Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Im dłużej liczy, tym więcej do końca

Zaczęty przez helmut0, 08 Marzec 2006, 08:32

helmut0

Witam.

Od kilku dni przyglądam się moim próbką CPDN i ze zdziwieniem odkryłem, że czas do końca ciągle wzrasta, zamiast maleś (bo próbki są przeliczane).

Czy to normalne :?:

AL


KrzychuP

I ja też. Tylko, że po 160 godzinach liczenia próbka mi się wykrzaczyła  :cry:

gaciu

Czasami tak też się dzieje z próbkami innych projektów. Wydaje mi się, że menadżer źle na początku ocenia długość liczenia i w trakcie ją poprawia, na podstawie szybkości dotychczasowych obliczeń.

Juras23

tym samym sposobem SETBETHA skoczyłmi z 33 do 51 godzin....makabrrra  :!:

helmut0

obawiam się, że nie.

Dlatego, że sobie policzyłem na podstawie tego co jest zrobione do tej pory, to wychodzi mi dużo mniej niż jest napisane.

Myśle, że to jakiś błąd Managera

gaciu

Nie wiem czy powinieneś tak liczyć. Zobacz co np. dzieje się z próbkami SETI. Na początku szybko dochodzą do 20 -30 % a potem już liczą się coraz wolniej (tak przynajmniej jest u mnie).

Mchl

To wynika z przebiegu obliczeń jakie są wykonywane wtrakcie przeliczania jednsotki. Miernik postępu jest tym na co wskazuje jego nazwa - miernikiem postępu prac nad daną jednostką, czyli obliczeń jakie mają być w niej wykonane. Jeżeli tempo obliczeń jest nierównomierne, przekłada się to na nieliniowy przyrost miernika w czasie. To z kolei powoduje niedokładności w określeniu czasu przetwarzania.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

dla tych, co jeszcze nie sa usatysfakcjonowani odpowiedziami odsyłam do artykułu

helmut0

w sumie to u mnie seti liczy się ciągle tak samo ;)

kejonasz

liczy bardzo dlugo ale to dla dobra nauki  :roll:
img]http://www.boincstats.com/signature/user_711320_banner.gif[/img]