Serwis SKB@P

Zaczęty przez Cyfron, 20 Wrzesień 2010, 13:55

Cyfron

wątpie, aby te przewody od listw zasilających (na których teraz jest to podpięte) miały więcej jak 3x1,5 :) a ciepłe nie są :)
Pewnie nie leci tak więcej jak 1,5kW  - w sobotę może zmierzymy :)

MarcinB

To niewiele . Jakieś 6 amperów. Przewód spokojnie wytrzyma.

Cyfron

zapożyczyłem jeden z dysków ofiarowanych SKB@P do postawienia systemu w jednym kompie. Po tygodniu działania system się nie uruchamia, a Windows 7 informuje, że to z winy dysku (co chwilę na działającym systemie miałem informacje o padającym dysku, w które nie wierzyłem).
Dysk ten to Samsung HD253GJ
Jakim programem pod windowsa polecacie przetestować ten dysk?

GRID

Seatools masz go w dropboxie na każdym kompie
Dropbox\1www\SeaToolsforWindowsSetup-1205.exe

Martin Fox

albo hd tune jak chcesz miec ladnie graficznie :P

Cyfron

na czerwono w tym dysku świeci się "Raw Read Error Rate" z opisem: "Number of hardware read errors: 45650"
Inny komp z tym dyskiem wpiętym jako drugi odpalał się długo, długo system wstawał i Win 7 nie zainstalował poprawnie tego dysku...
Chyba dysk na złom...

krzyszp

Na złom, nie ma go co ratować...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

ja go może wezme na części :D

Cyfron

dysk oblał WSZYSTKIE testy seatools for DOS... więc Trollu jak go chcesz, to go odłożę na bok dla Ciebie :)

Troll81


ryszard.korczyk

Ten dysk miałem na serwisie, miał UNC sektory, ale po niskim formacie wyglądał ok. Choć trzeba być uważnym przy nim i nie trzymać cennych danych na nim.

Już nowa 560Ti liczy w moim komputerze na konto SKB@P.

Cyfron

Przetestowałem Seatoolsem pod DOSa 8 dysków 3,5" które znalazłem nieużywane obok SKB@P (darowizny i inne, większość z minionego zlotu).
Z tych 8miu dysków 3 przeszły testy bez problemu, 4 oblały oba testy (krótki i długi) i jeden uwalił test długi a krótki przeszedł (jeszcze sprawdzę go HDTune dla sprawdzenia).

armar

Zlot musiał być nieźle zakręcony, skoro aż tyle dysków padniętych...  ;)
Mój syn uwielbia rozkręcać dyski (szczególnie gdy jeszcze elektronika w nich działa) i malować pisakiem różne wzorki na kręcących się talerzach... a później gwoździem symulowanie gramofonu oraz szlifierki.  :D
Tak więc chętnie przyjadę po złom.

GRID

Wszystkie dyski które przekazałem na SKB@P były w stanie 4-6 na 10. Testy seatools pod windows są dokładniejsze. Razem 3. Każdy z dysków przynajmniej jeden oblał. Dysków w stanie poniżej 3/10 nawet nie ofiarowałem bo to tylko problem. Z tymi które ofiarowałem jest tak że albo będą sobie działać z rok,dwa lub co nie które mogą sprawiać różne problemy.

Cyfron

GRID - wśród dysków sprawdoznych przezemnie nie było chyba dysków od Ciebie (Tyś przywiózł dyski 2,5" a ja sprawdzałem tylko 3,5" :) )

ryszard.korczyk

U mnie są dwa dyski 2,5 SKB@P, ale też już też w stanie trochę słabym, spróbuje zrobić na nich partycję tak, aby obszary "słabe" wyeliminować, do czwartku jestem całkowicie poza zasięgiem, myślę, że w piątek się tym zajmę.
Mam też dysk 3,5 IDE 40GB z SKB@P3, teraz jest w nim dysk SATA 40Gb ode mnie. Gdyby coś brakowało, mam odłożone parę szt 40GB SATA i jakieś ATA się znajdzie.

