[Pomysł] Statistic@Home - pomysł nr.1

Zaczęty przez goofyx, 07 Październik 2010, 22:02

goofyx

Jak niektórzy z Was czytali, w wątku http://www.boincatpoland.org/smf/przetwarzanie-rozproszone/wlasny-projekt-boinc-3921/ podałem kilka pomysłów na własny projekt boinc. Jeśli chodzi o szczerość to nad jednym projektem myślę całkiem poważnie i poczynam małe kroczki w kierunku jego realizacji z pomocą kolegi z ekipy/forum "Rysiu". Chodzi o projekt non-cpu mający na celu tworzenie statystyk używania przez userów programów, systemów, sprzętów itp itd
Mam kilka pytań zarówno do tych co prowadzą już własne projekty jak i do pozostałych z forum: <- są to w tej chwili rozważania przyszłościowo-teoretyczne.
1. Chciałbym aby projekt składał się z dwóch części projektu non-cpu i możliwości uzupełniania ankiet. Moje pytanie jest następujące czy jest możliwość takiego przygotowania aplikacji boinc i WU aby np.: po zaznaczeniu WU mieć możliwość przyciśnięcia na przycisk i pokazania nowego okna z ankietą do uzupełnienia, po czym po zapisie takiej ankiety pokazać, że WU zostało przerobione na 100% i wysłania go na serwer?
2. Nie chciałbym aby ewentualny projekt Statistic@Home (nazwa robocza) został przyjęty jako projekt nastawiony na komercję bo tak nie jest. Ale nie ukrywam, że po jakimś czasie, zakładając popularność projektu na poziomie kilku tysięcy lub więcej zacząć współpracę z firmami zajmującymi się sporządzaniem ankiet itp tzn.: oni dają ankietę, userzy uzupełniają a projekt dostaje kasę na utrzymanie + gdyby było tego więcej na wsparcie dla SKB@P <- nie wiem jak to zostało by odebrane.
3. Chciałbym projekt składałby się z kilku mniejszych pod projektów non-cpu np.: statystyki używania programów, statystyki przeglądanych stron www, słuchanej muzyki i filmów itp <- uczestnictwo w projektach byłoby do ustawienia na stronie internetowej.
Rzecz jasna jeśli rzeczywiście projekt by ruszył wszystko będzie realizowane po kolei.
Jak się zapatrujecie na coś takiego

Mori

To jeszcze dorzuć statystyki wpisywanych loginów i haseł ;)

A serio - come on, jest Wakoopa, po co to dublować? Jak ktoś chce statystyk, to sobie instaluje i ma. Robienie projektu tylko po to, by zrobić projekt dla mnie osobiście mija się z celem. Zwłaszcza, że proponowany przez Ciebie projekt ZUPEŁNIE nic nie wnosi do świata BOINC - ani nie ma nic ze sztucznej inteligencji, jak FreeHAL, ani nie dostarcza pożytecznych informacji (jak WUProp). Jest zatem, przynajmniej w moim odczuciu, z punktu naukowego całkowicie zbędny. Do tego jeszcze projektu nie stworzyłeś, a już mówisz o wstawianiu opłacanych przez firmy ankiet...

Nie wiem jak inni, ale ja chyba nie dam pozarabiać nikomu w ten sposób.

goofyx

Cytat: Mori w 08 Październik 2010, 00:11
To jeszcze dorzuć statystyki wpisywanych loginów i haseł ;)

A serio - come on, jest Wakoopa, po co to dublować? Jak ktoś chce statystyk, to sobie instaluje i ma. Robienie projektu tylko po to, by zrobić projekt dla mnie osobiście mija się z celem. Zwłaszcza, że proponowany przez Ciebie projekt ZUPEŁNIE nic nie wnosi do świata BOINC - ani nie ma nic ze sztucznej inteligencji, jak FreeHAL, ani nie dostarcza pożytecznych informacji (jak WUProp). Jest zatem, przynajmniej w moim odczuciu, z punktu naukowego całkowicie zbędny. Do tego jeszcze projektu nie stworzyłeś, a już mówisz o wstawianiu opłacanych przez firmy ankiet...

