Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

Dziwny komunikat

Zaczęty przez jack78, 30 Kwiecień 2006, 16:08

jack78

Mam w domu jednego kompa z netem i drugiego bez netu, dziś po przegraniu danych otrzymałem taki oto komunikat
Cytat2006-04-30 16:02:10||(=Ăusing earliest-deadline-first scheduling because computer is overcommitted.
Ktoś wie co on może oznaczać??

I jeszcze jedno pytanie, dlaczego po przegraniu danych widzę w wynikach z kompa bez netu czasy obliczeń na poziomie kilku do kilkunastu sekund, skoro przeliczenie jednej próbki zajmuje mu jakieś 3 godziny.

AL

---------- 00:11 01.05.2006 ----------

Ten cytat oznacza, że menadżer boinc zalczyna przeliczać te próbki który mają najkrótszy deadline.

---------- 00:13 ----------

Zdarza się to najczęściej wtedy, kiedy masz ściągniętą większą ilość próbek (w dodatku przeważnie z kilku projektów).

Szerpa

moze te kilkusekundowe probki  sa error

jack78

CytatZdarza się to najczęściej wtedy, kiedy masz ściągniętą większą ilość próbek (w dodatku przeważnie z kilku projektów).
Mam tylko jeden projekt na tym kompie.

Cytatmoze te kilkusekundowe probki sa error
Nie ma w nich błędów, ponieważ liczyły sie po kilka godzin jedna, a po przegraniu danych na drugiego kompa pokazują się jako kilkusekundowe.
Otrzymałem za nie między 17 a 36 pkt.

AL

---------- 01:18 01.05.2006 ----------

Cytat: "jack78"
Mam tylko jeden projekt na tym kompie.
Stąd wniosek, że masz ściągnięte naraz więcej próbek z tego jednego konkretnego projektu.

---------- 01:24 ----------

Cytat: "jack78"
Nie ma w nich błędów, ponieważ liczyły sie po kilka godzin jedna, a po przegraniu danych na drugiego kompa pokazują się jako kilkusekundowe.
Otrzymałem za nie między 17 a 36 pkt.
Może to kwestia różnicy wydajności tych kompków, tzn. na tym beznetowcu faktycznie czas przeliczania danej próbki wyniósł powiedzmy trzy godziny, a gdyby tą samą próbkę przeliczyć na kompku(netowcu), którym raportujesz - to wyszłoby znacznie mniej np. kilkadziesiąt minut. Hmm, chociaż różnica wydajności pomiędzy tymi komputerami musiałaby być ogromna (skok z kilku godzin do kilku sekund) i coś mi się zdaje, że w tym miejscu moja teoria ma słaby punkt.

bartsob5

al, twopja teoria ma slaby punkt juz tutaj, ze wynik ma zapisane w sobie ostatnie wykonywane benchmarki w okresie od sciagniecia do zakonczenia obliczen, to oznacza, ze jesli przekladasz jednostke z kompa do kompa, to nie ma wplywu na ilosc zarzadanych pkt...

Szerpa

Cytat: "bartsob5"al, twopja teoria ma slaby punkt juz tutaj, ze wynik ma zapisane w sobie ostatnie wykonywane benchmarki w okresie od sciagniecia do zakonczenia obliczen, to oznacza, ze jesli przekladasz jednostke z kompa do kompa, to nie ma wplywu na ilosc zarzadanych pkt...

Pozwole sobie nie zgodzic sie z tym, choc moze sie myle, z tego co ja sie orientuje to punkty sa naliczane w momencie raportowania i to wtedy projekt mnozy twoj CPU time wg odpowiedniego wzoru(miedzy innymi przez benchmarks zapisany w projekcie podczas ostatniej aktualizacji) wiec jesli przeniesiesz nie przeliczone jednostki to zostanie naliczone a raczej zarzadane kredytki wg kompa z ktorego zostal wyslany wynik i zadanie zaraportowania.

jack78

Kopiuję całe katalogi, a nie tylko obliczenia, więc podczas kopiowania przenoszą się również dane z benchmarków.

Juras23

nie zapominajcie, ze po przejsciu na beznetowca z innym prockiem menager wykonuje dla siebie ponowny benchmark. moze tak było i tym razem. A można wiedzieć jakie procki wchodziły tutaj w grę?

jack78

Beznetowiec to PIII 1GHz, a ten z netem to A 2500XP Barton.

bartsob5

Cytat: "Szerpa"
Cytat: "bartsob5"al, twopja teoria ma slaby punkt juz tutaj, ze wynik ma zapisane w sobie ostatnie wykonywane benchmarki w okresie od sciagniecia do zakonczenia obliczen, to oznacza, ze jesli przekladasz jednostke z kompa do kompa, to nie ma wplywu na ilosc zarzadanych pkt...

Pozwole sobie nie zgodzic sie z tym, choc moze sie myle, z tego co ja sie orientuje to punkty sa naliczane w momencie raportowania i to wtedy projekt mnozy twoj CPU time wg odpowiedniego wzoru(miedzy innymi przez benchmarks zapisany w projekcie podczas ostatniej aktualizacji) wiec jesli przeniesiesz nie przeliczone jednostki to zostanie naliczone a raczej zarzadane kredytki wg kompa z ktorego zostal wyslany wynik i zadanie zaraportowania.

chodzilo mi oto, ze jesli probka juz jest ukonczona i przechodzi na innego kompa, to ilosc pkt jakie zarzada sie nie zmieni, niezaleznie od tego, jakie benchmarki ma komp z netem! co innego, jesli probka jest niedokonczona...