2011.12: yoyo@home

Zaczęty przez Arthusp, 01 Listopad 2011, 10:54

Co policzymy w grudniu?

ABC@home
3 (4.6%)
AlmereGrid
1 (1.5%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction
0 (0%)
Collatz Conjecture
1 (1.5%)
Constallation
0 (0%)
Correlizer
0 (0%)
Cosmology@home
0 (0%)
DNA@Home
1 (1.5%)
Docking@home
0 (0%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
eOn
0 (0%)
Evo@home
0 (0%)
FreeHAL@home
2 (3.1%)
Gerasim
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
2 (3.1%)
IBERCIVIS
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
LHC@Home
14 (21.5%)
Malaria Control
2 (3.1%)
Mersenne@home
2 (3.1%)
MicroFluids@home
1 (1.5%)
MilkyWay@home
1 (1.5%)
mopac@home
0 (0%)
NFS@Home
5 (7.7%)
Orbit@Home
0 (0%)
POEM
7 (10.8%)
Primaboinca
0 (0%)
PrimeGrid
1 (1.5%)
QMC@home
0 (0%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
RNA World
0 (0%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home Beta
1 (1.5%)
SIMAP
0 (0%)
Spinhenge@home
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
The Lattice Project
0 (0%)
uFluids
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
YAFU
0 (0%)
Yoyo@home
18 (27.7%)
LHC Test4Theory@Home
3 (4.6%)

Głosów w sumie: 65

Głosowanie skończone: 22 Listopad 2011, 07:16

Tobas

OK Przerzucam maszyny na Yoyo - przyda się kilka nowych ikonek  XD

Sergeant

Dziwne PanieStaszku, bo mi cały czas odsyła przeliczone próbki i pobiera nowe. A dawno podłączyłeś się do projektu? Bo jeśli tak, to należy opuścić projekt i podłączyć projekt przez stronę http://lhcathomeclassic.cern.ch/sixtrack/.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

lolek

Z ciekawości się podłączyłem i faktycznie coś liczy, wszystkie WU po kilka sekund  :deadman:

simonic

Cytat: lolek w 30 Listopad 2011, 09:18
Z ciekawości się podłączyłem i faktycznie coś liczy, wszystkie WU po kilka sekund  :deadman:

Roznie sie trafia z próbkami LHC. Licza sie od kilku sekund do nawet kilkunastu godzin....


lolek

A ma to chekpointy? WU raz są a raz ich nie ma, a dodatkowo validator leży.

Tomasz R. Gwiazda

facynujace w tym projekcie jest to ze zaplecze naukowe ma chyba najwieksze na swiecie, najdrozsza zabawke na swiecie ma
a projekt BOINC jej jednym z najgorzej dzialajacych :)

PanStaszek

Cytat: sergeant w 30 Listopad 2011, 09:07
Dziwne PanieStaszku, bo mi cały czas odsyła przeliczone próbki i pobiera nowe. A dawno podłączyłeś się do projektu? Bo jeśli tak, to należy opuścić projekt i podłączyć projekt przez stronę http://lhcathomeclassic.cern.ch/sixtrack/.
Dziwny projekt, w serwer status pisze że nie ma a rozdaje  ;)


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

szymek1987

Pomóżcie kamraci  :attack:
Kilka ostatnich dni komputer mam włączony 24h, a od LHC żadnej próbki nie dostałem, dołączyłem przez BOINC Manager (jeśli to ma znaczenie), a piszecie, że karmi...  :dunno:

Szopler

Tasks ready to send   460

Troll81

spróbuj odłączyc się i przyłączyć do projektu ponownie

Szopler

Albo skorzystaj z "poganiacza" :)

@ECHO OFF
:a
cd D:\BOIN_\BOINC\
D:
@ECHO ON
boinccmd.exe --project http://lhcathomeclassic.cern.ch/sixtrack/ update
sleep 5m
@ECHO OFF
goto a

PanStaszek

To co ostatecznie liczymy w grudniu bo zaczynam się gubić, LHC czy YoYo ?


