2011.08: DistributedDataMining

Zaczęty przez Arthusp, 02 Lipiec 2011, 12:26

Co policzymy w sierpniu?

ABC@home
1 (2.1%)
AlmereGrid
0 (0%)
AndrOINC
0 (0%)
AQUA@home
14 (29.2%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction
1 (2.1%)
Collatz Conjecture
1 (2.1%)
Constallation
0 (0%)
Cosmology@home
0 (0%)
DistributedDataMining
3 (6.3%)
DNA@Home
0 (0%)
DNETC
0 (0%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Enigma@home
5 (10.4%)
eOn
0 (0%)
Evo@home
0 (0%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Gerasim
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
0 (0%)
Hydrogen@Home
0 (0%)
IBERCIVIS
1 (2.1%)
Leiden Classical
1 (2.1%)
LHC@Home
0 (0%)
MicroFluids@home
0 (0%)
MilkyWay@home
0 (0%)
mopac@home
0 (0%)
NFS@Home
0 (0%)
Orbit@Home
0 (0%)
POEM
1 (2.1%)
Primaboinca
0 (0%)
PrimeGrid
2 (4.2%)
QMC@home
0 (0%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
QuantumFIRE
0 (0%)
RNA World
0 (0%)
Rosetta@home
14 (29.2%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home Beta
1 (2.1%)
SIMAP
2 (4.2%)
Spinhenge@home
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
The Lattice Project
0 (0%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
uFluids
0 (0%)
Vtu@home
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
Yoyo@home
1 (2.1%)

Głosów w sumie: 48

Głosowanie skończone: 22 Lipiec 2011, 12:26

dziubas

ja nie będę wspierał Lockheed Martina
http://next.gazeta.pl/next/1,114699,9969468,Poskromic_kwanty.html
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

mimeq

To co liczyc skoro rosetta nie karmi ? Chyba tylko WCG z Top10 ....


RAD-Poland

Cytat: sknd w 31 Lipiec 2011, 13:19
sory za lekki oftopik ale: czy SETI można odsyłać aż do północy dziś? kiedy dokładnie jest deadline?

Koniec PM SETI planowany ~21:50 (zależy od udostępnionych statów najbliżej północy)

Kolejny PM sierpnia ???  :(

AQUA - problemy od ponad miesiąca
Rosetta@home - problemy od tygodnia, może mieć związek z błędem w aplikacji, brak informacji, niemniej została wstrzymana generacja próbek 21.07 zarówno w Rosetta jak i Ralph'e

zasady PM nie przewidują takiej sytuacji kiedy nie jest aktywny żaden z dwóch projektów o największej liczbie głosów
rozwiązanie czekać do czasu aż jeden z nich wznowi dystrybucję próbek, zawiesić PM na miesiąc, liczyć projekt następny w kolejności ???

a są trzy z pięcioma głosami: Enigma@home i POEM (były po 3 razy) oraz DistributedDataMining (jeszcze nie był ani razu)
jak wybrać (dogrywka np 24h, dobre bo polskie, zasługi/przydatność, czy może dlatego że nie był) ?

obecnie włączyłem pobieranie statystyk wszystkich pięciu w/w projektów

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

mimeq

Nie wiem jak to jest pracochlonne, wg mnie zwycieski projekt (AQUA) oraz zapasowy (Rosetta) powinny byc takowymi nadal i wrazie uruchomienia ktoregos z nich powinnismy je liczyc.
Do tego czasu powinnismy liczyc ktorys z 3ech ktore podales (Enigma, POEM,DDM) natomiast jak wybrac ktorys z nich to jzu problem - na dogrywke zostalo malo czasu (1 sierpnia za ~10h).
Ja przelaczylem sie na POEM ale nansensowniej byloby chyba DistributedDataMining (nigdy nie byl PM) lub Enigma (pl projekt) - w tej kolejnosci


simonic

Wszystkie trzy projekty (Enigma, POEM i DDM) maja dużą liczbę próbek, ale uważam że najlepiej wybrać jednak w głosowaniu. A statystyki rozpocząć od 2 sierpnia. 24h na głosowanie i START...


