2011.12: yoyo@home

Zaczęty przez Arthusp, 01 Listopad 2011, 10:54

Co policzymy w grudniu?

ABC@home
3 (4.6%)
AlmereGrid
1 (1.5%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Climateprediction
0 (0%)
Collatz Conjecture
1 (1.5%)
Constallation
0 (0%)
Correlizer
0 (0%)
Cosmology@home
0 (0%)
DNA@Home
1 (1.5%)
Docking@home
0 (0%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
eOn
0 (0%)
Evo@home
0 (0%)
FreeHAL@home
2 (3.1%)
Gerasim
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
0 (0%)
GPUGRID
2 (3.1%)
IBERCIVIS
0 (0%)
Leiden Classical
0 (0%)
LHC@Home
14 (21.5%)
Malaria Control
2 (3.1%)
Mersenne@home
2 (3.1%)
MicroFluids@home
1 (1.5%)
MilkyWay@home
1 (1.5%)
mopac@home
0 (0%)
NFS@Home
5 (7.7%)
Orbit@Home
0 (0%)
POEM
7 (10.8%)
Primaboinca
0 (0%)
PrimeGrid
1 (1.5%)
QMC@home
0 (0%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
RNA World
0 (0%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home Beta
1 (1.5%)
SIMAP
0 (0%)
Spinhenge@home
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
The Lattice Project
0 (0%)
uFluids
0 (0%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
YAFU
0 (0%)
Yoyo@home
18 (27.7%)
LHC Test4Theory@Home
3 (4.6%)

Głosów w sumie: 65

Głosowanie skończone: 22 Listopad 2011, 07:16

mimeq

Projekt miesiaca jeszcze nie wystartowal, choc spora czesc uzytkownikow B@P juz pewnie gromadzi zapasy WU (bufor) a na chwila obecna ilosc WU jest naprawde znikoma. Musisz wziasc pod uwage ze top10 uzytkownikow kazdego PM to duza ilosc hostow lub ewentulanie bardzo wydajne maszyny. A status servera raczej nie powala:

Tasks ready to send 0

http://lhcathomeclassic.cern.ch/sixtrack/server_status.php

Mam ustawione LHC 1.0 na pobieranie WU , jesli sie cos trafi bedzie sie liczyc. Yoyo zdecydownie jako drugie w kolejce jzu sie liczy  :p_arr:


_Aleksander_

Ponieważ z LHC znamy się nie od dziś, podpowiem że w tym projekcie jest limit 3 aktywnych WU per rdzeń.
Wielkość ustawionego bufora nie ma znaczenia......

MarcinB

 :attack: Wybaczcie ale ja bym w ogóle wywalił z projektu miesiące te które nie dają WU. Jeśli nie dają znaczy się nie potrzebują takiej mocy obliczeniowej. Teraz jeśli LHC nie będzie dawał próbek to projekt miesiąca dla ludzi przynajmniej w tym miesiącu straci znaczenie.  Poza tym piraci powinni atakować bogate łajby pełne złota  :P

mimeq

Niema WU w projekcie ktory zostal wybrany to zgodnie z regulaminem liczymy projekt z 2 iloscia glosow - yoyo@home - WU i podprojektow do wyboru do koloru. Mozna rowniez kolekcjonowac odznaki  :whip:


Tobas

Czyli co? Oficjalnie Yoyo?
Fajowo bo nic tam jeszcze nie liczyłem - powalczę o łupy, może nawet o podium..  :attack:

Cyfron

wydaje mi się, że na decyzję co liczymy powinniśmy poczekać do środy (ostatni dzień listopada), chyba, że już ktoś chce robić zapasy.
Ale fakt jest taki, że jeśli LHC nie będzie miało próbek, to liczymy yoyo i jest to w 100% zgodne z regulaminem. Ja jeszcze nie myślę, co będę liczył - czekam:)

Troll81

MarcinB ten temat był już dyskutowany. Dlatego jest projekt zapasowy. A liczydłowi dokonując wyboru powinni sami sprawdzać czy projekt się nadaje na PM. Było ostrzegane że LHC miewa problemy z próbkami....

