2010.06: QuantumFIRE

Zaczęty przez Bober, 02 Maj 2010, 12:57

Który projekt zatriumfuje w czerwcu?

ABC@home
2 (2.8%)
AlmereGrid
0 (0%)
AQUA@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction.net
21 (29.2%)
Collatz Conjecture
3 (4.2%)
Cosmology@home
0 (0%)
DNETC
1 (1.4%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
DynaPing
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
FreeHAL@home
1 (1.4%)
Goldbach's Conjecture Project
1 (1.4%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
1 (1.4%)
Leiden Classical
0 (0%)
Malaria Control
1 (1.4%)
MicroFluids@home
0 (0%)
MilkyWay@home
1 (1.4%)
PicEvolvr
0 (0%)
POEM@home
1 (1.4%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
QuantumFIRE
29 (40.3%)
QMC@home
0 (0%)
RALPH@home
0 (0%)
RNA World
0 (0%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Rosetta@home
4 (5.6%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home
2 (2.8%)
SETI@home Beta
0 (0%)
SIMAP
0 (0%)
Spinhenge@home
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
1 (1.4%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
Vtu@home
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
Yoyo@home
3 (4.2%)

Głosów w sumie: 72

Głosowanie skończone: 23 Maj 2010, 12:57

Mori

FreeHAL to takie wyjście: liczcie se co chcecie, bo można go łączyć z innymi =]

apohawk

[quote author=[B@P] MSW link=topic=3594.msg103373#msg103373 date=1273700819]
Mam pytanie, ale takie na maksa. Poco w ankiecie jest FreeHAL? Przecież to można liczyć na okrągło nie czekając na projekt miesiąca, chyba wszystcy to liczą sobie na boku? Prawda ? 
[/quote]Jest w ankiecie, żeby było wszystko. I nie, nieprawda. Ja tego badziewia nie liczę.  XP
No good deed goes unpunished.

irukard

zatem niech będzie Kłam tu faja :D

mihal83

To ja mam inne pytanie, czemu na liscie jest DynaPing jak nie mozna sie na tym zarejestrowac nawet :)

apohawk

Mam siebie zacytować z kilku postów wyżej?

Demokracja to możliwość wyboru bez ograniczeń. Jeśli uważasz, że głosowanie na DynaPing jest bez sensu, to zagłosuj na inny projekt, np. QuantumFIRE.
No good deed goes unpunished.

Troll81

Napisz do admina projektu to ci sie pozwoli zarejestrować :D

Pigu

Cytat: Troll81 w 14 Maj 2010, 10:54
Napisz do admina projektu to ci sie pozwoli zarejestrować :D

napisałem, gówno dało

Mori

A swoją drogą, QCNa można z listy usunąć, bo chyba SKB@P nie ma akcelerometru, więc i tak nie będzie w stanie liczyć, jeśli QCN wygra (tu trochę inna sytuacja niż z FreeHALem/DynaPingiem - po prostu fizycznie SKB@P nie jest w stanie tego liczyć).

Swoją drogą, co wy tak forsujecie kłantuma?

apohawk

QuntumFIRE fajny projekt. Młody i od początku super stabilny  :respect: Także pożyteczny. No i można trochę namieszać w statystykach, skoro jest młody.
No good deed goes unpunished.

Troll81

ano. ale i tak lepszy climate :D

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mori

No, następnym razem chyba zagłosuję na klimata, jeśli teraz nie wygra... Chociaż te WU, jak słyszałem, to się strasznie długo liczą.

Tomasz R. Gwiazda

ja tam na Quantum i tez zachecam, a klimat to pieronsko dlugo, ale pkt dostaje sie przy checpointach wiec nawet za niedokonczone WU sa

Gargul

Oba projekty wyglądają ciekawie. Ale to Climate długo nie może się doczekać bycia PM. I dlatego taki tez jest mój wybór. :)

Aegis Maelstrom

CPDN jest fajne, QuantumFire też jest fajne, nawet obecnie obydwa liczą mi się na jednej maszynie... ale w czerwcu-lipcu chciałbym stawiać na Rozetkę. CASP9, badanie nad lekiem przeciwko wirusowi grypy, nad nowym katalizatorem... dzieje się, oj dzieje. :)

"Postrafiam liczahcych s Polska!" ;)

mario

może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi projektami miesiąca ?


to be or not to be

lolek

Projekt miesiąca został stworzony dla SKB@P (żeby było wiadomo co ma liczyć), ale akcja rozpropagowała się na tyle że zrobił się z tego rodzaj wewnątrz team`owego wyścigu.

mario

ok to będę wspierał dany projekt na maxa ;) w czerwcu


to be or not to be

apohawk

A.M. też bym chętnie na Rosettę namawiał, "ale" w lipcu jest całomiesięczny wyścig w POEM, więc fajnie żeby było to jednocześnie PM. QuantumFIRE złym projektem nie jest. Wiem, że Tomaszowi Gwieździe mocno zależy na quantum, a że go lubię i szanuję, więc agituję, aby upchnąć quantum w czerwcu. W szczególności, że zdecydowanie wolę quantumfire od climate prediction :P
Rosettę upchnijmy na sierpień może.  :parrrty: Nie przypominaj sobie żadnych długich wyścigów w tym terminie.
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

dzieki za mile slowa :)

Ja od siebie dodam ze w kolejnym glosowaniu oddam glos na ten projekt ktory teraz odpadnie (w starciu z QuantmFire :) )

mario

#60
pobrałem trzy próbki z QuantmFire alpha i każda po 34 h  :/ to tak ma być ?


to be or not to be

Tomasz R. Gwiazda

raczej rzadkosc, chyba ze po przeliczeniu 1 zmieni sie czas.
zwykle 6-8h w klasie Quad, C2D

mario

to mam rozumieć, że w czerwcu będzie QuantmFire alpha ?


to be or not to be

Mori


mario

a gdzie są wyniki głosowania ?


to be or not to be

Mori

Pytanie:   Który projekt zatriumfuje w czerwcu?  (Głosowanie się kończy: Dzisiaj o 12:57:31) ;)

Tomasz R. Gwiazda

dawac Qantum kto nie glosowal :D

Mori

Żadnego tam Kłantuma, Milka albo Klimat!

apohawk

Nie widzę sensu wybierania Milki na projekt miesiąca, bo i tak prawie każdy liczy to na grafach, bo dużej konkurencji w projektach jeszcze nie ma dla kart ATI. Czy wybierzemy milkę czy nie, to i tak zespół będzie robił mniej więcej tyle samo punktów w MW, co zwykle. Jak będą białka na ATI, to będzie konkurencja, a tak to jest dnetc, które bawi się w łamanie przestarzałego szyfrowania, collatz, który bawi się dzielenie, mnożenie i dodawanie liczb oraz milka.

Tak więc głosujcie na QuantumFIRE kamraci.

EDIT

Jeśli dobrze widzę, to po uwzględnieniu głosów z zeszłego miesiąca wygrywa QuantumFIRE jednym głosem! Dobra robota!
No good deed goes unpunished.

Mori

Kłantum, przynajmniej tak mi wychodzi, jednym głosem wygrał, Natomiast jeśli teraz głosy Klimatowi przejdą, to w zasadzie nie ma już co głosować na następny PM, bo Klimat powinien go wygrać w cuglach.

@apohawk: Niektórzy liczą na grafie MW + Collatz/dnetc, a tak mogliby liczyć tylko MW :P Poza tym może kogoś zmotywowałoby to do kupienia sobie lepszej grafiki...

mario



to be or not to be

Mori

Zapewne w czerwcu, bo przecież to są projekty miesiąca.

mario

Cytat: Mori w 23 Maj 2010, 13:06
Zapewne w czerwcu, bo przecież to są projekty miesiąca.

ok - tylko czy od 01.06 do 30.06


to be or not to be

apohawk

Nawet zwycięstwo MW nie zmotywowałoby mnie do kupna lepszej grafy :P Mam 4850. Żeby polepszyć, musiałbym kupić drugą 4850 w crossfire albo kupić coś szybszego, aby ją wymienić. 4850 kosztuje ok. 450 PLN i może, może mógłbym sobie na nią pozwolić, ale nie chcę dokupowywać karty z serii 4xxx, bo chciałbym mieć kartę z DX11 do grania  %) Z kolei interesująca mnie 5870 z vapor-x koszuje ok. 1700 PLN, na co sobie pozwolić nie mogę. Karty 57xx i słabsze nie mają double-precision, więc do MW się nie nadają.
Przydałoby się w jakiegoś totka wygrać  XD Bo sprzęt pod dwie takie 5870 jest gotowy, płyta, pamięć, procesor, zasilacz, wszystko tylko czeka, aby się wykazać ;)
Powstrzymują mnie jeszcze moje problemy z liczeniem na GPU na linuksie. Jakbym wrzucił jakieś 58xx do windowsa, to 4850 poszłoby do zestawu z linuksem, gdybym umiał liczyć MW na linuksie, a ostatnio jak próbowałem, to nawet collatza mi się nie udało poprawnie włączyć.
Nic, tylko kasę odkładać. Może 6xxx coś zmienią.
No good deed goes unpunished.

Mori

Raczej koło 390 zł kosztują najtańsze HD4850. Niemniej mówię - może ktoś zacząłby liczyć MW 24/7, zamiast do spółki z czymś albo w ogóle przeszedł na mleczną stronę mocy. No, ale nic, czerwiec jest dla Kłantuma, a lipiec dla Klimata :)

apohawk

Herezje!
Lipiec dla POEM!  :attack: Mamy tam wyścig w lipcu do wygrania  :attack:
No good deed goes unpunished.


KrzychuP

Super! Pokrywa się ten wynik z moimi czerwcowymi planami obliczeniowymi.  :)

Antosh

Brak opisu projektu i linków w tabeli projektów. Może warto dopisać, to ułatwia dołączenie.
ant

G

#79
 :book: A więc postudiujmy KłantuFaje  :book:
A...zaraz-zaraz ..  tylko kłonta-njet  ;D , no ale zara bydzia  :attack:

       

Ps.
Tu jest adres potrzebny do rejestracji konta:  http://cah.tcm.phy.cam.ac.uk/