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Tomasz R. Gwiazda

Staszku: co uwazasz to licz :D
ja licze jajo :D

Merki

No przeca mówiłem wam, że LHC ma próbki-ale fakt, po 1 czy 2 dniach miało zastój na chwilkę, po czym szybko podesłali nowe ;) Licze od niedzieli jeśli to ważne

lolek

Próbki ma za chwilę niema. Z tego co zauważyłem to rzucają co kilka minut serię kilku tysięcy WU, jak złapiesz jakąś dłuższą to jest oki, ale jak same krótkie to po 1, 2 minutach nie ma co liczyć.  :dunno:

Szopler

Dlatego używam poganiacza :ahoy:

szymek1987

Cytat: Troll81 w 30 Listopad 2011, 12:00
spróbuj odłączyc się i przyłączyć do projektu ponownie

Dzięki! Ledwo, ale karmi.

Szopler

Jakby były problemy z LHC to ja liczę równolegle SIMAP'a (bo YoYo nie liczę już wcale)
CytatThe workunits for the about 500.000 new protein sequences (for the December release of SIMAP) will be available from Thu, Dec 1. We estimate that the batch for December will need about two week of work.

apohawk

Też przeskoczyłem na SIMAPa, jeszcze doliczam niedobitki LHC i yoyo, a potem dwa tygodnie SIMAPa  8)
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

a skad wy SIMPA wzieliscie i go w PM wmieszaliscie ?
burdel panowie robicie tylko :)


apohawk

nie mieszam, tylko zawsze liczę SIMAPa kosztem PM :P tylko tym razem będzie to ciut dłużej niż zwykle
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

to tak jak ja bym w watku o PM pisal o tym co ja licze :P

PanStaszek

A ja liczę LHC i YoYo na raz, bo nie wiadomo w końcu którego RAD podliczy w PM  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

RAD-Poland

#143
dobre, tego to nawet RAD nie wie

obecnie będą generowane staty obu projektów LHC@home i projektu rezerwowego Yoyo@home
w yoyo co 2 godziny (automat), natomiast w lhc dopiero od jutra raz na dobę

@PanStaszek gratulacje "złotego liczydła" gdyż pierwsza pozycja Grand Prix BOINC@Poland 2011 wydaje się nie zagrożona
natomiast ciekawa rywalizacja zapowiada się o kolejne pozycje "stalowe" i "drewniane" liczydło  :P ;)

EDIT: oba liczydła "stalowe" i "drewniane" wymyślone na potrzeby tego posta  ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Troll81

Jest tylko jedno liczydło. Złote. I w zeszłym roku otrzymał je własnie Staszek. Zostało wykonane przez jednego trolla :D

Sebastian M. Bobrecki

A na wiki ciągle stoi że liczymy LHC.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

apohawk

Ze złota? Trollowej roboty? Takie kransnoludzkiej roboty z mithrillu by mi się przydało  %)
No good deed goes unpunished.

Troll81

Nie to nie. Ty nie dostaniesz  %)

mimeq

Przy obecnym tempie w zapasowym projekcie PM za 3 dni odzyskujemy 1 miejsce w pl  :p_arr:

http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=yoyo&st=0&co=Poland


PanStaszek

Cytat: mimeq w 02 Grudzień 2011, 22:05
Przy obecnym tempie w zapasowym projekcie PM za 3 dni odzyskujemy 1 miejsce w pl  :p_arr:

http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=yoyo&st=0&co=Poland

Heh, biorąc pod uwagę że mamy tylko jednego przeciwnika to ... szacun  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

mimeq

Kazda zdrowa rywalizacja jest ok  :p_arr:


Tobas

No i już.
PNT oddało nam pierwsze miejsce w zasadzie bez walki.
Kolejny dowód na to, że powinna być tylko jedna drużyna narodowa.
Panowie z PNT - czapki z głów i zapraszamy do nas  ;D

pawg

Jeszcze YAFU! Zdobywają dziennie 0 pkt. a projekt ma cały czas nowe WU... Rozmiar próbek wzrasta razem z RAC'em, punktacja super. Za WU o długości 40 min. dostałem 150pkt.! WUProp też podaje że jest to projekt miododajny!  :attack:



Cyfron

obrazki (które uwielbiam!):
punkty


RAC:

i widać, że to jeszcze nie wszystko!