mimeq

U mnie jak pisalem wczesniej LHC 1.0 odpalone i jesli cos rozesle to sie przeliczy, w innym przypadku (brak WU LHC) bedzie szlo yoyo  :p_arr:


Bober

Cytat: mimeq w 27 Listopad 2011, 20:31
U mnie jak pisalem wczesniej LHC 1.0 odpalone i jesli cos rozesle to sie przeliczy, w innym przypadku (brak WU LHC) bedzie szlo yoyo  :p_arr:

No i właśnie takie podejście do sprawy powinien mieć każdy zainteresowany PM. Nie ma co narzekać, że jest mało próbek w LHC - to było z góry wiadomo. Dlatego efektywnie liczymy Yoyo, i łapiemy z LHC cokolwiek się trafi.

Sergeant

To zaliczane będą punkty LHC czy YOYO?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

apohawk

Nie mogę w yoyo ustawić resource share na 0 :(
No good deed goes unpunished.

Sergeant

Bober, a może liczymy LHC i jednocześnie YOYO. Za grudzień punkty zaliczymy te co będą z LHC. A grudniowe punkty z YOYO zaliczymy do stycznia, gdy pewnie policzymy właśnie YOYO? Karkołomnoe tłumacznie, ale chyba wszystko jasne. 8)
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

dziubas

no właśnie, co będzie jeśli zamiast LHC w grudniu ruszy YOYO, trafi do zamrażarki, czy z uwagi na start nowej edycji będzie mógł być PM w już w styczniu?
btw. tak czy owak, jestem przeciw naliczaniu punktów z dwóch miesięcy

Cytat: sergeant w 28 Listopad 2011, 09:41
Bober, a może liczymy LHC i jednocześnie YOYO. Za grudzień punkty zaliczymy te co będą z LHC. A grudniowe punkty z YOYO zaliczymy do stycznia, gdy pewnie policzymy właśnie YOYO? Karkołomnoe tłumacznie, ale chyba wszystko jasne. 8)
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Arthusp

Cytat: dziubas w 28 Listopad 2011, 11:16
no właśnie, co będzie jeśli zamiast LHC w grudniu ruszy YOYO, trafi do zamrażarki, czy z uwagi na start nowej edycji będzie mógł być PM w już w styczniu?
(...)

Po mojemu nie: projekt zastępczy, to projekt zastępczy. Do zamrażarki trafi LHC, którego zdaje się, że dużo nie policzymy  :(

Co do naliczania punktów: też jestem przeciw naliczaniu za dwa miesiące.

A co do samego naliczania w grudniu: do tej pory rozumiałem to tak: projekt główny nie wypala, więc liczymy projekt "zastępczy". Myślałem, że te wyniki są sumowane. A z tego, co widzę, to piszecie tutaj, aby w grudniu w ogóle nie liczyć LHC, tylko od samo YOYO. Dobrze rozumiem? A jeśli nie, to jak to jest?

Bober

Nie. Liczymy w grudniu i LHC i Yoyo. Do zamrażarki trafia tylko LHC. Będą zbierane staty z obu projektów. W jaki sposób - jest to temat do przedyskutowania. Nie można po prostu dodać punktów z LHC do Yoyo, bo jest duża dysproporcja w przyznawanych punktach przez oba projekty.

Ja byłbym za chyba najprostszym rozwiązaniem - potraktować oba zestawienia osobno i przyznać punkty za miejsca, zsumować i podzielić przez 2. Wyeliminujemy wtedy nastawienie się na 1 projekt - bo nie do końca chyba taki efekt chcielibyśmy osiągnąć. Czyli jak ktoś chce być wysoko w grudniu, musi być wysoko w obu projektach.

aborek

Liczenie 2 projektów w PM nie jest znowu takie złe. W tym miesiącu z Enigmą też różnie bywało. A takto nie ma WU w jednym liczymy drugi. Nie pasuje projekt 1(2), liczymy 2(1). Chcemy być wysoko w klasyfikacji - ciśniemy oba.

