium (pozycje I II III) w rankingu zespołu w projekcie: i ewentualnie inna nazwa (u mnie brak pomysłu)

i logo oraz nazwa dla rankingu wyścigów
http://www.boincatpoland.org/smf/index.php/topic,2098.msg47904.html#msg47904
na razie wersja proponowana rezyduje gościnnie w nie swoim temacie

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu



założyłem dla nas album na fotosiku :P http://pigulec.fotosik.pl/albumy/551121.html

nad pozostałymi logami poknuję może nawet już jutro

KrzychuP

Qrcze, tak patrzę na wyniki i chyba nie zgarnę żadnych punktów do grandprix w tym miesiącu.  :(
Komp w pracy będzie chodził tylko do piątku - potem urlop do 5 stycznia.
Właściwie to będzie chodził cały czas ;) tylko odłączony od sieci  :D
WCG ma niestety za krótki deadline i co mam to policzę do piątku, a potem na offline poleci SETIbeta z cudami i Einstein+Climat (odpowiednio długie deadline'y).

stasieks

Ja tez jestem załamany ;) bo punktów w ostatnim Gran Prix w tym roku nie skoszę :(

Szkoda ale w kolejnej edycji będę walczył.

HolyCrom

do tego grand prix mozna sie dopisac?

Troll81

Oczywiście :D wystarczy że będziesz liczył projekt miesiąca a Statsy z automatu cię wychwycą :D

Tomasz R. Gwiazda

i chyba trzeba wziasc udzial w conajmniej 2ch Projektach Miesiaca. Bo w zestawieniu rocznym sie nie pojawisz


PanStaszek

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 02 Marzec 2010, 19:31
i chyba trzeba wziasc udzial w conajmniej 2ch Projektach Miesiaca. Bo w zestawieniu rocznym sie nie pojawisz



No właśnie się zastanawiałem , dlaczego nie widać Cię w GP 2010, powinno pojawić się 100 na Twoim koncie za luty .


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Pigu


G

Proszę o mały drobiazg : Aby przy wyświetlaniu zestawienia Grand Prix zablokować pierwsze trzy kolumny(poz/użytkownik/punkty), a pozostałe zostawić ruchome na suwaku. Dzięki temu zaoszczedzę na szerszym monitorze  ;)

mimeq

Moze mi ktos w skrocie powiedziec co i jak ?

http://www.boincatpoland.org/smf/projekt-miesiaca/grand-prix-boincpoland-klasyfikacja-za-rok-2010/msg94820/#msg94820

Prosze w razie czego nie krzyczec bo mam 10 min do wyscia do pracy i nie mam jak szukac ;]
Trzeba starowac od poczatku rozku zeby miec pkt ? W Projekcie miesiac Sierpnia zajolem:

33.mimeq* -  17274.81

a w klasyfikacji mnie nie ma  :book:

Od czego zalezy np ze (przyklad) JaRa za 08.10 otzymal 72 pkt ?


Troll81

co najmniej dwukrotny udział w PM :D

nie musisz startować od początku ale wtedy łatwiej wbić się do czołówki :D

RAD-Poland

@mimeq

gratulacje za zajęcie wysokiej pozycji i zachęcamy do dalszej rywalizacji  :parrrty:

pod tabelą w podanym linku jest info o -> kompletnym zestawieniu

za udział i zajęcie 33 pozycji otrzymałeś 68 pkt i jesteś na 162 pozycji

krótkie info dlaczego tak jest -> tu

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

mimeq

o.k. dzieki za szybki info  :parrrty: Az skusilem sie wejsc z fona bedac w pracy zeby zobaczyc odpowiedzi  :)
btw. szkoda ze niema aplikacji BOINC pod Windows Mobile  :P
Ostatnio czytalem ze maja juz pakowac procki 1,5 GHz a nawet dwurdzeniowce.


Troll81

#74
zarżnąłbyś baterię w kilka godzin nie mówiąc o spaleniu komórki. czytałem o kolesiu co klaster złożył z iphonów. ładnie się paliło.......

mimeq

No to gratulacje dla zwyciezcy  GP B@P  :parrrty:

Ja udzial 5 z 12 PM a 34 place chyba niezle ;]


Tomasz R. Gwiazda

gratki jak najbardziej
ale to juz wczesniej mowilem, pkt jest denna :D

gustaw79

Witam
Nie naliczono mi punktów za lipiec do klasyfikacji generalnej, proszę o korektę.
gustaw79

RAD-Poland

@gustaw79
Masz rozsynchronizowane konto

gustaw79 cpid=69049fba905a172615c7f12b048b8118 (używany w poprzednich PM)
gustaw79 cpid=a3836795ce9057b31996697802083bbd (nowy)

punkty zostały dodane do konta w którym CPID był aktualny 31.07.2011 22:01 w projekcie SETI

Korekta dokonana, niemniej wymagane jest "scalenie konta" w celu uniknięcia problemu w przyszłości z naliczaniem punktów, użytkownik jest identyfikowany po CPID, obecnie nie wiem który z w/w cpid zostanie po scaleniu, proszę o czujność przy kolejnym PM i w razie problemów informację.



EDIT:
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 10 Styczeń 2011, 08:14
ale to juz wczesniej mowilem, pkt jest denna :D

@Tomasz R. Gwiazda
czekamy na propozycję nowej punktacji, może od nowego sezonu lub próbnie zastosujemy wcześniej  :)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

Czyżby w tym roku znów złote liczydło poszło do Staszka??