The Prime Time Challenge (Reloaded) 28-30.11.2008

Zaczęty przez RAD-Poland, 16 Październik 2008, 19:50

TJM

Mam masę WU (gdzieś z 1/4) czekających w pendingu na trzeciego wingmana. Cholercia mam nadzieję że to nie przez moje OC, tylko przez kompy innych %-) Na razie w tych które już się zwalidowały na szczęście errorów nie widać.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec




Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

A patrzyłeś, czy to normalne pendingi, czy spawnowało jeszcze jednego wingmana ? :->
Boję się zwłaszcza o wyniki E7200 pykniętego do 4,10GHz, a z niego właśnie najwięcej rezultatów czeka na drugiego wingmana :D

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

Cytat: ERni w 29 Listopad 2008, 08:30
szkoda tylko ze taka mała mobilizacja w drużynie - 15 herosów a reszta wahadełka  :-[ bo nie tylko Pepików ale jeszcze kilka ekip mozna by wyliczyc

kto jeszcze sie waha, wrzucac wyngiel do PCyka i prime prime !!!

:attack: liczymy dalej ^^  :attack:

jeśli rozumiem z tym wyliczaniem to chodzi o prezentacje wyników w pierwszym poście ??
jeśli tak to nie ma sprawy zamienić bezpośrednią rywalizację z południowymi sąsiadami

13 .
16 .
BOINC@Poland
Czech National Team
  - 
  - 
11974.58
11187.56

na ogólną jak w projekcie miesiąca

Poz
11.
12.
13.
14.
15.

___Nazwa_drużyny__
Rechenkraft.net
BOINC.SK
BOINC@Poland
Calm Chaos
AMD Users

_-
-
-
-
-
-

_Punkty__

15714
12413
11974
11898
11773

wyświetlanie ilości ilość drużyn przed i za nami można skonfigurować



EDIT: teraz jak kawa zaczęła działać zrozumiałem przenośnię z tym wyliczaniem,
drugi sposób prezentacji wyników drużyny ukazuje ile brakuje nam by kolejną drużynę "wyliczyć"  XD
- może to przyczyni się do większej mobilizacji naszych liczydłowych  :attack:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AiDec

RAD: kawa z reguly pomaga :). Na `wyliczanie` tez :).

Ja sadze ze 3 druzyny w przod i trzy w tyl wystarcza. A jak ktos chce wiecej, to cala statystyke mozna na boincstats zobaczyc.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

3Rni

z tym wyliczaniem  ;D to chodziło mi tylko o taka mobilizacje pozostałych naszych userków aby nie tylko Czechów wyprzedzić  :P

ale modyfikacja statów drużynowych jest bardzooo fajna

tylko 2 dni pykania a dalej mało nas "do pieczenia chleba"  ;)

TJM

Eh i stało się, od dłuższego czasu:

Cytat
2008-11-29 18:51:52|PrimeGrid|Message from server: No work sent
2008-11-29 18:51:52|PrimeGrid|Message from server: No work is available for PPS LLR
2008-11-29 18:51:52|PrimeGrid|Message from server: No work available for the applications you have selected.  Please check your settings on the web site.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

3Rni

to jest chwilowe - mam tego całą masę na kompach a po 3-4x razach zasysa paki WU

RAD-Poland

chwilowe  ;)

brakowało próbek, byforek spadł do ok 200, ale właśnie przed chwilą uzupełniłem do ok 500 wu (wyłączyłem pobieranie kolejnych próbek)
powinno wystarczyć do końca wyścigu (na AMD 2,4GHz próbki liczą się dość długo 5-6 min)


EDIT: trochę nas mało

Pigu zapomniał o wyścigu
inni raczej mają małe zainteresowanie projektami matematycznymi

Atanazy Bazakbal - chyba coś z kompami (to jeden z czołowych liczydłowych tego projektu)
a kilku innych mocnych liczydłowych tego projektu poprostu go liczy ale nie przełączyło się na podprojekt wyścigu
  :( :( :(

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Tym razem to nie jest chwilowe - miałem bufor ustawiony na 1 day i wysechł, teraz okazjonalnie pobiera tylko po 1-2 WU raz na jakiś czas :/
Większosć to _2 i wyżej więc zadania na których sypnęła się komuś walidacja, a nie nówki sztuki.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

przeglądnąłem ściągnięte wu większość _1 (70%) i _0 (30%), ani jednej _2 (na żadnym BM)

created   29 Nov 2008 18:56:02 UTC
sent 29 Nov 2008 18:56:46 UTC 

i cały czas są tworzone nowe wu

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Ja nadal żadnych większych ilości nie dostaję, już dwa kompy świecą pustkami.

