Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

CUDA

Zaczęty przez lukaszde, 20 Grudzień 2007, 21:41

AiDec

#40
Cytat: SimoN w 04 Lipiec 2008, 02:51
Ponoć nVidia planuje od jutra(czyli już dziś xD) obniżyć cenę kart GeForce GTX 280 o 90 USD, natomiast modelu GTX 260 o 30 USD.

Tak, ale to Nvidia. Koncowi sprzedawcy (sklepy) niekoniecznie musza obnizac, a nawet jesli to i tak bedzie to dlugotrwaly proces. Sklepy najpierw musza sprzedac to co kupily drogo, a dopiero nastepna dostawa moze byc tansza. Proces obnizania cen pewnie potrwa ze 2-3 miechy.


@Pigu: Tak, nie chcieli. I tak, jestem szalony :D


Btw, Piszcie petycje zeby BOINC Manager wykorzystywal GPU tez, a nie tylko CPU :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Bober

#41
Posiadacze nowoczesnych kart Nvidii (i systemu Linux 64) nareszcie będą mogli je wykorzystać na platformie BOINC, dzięki twórcom projektu PS3Grid.
Powstał GPUGRID.net, gdzie karty będą mogły analizować białka  ;D

Na pozostałe projekty dalej trzeba czekać.

Troll81

zeby jeszcze mieć taką kartę :D i żeby się nie uwedziła od chodzenia na 100% w trybie 24/7

buninek

Od zakupu w 1998 roku hiper, super wypasionej karty 3Dfx Voodoo Rush ;D za równe 720zł, nie kupuję super nowości. Do tego dochodziła super magiczna płyta abit SM5. Pierwsza bezzworkowa płyta na rynku, umożliwiająca zmianę FSB z 66 na magiczną liczbę 75Mhz. Plus jeden z najszybszech desktopowych procesorów pentium 233Mhz :). Wszystko kupowane z mozołem za dużą kasę. Teraz gdzieś leży w piwnicy pokryte grubą warstwą kurzu.

KrzychuP

Trochę odświeżę wątek.
Czy ktoś mi może mi powiedzieć, czy CUDA chodzi na takiej karcie:
NVIDIA Quadro FX 570
;D

AiDec

#45
Gdzies kiedys widzialem na stronie Nvidii spis graf obslugujacych CUDA, ale teraz nie znajduje :(.

Nie znajduje rowniez nigdzie info ze Twoja grafa obsluguje badz nieobsluguje CUDA.

Znalazlem za to informacje ze cala seria:

Quadro FX 370, 256 MB
Quadro NVS 290, 256 MB
Quadro FX 570, 256 MB
Quadro FX 1700, 512 MB

ma zunifikowana architekture, z czego wynikaloby ze w pelni obsluguja CUDA.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

KrzychuP

#46
To powiedzta mnie, w takim razie, krok po kroku, jak to ustrojstwo uruchomić?
Trzeba cuś zainstalować? Jakieś ustawienia zmienić w managerze/przydziale zasobów??

EDIT:
Jakoś trafiłem tu:
http://www.nvidia.com/object/cuda_learn_products.html
więc wynika, że obsługuje.
BÓJCIE SIĘ  :attack:

Troll81

boimy :D a powiedzcie jak CUDA na ATI uruchomić :D

Machloj

no to Krzychu:
najpierw instalujesz najnowsze sterowniki CUDA:

http://www.nvidia.com/object/cuda_get.html

później klienta 6.3.14

http://boinc.berkeley.edu/download_all.php

później podpinasz się pod gpugrid.net (przez BAMa możesz) i łoisz tyle pkt ile wlezie :D

KrzychuP

chiba na ATI jeszcze nie działa

manager pobrany, sterowniki nvidii zainstalowane
pobrana pierwsza próbka

PROBLEMY:
1. grafika mi mocno przycina - nie da się normalnie pracować
   --> Czy da się nieco ograniczyć użycie proca karty graf. np. do 80% ???

2. 1 jajo procesora wyłączone z obliczeń
   --> Czy da się jakoś to obejść i zapodać 3 wątki obliczeń (2CPU + 1 GPU) ???

Pigu

to nie są problemy - grid tak ma

Machloj

ad1. można - opcja w preferencjach lokalnych - używaj nie więcej niż % mocy procesora, ale jak się domyślasz wiąże się również z ograniczeniem mocy CPU

ad2. można - ale jest to nieopłacalne punktowo - GPUgrid szybciej mieli jak ma jednego jajka zarezerwowanego...jeśli jednak się uprzesz to w wątku GPUgrida powinno być napisane jak to zrobić...

maxim

Nie da sie uwolnic calkiem jajka :( Czekam na raport jaki RAc na tej karcie osiagniesz, mam takich z 10 wolnych :D

Pigu

oby się wu przeliczyło przed deadlinem  :ph34r:

KrzychuP

#54
Cytat: Machloj w 16 Październik 2008, 09:39
ad2. można - ale jest to nieopłacalne punktowo - GPUgrid szybciej mieli jak ma jednego jajka zarezerwowanego...jeśli jednak się uprzesz to w wątku GPUgrida powinno być napisane jak to zrobić...
niestety się tego obawiałem, da się przeżyć jak dobrze zapunktuje  :)

Cytat: Machloj w 16 Październik 2008, 09:39
ad1. można - opcja w preferencjach lokalnych - używaj nie więcej niż % mocy procesora, ale jak się domyślasz wiąże się również z ograniczeniem mocy CPU
Raz, czy da się zrobić tak, żeby na procku trzymał stałą wartość % a nie skakał jak głupi i utrzymywał średnią w okolicach przydzielonego zasobu % ??
Dwa, czy można podejrzeć gdzieś jak mocno jest obciążone GPU (jakiś monitoring w stylu managera zadań Windowsa)??

EDIT:
Ad.raz
Jest chyba jeszcze gorzej, bo żeby utrzymać średnią zatrzymuje na ułamki sekund obliczenia  :(

Pigu

HWMonitor.exe  ;) takie pi*drzwi, nie masz czegoś jak nvidia control panel?

KrzychuP

Cytat: Pigu w 16 Październik 2008, 11:19
HWMonitor.exe  ;) takie pi*drzwi, nie masz czegoś jak nvidia control panel?
A mam taki panel, już sprawdzam jak to działa

Machloj

Cytat: KrzychuP w 16 Październik 2008, 11:16
Raz, czy da się zrobić tak, żeby na procku trzymał stałą wartość % a nie skakał jak głupi i utrzymywał średnią w okolicach przydzielonego zasobu % ??
da się tak zrobić - ale dla każdego zadania musisz robić to "ręcznie" - włączasz menadżera zadań - szukasz zadania które się przelicza, klikasz prawym przyciskiem na nim, dalej dajesz Ustaw koligację i widzisz tam takie coś pewnie CPU0 i CPU1 zaznaczasz jedno drugie odznaczasz...dalej szukasz zadania GPUgrida i zaznaczasz koligację na odwrót - dzięki temu jedno jajo będzie cały czas na 100% obciążone, a drugie 0-5% :)

po zakończeniu zadania chyba musisz jeszcze raz rą operację przeprowadzić (nie wiem czy da się jakoś ustawić do z automatu)

Machloj


Szopler

Cytat: Wykorzystanie układów graficznych do przeprowadzania skomplikowanych obliczeń (tzw. GPGPU) to rozwiązanie, któremu aktualnie wróży się świetną przyszłość. Okazuje się jednak, że technologia ta oprócz przyśpieszenia typowych zadań może okazać się ogromnie pomocna w... łamaniu zabezpieczeń. Sprawie postanowili przyjrzeć się Rosjanie, którzy użyli najnowszej wersji programu Password Recovery potrafiącego za pomocą technologii CUDA wykrzesać moc drzemiącą w kartach GeForce. Okazało się, że przy pomocy dwóch kart GeForce GTX 280 program łamał zabezpieczenia WPA2 w sieciach WiFi około sto razy szybciej od konfiguracji, w której obliczenia wykonywał jedynie "typowy" Core 2 Duo. Według ekspertów w obliczu takich możliwości system szyfrowania WPA2 nie jest już gwarantem bezpieczeństwa.

Troll81

ciekawe jak z łamaniem haseł z archiwów RAR :D

maxim

Czytalem ostatnio ze do tego wykorzystuje sie PS3 :) W 2 godzinki mozna znalesc haselko w porownaniu do kilku dni na kompie :P

Troll81

pod warunkiem że hasełko nie wykracza poza 7 znaków. :Dbo prz 15 znakowym haśle to nawet na PS3 sobie poczekasz dłuuuuugo

maxim

Ale nie zmienia to faktu ze na PS3 bedzie szybciej :D

KrzychuP

Cytat: Pigu w 16 Październik 2008, 11:19
HWMonitor.exe  ;) takie pi*drzwi, nie masz czegoś jak nvidia control panel?
Nie jestem pewien, czy wszystko zrobiłem dobrze, ale u mnie HWMonitor nie pokazuje % użycia GPU.
Jest jakiś inny programik??

Pigu

dobrze zrobiłeś, on tylko pokaże temp  :ph34r: czyli właśnie pi*drzwi

ale nvidia contol panel zdaje się miał wykresy - zobaczę na stacjonarce, bo na lapku mam tylko jakąś wersję lite

maxim

Z tego co pamietam to trzeba cos do driverow dociagnac. Dodaje Ci to kilka opcji w panelu Nvidia (overclocking i temp). Za cholere nie moge sobie przypomniec jak to sie zwalo.

Pozdrow

AiDec

#67
Cytat: maxim w 20 Październik 2008, 14:40
Z tego co pamietam to trzeba cos do driverow dociagnac. Dodaje Ci to kilka opcji w panelu Nvidia (overclocking i temp). Za cholere nie moge sobie przypomniec jak to sie zwalo.

Pozdrow

To sie nazywalo (i nazywa) CoolBits:

http://www.tweaks.pl/download/rejestr/%5Bwww.tweaks.pl%5D_Podkrecanie_karty_graficznej.zip

Ale i tak IMHO RivaTuner jest najlepsza.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

maxim

Ale Riva z tego co pamietam nie pokazuje temperaturki i obciazenia GPU.

Pozdro

TJM

RivaTuner chyba nie jest już rozwijany od jakiegoś czasu ? U mnie np. nie da się go używać, gdy spróbowałem ruszyć zegary karty komp się z nienacka wyłączył, a w sterownikach normalnie mogę sobie podkręcać.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Cytat: maxim w 21 Październik 2008, 12:01
Ale Riva z tego co pamietam nie pokazuje temperaturki i obciazenia GPU.

Pozdro

Od tego to masz najlepszy GPU-Z (odpowiednik CPU-Z). Od temp ofc.


Cytat: TJM w 21 Październik 2008, 12:20
RivaTuner chyba nie jest już rozwijany od jakiegoś czasu ? U mnie np. nie da się go używać, gdy spróbowałem ruszyć zegary karty komp się z nienacka wyłączył, a w sterownikach normalnie mogę sobie podkręcać.


U mnie dziala to dla 280GTX. A nawet dla trzech 280. Tak wiec moge polecic. Aczkolwiek oczywiscie ostroznie z tym :) - qmpel tez pisal ze mial ciagle zwisy (rowniez ma 280), az do czasu odinstalowania Rivy. Moze to zalezy nie tylko od grafy, ale tez od np.(!) mobo...?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

KrzychuP

Pół-podsumowanie.

Puściłem CUDA na NVIDIA Quadro FX 570.

Jeszcze liczy - w sumie już dla samego liczenia.
Zostało mi jeszcze ze 40h do przeliczenia, a deadline dawno minął.
Nie wiem czy wszystkie próbki są tej samej długości, ale ta moja będzie się przeliczać w sumie ok.150-160h. (Od początku pokazuje pozostały czas przeliczania 30-kilka godzin)
To daje prawie 7 dób przeliczania przy liczeniu 24/7. A zawsze jednak przydałoby się w pracy coś porobić ;)
Przy tej próbce deadline był po dobach, więc nie miałem najmniejszych szans ukończyć na czas.
Chyba ta karta jednak za słaba na CUDA w tej wersji, chyba, że skróciliby próbki albo wydłużyli deadline.

AiDec

Dlugosc WU jest stala :(.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

KrzychuP

Jeszcze doliczę do końca, ale nie liczę, że dostanę choćby punkt.
Jedyna moja nadzieja, to zaapelować na forum o wydłużenie deadline'u. Chyba że jakiś inny projekt udostępni WU pod CUDA.

Troll81

spróbuj FAH :D ale on nie jest na platformę BOINC

KrzychuP

Pozostanę wierny BOINCowi.  :)

Pigu

hmm cóż - szczerze - pod cuda karta wypadła beznadziejnie - g8600 liczy ok 40h  :(

Troll81

a gdybyśmy mieli możliwość odkupienia tanio g8600 do kompa składkowego to byłby sens??

Pigu

pytanie jak bardzo tanio

Troll81