[Pomysł] Propozycja nowej rywalizacji w ramach projektu miesiąca

Zaczęty przez Troll81, 05 Maj 2009, 00:30

Troll81

Mam taki pomysł aby w projekcie miesiąca rywalizowali nie tylko użytkownicy, ale również np miasta lub województwa :D Z okzaji wyścigu w Enigmie można by się pokusić o takie zestawienie  %) w profilu część użytkowników ma ustawiony "adres zameldowania" a pozostali podpadaliby pod drużynę "niezrzeszeni". Co wy na to kammraci ? :D

Niekumaty Burak

Większy sens widzę w "biegu sprinterskim boincsimap". Projekt ten zaczyna rozsyłać próbki w ostatnim dniu miesiąca i kończy po kilku dniach następnego. I tak od kilku miesięcy. Byłaby to dodatkowa konkurencja.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

deway

Łatwo przewidzieć, że wygrają miasta i województwa gdzie mieszkają osoby, które są na pierwszych miejscach w przeliczonych punktach w Polsce. Gdyby rywalizowały ze sobą miasta o podobnej liczbie mieszkańców to wtedy byłaby to zdrowa rywalizacja, inaczej będą spore dysproporcje.
Z drugiej strony jak ma rywalizować osoba mająca firmę i mnóstwo komputerów z osobą prywatną mającą tylko jeden, a tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Reasumując: jest pomysł, można go zrealizować i ocenić wynik. Każdy wie, że niektórych osób nie można prześcignąć ale na pewno można przeskoczyć w rankingu kilka osób/miast/województw, a to jest rywalizacja. Głosuje za tym, żeby to sprawdzić.

Ja z chęcią zobaczyłbym statystyki liczonych punktów z podziałem na miasta Polski, nie tylko w projekcie miesiąca. Jeśli jest to do zrobienia, to byłaby to ciekawa analiza.

http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?action=googlemap
"Szaleństwo: robić wciąż to samo, a oczekiwać różnych rezultatów" Albert Einstein

buri

Cytat: Niekumaty Burak w 05 Maj 2009, 00:47
Większy sens widzę w "biegu sprinterskim boincsimap". Projekt ten zaczyna rozsyłać próbki w ostatnim dniu miesiąca i kończy po kilku dniach następnego. I tak od kilku miesięcy. Byłaby to dodatkowa konkurencja.
Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Nie ma sensu jak dla mnie taka rywalizacja, ale nie mówie jak ktoś chce sobie popatrzeć na rozkład mocy według miast.

Troll81

dlatego proponuę również opcję z województwami :D A czołówka okrętów naszego teamu jest dosyć rozrzucona po kraju :D

buari

Prawdopodobnie wpadł już ktoś na ten pomysł, ale gdyby tak w ten projekt zaangażować szkoły? Aby doszło do tego, że na swoich stronach, ulotkach informacyjnych dopiszą "Wybierz naszą szkołę. Bierzemy udział w światowym projekcie BOINC, który przyczynia się do wynalezienia leków na AIDS, raka, etc.".

---

Troll81

A powiedz dyrektorowi szkoły ile go będzie prad kosztował :) ..... i niestety ten argument jest ważny...

Sergeant

Pomysł ciekawy. Chyba jednak z województwami będzie lepszy. Z miastami może być większy problem. Sporo miast i miasteczek będzie miało tylko jednego liczącego. Co to za porównanie Warszawy z moim miasteczkiem z 3000 mieszkańców (gdzie najprawdopodobniej tylko ja liczę). A przy województwach będą bardziej wyrównane wyniki. Teoretycznie mazowieckie powinno być na pierwszym miejscu (najwięcej ludności), ale wcale nie musi tak być.

A może dałoby się zrobić przedstawienie wyników całkowitych z podziałem na województwa.

Można zrobić oddzielny temat z tabelą na początku, a potem ewentualne komentarze. Coś jak przy projekcie miesiąca. Nie wiem tylko czy da się zrobić tabelę z województwami (i przydzielonymi do nich odpowiednimi liczydłowymi naszego zespołu), która uzupełniana by była na bierząco z danych Boinc.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

tabela byłaby zrobiona na zasadzie dobrowolności. Ci userzy którzy podadzą swoją lokalizację na mapie zostaną zaliczeni do zespołu z danego województwa. Pozostali pozostaną jako niezrzeszeni :D

Sergeant

Można też przydzielić po wpisach miejscowości w profilach. Więcej roboty, ale będzie takich osób więcej niż tylko z mapami.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

wszystko można... pytanie tylko czy ktoś to zrobi???

Sergeant

Ale czy można zrobić taką tabelę, w której zliczane byłyby automatycznie punkty liczydłowych przydzielonych do poszczególnych województw, tak jak to się zlicza w projekcie miesiąca. Zrobiłoby się taką tabelę raz, a potem ewentualnie dodawać trzeba by było nowych liczących. Dane byłyby wtedy podawane na bierząco.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81


Sergeant

Zidentyfikowałem 133 rachmistrzów (wynik całkowity w Boinc i znane miejsce pobytu). Dane wprowadzone do Excela. Teraz trzeba opracować odpowiednie funkcje.

