Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Turbo Key

Zaczęty przez Janek, 08 Październik 2009, 10:01

Janek

Na początku przepraszam, jeżeli ten wątek jest w niewłaściwym temacie. Mam problem z niejakim "Turbo Key". Włącza mi się to za każdym razem jak chcę napisać literę "ą", czyli jak zostaje naciśnięty przycisk "Alt Gr" oraz "a". Jest to strasznie irytujące, a za cholerę nie potrafię tego wyłączyć. Czy ktoś wie, na cholerę jest to dziadostwo i co z tym zrobić?

Troll81

Sprawdź skróty klawiaturowe w ustawieniach windowsa :D

Janek

Tylko gdzie to jest konkretnie w Windows Vista bo cholera mnie bierze z tym oprogramowaniem >:(

tito

Sprawdź w "easy of access center" ale ja bym raczej obstawiał jakiś program który ostatnio zainstalowałeś - może jakiś ATI tray tools, albo coś w tym stylu?

Troll81

fakt że ATI CCC (Catalyst controll center) ma dziwne skróty klawiaturowe, nie uwzględniające polskich znaków diakrytycznych np ć

X X X

Jan, odpalasz msconfig, a następnie w zakładce usługi i/lub uruchamianie, odznaczasz rezydenta przekodowującego klawisze. Prawie na pewno będzie to Ati hotkey, względnie Logitech hotkey - sprawdź wcześniej w prawym dolnym rogu, co masz wrzucone. Dezaktywacja nastąpi po ponownym uruchomieniu.

Inną metodą jest wyłączenie hotkey w CCC. Jest tam taka opcja. Nie powiem gdzie, bo musiałbym odpalić to gówno i zresetować grafę.
XD