PanStaszek

Cytat: Bober w 28 Listopad 2011, 21:35
Nie. Liczymy w grudniu i LHC i Yoyo. Do zamrażarki trafia tylko LHC. Będą zbierane staty z obu projektów. W jaki sposób - jest to temat do przedyskutowania. Nie można po prostu dodać punktów z LHC do Yoyo, bo jest duża dysproporcja w przyznawanych punktach przez oba projekty.

Ja byłbym za chyba najprostszym rozwiązaniem - potraktować oba zestawienia osobno i przyznać punkty za miejsca, zsumować i podzielić przez 2. Wyeliminujemy wtedy nastawienie się na 1 projekt - bo nie do końca chyba taki efekt chcielibyśmy osiągnąć. Czyli jak ktoś chce być wysoko w grudniu, musi być wysoko w obu projektach.

Dwa projekty na raz w PM to coś nowego, tego w regulaminie nie widziałem chyba.  ???  Żeby się czkawką nie odbiło...


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Bober

PanieStaszku: regulamin nie jest tu wystarczająco precyzyjny. Można sobie wyobrazić trzy scenariusze:
- wybraliśmy projekt taki jak LHC, w którym są próbki od czasu do czasu i żyjemy z tym i z tego robimy tabelę punktową do PM;
- do projektu jw. dodajemy projekt zapasowy, czyli wcześniejsza propozycja;
- zamiast zwycięskiego projektu liczmy projekt zapasowy - to chyba bez sensu, bo wtedy w ogóle głosowanie na LHC było by bez sensu.

Wydaje mi się, że w przypadku pierwszym nie będzie zbytniego pola do realnej rywalizacji - trochę by to od szczęścia zależało i ilości hostów, które będą łapać próbki - można sobie wyobrazić, że wygra ktoś kto ma setki słabych hostów np. w chmurze, tylko dlatego, że nałapie na nich więcej próbek w sensie absolutnym.

W drugim wariancie można normalnie rywalizować i jednocześnie LHC coś rzeczywiście skorzysta na tym, że wygrało - tj. powinniśmy zrobić więcej punktów, niż w poprzednich miesiącach. Stąd właściwie wydaje mi się to jedynym sensownym wyjściem z sytuacji.

Sergeant

Mądrze gada, to znaczy pisze. :p_arr:
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

PanStaszek

Ale tak już Boberku bywało, ten co wygrał szedł w odstawkę bo nie karmił więc liczyliśmy ten z drugiego miejsca, nie wiem dlaczego teraz miałoby się to nagle zmienić. A biorąc pod uwagę że pobranie próbek z LHC to loteria i łut szczęścia, to jak chcesz punktować za ten projekt , kto ma więcej szczęścia ten ma więcej punktów ?  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Arthusp

Cytat: PanStaszek w 29 Listopad 2011, 07:46
Ale tak już Boberku bywało, ten co wygrał szedł w odstawkę bo nie karmił więc liczyliśmy ten z drugiego miejsca, nie wiem dlaczego teraz miałoby się to nagle zmienić. A biorąc pod uwagę że pobranie próbek z LHC to loteria i łut szczęścia, to jak chcesz punktować za ten projekt , kto ma więcej szczęścia ten ma więcej punktów ?  ;D

A kiedy tak było? I jak były zliczane punkty go GP B@P?

PanStaszek

Oj nie pamiętam kiedy, ale jeden miesiąc liczyliśmy drugi w kolejności projekt zamiast zwycięzcy, a punkty były naliczane normalnie, a jak miałyby być ?


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Arthusp

Cytat: PanStaszek w 29 Listopad 2011, 11:16
Oj nie pamiętam kiedy, ale jeden miesiąc liczyliśmy drugi w kolejności projekt zamiast zwycięzcy, a punkty były naliczane normalnie, a jak miałyby być ?

Ale "normalnie", to znaczy tylko za ten drugi projekt? Czy były jakieś kombinacje jak wyżej zaproponowano: liczymy oba projekty, są dwa niezależne rankingi, a do Grand Prix bierzemy średnią z tych dwóch rankingów.

Czy były jakieś powroty do głównego projektu, czy też było powiedziane, że liczymy przez miesiąc tylko drugi?

apohawk

Nie było powrotów do głównego, liczyliśmy tylko rezerwowy projekt. Patrz 2011.08. Dwa pierwsze projekty leżały i była dogrywka, bo na trzecim miejscu były 3 projekty.

http://www.boincatpoland.org/smf/projekt-miesiaca/pierwszy-miesiac-wakacji-w-chmurach-a-drugi/msg149321/#msg149321
No good deed goes unpunished.

RAD-Poland

Widziałbym to tak, ale dostosuję się do woli ogółu, nie chcę niczego narzucać.


Projektem miesiąca grudnia zostaje Yoyo@home.

Projekt który wygrał głosowanie, ale z powodu braku próbek nie może być liczony zachowuje swoje punkty z ostatniego głosowania z dużą szansą na pozostanie PM w kolejnym miesiącu.

Jako że projekt rezerwowy został główny projektem, po PM trafia do zamrażarki na ogólnych zasadach.

Chyba, że w ciągu najbliższych ~30 godzin LHC1.0 udostępni ze 100k próbek.
LHC jest dość kapryśne i będzie miało kolejną szansę za miesiąc z której może tym razem skorzysta.
Otwarcie kolejnego sezonu to też sukces, być może i z innymi zmianami, jako pierwsze policzy ze swoim "młodszym wcieleniem" LHC2.0

Jako że będzie to nowy sezon można ponownie rozważyć zmianę punktacji do "Grand Prix BOINC@Poland 2012" (obecnie punktacja jest liniowa od 100 do 1 punktu) do której można mieć wiele zastrzeżeń, czy też wprowadzić inne zasady by uatrakcyjnić PM
w miarę możliwości postaram się dostosować
na podjęcie decyzji o zmianach mamy miesiąc i kolejny na ich przetestowanie/wdrożenie

EDIT: wyjaśnienie podobnej sytuacji post wyżej
EDIT: obecnie włączone pobieranie statystyk obu LHC jak i Yoyo

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Tomasz R. Gwiazda


Szopler


migawron

i to jest IMHO najlepsza opcja :p_arr:



Sebastian M. Bobrecki

Też tak myślę :p_arr:
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

sebek2893

Czyli liczymy Yoyo?

Bober

Cytat: RAD-Poland w 29 Listopad 2011, 17:06
Widziałbym to tak, ale dostosuję się do woli ogółu, nie chcę niczego narzucać.


Projektem miesiąca grudnia zostaje Yoyo@home.

Projekt który wygrał głosowanie, ale z powodu braku próbek nie może być liczony zachowuje swoje punkty z ostatniego głosowania z dużą szansą na pozostanie PM w kolejnym miesiącu.

Jako że projekt rezerwowy został główny projektem, po PM trafia do zamrażarki na ogólnych zasadach.

Chyba, że w ciągu najbliższych ~30 godzin LHC1.0 udostępni ze 100k próbek.
LHC jest dość kapryśne i będzie miało kolejną szansę za miesiąc z której może tym razem skorzysta.
Otwarcie kolejnego sezonu to też sukces, być może i z innymi zmianami, jako pierwsze policzy ze swoim "młodszym wcieleniem" LHC2.0

Jako że będzie to nowy sezon można ponownie rozważyć zmianę punktacji do "Grand Prix BOINC@Poland 2012" (obecnie punktacja jest liniowa od 100 do 1 punktu) do której można mieć wiele zastrzeżeń, czy też wprowadzić inne zasady by uatrakcyjnić PM
w miarę możliwości postaram się dostosować
na podjęcie decyzji o zmianach mamy miesiąc i kolejny na ich przetestowanie/wdrożenie

EDIT: wyjaśnienie podobnej sytuacji post wyżej
EDIT: obecnie włączone pobieranie statystyk obu LHC jak i Yoyo

Może tak być. Z tymże LHC to LHC. Nie spodziewałbym się zalewu próbek w najbliższych miesiącach. Raczej zawsze to tak będzie wyglądać.

W sierpniu mnie na forum nie było - zaproponowałbym pewnie to samo co teraz rozwiązanie :P

Absolutnie się przy niczym nie upieram. Może być rozwiązanie przedstawione przez RAD'a, żeby już uciąć temat i mieć to z głowy.

Arthusp

Cytat: RAD-Poland w 29 Listopad 2011, 17:06
(...)
Projektem miesiąca grudnia zostaje Yoyo@home.

Projekt który wygrał głosowanie, ale z powodu braku próbek nie może być liczony zachowuje swoje punkty z ostatniego głosowania z dużą szansą na pozostanie PM w kolejnym miesiącu.

Jako że projekt rezerwowy został główny projektem, po PM trafia do zamrażarki na ogólnych zasadach.
(...)

A ja bym proponował inny wariant: mianowicie, jako że LHC wygrało i to LHC jest PM. Ale ze względu na to, że LHC nie daje rady - trudno, liczymy drugi projekt. Ale do lodówki trafia zwycięzca - a że nie podołał - trudno, jego nieprzeliczona strata.

Rozwiązanie wydaje się fair - zwycięzca dostaje swoją szansę, jakiej nie dostaje żaden inny projekt - była powszechna świadomość, że jest mało próbek i będzie problem - ale mimo wszystko LHC wygrał. Więc teraz niech poniesie konsekwencje.

Najpoważniejszym mankamentem wydaje się, to, że projekt "zastępczy" będzie liczony dwa razy. Z racji na przenoszenie głosów na przyszły miesiąc projekt "zastępczy" jest faworytem w kolejnym miesiącu. Być może oba projekty powinny trafić do lodówki?

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: Arthusp w 29 Listopad 2011, 18:18
...
Najpoważniejszym mankamentem wydaje się, to, że projekt "zastępczy" będzie liczony dwa razy. Z racji na przenoszenie głosów na przyszły miesiąc projekt "zastępczy" jest faworytem w kolejnym miesiącu. Być może oba projekty powinny trafić do lodówki?
Chyba jednak tak nie jest. Jeśli dobrze zrozumiałem to z racji tego że będzie liczony projekt drugi to jego głosy się kasują natomiast głosy projektu pierwszego przechodzą gdyż nie będzie liczony. Mam rację czy może jednak jestem w błędzie?  :dunno:
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Arthusp

Cytat: Sebastian M. Bobrecki w 29 Listopad 2011, 18:50
Cytat: Arthusp w 29 Listopad 2011, 18:18
...
Najpoważniejszym mankamentem wydaje się, to, że projekt "zastępczy" będzie liczony dwa razy. Z racji na przenoszenie głosów na przyszły miesiąc projekt "zastępczy" jest faworytem w kolejnym miesiącu. Być może oba projekty powinny trafić do lodówki?
Chyba jednak tak nie jest. Jeśli dobrze zrozumiałem to z racji tego że będzie liczony projekt drugi to jego głosy się kasują natomiast głosy projektu pierwszego przechodzą gdyż nie będzie liczony. Mam rację czy może jednak jestem w błędzie?  :dunno:

Na tą chwilę widzę dwie możliwości - albo moją albo RAD-a. Chyba trzeciej nie ma. Ale jeśli jest, to proszę o info. Moim zdaniem - obie są podobne - każda ma swoje zalety i wady. Jednak preferowałbym (co nie znaczy narzucam!) swoją - przynajmniej projekt, który wygrywa a nie jest liczony (np. ponieważ nie ma próbek), jak teraz LHC, dostaje jakąś karę, a nie jest tak że ma szanse być PM za miesiąc, a jak za miesiąc będzie taka sama sytuacja, to za kolejny miesiąc, itd.

Szopler

#114
Robimy tak jak było już robione i się doskonale sprawdziło.

LHC miało próbki przez długi czas na początku miesiąca  - podjechałem z 10k do ponad 20k kredytów, a że teraz nie ma - taka natura tego projektu.
Z takim podejściem nigdy nie zostanie projektem miesiąca... Jakby wygrała Milka (serwer leży od jakiegoś czasu) to co też "kara"?.
Chyba dla zespołu bo projekt nie będzie liczony ani teraz ani przez następne 3 miesiące bo trafi do zamrażarki...

Proponuję:
Projektem miesiąca grudnia zostaje Yoyo@home.
LHC z powodu braku próbek nie jest liczony, ale zachowuje swoje punkty z ostatniego głosowania (14 głosów) z dużą szansą na pozostanie PM w kolejnym miesiącu.
Punkty przechodzą tylko miesiąc do przodu potem się zerują, żeby nie faworyzować projektu w kolejnych głosowaniach.
Ponieważ YOYO jest liczone jako PM to trafia do zamrażarki - nie można na niego głosować przez następne 3 miesiące.

Sebastian M. Bobrecki

No ale ja właśnie tak jak napisałem rozumiem stwierdzenie RAD-a:
Cytat...
Projekt który wygrał głosowanie, ale z powodu braku próbek nie może być liczony zachowuje swoje punkty z ostatniego głosowania z dużą szansą na pozostanie PM w kolejnym miesiącu.
...
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Arthusp

Cytat: Szopler w 29 Listopad 2011, 19:03
Robimy tak jak było już robione i się doskonale sprawdziło.

LHC miało próbki przez długi czas na początku miesiąca  - podjechałem z 10k do ponad 20k kredytów, a że teraz nie ma - taka natura tego projektu.
Z takim podejściem nigdy nie zostanie projektem miesiąca... Jakby wygrała Milka (serwer leży od jakiegoś czasu) to co też "kara"?.
Chyba dla zespołu bo projekt nie będzie liczony ani teraz ani przez następne 3 miesiące bo trafi do zamrażarki...

Proponuję:
Projektem miesiąca grudnia zostaje Yoyo@home.
LHC z powodu braku próbek nie jest liczony, ale zachowuje swoje punkty z ostatniego głosowania (14 głosów) z dużą szansą na pozostanie PM w kolejnym miesiącu.
Punkty przechodzą tylko miesiąc do przodu potem się zerują, żeby nie faworyzować projektu w kolejnych głosowaniach.
Ponieważ YOYO jest liczone jako PM to trafia do zamrażarki - nie można na niego głosować przez następne 3 miesiące.

Ok. Ktoś ma jakieś uwagi do tego? (pomijając jedną, małą uwagę, że w lodówce projekt siedzi przez 6 głosowań)

Sergeant

LHC ma znów próbki. Nie wiem tylko ile ich jest, czy starczy wszystkim do pm. Ale jak widać co kilka dni są próbki.

Moim zdaniem powinniśmy liczyć teraz LHC. Najwyżej nie zdobędziemy za miesiąc kilka mln. punktów, jak to jest zazwyczaj. Zdobędziemy mniej, ale zacny projekt będzie pm. Nie spodziewajmy się, że w przyszłości projekt ten zasypie nas próbkami. Teraz ma dużą szansę zostać pm.

Zgadzam się też z Szoplerem, jeżeli LHC nie zostanie pm:
Proponuję:
Projektem miesiąca grudnia zostaje Yoyo@home.
LHC z powodu braku próbek nie jest liczony, ale zachowuje swoje punkty z ostatniego głosowania (14 głosów) z dużą szansą na pozostanie PM w kolejnym miesiącu.
Punkty przechodzą tylko miesiąc do przodu potem się zerują, żeby nie faworyzować projektu w kolejnych głosowaniach.
Ponieważ YOYO jest liczone jako PM to trafia do zamrażarki - nie można na niego głosować przez następne 3 miesiące.


A LHC przechodzi na następny miesiąc z ilością głosów z listopada. Nie karajmy tego projektu, za to, że nie ma cały czas próbek. Przecież liczymy nie tylko dla punktów (na GPU). Dużo projektów jest liczonych u nas, dlatego, że są naukowo pożyteczne.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Bezprym

To prawda... od rana LHC karmi próbkami. Czekało na 1 grudnia :)

PanStaszek

Ja tam widzę :  Tasks ready to send   0

A jak się już jakaś próbka pojawi to nie wiem którą maszynę mam sobie nią nakarmić ?


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"