2010.10: Primaboinca

Zaczęty przez Troll81, 05 Wrzesień 2010, 16:30

Który projekt będzie PM w październiku

ABC@home
1 (2.1%)
AlmereGrid
0 (0%)
AQUA@home
1 (2.1%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Collatz Conjecture
0 (0%)
Cosmology@home
0 (0%)
DNETC
1 (2.1%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
DynaPing
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Enigma@home
8 (17%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Gerasim
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
1 (2.1%)
Leiden Classical
0 (0%)
Malaria Control
1 (2.1%)
MicroFluids@home
1 (2.1%)
MilkyWay@home
1 (2.1%)
NFS@Home
0 (0%)
PicEvolvr
0 (0%)
Primaboinca
13 (27.7%)
PrimeGrid
1 (2.1%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
QMC@home
0 (0%)
Rectilinear Crossing Number
1 (2.1%)
Rosetta@home
10 (21.3%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home
1 (2.1%)
SETI@home Beta
0 (0%)
SIMAP
2 (4.3%)
Spinhenge@home
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
Vtu@home
0 (0%)
World Community Grid
1 (2.1%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
Yoyo@home
3 (6.4%)
eOn
0 (0%)

Głosów w sumie: 47

Głosowanie skończone: 23 Wrzesień 2010, 11:14

pfpp

wyglada na to, ze Kasperski blokowal.... juz kombinuje jak to obejsc. Dzieki :)


Peciak

Czy ktoś wie jak się otrzymuje takie punkty w tym projekcie ?  :deadman:  :deadman:  :deadman:  :deadman:  :deadman:

http://www.primaboinca.com/workunit.php?wuid=193877
271051 1171 30 Aug 2010 11:26:25 UTC 30 Aug 2010 14:31:39 UTC Completed and validated 3,092.05 3,071.77 17,778.84 17,778.84 primaboinca v7.03
http://www.primaboinca.com/workunit.php?wuid=193882
271056 1171 30 Aug 2010 11:26:12 UTC 30 Aug 2010 14:31:39 UTC Completed and validated 3,076.25 3,051.74 17,662.91 17,662.91 primaboinca v7.03

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

CPU time 3,071.77
CPU time 3,051.74

CPU type   AuthenticAMD
AMD Athlon(tm) II X4 600e Processor [Family 16 Model 5 Stepping 2]

adam_plusnet

A ja mam inny problem na co najmniej 2 kompach.
Jak liczenie próbki zostanie wstrzymane i wznowione ponownie, znowu liczy od 0 %... Czyli jak wyłączę kompa przed przeliczeniem próbki lub menager włączy inne zadanie, to cała praca idzie w pi...
Normalnie idzie się wkurzyć ( zwłaszcza na wolniejszym gdzie liczenie trochę trwa...)

RAD-Poland

@Piotr R. (Peciak)

to młody projekt, punktujący na podstawie benchmarka i czasu CPU w dodatku z quorum=1
wymarzony projekt dla cheaterów - przeliczasz jedną wu i dostajesz tyle punktów ile zażądasz (chcesz 1mld dostaniesz 1mld)

dzięki temu szaleją w takim projekcie użytkownicy:
- procesorów z HT ("nieświadomy" cheating) do 200% zysku
- posiadacze optymalizowanych managerów do 300%-500% zysku
- wszelkiego maści cheaterzy modyfikujący czasy i benchmarki czy też kompilujący zmodyfikowane klienty Boinc do XXL % zysku (tzn bez ograniczeń)  >:(

na razie przeliczyłem jedną testową próbkę i widząc taką nieroztropność administracji projektu nie wiem czy liczyć ten projekt, niemniej chyba dla zasady coś tam policzę za dobre chęci twórców projektu, decyzja zapadnie po zakończeniu wyścigu w PG

jeśli ktoś ma możliwość/chęci to niech pisze do administracji projektu o ustalenie stałej punktacji za wu (zwłaszcza że długość próbek jest stała) lub o zwiększenie quorum ( w drugim przypadku niestety tracimy przynajmniej połowę mocy obliczeniowej)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Peciak

cheater  :wth:
tak właśnie myślałem

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

[PNT] Obix007

raczej ... za niektóre kompy dostaję 7 pkt a max to 25


apohawk

Raczej stała punktacja niż quorum. Procki z HT dalej będą cheatować przy quorum, gdy trafi na inny procek z HT, a to wcale nie jest trudne. A potem będzie tradycyjna ściema fanów intela, jaki to intel zaje***** w BOINC.

Nie pozostaje mi nic innego, jak apel do kamratów o co najmniej chwilę zastanowienia, zanim zagłosujecie na niedoświadczony projekt.
No good deed goes unpunished.

mimeq

Na Q6600 dostaje 17-18pkt/WU
Na E5400 @ 2.70GHz  17-18pkt/WU
Na Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 350 @ 2.27GHz 32-33pkt/WU (liczy sie dluzej...)