Słowem komentarza:
W takich momentach,  to k**a (nie mogę się powstrzymać ;) ) jest mi niezmiernie miło, że liczę w takim zespole, który potrafi coś takiego "po cichu" zrobić.
Kto będzie na zlocie 27-28 we Wrocławiu ma ode mnie zapewnione piwo (albo i 2!).
Na prawdę - róbmy swoje i nie patrzmy na nikogo innego. Dobrze nam idzie :) - do zobaczenia we Wrocławiu  :parrrty:

mimeq

Cyfron denerwujesz konkurencje  %)

CytatOdebrano nam 1 miejsce i jeszcze co niektórzy zadzierają nosa
Cytuj:
No i już.
PNT oddało nam pierwsze miejsce w zasadzie bez walki.
Kolejny dowód na to, że powinna być tylko jedna drużyna narodowa.
Panowie z PNT - czapki z głów i zapraszamy do nas

Powiem krótko deko mnie wnerwili   
odpalam dodatkowe moce 

A ogolnie to wszystko raczej bez sensu, skonczy sie PM PNT wezmie sie za Yoyo  ;) Rywalizacja tym razem chyba w zlym znaczeniu tego slowa ;p
I tak bedziemy sie "ganiac".


Karlik

Cytat: mimeq w 03 Grudzień 2011, 23:34Rywalizacja tym razem chyba w zlym znaczeniu tego slowa ;p
Czy ja wiem... B@P po prostu robi swoje (w sensie PM) a że przy okazji wjechaliśmy na ambicję PNT to inna sprawa :D
I tym sposobem równolegle do rozmów o współpracy w innym wątku obie drużyny liczą Projekt Miesiąca (w sumie zastępczy, bo LHC słabo karmi, ale to już chyba detal).

Slavkoyama

Cytat: mimeq w 03 Grudzień 2011, 23:34
I tak bedziemy sie "ganiac".

I super :-) . Dzięki temu będziemy mieli 2 drużyny polskie w pierwszej dziesiątce w tym projekcie, a Polska w klasyfikacji krajowej też znajdzie się o wiele wyżej niż obecne 12 miejsce.

Troll81

powiem krótko  :parrrty:

Arthusp

#158
Informacyjnie, co by nie było nieporozumień:
* PM w grudniu 2011 zostaje yoyo@home. Projekt, który wygrał, nie podołał potrzebom PM. Zaraz postaram się zaktualizować Wiki.
* LHC nie trafia do lodówki - do lodówki trafiają projekty, które były liczone jako PM. Jeśli zdarzy się kolejny raz, że wygra projekt, który nie daje oczekiwanej ilości próbek, to będziemy się zastanawiać co z tym zrobić ("zwycięzca" też trafia do lodówki? zerujemy głosy w kolejnym głosowaniu?).
* Ankieta na PM 2012.01 powinna pojawić się dziś wieczorem.

EDIT:
* Do zasad dodajemy liczenie projektu testowego w ramach liczenia projektu "zwycięzcy". Szczegóły tutaj: http://www.boincatpoland.org/smf/projekt-miesiaca/laczenie-projektow-w-pm/

dziubas

no tak, akurat kiedy dostalem kilkadziesiat nowych jednostek, szkoda bylo czasu mojego i maszyn, odpuszczam sobie sobie PMy
:wth:
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *