Prowadzenie PM oddam w dobre ręce

Zaczęty przez Bober, 07 Lipiec 2010, 20:22

Bober

Ponieważ ostatnio problemem stało się znalezienie chwili czasu na stworzenie nowej ankiety, chciałem przekazać tę funkcję w dobre ręce - może też ktoś ze świeżym spojrzeniem wprowadzi nowego ducha do zabawy.

Kto się zgłasza?

Peciak

Ponieważ jakoś nikt się nie zgłasza do tej zaszczytnej funkcji to zgłaszam swoja kandydaturę. Ale czy to są dobre ręce to nie jestem przekonany  XD
Dla jasności, jestem przeciwnikiem projektu miesiąca w takiej formie w jakiej obecnie istnieje i będę starał się naginać wcześniejsze ustalenia, prowokować nowe dyskusje itp:
co zmienił bym od razu:
-  pełna jawność ankiety dla wszystkich (a nie jak do tej pory po zakończeniu jej)
- możliwość zmiany głosu do końca trwania ankiety
to od razu
Jest to niestety warunek bezwględny mojej kandydatury


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

AiDec

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 05 Wrzesień 2010, 11:30
-  pełna jawność ankiety dla wszystkich (a nie jak do tej pory po zakończeniu jej)
- możliwość zmiany głosu do końca trwania ankiety

`-  pełna jawność ankiety dla wszystkich (a nie jak do tej pory po zakończeniu jej` - sprzeciw, ale taki nie zabójczy sprzeciw ;)
`- możliwość zmiany głosu do końca trwania ankiety` - za!



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

takie ustawienia były kiedyś i powodowały efekt stada. Ludzie głosowali na tona co ludzie zagłosowali a to ogranicza samodzielny wybór...

Osobiście wyciąłbym nawet agitację na rzecz projektów. po prostu wątek w którym jest ankieta i zero wypowiedzi Każdy głosujący powinien sobie poczytać o projektach i wybrać według własnych poglądów...

Peciak

Cytat: Troll81 w 05 Wrzesień 2010, 12:32
takie ustawienia były kiedyś i powodowały efekt stada. Ludzie głosowali na tona co ludzie zagłosowali a to ogranicza samodzielny wybór...

Osobiście wyciąłbym nawet agitację na rzecz projektów. po prostu wątek w którym jest ankieta i zero wypowiedzi Każdy głosujący powinien sobie poczytać o projektach i wybrać według własnych poglądów...
Nie traktujmy ludzi jak stado wełniastogrzywych  ;) , ujawnienie jaki jest stan głosowania w połączeniu ze zmianą głosu pozwala na wycofanie się z projektu który nie ma szans na bycie PM na rzecz innego projektu który ma szanse w tym miesiącu lub w przyszłym. Ale może i racja może to odbierać chęć głosowania dla mniej wytrwałych (w końcu trzeba się zalogować aby oddać głos).
Zmiana głosu - jestem tu od ponad roku i już kilka razy sie zdarzyło tak że ogromna ilość kamratów wycofała by się z danego projektu miesiąca na rzecz innego który staruje np w prestiżowym wyścigu TEAMÓW - tak było z POEM
Agitacja jest bardzo potrzebna (i nie chodzi o to co projekt proponuje - bo to można sobie poczytać). Chodzi o aspekty techniczne, chekpointy, ram, długosc próbek, punkty, jaki jest OS, temperatura itp. Te informacje są zdecydowanie trudniejsze do zdobycia a powodują że nie wszystkie projekty są idealne do liczenia dla wszystkich.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

Proponuje więc doświadczonym liczydłowym dopisywać takie dane do naszej wiki. Wart by przy każdym projekcie podawać na jakich systemach, procach chodzi, czy sa optymalki dostępne, czy wykorzystuje GPU a jeśli tak to jakie. Ile ramu zżera próbka i jak bardzo obciąża proca. ile miejsca na dysku zajmuje i czy jest wrażliwe na OC. czy w danym projekcie zdażają się wyschnięcia, jak długi jest deadline i quorum. Czy są checkpointy i czy projekt jest stabilny. Ewentualnie informacje o punktowaniu (że np lepiej punktuje na linukse) itp.

Zapraszam wszystkich do edytowania naszej wiki uzupełniania danych :D

CytatNie traktujmy ludzi jak stado wełniastogrzywych

dlatego właśnie liczę że każdy sam sobie poczyta o projekcie i sprawdzi jak mu to na kompie chodzi zanim się zdecyduje na projekt. A głosowanie jak w najlepszych tradycjach demokracji jest tajne i nie ma opcji zmiany głosu :D

PanStaszek

Jako wełniastogrzywy  ;D jestem za możliwością zmiany głosu. Dla przykładu gdybym w trakcie głosowania dowiedział się że RNA zacznie dławić mi maszyny z pewnością zagłosowałbym na inny projekt. Co do jawności to jest mi bez różnicy, chociaż nie uważam by powodowała ona efekt stada.
Z uporem maniaka natomiast nawoluję do znacznego skrócenia głosowania. Taki tydzień daje mi i innym możliwość potestowania jak dany projekt się zachowuje przed zapuszczeniem go na wszystkich kompach.

P.S. My tu gadu gadu, a głosowanie na PM października czas zacząć !


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

kempler

Kolejna zmiana zasad ? Trochę szkoda ale jeśli nie ma kto tego prowadzić... Lepiej zmienić zasady i niech PM zostanie niż ma zniknąć.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Arthusp

Jeśli chodzi tylko o robienie ankiety: to zgłaszam się na ochotnika. Bezwarunkowo  :). I mam nadzieję, że bezterminowo!  :)

legis

To zlikwidujmy PM mamy przecież klub TOP 10

Troll81

PM słuzy nie tylko do naszych wewnętrznych wyścigów (Grand prix) ale również do decydowania co policzy w danym miesiącu SKB@P. nie widzę sensu likwidacji PM.

PanStaszek



"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

AiDec

Cytat: Arthusp w 12 Wrzesień 2010, 23:20
Jeśli chodzi tylko o robienie ankiety: to zgłaszam się na ochotnika. Bezwarunkowo  :). I mam nadzieję, że bezterminowo!  :)

Ankiety i na koniec miesiaca spisywanie oddanych glosow. Pasi?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Arthusp

Cytat: AiDec w 13 Wrzesień 2010, 09:39
Cytat: Arthusp w 12 Wrzesień 2010, 23:20
Jeśli chodzi tylko o robienie ankiety: to zgłaszam się na ochotnika. Bezwarunkowo  :). I mam nadzieję, że bezterminowo!  :)

Ankiety i na koniec miesiaca spisywanie oddanych glosow. Pasi?

Tak.

Troll81


apohawk

Gratulacje.  :parrrty:
Da się na tym forum ustawić komuś specjalny tytuł zamiast "bywalec" lub "starszy liczydłowy"? Proponuję "etatowy projektant miesiąca"  ;D
No good deed goes unpunished.

kempler

Cytat: apohawk w 13 Wrzesień 2010, 22:56
Gratulacje.  :parrrty:
Da się na tym forum ustawić komuś specjalny tytuł zamiast "bywalec" lub "starszy liczydłowy"? Proponuję "etatowy projektant miesiąca"  ;D
Da się. Nie wiem czy ja to mogę zrobić. Obadam.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Arthusp

Cytat: Troll81 w 13 Wrzesień 2010, 22:54
No to masz etat :D

Jako że nie chcę, aby pierwsza ankieta zawierała wtopę zrobiłem mały test. Rzućcie okiem, czy wszystko jest w porządku (pomijając brak pełnej listy projektów oraz datę zakończenia ankiety): http://www.boincatpoland.org/smf/brudnopis/miss-pazdziernika-test/.

W przypadku braku merytorycznych uwag: dziś popołudniu rozpoczniemy wybory Październikowej Miss B@P.

apohawk

No good deed goes unpunished.

AiDec

Cytat: kempler w 13 Wrzesień 2010, 23:09
Cytat: apohawk w 13 Wrzesień 2010, 22:56
Gratulacje.  :parrrty:
Da się na tym forum ustawić komuś specjalny tytuł zamiast "bywalec" lub "starszy liczydłowy"? Proponuję "etatowy projektant miesiąca"  ;D
Da się. Nie wiem czy ja to mogę zrobić. Obadam.

Da sie i to nawet da sie to zrobic samemu, ino nie pamietam jak  %).



EDIT: Kojarzy mi sie ze TJM sobie zmienial - zaraz Go poprosze o porade, moze On pamieta.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

Profil -> Dane publiczne -> tekst osobisty

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

kempler

ale to nie to samo. To ja wiem bo sam tak mam. Chodzi o opcje Pozycja. Np newsman moderator itp

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Newsman i moderator i inne rangi sa nadawane przez adminów. Można utworzyc dodatkowe rangi (np pigu i grupa szybkiego reagowania)

Peciak


,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Arthusp

Cytat: apohawk w 13 Wrzesień 2010, 22:56
Gratulacje.  :parrrty:
Da się na tym forum ustawić komuś specjalny tytuł zamiast "bywalec" lub "starszy liczydłowy"? Proponuję "etatowy projektant miesiąca"  ;D

Dzięki za inicjatywę, ale myślę, że aż takie wyróżnienie nie jest potrzebne.

Arthusp

#25
Cytat: Arthusp w 14 Wrzesień 2010, 16:38
Cytat: apohawk w 13 Wrzesień 2010, 22:56
Gratulacje.  :parrrty:
Da się na tym forum ustawić komuś specjalny tytuł zamiast "bywalec" lub "starszy liczydłowy"? Proponuję "etatowy projektant miesiąca"  ;D

Dzięki za inicjatywę, ale myślę, że aż takie wyróżnienie nie jest potrzebne.

Ewentualnie o co bym poprosił, to możliwość przypinania i odpinania tematów.
Chodzi ułatwienie przeglądania PM, tak aby wątki z aktualnym PM i głosowanie na PM były przypięte, a "archiwalne wątki" odpięte (czyli tak, jak to było ostatnimi czasy).

EDIT: Od teraz jesteś moderatorem w dziale Projekt miesiąca.

Troll81


Arthusp

Cytat
EDIT: Od teraz jesteś moderatorem w dziale Projekt miesiąca.

Jak się przykleja wątki? Moderować mogę, ale nie mogę znaleźć opcji do przyklejania...  :(

kempler

Cytat: Arthusp w 16 Wrzesień 2010, 13:16
Cytat
EDIT: Od teraz jesteś moderatorem w dziale Projekt miesiąca.

Jak się przykleja wątki? Moderować mogę, ale nie mogę znaleźć opcji do przyklejania...  :(
Na dole masz Przesuń wątek, ...... Odklej wątek. Teraz jest odklej bo jest przyklejony, ale normalnie jest Przyklej wątek.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mori

Ale możesz potestować i odkleić wątek z POEMem, bo sierpień już za nami...

Arthusp

Cytat: kempler w 16 Wrzesień 2010, 13:30
Na dole masz Przesuń wątek, ...... Odklej wątek. Teraz jest odklej bo jest przyklejony, ale normalnie jest Przyklej wątek.

A faktycznie. Dzięki!  :respect:

apohawk

No good deed goes unpunished.