Myślę, że raz na kwartał można taką tabelę publikować. Sam jestem ciekaw, które województwo będzie na czele.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81


Sergeant

Znalezienie tych rachmistrzów zajęło ponad dwa dni (po pracy). Teraz wszystkie linki mam w Excelu, a wprowadzanie wyników zajmuje ze dwie godziny. Najmarudniej było ich odszukać. Można będzie na początku lipca czy pod koniec czerwca umieścić taki temacik. Razem opublikuję tabelą tych, których zidentyfikowałem, więc pewnie nie umieszczeni w niej będą chcieli się dopisać. Lista się rozrośnie i wyniki będą wtedy pełniejsze.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

AiDec

Ano szacun sierzancie :respect:. Bede strzelal ze wygra Wroclaw  ;D, mam nadzieje ze Oslo zajmie wysoka pozycje ;).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Sergeant

Nie trafiłeś AiDec, województwo z Wrocławiem jest wysoko, ale wcale nie na podium.
A przy okazji, dobrze że się odezwałeś. Dołączyć cię do województwa małopolskiego, bo wspomniałeś w profilu Kraków, a nie mogę nigdzie znaleźć w jakim województwie leży Oslo? :book: :shame:
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Pigu


Sergeant

To mamy takie województwo? :shame: Za Chiny Ludowe nie mogę go znaleźć.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Szopler


AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Sergeant

Co, Oslo leży w Małopolsce? Gdzie? Nie mogę znaleźć. A może mam za mało szczegółową mapę?


No żartowałem oczywiście. Zaliczyłem cię do Małopolski.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

emik

Cytat: sergeant w 24 Maj 2009, 10:01
Co, Oslo leży w Małopolsce? Gdzie? Nie mogę znaleźć. A może mam za mało szczegółową mapę?


No żartowałem oczywiście. Zaliczyłem cię do Małopolski.



Cytat
Kobieta na poczcie: Nie mogę wysłać tej depeszy! Nie ma takiego miasta - Londyn! Jest Lądek, Lądek Zdrój, tak...

Miś: Londyn - miasto w Anglii.

Kobieta na poczcie: To co mi pan nic nie mówi?!

Miś: No mówię pani właśnie.

Kobieta na poczcie: To przecież ja muszę pójść i poszukać, zobaczyć gdzie to jest. Cholera jasna...
:parrrty:


szybszy_PL


Sergeant

"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

emik

jestem oczywiście, za - każda rywalizacja powoduje większą motywację co się przekłada na korzyści dla nauki i co za tym idzie naszego zespołu


Troll81

A mam taką propozycję :D może by nasze PM ogłaszać jako wyścigi na Boincstats?? :D byłoby wesoło. Bo np taki ludzik z 4 quadami to u nas potęgą jest i basta :D a jakby miał też inne teamy do pościgania się to może by bardziej czuł oddech na plecach :D

krzyszp

To ja bym poprosił pod Lubuskie mnie zapisać...  :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

to może wykorzystać fakt iż mamy własny serwer statsów i powrócić do pomysłu. Stworzyć tabelę w której będą wyścigi województw w PM i wprowadzić Grand prix województw? Podobnie można ucznić w ramach subteamów.

GRID

Dobry pomysł, (ostatnio chłopaki z PNT chcieli nawet powalczyć z nami w PM) tylko musi poczekać, bo serwerem statystyk zajmuje się Krzyszp a on wydaje mi się generalnie przeznacza czas na Rad@H.

aborek


krzyszp

Więc tak:

Serwer statystyk umożliwia gromadzenie informacji na wszystkie tematy, jakie były poruszone :) To jest kwestia tylko stworzenia skryptów PHP wyświetlających odpowiednie dane i zachęcające użytkowników do podania odpowiednich danych o sobie (a dokładniej - o userze BOINC)...
Oczywiście, jeśli jakiś danych brakuje, albo ktoś ma jakieś pomysły - dajcie znać - dostęp do bazy danych stoi otworem dla każdego, który ma ochotę dodać trochę kodu...

Fakt, że obecnie ciężko u mnie z czasem, ale odpowiem na każdą prośbę o dostępie do bazy (i wyjaśniam - nie przechowuję tam danych osobowych, z wyjątkiem danych konta w BOINC).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

MarcinB

Może nie z tej beczki ale cały czas na stronie głównej w projekcie miesiąca jest grafika rosetty. Trochę to mylące.

AL

Cytat: MarcinB w 08 Październik 2011, 16:05
Może nie z tej beczki ale cały czas na stronie głównej w projekcie miesiąca jest grafika rosetty. Trochę to mylące.
Fakt, spore nie dopatrzenie. Myślę, że dobrze poprawiłem.