Troll81

A liczycie tylko dla punktów? bo ja liczę dla celów projektu :D i by promować BOINC :D

Peciak

Słusznie Trollu ale je jeszcze za to żądam godziwej ale sprawiedliwej zapłaty  XP

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

apohawk

Cytat: Troll81 w 04 Październik 2010, 22:30
A liczycie tylko dla punktów? bo ja liczę dla celów projektu :D i by promować BOINC :D
Lubię także uczciwą rywalizację. Nie oskarżam żadnego z kamratów o celowe manipulowanie benchmarkami w BM, ale właścicieli inteli z HT jest sporo.
No good deed goes unpunished.

G

Ja jakoś tego nie widzę. Na P4/HT PrimaB. daje  60-70% tego co np. Einstein.
Procek nie kręcony/winda32.

G

Cytat: adam_plusnet w 04 Październik 2010, 20:32
A ja mam inny problem na co najmniej 2 kompach.
Jak liczenie próbki zostanie wstrzymane i wznowione ponownie, znowu liczy od 0 %... Czyli jak wyłączę kompa przed przeliczeniem próbki lub menager włączy inne zadanie, to cała praca idzie w pi...
Normalnie idzie się wkurzyć ( zwłaszcza na wolniejszym gdzie liczenie trochę trwa...)

Spoko-wyluzuj :D . Próbka liczona od nowa daje proporcjonalnie więcej punktów po zaraportowaniu jej. No i nie zawsze restart wiąże się z ponownym przeliczeniem. Obserwacja dla Boincmanager'a 6.10.56/winda32.

Arthusp

Cytat: G w 05 Październik 2010, 14:03
Cytat: adam_plusnet w 04 Październik 2010, 20:32
A ja mam inny problem na co najmniej 2 kompach.
Jak liczenie próbki zostanie wstrzymane i wznowione ponownie, znowu liczy od 0 %... Czyli jak wyłączę kompa przed przeliczeniem próbki lub menager włączy inne zadanie, to cała praca idzie w pi...
Normalnie idzie się wkurzyć ( zwłaszcza na wolniejszym gdzie liczenie trochę trwa...)

Spoko-wyluzuj :D . Próbka liczona od nowa daje proporcjonalnie więcej punktów po zaraportowaniu jej. No i nie zawsze restart wiąże się z ponownym przeliczeniem. Obserwacja dla Boincmanager'a 6.10.56/winda32.

Punkty rzeczywiście przyznaje, ale, podobnie jak adam_plusnet, mam niesmak, że przelicza mi jeszcze raz to samo, kiedy mogłoby liczyć kolejna próbkę. Inaczej: punktów będzie tyle samo, ale inna liczba przeliczonych próbek.

Tomasz R. Gwiazda

z tymi cheatami to niezbyt wierze ze ktos moze je robic

Bo ja bez cheatow jestem na 1 miejscu, jak ktos mnie nagle scignie to wtedy bedzie mozna uwazac ze cos jest na rzeczy

Troll81

dletego cheaterzy nie przeginają. Po prostu mnożą czas procka razy 1,5 i nie zwracają na siebie uwagi.....

RAD-Poland

sprawdziłem tego hosta Anonymous nie wysilił się za bardzo przy zacieraniu śladów, ukrycie hosta to trochę za mało

- wynik jaki uzyskał za przeliczenie obu wu przy  fpops+iops  = ~10.000.000.000.000 wygląda na benchmark podkręcony 1000 razy
- hostid=1171 posiada identyfikator <host_cpid>fdeb99c6e523facf9c25723f932816ac</host_cpid>
- należy do czeskiego użytkownika  "Forest and friends" o całkiem przyzwoitym dorobku, ponad 20mln punktów  ;) i należącego do zespołu "Czech National Team"
tylko pogratulować posiadania takiego liczydłowego w zespole  XD
- informacje o tym hoście można zobaczyć np tu => http://pl.boincstats.com/stats/boinc_host_graph.php?pr=bo&id=7858619

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

mimeq

zglaszac, sygnalizowac, pietnowac  :wth:


Troll81

Na pal czitera  :attack: :attack: :attack: :attack: :attack: :attack: :attack:

toms83

Ja myślałem, że takie dziury zostały już połatane w projektach. Przecież wałki takie można robić że głowa boli, a gdzie tu zdrowa konkurencja? :ph34r:

Mori

Jako, że admin Primaboinca raczył mi odpisać (a wcześniej tego nie robił, bo ponoć nad morze wyjechał), to zgłosiłem ten przypadek 17k za WU.

adam_plusnet

Cytat: Arthusp w 05 Październik 2010, 15:18
Cytat: G w 05 Październik 2010, 14:03
Cytat: adam_plusnet w 04 Październik 2010, 20:32
A ja mam inny problem na co najmniej 2 kompach.
Jak liczenie próbki zostanie wstrzymane i wznowione ponownie, znowu liczy od 0 %... Czyli jak wyłączę kompa przed przeliczeniem próbki lub menager włączy inne zadanie, to cała praca idzie w pi...
Normalnie idzie się wkurzyć ( zwłaszcza na wolniejszym gdzie liczenie trochę trwa...)

Spoko-wyluzuj :D . Próbka liczona od nowa daje proporcjonalnie więcej punktów po zaraportowaniu jej. No i nie zawsze restart wiąże się z ponownym przeliczeniem. Obserwacja dla Boincmanager'a 6.10.56/winda32.

Punkty rzeczywiście przyznaje, ale, podobnie jak adam_plusnet, mam niesmak, że przelicza mi jeszcze raz to samo, kiedy mogłoby liczyć kolejna próbkę. Inaczej: punktów będzie tyle samo, ale inna liczba przeliczonych próbek.

No właśnie też potem zauważyłem te punkty. Ale to i tak jakoś mnie nie pociesza. Zwłaszcza jak miałem więcej projektów i ciągle mieliło te same próbki bo przełączało między nimi...
Ale liczę dalej hehehe.

Mori

http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=primaboinca&st=0
http://pl.boincstats.com/stats/team_graph.php?pr=primaboinca&id=24





Zestawienie obecnego Top5 w projekcie:



Obecnie, według BoincStats, w jeden dzień robimy więcej punktów niż dowolny team do miejsca 14. ma wszystkich :) I chyba robimy więcej punktów dziennie niż wszyscy inni razem (i to chyba ze 2-3 razy) :)

[PNT] Obix007

100K+ zdobyte - czekam na kolejny PM


Troll81


mimeq



Tomasz R. Gwiazda


Mori

Każdego dnia uciekamy najszybszemu (po nas) zespołowi o 6 dni (przy wyłączonych silnikach), a drugiemu najszybszemu - o 15. Krótko mówiąc - do końca miesiąca powinniśmy zrobić całkiem niezły dystans do reszty stawki :)

Mori

Dystans do reszty powiększa się cały czas niesamowicie szybko!

http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=primaboinca&st=0
http://pl.boincstats.com/stats/team_graph.php?pr=primaboinca&id=24





Zestawienie obecnego Top5 w projekcie:



Wczoraj zarobiliśmy 8 dni dodatkowo do Team 67, a 27 do AMD Users (2. i 3. miejsce według ilości punktów wczoraj). Drugie w generalce SETI.USA, gdybyśmy obecnie rzucili liczenie, potrzebowałoby 416 dni (według ilości punktów wczoraj), by nas przegonić.

Tomasz R. Gwiazda

:D

i jeszcze troche uciekniemy
ja pewnie do checkpointa 1,5mln policze

mimeq

Ciekawa "walka" w PM o pozycje 7,8,9  :P


33oliver

no mimeq dołożyłeś ładną sumkę w ostatniej aktualizacji przebijając się o dwie pozycje w górę, przyznaj się kto Cię wspomagał :)

mamy - 7,8,9 - sporą stratę do SKB@P więc pewnie "walka" rozstrzygnie się w tym gronie, ewentualnie ktoś dołączy z dołu...

mimeq

Troszke pochodzil E5400 @ 2.70GHz u rodzicow, ale widze juz off ...  :wth:
No i byl weekend, a cos tam sie liczy na portable na bodajze Athlonie x2 4400+ w pracy (8h na dobe/~8WU)

;D


33oliver

Wszystko dobre co choć trochę liczy, u nie w pracy liczy nawet Athlon 1GHz :) - 24h/dobe i Duron 600MHz oraz jeden Core 2 Duo 2GHz :)

apohawk

W SIMAPie skończyła się seria więc gonię w PM. Może was przegonię ;) Sporo osób ma zaległości z powodu wyścigu w PG, więc ciekawie to może wyglądać.
Hajże na SKB@P  :attack:
No good deed goes unpunished.

mimeq

#116
Cytat: apohawk w 12 Październik 2010, 18:29
W SIMAPie skończyła się seria więc gonię w PM. Może was przegonię ;) Sporo osób ma zaległości z powodu wyścigu w PG, więc ciekawie to może wyglądać.
Hajże na SKB@P  :attack:

Widze ze dotrzymujesz slowa, moje moce przerobowe chyba juz nie wystarcza do utrzymania sie tuz za SKB@P   %)


sciagacz

nieciekawie wygląda to ze miałem nadzieje choć raz wyprzedzić Stacha a ten mnie już dogonił

PanStaszek

Przepraszam, tak jakoś wyszło  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

apohawk

Spoko mimeq, SKB@P i tak nie łyknę, a (chyba) 23.X zaczyna się wyścig w NFS i tam odeślę przynajmniej linuksowego kompa, to się odkujesz.
No good deed goes unpunished.