2011.09: Rosetta@home

Zaczęty przez Arthusp, 04 Sierpień 2011, 11:37

Co policzymy we wrześniu?

ABC@home
1 (2%)
AlmereGrid
0 (0%)
AndrOINC
0 (0%)
AQUA@home
5 (10%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction
0 (0%)
Collatz Conjecture
0 (0%)
Constallation
0 (0%)
Cosmology@home
0 (0%)
DNA@Home
0 (0%)
DNETC
0 (0%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Enigma@home
5 (10%)
eOn
0 (0%)
Evo@home
0 (0%)
FreeHAL@home
0 (0%)
Gerasim
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
0 (0%)
Hydrogen@Home
0 (0%)
IBERCIVIS
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
LHC@Home
1 (2%)
MicroFluids@home
0 (0%)
MilkyWay@home
1 (2%)
mopac@home
0 (0%)
NFS@Home
0 (0%)
Orbit@Home
0 (0%)
POEM
3 (6%)
Primaboinca
0 (0%)
PrimeGrid
2 (4%)
QMC@home
0 (0%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
QuantumFIRE
0 (0%)
RNA World
0 (0%)
Rosetta@home
9 (18%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home Beta
2 (4%)
SIMAP
1 (2%)
Spinhenge@home
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
The Lattice Project
0 (0%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
uFluids
0 (0%)
Vtu@home
0 (0%)
WCG
19 (38%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
Yoyo@home
0 (0%)
Correlizer
1 (2%)

Głosów w sumie: 50

Głosowanie skończone: 23 Sierpień 2011, 22:47

Sergeant

#40
Skoro zostają na liście projekty nie zamknięte, to czemu jeszcze vtu na niej jest?

A w ogóle głosuję na SETI Beta. Jeszcze nie był PM. Czasami ma zadyszkę, ale to sprawy przejściowe. No i wspomaga SETI.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Arthusp

Cytat: sergeant w 11 Sierpień 2011, 15:02
Skoro zostają na liście projekty nie zamknięte, to czemu jeszcze vtu na niej jest?

(...)

To wynika z dwóch rzeczy:
1. Autor ankiety ma nieaktualną listę zamkniętych projektów.
2. Jeszcze tak nie było, aby autor nie został oskarżony o cenzurę ankiety, gdy usuwał projekt. Jednym ze skuteczniejszych sposobów (autor ankiety zdaje sobie sprawę, że nie najlepszym) jest właśnie nie usuwanie projektów z listy. Wszystkim nie dogodzisz, ale póki w ankiecie jest więcej projektów aktywnych, niż niezamkniętych, to autor ankiety zostawia sytuację jak jest.

Wracając do tematu: to co policzymy we wrześniu?  :attack:

apohawk

No przecież już pisałem, że Rosettę. Pamiętaj, jak będziesz głosy liczył ;)
No good deed goes unpunished.


HaNocri


PanStaszek

No to wynik bardzo mnie satysfakcjonuje. We wrześniu policzymy Rozetkę, a WCG z takim handicap-em prawie na pewno będzie PM w październiku.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"


Arthusp

#47
Cytat: Cyfron w 24 Sierpień 2011, 12:05
ktoś ładnie podsumuje?

We wrześniu liczymy Rosettę - w bieżącej ankiecie zdobyła 21 głosów, natomiast w głosowaniu na październik WCG wystartuje z wynikiem 19 głosów.  ;)

apohawk

Cytat: Arthusp w 24 Sierpień 2011, 13:39
Cytat: Cyfron w 24 Sierpień 2011, 12:05
ktoś ładnie podsumuje?

We wrześniu liczymy Rosettę - w bieżącej ankiecie zdobyła 21 głosów, natomiast w głosowaniu na październik WCG wystartuje z wynikiem 19 głosów.  ;)
Rosetta zdobyła 9+14=23? głosów?
No good deed goes unpunished.

PanStaszek

Cytat: apohawk w 24 Sierpień 2011, 19:27
Cytat: Arthusp w 24 Sierpień 2011, 13:39
Cytat: Cyfron w 24 Sierpień 2011, 12:05
ktoś ładnie podsumuje?