EDIT: już myślałem, że mam 'powyścigowane' bo zostało się tylko kilkanaście zadań na ostatnim kompie, kiedy nagle po requeście nieźle rzygnęło nowymi  XD

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

dobrze, że załapałeś trochę wu, może jeszcze odrobimy pozycję czy dwie

wygląda, że znowu server kuleje/niedomaga:
- trochę duże opóźnienia
- po kilka requestów  by odesłać wyniki
- niespójne statystyki (bot zaczyna informować o błędach weryfikacji)
Cytatteam - Last update: Sat Nov 29 21:45:01 2008
user - Last update: Sat Nov 29 20:52:26 2008
prawie godzina różnica statów na serwerze >:(

EDIT: wygląda, że obecnie aktualizują jedynie staty drużyn

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

WU znów się skończyły, ale mam teraz jeszcze zapas na parę godzin - są trochę dłuższe niż na początku więc i to trochę pomaga. Statsy od paru godzin chyba się w ogóle nie uaktualniają, a z moich obliczeń wynika, że serwer validuje około 500 WU na godzinę  XD Wyścig z takimi krótkimi zadaniami to poracha.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

3Rni

na boincstats maja indywidualne staty chyba bardziej aktualne ,

drużynowe wygląda ze działają i niestety nasz team na 15 miejscu

ja mam bufor - 4 dni stad nie odczuwam brak wu ale wysyłka na niektórych kichowato, właśnie widzę ze jeden trzymał aż 270 wu nieodesłanych  :-[

od początku wyścigu nazbierałem 9,300.52 pending credit

RAD-Poland

na boincstats maja - staty mają z innego źródła może o 1h świeższe, ale też dawno nie aktualizowane

dobrzy,że choć są staty drużynowe

co do odsyłania to przed końcem wyścigu wypadałoby ręcznie zaktualizować projekt by zaliczyło policzone wu do wyścigu

każdy chyba ma wysoki Pending credit: 807.56 (ale w końcu pewnie mniej niż 1/10 wu przeliczyłem)

EDIT:
Cytat: John - Project Forum moderator
Cytatno update for individual stats since yesterday evening. :(
no stats - no fun - no race...
Sorry, the Participant stats script runs for over 5 minutes and locks everything up.  With the level of activity we are experiencing right now, we are not able to afford this.

As pschoefer pointed out, BOINCstats does have two manual updates.  Expect no more updates until after the Challenge has completed...at which time another manual update will be performed.
We apologize for this.  We know it takes a lot of the fun out of the Challenge.  :(  Please note that team stats are not as heavy on the server and will continue to run as normal.

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AiDec

1500 w pending.

Nie narzekam na brak probek. Przed wyscigiem ustawilem bufor na 10 dni i ani przez moment nie musialem sie bac. Caly czas mialem po kilkaset na kazdy rdzen w zapasie.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TJM

To był właśnie błąd taktyczny z mojej strony, od razu na początku wyścigu mogłem zassać WU na dwa dni i miałbym spokój. Myślałem jednak, że 24h + uzupełnianie co parę godzin wystarczy.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

3Rni

kto ma wiedzę:

czy liczą się WU odesłane do 19:00 czy liczą się tez wu pobrane do 19.00 i odesłane później

TJM

Raczej do 19, bo na forum pisze, że zaraz po zakończeniu wyścigu ręcznie zaktualizują statsy.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

CytatScores will be kept for individuals and teams. Only work units issued AFTER 28 November 2008 18:00 UTC and received BEFORE 30 November 2008 18:00 UTC will be considered for credit.

odesłane (zaraportowane) do 19:00 naszego czasu

odpowiedź moderatora na temat braku statystyk indywidualnych kilka postów wyżej

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Szopler


AiDec

Cytat: RAD-Poland w 30 Listopad 2008, 16:22
odesłane (zaraportowane) do 19:00 naszego czasu

Znaczy odeslane. Znaczy mowimy/piszemy o tym, co komp robi sam natychmiast po przeliczeniu WU?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

RAD-Poland

natychmiast po przeliczeniu WU boinc wysyła rezultaty obliczeń, moment zaraportowania następuje później

po kilku sekundach, w większości projektów po 1min
w niektórych przypadkach przy dużych buforach lub ze względu na różne ustawienia nawet po kilku godzinach (np: PrimeGrid)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AiDec

Znaczy ze tuz przed 19.00 powinienem wziac monitor pod pache, podejsc (pojechac do pracy) do kazdego kompa, podpiac monitor, klawe, myszke, zrestartowac i zaktualizowac projekt??? :O



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler


RAD-Poland

na pewno spotkałeś się z sytuacją kiedy w managerze wisi kilka , kilkadziesiąt próbek ze statusem "odesłany" i raportują się dopiero po zapytaniu o nowe wu do pobrania (częsta przypadłość przy ustawionych dużych buforach)

dlatego boinc ma taką opcję "--return_results_immediately" (były wersje ,że była ale nie działała)
w klientach skompilowanych przez Crunch3r'a ustawiona jest na 1min
nie wiem jak jest w nowych klientach boinc

uwaga: zbyt szybkie połączenie z serwerem po odesłaniu próbki w celu zaraportowania (np poprzez wciśnięcie "Zaktualizuj projekt") może zakończyć się błędem raportowanych wu, dlatego wymagana jest pewna zwłoka czasowa

EDIT: przyglądałem się podczas wyścigu na nasze staty indywidualne i były osoby u których punkty przybywały co kilka godzin, a z dużym prawdopodobieństwem wyniki odsyłały na bieżąco

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Report results immediately z cc_config (wymaga managera 6+) domyślnie działa tak jak u crunch3ra, czyli po 1 minucie po odesłaniu zadanie jest raportowane. Cały czas tego używam, przy normalnej pracy jest ok, ale nie jeśli ktoś ma ogromne bufory i/lub projekt ma krótkie zadania - wysyłanie w kółko ogromnych ilości danych (za każdym razem wysyłane jest info o wszystkich lokalnych zadaniach) skutecznie zapycha zarówno łącze użytkownika, jak i serwera.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

Cytat: AiDec w 30 Listopad 2008, 20:54
Znaczy ze tuz przed 19.00 powinienem wziac monitor pod pache, podejsc (pojechac do pracy) do kazdego kompa, podpiac monitor, klawe, myszke, zrestartowac i zaktualizowac projekt??? :O

Cytat: Szopler w 30 Listopad 2008, 21:02
tylko zaktualizować ;)

Mialem na mysli zrestartowac kompa po podpieciu przywiezionego ze soba monitora.


Anyway, poniewaz na 4um nie nalezy wyrazac sie niecenzuralnie, to w tej kwestii najlepiej zachowam milczenie...



A co do cc_config, to czy moge zakladac ze to o to chodzilo i ze to bedzie dzialalo?:

<cc_config>
    <options>
         <ncpus>2</ncpus>
         <max_file_xfers_per_project>8</max_file_xfers_per_project>
         <report_results_immediately>1</report_results_immediately>
    </options>
</cc_config>



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

emik

wyniki w pierwszej wiadomości są nieaktualne - ja np zdobyłem w wyścigu 1353pkt


RAD-Poland

na jakiej podstawie tak twierdzisz ?

1511 wg statystyk podawanych na stronie projektu

należy pamiętać, że

Cytat: Scoring Information

Scores will be kept for individuals and teams. Only work units issued AFTER 28 November 2008 18:00 UTC and received BEFORE 30 November 2008 18:00 UTC will be considered for credit. We will use the "prime score" method which is based on the n value (k*b^n-1) to score the challenge. The only difference is that the primary and double checker of a WU will receive the same score.

Therefore, each completed WU will earn a unique score based on its n value. The higher the n, the higher the score. This is different than BOINC cobblestones! A quorum of 2 is NOT needed to award Challenge score - i.e. no wingman. Therefore, each returned result will earn a Challenge score. Please note that if the result is eventually declared invalid, the score will be removed.

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

emik



RAD-Poland

Cytat: Szopler w 30 Listopad 2008, 19:00
The End
Czekamy na ostateczną klasyfikację

:)

zostały ogłoszone ostateczne wyniki wyścigu The Prime Time Challenge (Reloaded) podczas wyścigu znalezionych zostało 172 liczb pierwszych w tym jedna nowa

za zajęcie drużynowo 16 miejsca w wyścigu otrzymaliśmy 22.5 punkta
w generalnym rankingu wyścigów sezonu 2008 zespół BOINC@Poland kwalifikuje się na 21 miejscu z łączną notą 126 punktów

duże gratulacje za zajęcie premiowanego 24 miejsca (10,5 pkt) w indywidualnym rankingu należą się użytkownikowi ERni TPT SetiTeam 2000


kolejny wyścig:
The Winter Solstice Challenge 17-21.12.2008

   
WCG:
PG:         YOYO: