2010.08: POEM@home

Zaczęty przez Bober, 06 Lipiec 2010, 23:55

Co chrupiemy w sierpniu?

ABC@home
7 (11.1%)
AlmereGrid
0 (0%)
AQUA@home
3 (4.8%)
Chess960@home
0 (0%)
Collatz Conjecture
1 (1.6%)
Cosmology@home
0 (0%)
DNETC
4 (6.3%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
DynaPing
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Enigma@home
4 (6.3%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
1 (1.6%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
1 (1.6%)
Leiden Classical
0 (0%)
Malaria Control
1 (1.6%)
MicroFluids@home
0 (0%)
MilkyWay@home
1 (1.6%)
PicEvolvr
0 (0%)
POEM@home
9 (14.3%)
PrimeGrid
4 (6.3%)
Quake Catcher Network (QCN)
1 (1.6%)
QMC@home
2 (3.2%)
RALPH@home
0 (0%)
RNA World
11 (17.5%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Rosetta@home
5 (7.9%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home
1 (1.6%)
SETI@home Beta
0 (0%)
SIMAP
1 (1.6%)
Spinhenge@home
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
Vtu@home
0 (0%)
WEP-M+2 Project
1 (1.6%)
Yoyo@home
5 (7.9%)

Głosów w sumie: 63

Głosowanie skończone: 27 Lipiec 2010, 23:55

Troll81

Sezon urlopowy to i zainteresowanie małe.....

Aegis Maelstrom

RNAWorld wygląda na ciekawe i naukowo koszerne - jednakże ich strona pisze, że obecnie nie mają jeszcze checkpointów, a czasy przeliczania jednostek są mocno zróżnicowane. Czy ktoś to liczy i ma jakieś doświadczenia?

Na razie z uwagi na toczący się CASP9 i duże zapotrzebowanie na moc obstawiałbym Rosettę, ew. POEM. I to + Docking i SIMAP teraz głównie liczę.

Troll81

Ja liczę i sobie chwalę :D

Slavkoyama

Czasami trzeba poczekać na punkty. U mnie w przypadku jednego z plików naliczali je chyba z 5 dni.

Tomasz R. Gwiazda

przy Seti to i tak pikus :) ja czekam juz na 6tys pkt z pendinga ponad tydzien

Arthusp


G

Skoro na początku sierpnia mamy wyścig w EinSteinie, a ponadto wypadało by dokończyć zadania w toku z Climate, to naturalnym wyborem PM powinien być projekt na GPU taki jak np Denatca, albo Aqua. Nie znam tego ostatniego projektu - zdaje się, że też idzie na GPU,a ponadto  otwiera i kończy sierpień wyścigami. Also to właśnie warto by było skorelować z PM. Proponuję niezdecydowanym oddać swoje głosy na jeden z tych projektów  :book:

apohawk

Z tego, co czytałem, to AQUA jest beznadziejna na grafach i nie liczy na grafach tylko na CUDA ;) Za to świetnie idzie na quadach i lepszych. 1 próbka liczy na wszystkich dostępnych rdzeniach. Np. u mnie na 6 rdzeniach 10 godzin liczenia daje ok. 14k punktów.
No good deed goes unpunished.

goofyx

Jaki jest wynik głosowania na sierpień?

apohawk

Cierpliwości.
"Głosowanie się kończy: Lipiec 27, 2010, 23:55:27"
No good deed goes unpunished.

Troll81

Choć zwycięzca jest juz w sumie pewien....

goofyx


Mori

Nie, POEM, bo miał głosy z poprzedniego miesiąca. Ale na RNA zbieramy na wrzesień :)

KrzychuP

uff, zdążyłem oddać głos rzutem na taśmę

33oliver

Czyli jeszcze dziś przed północą wyniki będą podane czy dopiero jutro? :)

Mori

Gdy ankieta się zakończy, będziesz mógł zobaczyć wyniki. Jak sobie dodasz to, co było z poprzedniego miesiąca (pierwszy post), będziesz znał rezultat.

Hani

HeHe. Na stronie głównej już jest napisane że POEM liczymy w sierpniu :P
Ktoś uprzedził fakty???


Mori

Z +21 głosów z zeszłego miesiąca? To nie jest chyba specjalnym uprzedzaniem faktów :P Teraz ważne, ile RNAWorld zarobi na wrzesień :)

apohawk

Wolałbym zbierać głosy na Rosettę niż na RNAWorld.  8)
No good deed goes unpunished.