Sergeant

Wczoraj udało mi się pobrać 1 próbkę AQUA. Dalej jednak nic. Szkoda, miałą szansę być PM.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

PanStaszek

#46
Cytat: RAD-Poland w 31 Lipiec 2011, 14:03

a są trzy z pięcioma głosami: Enigma@home i POEM (były po 3 razy) oraz DistributedDataMining (jeszcze nie był ani razu)
jak wybrać (dogrywka np 24h, dobre bo polskie, zasługi/przydatność, czy może dlatego że nie był) ?

Jestem za.
Szybkie głosowanie i za 24h wiemy co liczymy, a punkty z głosowania na AQUA i Rosetta mogłyby przejść na następny miesiąc.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"


Szopler

Ja tam i tak liczę SIMAP więc jedna ryba czy będzie głosowanie czy nie... ale żeby regulaminowi stało się za dość to ankietka z 3 projektami od 23:59:59 dzisiaj przez 24h jest OK.

mimeq

No to niech ktos wladny w tym watku zrobi ta ankiete o w.w godzinie  :p_arr:


Arthusp

#50
CytatTak, to nam wskazuje na to, że życie stawia przed nami ciągle coś nowego. I to jest raz. A po drugie, musimy mieć jednak różne warianty. I to jest dwa. I dlatego proponuje wariant następujący:

Jest jak jest: dwa projekty, które wygrały w PM mają problemy i raczej nie rozwiążą się one szybko.

Proponuję wariant następujący: zrobimy szybkie głosowanie (niestety bardzo krótki termin - na razie 24h, z opcją przedłużenia o kolejne 24h). W ankiecie są wszystkie projekty, które uzyskały choćby jeden głos w głosowaniu w tym miesiącu i w poprzednim. W nawiasie jest sumaryczna liczba głosów. Nie ma na liście projektów: AQUA i Rosetta.

Proponuję założenie, że który projekt wygra ten zostaje PM w sierpniu (aby nie rozdrabniać się, gdy któryś inny wstanie). Zwycięzcą zostanie projekt, który uzyska największe poparcie tylko w tym głosowaniu.

W przyszłości dodamy zasadę, że PM zostaje projekt, który zgromadził największą liczbę głosów i jest dość aktywny. To rozwiąże istniejący problem, ale wprowadzi inne problemy - na szczęście jest miesiąc, aby to przemyśleć. :)

UWAGA: z przyczyn takich, a nie innych proponuję (co nie znaczy, że na tylko takie można głosować!) ograniczyć się do projektów, które zdobyły największą ilość głosów (i dla których RAD-Poland zaczął zbieranie statystyk), czyli: Enigma@home, POEM oraz DistributedDataMining.

Jeśli ktoś coś wie o AQUA i Rosetta - proszę o info w tym wątku.

Arthusp

#51
http://www.boincatpoland.org/smf/projekt-miesiaca/2011-08-dogrywka/

EDIT: nieaktualne: wątki zostały scalone w jeden.


Dalej są fragmenty z wątku "Dogrywka".

mimeq

DistributedDataMining


apohawk

No good deed goes unpunished.

Sergeant

"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

RAD-Poland

agitacja  ;)
Cytat: http://www.boincatpoland.org/wiki/Projekt_miesi%C4%85ca...
# daje szansę mniej znanym projektom
# zachęca użytkowników do przyłączenia się do kolejnych projektów
...

pewnie gdyby niezaistniała sytuacja ten projekt nie miałby szans zostać Projektem Miesiąca

DistributedDataMining

++ minimum quorum   1 (natychmiastowe punkty)
++ aktualizacja statystyk co 15 minut
++ krótkie próbki 20 min - 1,5h
+   punktuje 2x benchmark boinc
+   apetyt na RAM ~200MB/próbkę
-    wymagana java

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AL

Enigma - w końcu kiedyś trzeba odzyskać 1 miejsce.

sknd

Enigma, wahałem się miedzy poemem a nią, postanowiłem zagłosować patriotycznie.

Szopler

Collatz jest 2x w ankiecie powyżej !!

Głosuję na SIMAP bo w sierpniu będzie miał bardzo dużo WU - przynajmniej na 3 tygodnie wystarczy :)

Arthusp

Cytat: Szopler w 31 Lipiec 2011, 20:44
Collatz jest 2x w ankiecie powyżej !!
(...)

Poprawione :)

Szopler

Nadal widzę 2x ;)
Cytat(2) ABC@home
(2) Climateprediction
(2) Collatz Conjecture
(2) Collatz Conjecture
(3) Cosmology@home

Cyfron

Distributed - nie bylo jeszcze PM - dajmy mu szanse!

AL

Cytat: Szopler w 31 Lipiec 2011, 20:57
Nadal widzę 2x ;)
Cytat(2) ABC@home
(2) Climateprediction
(2) Collatz Conjecture
(2) Collatz Conjecture
(3) Cosmology@home

Można usunąć, przy podglądzie jest wszystko ok, ale po zachowaniu problem powraca, hmm...póki co zmieniłem drugiego cc na errora.

Slavkoyama

Niech będzie - głosuję na POEM. Dawno tego nie liczyłem.

aborek

A ja jestem za DistributedDataMining

eclipse99


dziubas

* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

kacperek70


PanStaszek



"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

mimeq

Robi sie ciekawie, na starcie POEM DDM i Enigma maja po 5 glosow. Jezeli wszyscy glosujacy wpisali swoje typy w watku to mamy narazie:

POEM - 4
DDM - 4 (jesli agitacja RAD`a to glos na DDM)
Enigma - 4
Simap - 1
SETI Beta - 1

Dogrywka dogrywki ?  XD Glosowac ludki  :attack:


Arthusp

Cytat: mimeq w 01 Sierpień 2011, 11:04
Robi sie ciekawie, na starcie POEM DDM i Enigma maja po 5 glosow. Jezeli wszyscy glosujacy wpisali swoje typy w watku to mamy narazie:

POEM - 4
DDM - 4 (jesli agitacja RAD`a to glos na DDM)
Enigma - 4
Simap - 1
SETI Beta - 1

Dogrywka dogrywki ?  XD Glosowac ludki  :attack:

Hehe. Zrobimy karne, a jak nie, to random.org.  %)

HaNocri

DDM wydaje się być interesującym projektem, ma moje poparcie.

emik

DDM - nasz aktualny RAC w tym projekcie wynosi 5k punktów, a zespół z czołówki ma 22k RAC'u

aby wejść na "pudło' brakuje nam 7.5kk punktów - więc jak pomożecie?


Cyfron

myślę, że właśnie przez to, że tam tak mało liczymy, że nie był projektem miesiąca, to zasługuje na stanie się nim :)

Tobas

Ja właśnie przełączyłem maszyny na DDM  :attack:

Gargul

O, DDM.Miałem nie długo zrobić mu małą kampanię reklamową. W moim prywatnym rankingu, jest to projekt nr. 2 (po Einstein@H). Mały projekt, obierający jednak ciekawe badania za cel.Dobre oparcie na źródłach (bibliografia). Podobnie jak RAD, boleję nad Javą. Jednak jej wysypanie się, nie powoduje uszkodzenia WU. Zachęcam do poparcia właśnie tego projektu. Nasz wkład zrobi tam różnicę.

apohawk

WU na javie, porażka. I tak liczę SIMAP do wyczerpania, więc bawcie się tą javą bez zważania na moje narzekanie  %)
No good deed goes unpunished.

mimeq

#77
DDM  :p_arr:

Od ktorej liczmy ?


Arthusp

Cytat: mimeq w 01 Sierpień 2011, 21:47
DDM  :p_arr:

Od ktorej liczmy ?

Przestawiam hosty teraz, a kiedy zaczną liczyć, to się zobaczy.  :)

mimeq

Pierwsze staty juz sa ;) RAD co ile odswiezanie ? Zebym wiedzial kiedy zagladac  :P