Nie wiem jak inni, ale ja chyba nie dam pozarabiać nikomu w ten sposób.
1. KeyLogera nie mam w planach <- może inny projekt już go ma np.: FreeHal
2. Co do wartości naukowej FreeHala to mam mieszane odczucia ;)
3. Co do opłacanych ankiet <- zauważyłeś może w moim poście, że to są to w tej chwili rozważania przyszłościowo-teoretyczne
4. Ja ewentualnie nie chce na tym zarabiać <- pisałem na co można by spożytkować takie fundusze
5. To co ty uważasz za nie pożyteczne informacje komuś może się przydać
6. Tak na marginesie <- gdzie w Wakoopa można znaleźć statystyki sprzed np.: 2-3 lat i gdzie tu są jakieś wykresy?
7. Dzięki za ponowne wyrażenie swojej opinii w kwestii tego pomysłu <- nie musiałeś się powtarzać <- mogłeś dać odnośnik do twojego wcześniejszego postu, bo ten nie wniósł nic nowego do tematu.
8. Nie wiem jak inni, ale ja chyba nie dam pozarabiać nikomu w ten sposób. <- a myślisz że Wakoopa nie zarabia na tym ;p

Mori

Cytat: goofyx w 08 Październik 2010, 06:251. KeyLogera nie mam w planach <- może inny projekt już go ma np.: FreeHal
Rozumiem, że nie zapoznałeś się z celami FreeHAL i nie wiesz, co on konkretnie robi, stąd taki komentarz? Bo wiesz, w przeciwieństwie do Twojego programu FreeHAL akurat nie ma na celu śledzenia, co i kiedy robi użytkownik...

Cytat: goofyx w 08 Październik 2010, 06:252. Co do wartości naukowej FreeHala to mam mieszane odczucia ;)
Ponownie wychodzi, że zupełnie nie zapoznałeś się z celami FreeHAL, ale go oskarżasz, tak? A może uważasz sieci semantyczne za coś zbędnego i zupełnie nienaukowego, tak samo jak całą sztuczną inteligencję?

Cytat: goofyx w 08 Październik 2010, 06:253. Co do opłacanych ankiet <- zauważyłeś może w moim poście, że to są to w tej chwili rozważania przyszłościowo-teoretyczne
Jak się od takich teoretycznych rozważań zaczyna to nie wróży to nic dobrego. Dzisiaj teoretycznie zastanawiasz się nad ankietami, niedługo będziesz się zastanawiał nad sprzedawaniem punktów i tym, jak można wyświetlać reklamy w Menadżerze, bo zawsze to jakaś dodatkowa kasa wpadnie (nie ważne na co), ile da się zarobić na mailingu do zarejestrowanych użytkowników itp.

Cytat: goofyx w 08 Październik 2010, 06:255. To co ty uważasz za nie pożyteczne informacje komuś może się przydać
Ale to nie jest prawdziwa nauka według mnie. Chyba, że prowadzisz jednak poważne badania naukowe, w których wykorzystasz te dane - to je nam przedstaw, ja z chęcią przeczytam o tym. Masz już może jakieś wcześniejsze swoje publikacje w tej dziedzinie? Mogą być po polsku i po angielsku.

Cytat: goofyx w 08 Październik 2010, 06:256. Tak na marginesie <- gdzie w Wakoopa można znaleźć statystyki sprzed np.: 2-3 lat i gdzie tu są jakieś wykresy?
Jeśli masz jakieś uwagi co do Wakoopy, sugeruję pisanie do jej administratorów, nie do mnie.

Cytat: goofyx w 08 Październik 2010, 06:257. Dzięki za ponowne wyrażenie swojej opinii w kwestii tego pomysłu <- nie musiałeś się powtarzać <- mogłeś dać odnośnik do twojego wcześniejszego postu, bo ten nie wniósł nic nowego do tematu.
Och, trzeba było napisać: tylko pozytywne opinie albo nie komentujcie. Ja się nie bawię w kółka wzajemnej adoracji, jeśli uważam coś za zły pomysł, będę o tym pisał wprost.

Cytat: goofyx w 08 Październik 2010, 06:258. Nie wiem jak inni, ale ja chyba nie dam pozarabiać nikomu w ten sposób. <- a myślisz że Wakoopa nie zarabia na tym ;p
Ale ona nie jest na otwartej niekomerycjnej platformie służącej do badań naukowych, prawda? Nie dostrzegasz różnicy?

Limol

Siema ziomy jak dla mnie to taki projekt nie ma przyszłości.

W Boinc jest dwa miliony uzytkowników i nie oszukujmy się nie są to Zdzisie z pod budki z piwem tylko zwykle naukowcy albo ludzie wykształceni którzy stanowią może 10% populacji Ziemi. A z tego co mi się wydaje to ankieta ma być kierowana do różnych grup społecznych. no chyba że chceszz robić ankiety specjalistyczne ale wątpie żeby ktoś w nich brał udział i w ogóle zgłaszał sie do projektu z takimi ankietami. Jak dla mnie boinc ma jeszcze troszkę za mały zasięg aby taki projekt mógł powstać. W takie rzeczy to sie może bawić Bill wszechmogący który wie że jego OSy stanowią 90 % rynku
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


goofyx

Odpowiedź na post @Mori:
1. Wiem o co chodzi we FreeHalu <- chodzi mi tu o kwestie poruszaną już na tym forum. Nie mając dostępu do źródeł aplikacji danego projektu nie wiesz co tak naprawdę robi projekt. To miał być żart ale nie wstawiłem emotki.
2. Mam uprzedzenie do tematu AI, ale nie mam zamiaru o tym mówić bo nie o to chodzi. O nic go nie oskarżam patrz pkt.1 <- przestań się zachowywać jakbym obraził ci kogoś z rodziny. Osobiście nie popieram FreeHala ale to jest moja sprawa. A jeśli powiem, że idea seti@home jest dla mnie bezsensowna to też wylejesz łzy jaki to nie douczony jestem?
3. Masz bujną fantazję <- nie przesadzaj. Przeczytaj mój pierwszy post w tej kwestii <- tylko zrób to ze zrozumieniem!! Nie chce żeby projekt został odebrany jako komercyjny i pytałem się o opinię, a ty snujesz jakieś bez postawne domysły bo obraziłem ci FreeHala.
5. Nie jestem naukowcem i nie mam publikacji <- co to ma wspólnego z tym tematem? A czym jest nauka? A powiedz mi jaki naukowy sens i co nam da w życiu szukanie liczb pierwszych albo rozwiązywanie problemów matematycznych <- czy dzięki temu, że znajdziemy liczbę pierwszą mającą miliony cyfr zniknie głód na świecie albo rachunki za prąd będą niższe, nie!
6. Nie mam uwag <- zadałem to pytanie tobie bo tak gorliwie bronisz Wakoopy <- używasz Wakoopy w ogóle? Jeśli tak to w jakim celu? Jedyne co znalazłem w tych statystykach to np.: że IE bł używany przez chyba 190lat (sumując czas działania u wszystkich userów) itp itd, ale nie znalazłem jak to się miało na przestrzeni ostatniego roku itp
7. Każda opinia jest pomocna zarówno negatyw jak i pozytyw, ale ty też przyjmuj opinię innych. Napisałem, że nie widzę celu we FreeHalu to stwierdziłeś, że się nie douczyłem o twoim ukochanym projekcie.
8. hmm, z tego co wiem to projekty przyjmują dotację na utrzymanie, zgadza się? Twój FreeHal też. Tu byłaby podobna zasada, ale z nastawieniem w kierunku firm, a nie userów. A myślisz, że rezultaty innych projektów są dawane każdemu za freeko? Tu pewnie napiszesz, że niektóre projekty udostępniają wyniki i publikacje na ich temat <- ale czy dasz głowę, że to wszystko? Nie oskarżam nikogo o żadne spiskowanie, ale też nie do końca wierzę w bez interesowność wszystkich prowadzących projekty. Dla przykładu WCG znajdzie coś co pomoże w powstaniu lekarstwa na raka <- wątpię, żeby za friko dali to jakiejś firmie farmakologicznej do produkcji albo podzielili się z liczydłowymi, którzy się do tego przyczynili.

goofyx

Cytat: Limol w 08 Październik 2010, 09:32
Siema ziomy jak dla mnie to taki projekt nie ma przyszłości.

W Boinc jest dwa miliony uzytkowników i nie oszukujmy się nie są to Zdzisie z pod budki z piwem tylko zwykle naukowcy albo ludzie wykształceni którzy stanowią może 10% populacji Ziemi. A z tego co mi się wydaje to ankieta ma być kierowana do różnych grup społecznych. no chyba że chceszz robić ankiety specjalistyczne ale wątpie żeby ktoś w nich brał udział i w ogóle zgłaszał sie do projektu z takimi ankietami. Jak dla mnie boinc ma jeszcze troszkę za mały zasięg aby taki projekt mógł powstać. W takie rzeczy to sie może bawić Bill wszechmogący który wie że jego OSy stanowią 90 % rynku
Dzięki za opinię.
Osobiście uważam, że nie wszyscy liczydłowi to naukowcy <- są to ludzie o różnych wykształceniach.
Bill nie jest wszechmogący ;) On po prostu dużo może :)

goofyx

A może pojawi się jakaś opinia nie koniecznie związana z wypełnianiem ankiet? <- każda opinia jest ważna, ale chciałbym poznać wasze zdanie o innych aspektach, które podałem.
Kwestia ankiet była czysto teoretycznym i luźnym pomysłem <- jednak nie którzy ( @Mori ) bardzo do serce sobie to zabrali
Chodzi mi o samo zbieranie danych co używamy, w jakich ilościach, kiedy itp czyli połowa pkt.1 mówiąca o projekcie non-cpu oraz pkt.2

Mori

Cytat: goofyx w 08 Październik 2010, 09:482. Mam uprzedzenie do tematu AI, ale nie mam zamiaru o tym mówić bo nie o to chodzi. O nic go nie oskarżam patrz pkt.1 <- przestań się zachowywać jakbym obraził ci kogoś z rodziny. Osobiście nie popieram FreeHala ale to jest moja sprawa. A jeśli powiem, że idea seti@home jest dla mnie bezsensowna to też wylejesz łzy jaki to nie douczony jestem?
Oczywiście, jeśli będziesz kwestionował to, że SETI@Home jest naukowe, będę wylewał łzy, że jesteś niedouczony, że Cię zacytuję. To nie ma nic wspólnego z tym, czy uważam, że dany projekt jest wartościowy czy nie - to dopiero druga faza oceniania, jeśli przejdzie fazę bycia naukowym.

PS. Krytykujesz FreeHALa, ale nie przeszkadza Ci to nabijać punkty w nim, co? Ile udało Ci się wirtualek jednocześnie uruchomić, co?

Cytat: goofyx w 08 Październik 2010, 09:483. Masz bujną fantazję <- nie przesadzaj. Przeczytaj mój pierwszy post w tej kwestii <- tylko zrób to ze zrozumieniem!! Nie chce żeby projekt został odebrany jako komercyjny i pytałem się o opinię, a ty snujesz jakieś bez postawne domysły bo obraziłem ci FreeHala.
Nie obraziłeś mi FreeHALa, bo to nie mój projekt przecież. Jasne, ja też sobie mogę napisać: "Słuchajcie, nie chcę, żeby wydało się to komercyjne, ale chciałbym zarabiać na Was. Ale wiecie, wszystko pójdzie na serwer albo SKB@P. Albo wymyślę sobie inny projekt, np. OpłacamSwojeRachunkiZWaszejKasy i przekażę Wasze środki na ten szczytny cel".

Cytat: goofyx w 08 Październik 2010, 09:485. Nie jestem naukowcem i nie mam publikacji <- co to ma wspólnego z tym tematem? A czym jest nauka? A powiedz mi jaki naukowy sens i co nam da w życiu szukanie liczb pierwszych albo rozwiązywanie problemów matematycznych <- czy dzięki temu, że znajdziemy liczbę pierwszą mającą miliony cyfr zniknie głód na świecie albo rachunki za prąd będą niższe, nie!
OMG, widzę, że nie mamy co dyskutować, skoro nie rozumiesz zastosowania liczb pierwszych w dziedzinach takich jak kryptografia (nie mówiąc już o tym, że jest to problem matematyczny). Jeśli dla Ciebie jedynym problemem na świecie jest głód i rachunek za prąd - to współczuję.

Cytat: goofyx w 08 Październik 2010, 09:486. Nie mam uwag <- zadałem to pytanie tobie bo tak gorliwie bronisz Wakoopy <- używasz Wakoopy w ogóle? Jeśli tak to w jakim celu? Jedyne co znalazłem w tych statystykach to np.: że IE bł używany przez chyba 190lat (sumując czas działania u wszystkich userów) itp itd, ale nie znalazłem jak to się miało na przestrzeni ostatniego roku itp
Ponownie - nie bronię Wakoopy. Mówię, że to projekt standalone, który nie jest udostępniany na otwartej niekomercyjnej platformie do badań naukowych -- a to planujesz Ty. Serio nie widzisz najmniejszej różnicy? Nic a nic?

Odpowiadając na Twoje pytanie - tak, używam Wakoopy. Co to ma do rzeczy w tym temacie, gdzie dyskutujemy o Twoim projekcie, a nie o mnie?

Cytat: goofyx w 08 Październik 2010, 09:487. Każda opinia jest pomocna zarówno negatyw jak i pozytyw, ale ty też przyjmuj opinię innych. Napisałem, że nie widzę celu we FreeHalu to stwierdziłeś, że się nie douczyłem o twoim ukochanym projekcie.
Nie, napisałeś, że masz mieszane odczucia co do wartości naukowej FreeHALa, co wskazywałoby, że jesteś po prostu ignorantem.

Cytat: goofyx w 08 Październik 2010, 09:488. hmm, z tego co wiem to projekty przyjmują dotację na utrzymanie, zgadza się? Twój FreeHal też. Tu byłaby podobna zasada, ale z nastawieniem w kierunku firm, a nie userów. A myślisz, że rezultaty innych projektów są dawane każdemu za freeko? Tu pewnie napiszesz, że niektóre projekty udostępniają wyniki i publikacje na ich temat <- ale czy dasz głowę, że to wszystko? Nie oskarżam nikogo o żadne spiskowanie, ale też nie do końca wierzę w bez interesowność wszystkich prowadzących projekty. Dla przykładu WCG znajdzie coś co pomoże w powstaniu lekarstwa na raka <- wątpię, żeby za friko dali to jakiejś firmie farmakologicznej do produkcji albo podzielili się z liczydłowymi, którzy się do tego przyczynili.
Och, gdzie mogę zadotować SETI i rozesłać sobie ankietę komercyjną do jego użytkowników? Jestem chętny, zdecydowanie! Jak myślisz, jak startowało SETI to ich pierwszym problemem było: "Panowie, a jak my na tym zarobimy kasę"? Bo Ty od tego zaczynasz ze swoim projektem (który ma liczyć dla liczenia, znaczy śledzić).

PS. Skoro nie wierzysz w innych, to w siebie pewnie też nie? To wróży projektowi i pieniądzom wpłacanym na jego utrzymanie świetlaną przyszłość ;)

PS2. Ja widzę, że polemika w tym temacie jest dla mnie bezcelowa. Cóż, moja opinia jest znana, swoje zastrzeżenia wyraziłem, na następne posty w tym temacie nie będę odpowiadał.

goofyx

2.
a) Nie kwestionuje naukowość SETI@Home i będę <- po prostu nie jestem zainteresowany celem tego projektu
b) hmm, szczerze mówiąc nie przeszkadza pod warunkiem że w tym przypadku leci w tle jako non-cpu <- czyli przy okazji wspomagam FreeHala <- wirtualek? próbowałem na 10 ale zrezygnowałem po 2 dniach z nich wszystkich <- zabieg czysto testowy, nie widziałem sensu w utrzymywaniu tego więc poszło z dymem.
c) gdyby więcej projektów miał aplikacje non-cpu też bym "wspierał" nie tylko ze względu na punkty.

3.
a) No cóż uczepiłeś się jednej kwestii i tylko na tym się opierasz. Nigdzie nie pisałem, że zakładam projekt bo chcę kasę zapytałem tylko o opinię współ-forumowiczów o opinię w możliwości współpracy z firmami od ankiet i ok, nie tylko tobie się to nie podoba. To było tylko czysto teoretyczne pytanie, a ty odwróciłeś to w wielki problem natury ideologicznej. Wystarczyło napisać, że pomysł ci się nie podoba "bo jest zbyt nastawiony na komercję" i to by wystarczyło, ale ty wolisz sobie duuużo pogadać
c) "śledzenia" <- a Wakoopa rzecz jasna nic nie śledzi? Wszystko co w czym bierzesz udział jest dobre, a reszta jest zła.


5. Więc wytłumacz mi o WIELKI, jakie zastosowanie dla śmiertelnika ma liczba pierwsza? No wiesz jak nie znajdą kolejnej liczby pierwszej to nikt nie umrze, a jak ktoś nie opłaci prądu to go odetną <- chyba widać różnicę.

6. Piszesz o Wakoopie i o tym że mój projekt robi to samo <- rzeczywiście idea jest podobna <- wcześniej nie znalem tego programu. Ale chyba jak zwykle zbyt osobiście przyjąłeś moją wypowiedź. Pytałem czy używasz? Jeśli tak to odpowiedz mi na drugą część pytania dotyczące zestawienia z ostatniego roku w Wakoopie.

7. Nie jestem matematykiem, ani naukowcem <- staram się tylko pracować i utrzymać rodzinę <- no tak to zbyt przyziemne jak dla ciebie. Chyba nie każdy musi rozumieć i wiedzieć wszystko. Swojego zdania o FreeHalu nie zmienię, podobnie jak do SETI@Home <- naukowe może i są ale to mnie nie przekonuje

8. patrz pkt.3

PS. Skoro nie wierzysz w innych, to w siebie pewnie też nie? To wróży projektowi i pieniądzom wpłacanym na jego utrzymanie świetlaną przyszłość
To są dwie całkiem różne rzeczy <- na zbyt wielu ludziach się zawiodłem stąd moje takie a nie inne podejście


PS2. Ja widzę, że polemika w tym temacie jest dla mnie bezcelowa. Cóż, moja opinia jest znana, swoje zastrzeżenia wyraziłem, na następne posty w tym temacie nie będę odpowiadał.

Nikt nie prosił cię o pisanie wykładów ideologicznych, a pkt.3a pisałem o tym <- wystarczyło napisać jedno zdanie.

Powiedz mi tylko kim jesteś skoro tak się wywyższasz i stwierdzasz, że nie mamy o czym rozmawiać w twoim pkt.5 bez chęci wyjaśnienia tematu. Może po takim wyjaśnieniu miałbym całkiem inny pogląd na kwestie np.: liczb pierwszych i nie bruździł ci zbyt przyziemnymi kwestiami takimi jak opłacanie rachunków i utrzymanie rodziny.

Limol

a jakiego typu to by miały być badania np ile ludzi na godzinę usuwa śledzika albo konto na NK? :D czy ile dzieci wchodzi na strony dla dorosłych :D jak dla mnie to to troszkę krępujące. niech sobie ludzie robią co chcą
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


goofyx

Cytat: Limol w 08 Październik 2010, 13:16
a jakiego typu to by miały być badania np ile ludzi na godzinę usuwa śledzika albo konto na NK? :D czy ile dzieci wchodzi na strony dla dorosłych :D jak dla mnie to to troszkę krępujące. niech sobie ludzie robią co chcą
zapewne chodzi ci o temat stron internetowych <- tak jak pisałem to była by opcja, nie chcesz nie uczestniczysz.
Przy każdej z opcji byłaby dokładna rozpiska co robi program, żeby nie było nie porozumień w stylu "bo ja nie wiedziałem"
Krępujące? Dlaczego?
Wszystko byłoby anonimowe.
Chodziło by tylko o fakt, że stronę X otwierało 100userów na czas 10godzin <- bez żadnych informacji, że to konkretny user na konkretnym komputerze odwiedzał co nie powinien.

Limol

no ok a ip nie istnieje i serwer będzie je zamazywał :D

PS: to nawet dobry sposób na łapanie przestępców badać ile ludzi wchodzi na strony o "różnej" tematyce :D tyle że tacy ludzie chyba z boinc niekorzystają ale jakby to dawać na przykład do OS?? CZemu nie :D
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Karlik

Jak dla mnie to dane z tego projektu miałyby bardzo małą wartość naukową. BOINC czasem jest uruchamiany na serwerach czy innych miejscach (niektórzy użytkownicy mają setki jak nie tysiące stacji roboczych), gdzie nie ma oprogramowania typu firefox (strony internetowe?), nie ma odtwarzaczy muzyki i innych programów, np. jest apache,mysqld,sshd i boinc (pomijam usługi "sprzętowe"). Z tych statystyk mogłyby wynikać po prostu bzdury, szczególnie, że dane są z założenia anonimowe, więc nie będziesz ich profilował. Inna sprawa, że jakoś nie wyobrażam sobie tego typu projektu pracującego jako osobny użyszkodnik (ja mam osobnego użytkownika do uruchamiania boinca): jak chcesz wyciągać dane o uruchomionych procesach i/lub nawiązywanych połączeniach innych użytkowników jeśli po prostu nie masz do nich uprawnień?

goofyx

Cytat: Limol w 08 Październik 2010, 17:09
no ok a ip nie istnieje i serwer będzie je zamazywał :D

PS: to nawet dobry sposób na łapanie przestępców badać ile ludzi wchodzi na strony o "różnej" tematyce :D tyle że tacy ludzie chyba z boinc niekorzystają ale jakby to dawać na przykład do OS?? CZemu nie :D
1. nie wiem co sam serwer boinc robi z ip itp, ale ja nie mam w planach analizować adresów IP
2. "różnej"? co masz na myśli? <- jeśli nie jest to pedofilia itd itp to niech se ludzie robią co chcą <- są pewne "zachowania" ludzkie których nie akceptuje <- ładnie mówiąc

Cytat: Karlik w 08 Październik 2010, 17:20
Jak dla mnie to dane z tego projektu miałyby bardzo małą wartość naukową. BOINC czasem jest uruchamiany na serwerach czy innych miejscach (niektórzy użytkownicy mają setki jak nie tysiące stacji roboczych), gdzie nie ma oprogramowania typu firefox (strony internetowe?), nie ma odtwarzaczy muzyki i innych programów, np. jest apache,mysqld,sshd i boinc (pomijam usługi "sprzętowe"). Z tych statystyk mogłyby wynikać po prostu bzdury, szczególnie, że dane są z założenia anonimowe, więc nie będziesz ich profilował. Inna sprawa, że jakoś nie wyobrażam sobie tego typu projektu pracującego jako osobny użyszkodnik (ja mam osobnego użytkownika do uruchamiania boinca): jak chcesz wyciągać dane o uruchomionych procesach i/lub nawiązywanych połączeniach innych użytkowników jeśli po prostu nie masz do nich uprawnień?
eh.
1. Bez obrazy ale ja chyba nie wyraźnie piszę. Ile razy mam pisać że to nie jest projekt naukowy?
A WuProp jest naukowy? Nie <- no przynajmniej jak dla mnie.
2. hmm, dlaczego bzdury? Wszystko zależy jak będę analizował te dane.
3. Osobny użytkownik? Nawet jeśli konto ma ograniczenia jestem w stanie wydobyć to co potrzebuję, a jeśli nie to przykro mi i nie policzysz <- nic nie poradzę.