Troll81

RNA też fajne :D

Respiratory Syncytial Virus też jest fajne a niedługo się kończy....

a nasz team ma w nim niemałe zasługi i będzie nawet wymieniony na stronie projektu (właśnie robię tłumaczenie)

Mori

Rosetta była już trzy razy PMem, RNAWorld ani razu.

apohawk

Wnioskując po wynikach w CPDN osób, które powoływały się na argument "nigdy nie był PM", też nie masz zamiaru liczyć tego projektu?  XP

Ostatnio jak liczyłem Rnaworld w wyścigu, to trafiały się próbki, które doliczały się do 100% i dalej blokowały rdzeń aż się ich ręcznie nie przerwało. Podejrzewam, że to świetna zabawa, dla tych co swoje kompy widzą raz na rok i zarządzają przez BAM.
No good deed goes unpunished.

Mori

Liczyłem już RNAWorld, jeśli we wrześniu będę pamiętał, by się przełączyć - będę liczył (o ile wygra) - tak samo liczyłem CPDN, a nie pamiętam, czy się nie powoływałem na to, że nigdy nie był PMem. I moje próbki w RNAWorld liczyły się normalnie... Ciekawe, jak się liczą u mojej byłej - teraz i tak jej w domu nie ma, ale skoro ma te swoje 4k punktów, to znaczy, że jakoś się liczą...

33oliver

O której godzinie zaczyna się wyścig w kolejnym PM czyli w POEM?

Mori

Zaczyna się z początkiem miesiąca +/- to, co doliczy arbiter, czyli od kiedy RAD będzie zbierał statystyki.

33oliver

Mori... dałeś czadu z tą odpowiedzią :) że PM zaczyna się z początkiem miesiąca - chodzi mi o konkretny czas, np w CPDN PM zaczynał się już w ostatnim dniu poprzedniego miesiąca o godz. 14:00.

RAD-Poland

#66
Cytat: 33oliver w 28 Lipiec 2010, 13:36
O której godzinie zaczyna się wyścig w kolejnym PM czyli w POEM?

Cytat: Mori w 28 Lipiec 2010, 13:59
Zaczyna się z początkiem miesiąca +/- to, co doliczy arbiter, czyli od kiedy RAD będzie zbierał statystyki.

punkty do obecnego PM (projekt Climateprediction.net) zostaną określone w oparciu o udostępnione statystyki z 31.07.2010 14:45 gdyż aktualizowane są tylko raz na dobę

natomiast w PM sierpnia (projekt POEM) za moment startu zostanie przyjęty stan punktowy ze statystyk 31.07.2010 22:10
(wyniki będą aktualizowane co 4 godziny)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Mori

Dlatego mówiłem +/- to, co doliczy arbiter :P

Szopler

Nie czas na nowe głosowanie?

Troll81

już jest :D tylko nazwa nietypowa....

Arthusp

A przypniecie nowe głosowanie i odepniecie Climate? :>


Autorefleksja: kurcze - w poście ani zdania o POEM, tylko o poprzednim i następnym PM  :P

PanStaszek

POEM od kilku godzin nie karmi i czym tu walczyć w PM ?


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

apohawk

Zajechaliśmy kolejny projekt  XD
stachu, prowadzisz, więc nie musisz się martwić  ;)
No good deed goes unpunished.

Arthusp

Cytat: apohawk w 24 Sierpień 2010, 09:05
Zajechaliśmy kolejny projekt  XD
(...)

Aż strach się bać, co by było, gdybyśmy rzucili się na nowy projekt - Primabonic-a.  :attack:

Hani

Już daje. Czkawkę miał jakąś :P


apohawk

Zadania są ponownie dostępne.
No good deed goes unpunished.

33oliver

Co jest z klasyfikacją w PM?

Szopler

Chodzi Ci o http://www.boincatpoland.org/smf/projekt-miesiaca/projekt-miesiaca-wyniki/ ?

apohawk

Może się skrypty do aktualizacji RADowi popsuły, może projekt przestał udostępniać dane albo pozmieniali coś w xmlach. Sporo mogło się popsuć.
No good deed goes unpunished.

33oliver

Już RNA World przestał chodzić - pierwszy dzień PM....