Cyfron

Witam

Przed chwilą zadzwonili z serwisu w sprawie tego zasilacza 1000W jaki mieliśmy w SKB@P1, SKB@P3, który miał problemy ze sobą.
Niestety zasilacz nie nadaje się do naprawy bądź wymiany. No i teraz jest problem... ;) trzeba wybrać zasilacz z oferty x-kom w kwocie do 790 PLN i zostanie on na taki wymieniony :)

To jaki chcemy?

mimeq

W podanej cenie i mocy (1kW) widze sa tylko 2 typy OCZ:


  • 1000W ZX-Series Modular SLI BOX      793.00 (3 pln ponad cene)   
  • 1000W Z-Series Modular SLI Gold 80+ BOX   696.00


Jeden Chieftec


  • 1000W APS-1000C BOX      663.00   

I ciut ponizej 1KW:


  • 950W BPS-950C BOX      787.00


GRID

OCZ 1000W ZX-Series Modular SLI BOX = 793 zł

Cyfron

a pytanie - czy my na prawdę potrzebujemy zasilacze 1kW ?
Bo teraz te nowe grafiki ATI to chodzą w SKB@P1 z jakimś zasilaczem chyba 600W i nie ma z tym problemu...

Szopler

Nie potrzebujemy, chyba że wsadzimy do kompa i7 920 podkręcimy na 4.2GHz na wodzie i dołożymy 2x 5970 ;)

GRID

A można wziąć dwa zasilacze w tej kwocie ?

Cyfron

spróbuje jutro zadzwonić do sklepu i się zapytać, czy tak można.
a jakby się dało, to co byście proponowali?

GRID

pawg z oferty sklepu mu proponuj :)

np 2x 750W ZS-Series SLI BOX

pawg

Tam jest lista sklepów. Trzeba tylko złożyć zamówienie w wybranym sklepie, ewentualnie poszukać na allegro.



GRID

Cytat: pawg w 02 Luty 2012, 21:17
Tam jest lista sklepów. Trzeba tylko złożyć zamówienie w wybranym sklepie, ewentualnie poszukać na allegro.
:ahoy: Na tą chwilę mamy do wyboru jeden sklep. Ten o którym pisał Cyfron. W innych musimy zapłacić   :)

Cyfron

jeszcze nie zadzwoniłem do serwisu, ale jakby się dało, to jakie 2 zasilacze nas interesują? bo może bym od razu zamówił - więc poproszę 2 opcje:
1. jeden zasilacz
2. dwa zasilacze

ryszard.korczyk

Proponuje dwa słabsze.

Cyfron

ale ja poproszę konkretnie które 2 albo jaki jeden (jak się nie będzie dało wziąć 2ch, bo też wolę 2 zasilacze ;) )

apohawk

Cytat: GRID w 02 Luty 2012, 21:04
pawg z oferty sklepu mu proponuj :)

np 2x 750W ZS-Series SLI BOX
Cyfron, tu masz propozycję. 2x340PLN
http://www.x-kom.pl/p/70679-zasilacz-komputerowy-ocz-750w-zs-series-sli-box.html
No good deed goes unpunished.

Cyfron

no niestety... kolejny sukces  ;D Zamówiłem właśnie 2 x OCZ 750W ZS-Series SLI BOX za 340 PLN każdy i ma przyjść w środę/czwartek :arrr:

Cyfron

No i znowu...
kolejny sukces!
Dostałem 2 obiecane zasilacze, dostałem zwrot 110 PLN różnicy (kiedyś wpłace je na SKB@P ;) ) no i zasilacze mają całkiem nową, 3 letnią gwarancję! Sklepowi x-kom.pl należy się tutaj pochwała!

ryszard.korczyk

Z wątku dzienniki SKB@P usunąłem wątki zaśmiecające :). Więc tu proszę komentować co się dzieje.
Więcej o wczorajszych działaniach w poscie:
http://www.boincatpoland.org/smf/superkomputer-boincpoland/dzienniki-skbp/msg181381/#msg181381
Cytat: ryszard.korczyk w 11 Marzec 2012, 10:59
Cytat: PoznanskaPyra w 10 Marzec 2012, 23:54
Jak chcesz możesz mi podesłać tą kartę, rozbiorę sekcje chłodzenia, dam nową pastę, rozbiorę i oczyszczę wiatraczek.
Oczywiście jak chcecie.  :)
Zapytam resztę ekipy, co z tym robimy, ja bym ją wysłał do Ciebie, pobawisz się nią i może ustabilizujesz.
Dziś SKB@P10 zaliczyło zwisa i podejrzewam, że jest to problem z GPU HD5870, które w SKB@P2 już sprawiało problemy, może uda mi się dostać do firmy i podnieść ten komputer.

PoznanskaPyra

Cytat: ryszard.korczyk w 11 Marzec 2012, 11:08
Z wątku dzienniki SKB@P usunąłem wątki zaśmiecające :). Więc tu proszę komentować co się dzieje.
Więcej o wczorajszych działaniach w poscie:
http://www.boincatpoland.org/smf/superkomputer-boincpoland/dzienniki-skbp/msg181381/#msg181381
Cytat: ryszard.korczyk w 11 Marzec 2012, 10:59
Cytat: PoznanskaPyra w 10 Marzec 2012, 23:54
Jak chcesz możesz mi podesłać tą kartę, rozbiorę sekcje chłodzenia, dam nową pastę, rozbiorę i oczyszczę wiatraczek.
Oczywiście jak chcecie.  :)
Zapytam resztę ekipy, co z tym robimy, ja bym ją wysłał do Ciebie, pobawisz się nią i może ustabilizujesz.
Dziś SKB@P10 zaliczyło zwisa i podejrzewam, że jest to problem z GPU HD5870, które w SKB@P2 już sprawiało problemy, może uda mi się dostać do firmy i podnieść ten komputer.

Ok, jak by co zawsze służę pomocą  :ahoy:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

#514
Obiecana fotorelacja z wczoraj:
SKB@P2

SKB@P9

SKB@P10 tu z tymczasowych chłodzeniem, do 2 dni będzie zalman

SKB@P10 i jego RAM, są jeszcze 3 gniazda wolne :)


Dziś byłem reanimować SKB@P10, zaliczył zwisa, ale ewidentnie było to związane z HD5870, po obejrzeniu dokładnie karty znalazłem odklejony radiator od pamięci. Poprawiłem to i zobaczymy, czy pomoże. Aby nie narażać się na kolejny pad kompa z mocnym CPU przełożyłem karty między SKB@P2 i SKB@P10, w przypadku padu karty stracimy liczenie a quad 2,4GHz, a nie i7-940.
Jeszcze zdjęcie tego radiatora:

ryszard.korczyk

Dziś SKB@P10 i SKB@P3 pojechały do Cyfrona. SKB@P2 i SKB@P9 działają nadal u mnie.

Cyfron

Trzeba też powiedzieć, że Rysiek spędził sam przy kompach 1,5h stawiając je i wymieniając jeszcze w niektórych wentylatory (np w SKB@P 6)

MarcinB

Kawał solidnej roboty  :respect: Aż głupio mi że mieszkam daleko i nie mogę nic pomóc  :shame:

ryszard.korczyk

Ze stanu SKB@P wysłałem do PoznanskaPyra płytę z kondensatorami wypchanymi z SKB@P2 i SKB@P9 oraz jeszcze jakąś AM2 ze stanu, może uda się z tym coś zdziałać. Wysłałem też HD4850 ze stanu, które działało, ale były problemy z chłodzeniem. Posłałem też moje GF9400 i GF8800, może coś z nimi działa, jeśli się uda niech liczą dla SKB@P.

PoznanskaPyra

#519
Powoli się rozkręcam, jak widać projekt miesiąca idzie mi całkiem całkiem.

Paczka dotarła, zabieram się do roboty  :attack:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970