We wrześniu liczymy Rosettę - w bieżącej ankiecie zdobyła 21 głosów, natomiast w głosowaniu na październik WCG wystartuje z wynikiem 19 głosów.  ;)
Rosetta zdobyła 9+14=23? głosów?

Nie ma sie co czepiać, czasem liczenie na palcach nie wychodzi bo mamy ich tylko 20 (albo 21)  ;D, ale jakby nie patrzeć Rozetka wygrała. 


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

apohawk

Sorry, jeśli to zabrzmiało jak czepianie się. To był tylko sanity check.
No good deed goes unpunished.

Arthusp

Sorki za błąd, oczywiście 23 - po prostu zawiodło dodawanie liczb w zakresie 20-30  :P. Pewnie dla takich jak ja wprowadzają obowiązkową maturę z matematyki. Tyle że mi to już nie pomoże. :attack:

sknd

wcg i rozetka to moje ulubione projekty, więc z wyników bardzom rad  :respect:

Arthusp

Cytat: Arthusp w 25 Sierpień 2011, 11:07
Sorki za błąd, oczywiście 23 - po prostu zawiodło dodawanie liczb w zakresie 20-30  :P. (...)

Tak naprawdę, to zawiodło dodawanie liczb z zakresu 9-14   :D

Agbar

Cytat: PanStaszek w 24 Sierpień 2011, 19:32
Nie ma sie co czepiać, czasem liczenie na palcach nie wychodzi bo mamy ich tylko 20 (albo 21)  ;D, ale jakby nie patrzeć Rozetka wygrała. 
Na 20 palcach można policzyć do 1 048 575.

Szopler

Oto przewaga systemu dwójkowego nad dziesiętnym (żart) ;)

PanStaszek

Ma Agbar rację. A jak tryknie to nawet do 2097151  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Arthusp

No nie wiem, mi się słabo dodaje dwójkowo na palcach: 0000000101+0000001110= :wacko:
Już nie mówiąc o weryfikacji wyniku: 000010111-0000001110= :ph34r:

System dwójkowy jest zajefajny, ale dla maszyn. Dla palców po prostu słabiej się spisuje.  :whip:

aborek

Cytat: Arthusp w 26 Sierpień 2011, 12:36
System dwójkowy jest zajefajny, ale dla maszyn. Dla palców po prostu słabiej się spisuje.  :whip:

Zależy, jak zwinne masz palce XD

Marcinb10

Pierwszy raz głosuję i zazwyczaj liczę tylko wysoko fizyczne i praktyczne projekty
ale zdecydowanie popieram WCG

aborek

Cytat: Marcinb10 w 31 Sierpień 2011, 22:22
Pierwszy raz głosuję i zazwyczaj liczę tylko wysoko fizyczne i praktyczne projekty
ale zdecydowanie popieram WCG

To niebawem będziesz miał okazję zagłosować i policzyć WCG w PM. We wrześniu liczymy Rozetkę

Marcinb10


>> To niebawem będziesz miał okazję zagłosować i policzyć WCG w PM. We wrześniu liczymy Rozetkę

Zaraz po tym jak zagłosowałem zorientowałem się że głosowanie się już skończyło.
Ale mam pytanie bo nigdy nie liczyłem Rosetty.
Dostaje tylko po jednym pakiecie na raz i to z przerwami. Czy to normalne w tym projekcie? 

Troll81

Z czasem powinna ci się zwiększyć Quota. no chyba ze będziesz odsyłał zwalone wyniki to wtedy wuota się nie zwiększy. Daj projektowi dzień lub dwa. powinno zwiększyć. Druga rzecz to ustawienie jaki zapas danych ma pobierać. Ja pobieram zapas na 10 dni liczenia. Spróbuj zwiększyć zapas i zobacz czy dostaniesz więcej próbek

Agbar

Cytat: Marcinb10 w 01 Wrzesień 2011, 23:54
Dostaje tylko po jednym pakiecie na raz i to z przerwami. Czy to normalne w tym projekcie?
Możliwe też, że feeder nie nastarcza z próbkami, chociaż w rosetta to raczej mało prawdopodobne. Przynajmniej w tej chwili czeka ponad 66666 próbek do wysłania %) Nie wiem jak było dwa dni temu...