Limol

no właśnie mnie goofy wyręczyłeś z tą pedofilią itp a z drugiej strony jak mówi karlik któż na serwerze ogląda pornografię dzicięcą?? :D

Powiem Goofy tak jestem jak najbardziej za takim czymś ale matko boska nie w boinc może jako jakaś usługa do windy albo SLT
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Karlik

Cytat: goofyx w 08 Październik 2010, 20:57
2. hmm, dlaczego bzdury? Wszystko zależy jak będę analizował te dane.
Jeżeli nie będziesz profilował (a nie będziesz, bo ma być anonimowe) to wyjdzie, że np. 45% użytkowników ma uruchomionego apache'a 24/7 (wartości podaję teraz z kosmosu, bo nie wiem jak to w rzeczywistości wygląda).
Cytat: goofyx w 08 Październik 2010, 20:573. Osobny użytkownik? Nawet jeśli konto ma ograniczenia jestem w stanie wydobyć to co potrzebuję, a jeśli nie to przykro mi i nie policzysz <- nic nie poradzę.
Zależy od konfiguracji, ale zobaczysz np. tylko kilka procesów systemowych i procesy boincowe, praktycznie żadnych informacji nt. uruchomionych programów przez zwykłego użytkownika. I czemu niby nie policzę? Dasz jakieś ograniczenie, że jak twój projekt nie zobaczy jakichś informacji (procesów) to wywali błąd i nie zapunktuje? I to ma być anonimizacja?
Nie jestem ogólnie na nie, ale po prostu nie wyobrażam sobie tego projektu na platformie boinc.

goofyx

hmm, wystarczyło napisać posta a rozgorzało ;)
Po głębszym przemyśleniu waszych wypowiedzi stwierdzam, że skoro taki projekt nie miałby poparcia u Was co dopiero na polu globalnym.
Pomysł fajny ale na oddzielną aplikację, a nie na projekt boinc.
Myślę, że nie będzie on zrealizowany, a na pewno nie dla Boinc.

Troll81

ale bardzo chetnie powitamy inny projekt :D stacje meteo za drogie..... włażenie z butami do kompa niepopularne.... trzeba znaleźć cos innego :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 13 Październik 2010, 15:02
ale bardzo chetnie powitamy inny projekt :D stacje meteo za drogie..... włażenie z butami do kompa niepopularne.... trzeba znaleźć cos innego :D
tia <- symulacja crash test <- tylko realizacja czegoś takiego wymaga sporej znajomości fizyki i matematyki <- niby miałem 5 z obu na studiach, ale nie omawialiśmy crash testó tylko podstawy :)

[B@P] MSW

Zróbmy projekt liczący ile m3 wody jest w oceanach. XD  Podzielić można mapkę świata na małe kwadraty, średnia głębokość w danym kwadracie * powierzchnia kwadratu. Obliczyć ile to m3 i następny kwadrat. W przyszłości możnaby było zmniejszać "powierzchnię kwadratów" uzyskując lepszą dokładność. Ale nie proście mnie abym ten projekt wdrożył  XD A jak niepasuje to liczyć tym samym sposobem ile m3 tlenu jest w atmosferze. Nic głupszego mi nie przychodzi do głowy.

goofyx

[quote author=[B@P] MSW link=topic=4210.msg119801#msg119801 date=1286996892]
Zróbmy projekt liczący ile m3 wody jest w oceanach. XD  Podzielić można mapkę świata na małe kwadraty, średnia głębokość w danym kwadracie * powierzchnia kwadratu. Obliczyć ile to m3 i następny kwadrat. W przyszłości możnaby było zmniejszać "powierzchnię kwadratów" uzyskując lepszą dokładność. Ale nie proście mnie abym ten projekt wdrożył  XD A jak niepasuje to liczyć tym samym sposobem ile m3 tlenu jest w atmosferze. Nic głupszego mi nie przychodzi do głowy.
[/quote]
Ile wody w oceanach...
hmm, to to mógłbym na moim spider1 liczyć i to bez boinc ;)
Swoją drogą pomysł extremalny i (bez obrazy) naukowo zbędny.
Musiałbyś mieć bardzo dokładne informacje co do głębokości w danych kwadratach <- im kwadrat mniejszy tym dokładniejsze dane <- a ciekawe skąd myślałbyś takie dane zabrać.

Limol

No goofy jak to skąd kolega by liczył objętość wody w oceanach łyżką stołową :D ten projekt niemógł by wypalić bo przecież są pływy morskie i raz w kwadracie może być tyle metrów a za chwile może być mniej albo więcej xD
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


goofyx

Cytat: Limol w 13 Październik 2010, 22:30
No goofy jak to skąd kolega by liczył objętość wody w oceanach łyżką stołową :D ten projekt niemógł by wypalić bo przecież są pływy morskie i raz w kwadracie może być tyle metrów a za chwile może być mniej albo więcej xD
To można liczyć dla każdej sytuacji <- dla przypływów, odpływów itp

Limol

jednakże nie widzę zastosowania naukowego dla tych badań :D
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


goofyx

Cytat: Limol w 14 Październik 2010, 11:11
jednakże nie widzę zastosowania naukowego dla tych badań :D
Można by ustalić np.: jeśli gdzieś jest przypływ to gdzie jest mniej wody i np.: zależności między poziomem wód w jakiś tam wybranym miejscu.

Limol

a może by tak zrobić jakiś projekt o wulkaniźmie albo trzęsieniach ziemii?? takie troszkę wróżenie z fusów :D??
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Troll81

volcano@home?? czujnik temperatury w kazdym domu, jak przekroczy 800 stopni celcjusza to zakładamy ze w danym miescu nastąpiła erupcja :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 14 Październik 2010, 12:53
volcano@home?? czujnik temperatury w kazdym domu, jak przekroczy 800 stopni celcjusza to zakładamy ze w danym miescu nastąpiła erupcja :D
dobre  :respect:

Limol

To jest myśl :D

Mam lepszy projekt :) niech liczy ilość dziur i kolein na polskich drogach :D XD

http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Troll81

sejsmograf w każdym aucie i GPS do oznaczania trasy...... do tego lapek do zbierania danych..... za drogo :D

goofyx

Cytat: Troll81 w 14 Październik 2010, 13:28
sejsmograf w każdym aucie i GPS do oznaczania trasy...... do tego lapek do zbierania danych..... za drogo :D
hmm, nie!
Wystarczy taki sprzęt jak QCN <- jak nagle zatrzęsie to wiadomo że dziura <- no i odbiornik gps do tego :)
A ty od razu sejsmograf ;)

emik

Hipoteza Riemanna
Jest jednym z największych nierozwiązanych problemów w matematyce obok hipotezy Goldbacha.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipoteza_Riemanna

http://mathworld.wolfram.com/RiemannZetaFunction.html


Limol

wracając do tematu tej wody w oceanach :D można by do tego zrobić jakąś aplikację do climate np o badaniu prądów morskich praktycznie nauka nic o tym nie wie
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Cyfron

a niby jak by on miał mierzyć te prądy?

poza tym nauka wie o prądach i ostatnio było głośno o jakimś jednym prądzie oceanicznym i zbadali go i wiedzą dokładnie co się z nim dzieje.

[B@P] MSW

Koledzy przesadzacie.  XD Czy od razu projekt musi mieć wartość naukową? Co do tych prądów morskich to przecież one fizycznie niezmieniają ilości wody w jakimś obszarze oceanu, a pływy spowodowane grawitacją księżyca to góra 20m co przy głębokości oceanów 5 km jest niczym.

kempler


Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Rysiu

Mnie kiedyś zastanawiał pewien problem związany z rokiem 2012.

Więc prawią tam, że Ziemia zacznie się w jakimś okresie obracać w drugim kierunku, a na wskutek tego powstaną olbrzymie fale (wielkości kilku kilometrów).

Otóż kilku fizyków powiedziało, że to kompletnie nie jest możliwe, a inni przeciwnie  XD

Spór wydaje mi się dziwny bo przecież można zmapować cały glob ze wszystkimi zbiornikami wodnymi i przeprowadzić szereg symulacji z wyznaczoną precyzją.

Materiał na artykuł naukowy świetny i znając trochę środowisko naukowe wydaje mi się trochę niemożliwe aby nikt takich symulacji nie przeprowadził - raczej nikt nie opublikował wyników  XD

Troll81

a pytanie jak sobie ktokolwiek wyobraża nagłe wyhamowanie momentu obrotowego ziemi i rozpędzenie jej z powrotem w odwrotnym kierunku?

Rysiu

Cytat: Troll81 w 14 Październik 2010, 18:48
a pytanie jak sobie ktokolwiek wyobraża nagłe wyhamowanie momentu obrotowego ziemi i rozpędzenie jej z powrotem w odwrotnym kierunku?
Nie mam pojęcia - aby wypowiadać się trzeba być fizykiem. Według niektórych jest to nie możliwe bo może i jądro zmieniłoby kierunek kręcenia ale skorupa nie zdołałaby tak szybko zmienić i by się ślizgała na jądrze (coś w tym stylu).

To jednak wszystko chyba da się sprawdzić i za w czasu obalić lub potwierdzić możliwość teoretycznego wystąpienia tych dziwactw z 2012.

Wydaje mi się nawet, że do tego BOINC nie trzeba a w zupełności wystarczyłby jakiś KDM. Nie wiem dlaczego ale jestem przekonany, że już ktoś to sprawdził ale nie pokazał wyników. Takie symulacje co by nie wykazały dużo by nam uświadomiły.