2011.08: DistributedDataMining

Zaczęty przez Arthusp, 02 Lipiec 2011, 12:26

Co policzymy w sierpniu?

ABC@home
1 (2.1%)
AlmereGrid
0 (0%)
AndrOINC
0 (0%)
AQUA@home
14 (29.2%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction
1 (2.1%)
Collatz Conjecture
1 (2.1%)
Constallation
0 (0%)
Cosmology@home
0 (0%)
DistributedDataMining
3 (6.3%)
DNA@Home
0 (0%)
DNETC
0 (0%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Enigma@home
5 (10.4%)
eOn
0 (0%)
Evo@home
0 (0%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Gerasim
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
0 (0%)
Hydrogen@Home
0 (0%)
IBERCIVIS
1 (2.1%)
Leiden Classical
1 (2.1%)
LHC@Home
0 (0%)
MicroFluids@home
0 (0%)
MilkyWay@home
0 (0%)
mopac@home
0 (0%)
NFS@Home
0 (0%)
Orbit@Home
0 (0%)
POEM
1 (2.1%)
Primaboinca
0 (0%)
PrimeGrid
2 (4.2%)
QMC@home
0 (0%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
QuantumFIRE
0 (0%)
RNA World
0 (0%)
Rosetta@home
14 (29.2%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home Beta
1 (2.1%)
SIMAP
2 (4.2%)
Spinhenge@home
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
The Lattice Project
0 (0%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
uFluids
0 (0%)
Vtu@home
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
Yoyo@home
1 (2.1%)

Głosów w sumie: 48

Głosowanie skończone: 22 Lipiec 2011, 12:26

dziubas

od paru godzin nie mam połączenia z serwerem DDM, to tylko u mnie czy położyliśmy również i ten projekt?
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Telefax

Cytat: dziubas w 23 Sierpień 2011, 05:53
od paru godzin nie mam połączenia z serwerem DDM, to tylko u mnie czy położyliśmy również i ten projekt?
Chyba nie zajeździliśmy projektu Nico Schlitter :)
Na razie nawet na strone nie można wejść, ale wiem, że cos z aplikacjami było kombinowane

kacperek70

Cytat: Telefax w 23 Sierpień 2011, 06:42
Cytat: dziubas w 23 Sierpień 2011, 05:53
od paru godzin nie mam połączenia z serwerem DDM, to tylko u mnie czy położyliśmy również i ten projekt?
Na razie nawet na strone nie można wejść, ale wiem, że cos z aplikacjami było kombinowane

nie tylko na stronę, ale również nie pobiera i nie odsyła próbek... Polak potrafi ;)

ryszard.korczyk

Strona zaczęła częściowo działać. Ale próbki nie pobierają się i nie odsyłają, szkoda, bo flota komputerów przemieliła już wszystkie próbki i z braku zajęcia zaczyna WCG mielić.
Pozdrawiam
Rysiek

PanStaszek



"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Aegis Maelstrom

Cytat: Aegis Maelstrom w 20 Sierpień 2011, 18:43
A teraz podziwiam, jak licznik procentowy na obu próbkach idzie do przodu, by zaraz wrócić do prawie tego samego punktu, w którym był na początku cyklu. W ten sposób próbki, które były dotąd krótkie, osiągnęły ca. 50% po ponad trzech godzinach. Rewelacja, ciekawe jaki będzie wynik próbek i punktacja...

Kończąc historię - po restarcie komputera dostałem takie o to komunikaty dla próbek:
2011-08-21 02:18:11|DistributedDataMining|Message from server: Result 2758499_SVM_Rand-2000_Par1-5273_Par2-5279_Dim-98_13377_0 is no longer usable

Potem:
2011-08-21 02:18:34|DistributedDataMining|Message from server: Completed result 2758499_SVM_Rand-2000_Par1-5273_Par2-5279_Dim-98_13377_0 refused: this result wasn't sent (not needed)

Co ciekawe, dostałem za te próbki punkty i to odpowiednio do zużytego czasu. Próbka (np. nr 6399030) jest widoczna ze statusem "Didn't need". Hm.

Aegis Maelstrom

A z innej mańki: właśnie wyprzedziliśmy SETI.USA wskakując na piąte miejsce w projekcie! Wcześniej wyprzedziliśmy też Czech National Team, BOINC Synergy i BOINCStats.

Dzięki inicjatywie projektu miesiąca doszliśmy do najwyższego RAC wśród drużyn. Gratulacje! :)  :parrrty:

mimeq

I wyzej juz nie mamy szans, mimo dwukrotnie wiekszego RACu od SETI.Germany do przeskoczenia ich mamy 33dni  a coraz wiecej ludzi narzeka na DDM ...


Slavkoyama

Jak widać:



gdyby nie ruszyli mocniej z projektem koło 6 sierpnia, to byśmy ich łyknęli. Widać mają mocne siły reagowania i zawczasu odparli nasz atak.

kacperek70

Tyle, że znowu strona nie działa... I problemy z próbkami...

Troll81

Seti zobaczyło ze przyspieszyliśmy i od razu sami zaczęli wiosłować :D normalnie widać że tydzień później przyspieszają :D

kacperek70

Cytat: Troll81 w 25 Sierpień 2011, 12:13
Seti zobaczyło ze przyspieszyliśmy i od razu sami zaczęli wiosłować :D normalnie widać że tydzień później przyspieszają :D

Niemce nas biją ;)

dziubas

To na pewno spisek, żeby pozbawić nas zwycięstwa  %)

Cytat: kacperek70 w 25 Sierpień 2011, 10:51
Tyle, że znowu strona nie działa... I problemy z próbkami...
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Aegis Maelstrom

I bardzo dobrze! Widać ktoś widzi co robimy i wyciąga wnioski. :) Potraktujmy to jako dowód uznania.  %)

apohawk

No dobra, przyznaję się, przeliczyłem rano parę próbek...
No good deed goes unpunished.

kacperek70

ktoś nas chyba chce wykosić - strona nie działa, próbki się nie wysyłają/pobierają... masakra

dziubas

mało nas ale i tak udało się nam położyć kolejny projekt, administratorzy kolejnych na liście pewnie już wpadają w panikę  %)
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

kacperek70

Cytat: dziubas w 26 Sierpień 2011, 07:47
mało nas ale i tak udało się nam położyć kolejny projekt, administratorzy kolejnych na liście pewnie już wpadają w panikę  %)

to może ich uprzedzić ;)

dziubas

już wiedzą, niedługo zaczniemy dostawać propozycje zaliczenia nam xxx milionów punktów w zamian za rezygnację z PM  %)
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

dziubas

oho, Nico przyszedł do roboty i włączył serwer  :attack:
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

ryszard.korczyk

Przychodzę rano do pracy, a tam 6 maszyn się nudzi. Rzeczywiście chyba nie spodziewali się takiego ataku. ;). Wymusiłem upload policzonych WU i mam 6000 punktów dziś, co stanowi 33% wszystkich dzisiejszych punktów projektu :).

dziubas

i zostałeś UoD, a właściwie MoD  :parrrty:

Cytat: apohawk w 25 Sierpień 2011, 17:11
No dobra, przyznaję się, przeliczyłem rano parę próbek...
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

pfpp

A u mnie od wczoraj liczy dwie próbki....  ;D dojechały do 99,993 i jednej sekundy do końca i.... cofają się na 99,987 :). I tak co 5 sekund zmiana. :) Poczekam do południa i jak się nie skończą, to po prostu je wywalę. :)


ryszard.korczyk

Cytat: pfpp w 26 Sierpień 2011, 08:51
A u mnie od wczoraj liczy dwie próbki....  ;D dojechały do 99,993 i jednej sekundy do końca i.... cofają się na 99,987 :). I tak co 5 sekund zmiana. :) Poczekam do południa i jak się nie skończą, to po prostu je wywalę. :)
Wywal. W międzyczasie policzyłbyś ich kilkanaście, a te nigdy się nie skończą, a do tego marnują czas CPU.

Aegis Maelstrom

Poczkaj Poczkaj. Spróbuj np. zrestartować komputer, samego BOINCa albo nawet tylko te próbki. U mnie po restarcie sam projekt zorientował się, że próbki są niepotrzebne i je przerwał - ale przy tym przyznał za nie punkty.  8)

Jakby co możesz je też wstrzymać na jakiś czas.

Aegis Maelstrom

Już ostatki, już ostatki.

Od paru dni zaglądam na rywalizację o pierwsze miejsca w tabeli. Panowie ładnie idą.  :respect: Sam się nie dołączę, bo nie mam czym, ale emocje sportowe mogę u siebie odnaleźć.  ;)

G

Cytat: Aegis Maelstrom w 26 Sierpień 2011, 09:32
Poczkaj Poczkaj. Spróbuj np. zrestartować komputer, samego BOINCa albo nawet tylko te próbki. U mnie po restarcie sam projekt zorientował się, że próbki są niepotrzebne i je przerwał - ale przy tym przyznał za nie punkty.  8)

Jakby co możesz je też wstrzymać na jakiś czas.

Niestety- sporo tego wywaliłem bez restartów. Zwykle jak się coś pie~rzy to nie ma co czekać. jedną z próbek na poziomie 99.983% liczyło mi ponad 40 godzin zanim zauważyłem ,że coś jest nie tak...

dziubas


Nie przepadną:
http://www.distributeddatamining.org/DistributedDataMining/forum_thread.php?id=206&nowrap=true#1163
   Please, abort WUs of the medical application that have extraordinary runtimes (e.g. 3 hours - depending on your computer).
   Credit for these WUs will be granted manually - once per day.
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *