2010.12: eOn

Zaczęty przez Arthusp, 07 Listopad 2010, 10:57

Co policzymy w grudniu 2010?

ABC@home
0 (0%)
AlmereGrid
0 (0%)
AQUA@home
3 (5.5%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Docking
3 (5.5%)
DrugDiscovery@Home
2 (3.6%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Einstein@home
4 (7.3%)
Enigma@home
4 (7.3%)
eOn
19 (34.5%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Gerasim
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
0 (0%)
IBERCIVIS
1 (1.8%)
Leiden Classical
2 (3.6%)
Malaria Control
1 (1.8%)
MicroFluids@home
1 (1.8%)
MilkyWay@home
1 (1.8%)
NFS@Home
2 (3.6%)
PicEvolvr
0 (0%)
PrimeGrid
3 (5.5%)
QMC@home
1 (1.8%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home
0 (0%)
SETI@home Beta
0 (0%)
SIMAP
6 (10.9%)
Spinhenge@home
1 (1.8%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
Vtu@home
0 (0%)
WCG
1 (1.8%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
Yoyo@home
0 (0%)

Głosów w sumie: 55

Głosowanie skończone: 26 Listopad 2010, 23:17

JaRa

Enigma też dziś przez chwile nie miała próbek seti nie miał rna nie miało ogólnie zonk  :wth:



apohawk

Projekty zamarzają  XD
Liczę obecnie rosettę, poem i docking. Zawsze któryś z nich działa. ;)
No good deed goes unpunished.

Slavkoyama

Coś się chyba rusza. Zassało mi 2 próbki i już idą. W dalszym ciągu aplikacja 1.22.

JaRa

i najważniejsze że pasek postępu idzie bo już miałem dość liczenia po 5-6h i zero pkt



G

Cisza!  - nie narzekać!
A oto straszliwa wizja BoinC'owej przyszłości . . .

Oto stada wygłodniałych kamratów przeczesują internet w poszukiwaniu jakiejkolwiek zabłąkanej próbki. Na próżno - plaga korupcji wśród obsługi serverów jest tak powszechna, że uczciwy Boincowicz właściwie nie ma żadnych szans na otrzymanie wymarzonego wu. Ponurym dopełnieniem rzeczywistości są dochodowe loterie organizowane przez największe uczelnie, sprzedające legalnie prawo do przeliczenia jednominutowego pakietu swoich próbek. Ci co słono zapłacili za udział w losowaniu i do tego mieli szczęście- cierpliwie czekają. To nic, że jeszcze nie ma projektu. To nic, że jeszcze zostało im 100 dni ... To oni są wybrańcami losu.
Tylko najstarsi z kamratów z rozrzewnieniem wspominają czasy , kiedy w wolnym obiegu próbkował słynny z próbkodajności eOn ...

A wszystkiemu winien jest jeden z historycznych projektów Boic'a ukierunkowany na domieszkowanie półprzewodników białkowych. Ta generacja procesorów okazała się tak wydajna, że centra badawcze przestały nadążać z generowaniem sensownych pomysłów na nowe projekty lub choćby ich odmiany. Dlatego większość projektów  kończy się w ciągu kilku minut od wpuszczenia ich do netu. A uzależnieni boincowicze łudzą się , że może jeszcze kiedyś - uśmiechnie się do nich los ... więc wytrwale przeczesują net'a.

eclipse99

Wizja niczym z pwieści Philipa K. Dicka ;)

Tymczasem pierwsze nowe 1.22 pobrane 04.12 po 22 przeliczyły się bez problemów, zajmują około 70 MB RAM, pasek postępu działa, punkty przyznane.

G

No wiesz - jak tak  sobie czytam: eOn-leży, Orbit - nie ma próbek, Enigma -też, Seti- odpoczywa i głośno chrapie, a Ty obserwujesz zamarzanie kolejnych projektów. Więc takie ponure fantazje same się kreują... - Na szczęście w realu, jak na razie- słynny eOn  ;) - próbkuje .

Arthusp

Próbkuje, 1.22 nawet dobrze się liczą. Tylko krótki "deadline" wygryza inne projekty  :attack:

apohawk

Chyba się uspokoiło. Policzę aż pojawią się próbki SIMAPa.
No good deed goes unpunished.

mimeq

Potwierdzam, od wczorajszego wieczora 2 kompy caly czas maja WU i nie mam z nimi zadnych problemow. Server status caly czas w tych okolicach:

Results ready to send   486


michalc

Dobre, dobre!  XD (chodzi mi o próbkę twórczości autorstwa kamrata G)

Slavkoyama

No i jesteśmy na 8 miejscu. Dziś-jutro powinno być 7  :attack:

G

No to super! Wygląda na to , że eOn się ustabilizował. Moje wsparcie dla niego będzie dalej czysto symboliczne- chcę lekko podgonić Einsteina.

Cytat: Michał Ciechelski w 05 Grudzień 2010, 22:58
Dobre, dobre!  XD (chodzi mi o próbkę twórczości autorstwa kamrata G)

A jak EinStein zacznie Święta- to znudzony pustym klikaniem- coś jeszcze wysmażę  ;)



Arthusp

Odpukać - eOn cały czas dobrze chodzi.  :respect:

I cały czas mi wyżera inne projekty krótkim deadlinem...  :attack:

Arthusp

Ktoś testował albo widział jakiś wątek, czy eOn lepiej działa z HT czy bez?

Cyfron

Cytat: Slavkoyama w 06 Grudzień 2010, 11:29
No i jesteśmy na 8 miejscu. Dziś-jutro powinno być 7  :attack:

Już jesteśmy na 7mym. Za 2 tygodnie kolejny awans!

Slavkoyama

W tym tempie to raczej spodziewałbym się awansu w ciągu 8-10 dni.


Obstawiam 18 grudnia  :attack:

Troll81

Pod choinkę  :attack: :attack: :attack:

Slavkoyama

Cytat: Slavkoyama w 09 Grudzień 2010, 08:01
Obstawiam 18 grudnia  :attack:

Jak to dobrze czasem się aż tak bardzo pomylić. Łyknęliśmy Sicituradastra i już jesteśmy na 6.

Gratz dla wszystkich chrupaczy.

A teraz - do szturmu na 5 miejsce :attack:


Arthusp

Ale Linuxy mają przewagę w tym projekcie: dla pierwszych paru próbek wyniki są lepsze o ok. 40%. Tyczy się tego samego komputera (rzecz jasna!),  klienta 1.22. Porównanie dla Win7 x64 i Suse 11.3 x64.

Troll81


Slavkoyama

Cytat: Arthusp w 14 Grudzień 2010, 01:24
Ale Linuxy mają przewagę w tym projekcie: dla pierwszych paru próbek wyniki są lepsze o ok. 40%. Tyczy się tego samego komputera (rzecz jasna!),  klienta 1.22. Porównanie dla Win7 x64 i Suse 11.3 x64.
Wyniki w jakim sensie? Więcej pkt na 1 godzinę przetwarzania? Ja nie korzystam z normalnego linuxa, ale mam andLinuxa pod Win. Zauważyłem, że pod tym linuksem próbki szybciej się liczą (o jakieś 10%) niż pod Win XP, ale punkty są raczej proporcjonalne do czasu przetwarzania, więc punktowo wychodzi na to samo.

Arthusp

Cytat: Slavkoyama w 14 Grudzień 2010, 11:47
Wyniki w jakim sensie?

Dla Windows: 1 próbka przelicza się w ciągu 660s, co punktuje 5,3 ptk. Co daje ok. 29ptk na godzinę.
Dla Linux: 1 próbka przelicza się w ciągu 460s, co punktuje za 5,6ptk. Czyli ok 43ptk na godzinę.

Troll81


patyczak

Windows XP 32bit 1.162s 5.22pkt
OpenSuse    64bit   742s 7.15pkt

Różnica znaczna, lepiej liczyć na 64 bitach
Skeczu z papugą nie będzie



Cyfron


czyżby zapowiedź problemu z próbkami?

Slavkoyama

A może to w związku ze zmianą wersji programu? Dostałem kilka próbek beta 1.25 a teraz leci 2.02 (o wiele krótsze próbki).

A komuś już brakuje próbek?

mimeq

Dziwne te nowe WU/klient 2.03.
Czas przeliczenia ~5min/q6600 pasek postepu z 0.00% odrazu do 100% przy ~5 min za 1pkt, to juz wolalem ~20min/5kt jakos to lepiej wygladalo ....


WUPES

Cytat: Slavkoyama   ... A komuś już brakuje próbek?/quote]
Dzisiaj brakowało przez chwile. W ogóle jakieś dziwne te próbki są. Wczoraj zmieniali aplikacje na 2.0 , 2.01 i 2.02 a dzisiaj widzę  2.03. Pasek postępu nie reaguje na przetwarzanie, tylko od razu skacze na 100% po zakończeniu obliczeń które trwaja kilka minut ( na moim kompie 3:06) I punktacja jakby gorsza ?

mimeq

2010-12-16 20:00:47 | eon2 | Message from eon2: Project has no tasks available

:wth:



Arthusp

Czyli chwila dla Enigmy  :attack:

Cyfron

a to on ejst drugim projektem ?

JaRa

Ja nie wiem ale też w razie braku eOn klepie enigme - do 50k chce podciągnąć  :attack:



legis

Results ready to send   425

Arthusp

Cytat: Cyfron w 16 Grudzień 2010, 21:36
a to on ejst drugim projektem ?

Tak, jest drugim projektem.

Ale chwila szybko minęła - u mnie też liczy nowe wu.

Slavkoyama

No i jesteśmy na V miejscu. Przed nami atak na miejsca 3 i 4  :attack: , chociaż droga długa jest.


Cyfron

właśnie się zorientowałem, że licze od początku miesiąca PM, ale nie jestem dopisany do naszego zespołu  :shame:
Ale nie ma tego złego...  :attack: - w zamian za to dołączę się podczas wyścigu - może coś tam to pomoże, jak te kilka punktów wtedy wpadnie  :arrr:

Troll81

noto niezły kwas :D

Tomasz R. Gwiazda

ja to przy zakladaniu konta w projekcie zawsze to robie, bo kto by potem o tym pamietal :)