The Prime Time Challenge (Reloaded) 28-30.11.2008

Zaczęty przez RAD-Poland, 16 Październik 2008, 19:50

emik

pamiętaj o dobrym ustawieniu preferencji projektu


Szopler

To akurat mam ustawione odkąd wyszła pierwsza zapowiedź tego wyścigu :).

AiDec

Wchodze w to. Na tyle na ile dam rade.

O dzisiaj od 19.00?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

OxyOne

Taki mały offtopic

AiDec widze ze tylko my przekroczylismy bańke miesiecznie...  :parrrty:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

AiDec

Niom, to jest fakt - tego to nawet duzy nie ma ;). Kongratulejszyn Tobie i sobie   :parrrty: ;D

Btw, co ta rywalizacja potrafi zrobic z normalnego dotychczas usera...  XD



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

3h i 6 minut do wyścigu a tu już coś nie tak z serwerami %-)
Szykują się jakieś teamowe statsy ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

TJM

No i zaczęło się, na razie troszkę lipa bo mam problemy z odsyłaniem/pobieraniem zadań :O

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

emik

niestety chyba serwer nie wyrabia - zaraz skończą mi się pobrane zadanka :(


TJM

#48
Braki chwilowe to już zaobserwowałem przy poprzednim terminie wyścigu kiedy testowo łyknąłem trochę zadań, jeden szybki komp requestem potrafi wyssać całą kolejkę, ale serwer zaraz tworzy nowe. Gorzej z tym, że obciążenie jest chyba ciut przyduże bo upload/download serwer chodzi jeszcze jako tako, ale do schedulera raz na godzinę cieżko się dobić  :ph34r:
Co gorsze, większy bufor jeszcze pogarsza sytuację (zwłaszcza z odsyłaniem zadań) bo przy requeście do schedulera wysyłana jest większość zawartości client_state z danego projektu, a jaką wielkość ma client state przy kilkuset ściągniętych zadaniach chyba każdy wie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

#49
Mi sie jeszcze nie udalo sciagnac ani jednej WU. A na serwie juz sie skonczyly. Szkoda, bo mialem testowac WC po ostatnich modyfikacjach. Na chwile obecna (90% load na Milce) mam temp 45C ;D



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

RAD-Poland

jeszcze 100 wu w buforku
CytatCo gorsze, większy bufor jeszcze pogarsza sytuację (zwłaszcza z odsyłaniem zadań) bo przy requeście do schedulera wysyłana jest większość zawartości client_state z danego projektu, a jaką wielkość ma client state przy kilkuset ściągniętych zadaniach chyba każdy wie.
- u mnie odsyła na bieżąco, ale dobrze że nie wysyła całego client_state bo mam w nim ponad 1k wu (buforek 160* MilkyWay, 400 3x+1, 100 prime, z setkę Docking, trochę malarki i jakieś drobiazgi i właśnie ściągają się próbki LHC)

*) cheating

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Wiadomo, że całego nie wysyła, ale większość zawartych tam informacji dotyczących projektu jest tam wysyłane. Na tej podstawie serwer określa np. czy klient nie zgubił jakiegoś zadania/pliku i ewentualnie wysyła ponownie. Przy dużej ilości zadań takie requesty są gigantyczne,

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

OxyOne

#52
co to za zawody?
brakuje paczek do liczenia u mnie jeszcze licza xeony ale juz maja koncówke.
szkoda gadac abym wiedział to bym im swoje łacze i swoj komp pozyczył
ludzie kochani nie bede siedział teraz 2 dni i wciskal "Zaaktualizuj projekt" bo to nie ma sensu.
mam to "we dupię" ze organizator nie wyrabia nie daje rady tylko sie ludzie wku.... denrwują
u mnie xeony E5430 liczy jedna paczke ok 42s, 5x q9450 stoja bo nie ma towaru
do dupy taka robota....
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

RAD-Poland

#53
Cytat: TJM w 14 Listopad 2008, 21:54
Wiadomo, że całego nie wysyła, ale większość zawartych tam informacji dotyczących projektu jest tam wysyłane. Na tej podstawie serwer określa np. czy klient nie zgubił jakiegoś zadania/pliku i ewentualnie wysyła ponownie. Przy dużej ilości zadań takie requesty są gigantyczne,
teraz wiem dlaczego jak wysyłam przeliczone z beznetowca próbki RCN muli CPU i łącze - każde 100 wu to 700 małych plików do odesłania, a na starcie Client_state waży ponad 6 mega

Cytatbrakuje paczek do liczenia u mnie jeszcze licza xeony ale juz maja koncówke.
jak jest wyścig(generalnie zawsze) dobrze mieć włączonych kilka projektów z tym, że przydzielić odpowiednio duży przydział czasu/mocy dla tego projektu z wyścigu (szkoda by się moc proca marnowała przy braku próbek)

czasami MB przeliczy jakąś niechcianą próbkę, ale to się zdarza sporadycznie

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

patak

CytatThe Prime Time Challenge
2008-11-14 21:00 UTC
The Prime Time Challenge has been cancelled. While the server is fine, we are having issues that we are not yet able to resolve. We sincerely apologize for this. More information to come when we have it.

No to po wyścigu.

3Rni

i bdb bo nawet nie zdążyłem się join-ąć  :P

TJM

#56
Chooyowo  :(
Btw z tym 'server is fine' to jakiś żart, zaczął padać jeszcze zanim na dobre wyścig się zaczął %-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

OxyOne

Cytat: TJM w 14 Listopad 2008, 22:43
Chooyowo  :(

Piekny wpis takiego jeszcze nie widziałem

tak sobie mysle moze my sobie cos zorganizujemy jakies zawody?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

emik

jest pomysł aby zorganizować wyścig w Enigmie ;D


Szopler

Też się nieźle ubawiłem jak zobaczyłem CANCELLED :). Wracam do Malarii!

RAD-Poland

#60
kiedy Enigma ?  P-)

tym razem w Prime południowi sąsiedzi zmobilizowali się na pierwsze 2 h wyścigu jak się okazało ostatnie  :(
http://www.boincatpoland.org/smf/index.php/topic,2090.msg47575.html#msg47575

EDIT: niby wyścig "Canceled" a statystyki są aktualizowane  :ph34r:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Szopler

Czeci jestem? Czeci?! lol ;)

Aktualizują statsy wyścigu mimi, że oficjalnie go cancelled?!? WTF!?

OxyOne

Cytat: RAD-Poland w 16 Październik 2008, 19:50


Ostatnia aktualizacja: Sob,  15 Lis 2008  0:15:02


   
PrimeGrid - The Prime Time Challenge

Poz
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
___Nazwa_użytkownika__
NetMonitoring
TJM
Szopler
gurney
Ortiz
emik
RAD-Poland
Timaxi
_-
-
-
-
-
-
-
-
-
_Punkty__

389.54
213.22
89.47
68.62
60.24
59.03
45.20
25.01


6 .
11 .
Czech National Team
BOINC@Poland
  - 
  - 
2033.24
950.37




XD XD XD XD XD

jestem pierwszy jakim cudem?
właczony był tylko xeon znaczy pobrał raz probki ale mi sie fartło
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TJM

CytatThe Prime Time Challenge has been rescheduled for 28 Nov - 30 Nov. We would like to pre-stress the server on 27 Nov at 17:00 UTC. For more information, please see this forum thread.

Nie mogę się doczekać  XD Wbijmy wszyscy na stress testa rozwalić serwer 8-)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

już jestem gotów  :attack:
oby się nie skończyło jak ostatnio, albo jeszcze gorzej  XD

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Szopler


TJM

23h do wyścigu, serwer na razie działa.

Fajne sygnaturki tam mają



W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

OxyOne

dajcie cyne przed rozpoczeciem bo moge zapomniec ok?
powalczymy cos.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TJM

20 minut się zostało

No i już serwer coś niedomaga, oby to tylko wynik początkowego ataku był.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

3Rni


AiDec

Idzie spoko :). Cierpliwosci :).



Btw RAD-Mistrzu, przydalyby sie jakies aktualne statystyki ;). A ze wzgledu na fakt ze jest to krociutki wyscig, to aktualizacje co 30 min raczej by nie zaszkodzily  8). No max co godzinka, co by wiedziec jak sprawy stoja.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

RAD-Poland

statystyki udostępni na PrimeGrid dopiero po 1h  - ale już są
widzę, że bot załapał i aktualizuje co 15 min

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

3Rni

 :attack: :attack:

Czesi przed nami - do roboty kamraci - nie może tak być  :P

:attack: :attack:

emik



RAD-Poland

500 wu Prime w buforku - raczej więcej nie zdążę przeliczyć podczas wyścigu, ale zobaczymy  :attack:

reszta wu - wstrzymana

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AiDec

Moze zdazy wiecej - te WU sa strasznie krotkie. 2,5 - 3 min jedna (Q6600 3.42).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler


tkazim


AiDec

Wyglada na to, ze Erni zrobi 50% punktow calego teamu i sam Czechow wysciga :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

3Rni

szkoda tylko ze taka mała mobilizacja w drużynie - 15 herosów a reszta wahadełka  :-[ bo nie tylko Pepików ale jeszcze kilka ekip mozna by wyliczyc

kto jeszcze sie waha, wrzucac wyngiel do PCyka i prime prime !!!

:attack: liczymy dalej ^^  :attack: